fbpx

Trendy kolorystyczne J/Z 2010-2011 cz.1/4 – Szarość

17 komentarzy
Dzisiejszym wpisem rozpoczynam cykl, w którym postaram się przeanalizować główne trendy kolorystyczne, jakie proponują największe marki w kolekcjach męskich na sezon jesień/zima 2010-2011. Osobny cykl będzie też dotyczył analizy fasonów, dodatków itp.

Cykl rozpocznę od motywu i koloru, który zdominował większość kolekcji jesień/zima 2010-2011 i który będzie królował w tym sezonie w kolekcjach męskich. To kolor szary. Szarość pojawia się zazwyczaj co roku w kolekcjach wielu marek, jednak ten sezon pokazuje zupełnie inne oblicze koloru szarego. Kolor ten pojawia się nie tylko w postaci pojedynczych elementów garderoby ale w postaci całych zestawów monochromatycznych opartych na różnych odcieniach szarości. Szare płaszcze, kurtki, swetry, spodnie a nawet buty – to wszystko widać na załączonych zdjęciach.

Wielu mężczyzn kolor szary uważa za nudny i nijaki. Moim zdaniem szarość to świetne rozwiązanie do budowy tzw. „bazy”, czyli ubrań, które będą ponadczasowe i które w łatwy sposób będzie można połączyć z innymi kolorami w jakże różnych stylizacjach. Na przykład szarą tweedową marynarkę możemy połączyć z grafitowymi chinosami, błękitną koszulą i granatowym krawatem typu knit, ale można też do szarej marynarki założyć fioletowy czy czerwony v-neck i granatowe jeansy. W mojej opinii szarość jest kolorem jeszcze bardziej wszechstronnym i uniwersalnym niż zachwalany przez mnie granat.

Góra od lewej: Banana Republic, Canali, Cerruti
Dół od lewej: Hermes, Dolce&Gabbana, Gianfranco Ferre

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TeenageDirtbag
14 lat temu

Podoba mi się łączenie różnych odcieni jednego koloru w stroju, szczególnie gdy strój jest cały w tym kolorze. Warto mieć takie „podstawowe szarości” ponieważ tak jak napisałeś, dają one niezliczone możliwości stylizacji :).

A co do mojej pracy, to nic szczególnego.. jestem panią sekretarką sobie, hehe :). Ale to pierwsza praca więc jestem zadowolona :).

Przy okazji, ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE NA MOIM BLOGU :)

Anonymous
14 lat temu

Nie przemawia do mnie łączenie szarości jak na niektórych z zaprezentowanych zdjęć, szczególnie mocno do siebie zbliżonych (foto góra-lewy i dół-prawy). Jeden element – spodnie, płaszcz/kurtka owszem, ale w połączeniu już z innym.
–Marek–

wymarzona szafa
14 lat temu

Szarość kojarzy mi się z prostotą, klasyką i bez wątpienia elegancją. Dobrze skomponowany zestaw przełamany jedynie czarnymi lub białymi kontrastami wygląda obłędnie.Mnie przypadł do gustu Pan nr.2 i 6. ZNAKOMICE!

Mr. Vintage
14 lat temu

Mój faworyt to zestaw 2 (Canali) i 4 (Hermes).

Anonymous
14 lat temu

Tak, tak.
Hermes jest super. Też tak chcę :)

Pozdrawiam.
Michał

Anonymous
14 lat temu

Moim zdaniem jednak szarosc przyprawiona mocna czernia wyglada lepiej :)

Anonymous
14 lat temu

Wie ktos gdzie mogę kupić muchę zapinaną na haczyk? (tylko nie vistula)

TeenageDirtbag
14 lat temu

rzeczywiście, zrobiłam błąd.. dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi :).

Anonymous
14 lat temu

Moim zdaniem masz wysokie wyczucie stylu i estetyki a świadczą o tym perfekcyjnie dobrane zdjęcia, „inspiracje” (szary wilk super) i próbniki tkanin. Cała ta grafika jest świetna.

ES

Anonymous
14 lat temu

a jaki kapelusz do takiego płaszcza ? bo tak się składa że mam ochotę na kapelusz. Płaszcz jest szary, ale nie jednolity lecz w kratkę. jaki rodzaj/kolor kapelusza będzie pasował ? buty czarne. podpowie ktoś ?

Mr. Vintage
14 lat temu

A jaki kolor kraty?

Anonymous
14 lat temu

powiedziałbym, że krata ma odcienie od czarnego,przez szary do brudnego białego.
coś w ten deseń : http://www.sabak.pl/galerie/2008/gabriel/gabrielx.JPG
i zastanawiam się nad kapeluszem, bo strasznie podoba mi się moda przedwojenna i myślę nad trilby/fedora, ale nie wiem czy czysty czarny, szary, a może krata szary. a może za dużo kraty :D żeby nie „przekraśić” :)

Anonymous
14 lat temu

Witam.
Mam prośbę do Pana, do komentujących też, jeżeli mają jakiś pomysł.
Dostałem marynarkę kolor piaskowy(chłodny,ładny odcień)Marynarka lniana,ale niestety na podszewce z poliestru.Jest jednak nieźle odszyta i mimo,że z lnu to sprawia wrażenie bardziej eleganckiej niż nieformalnej.
Problem polega na tym,że nie mam pomysłu na zestawienie kolorystyczne z koszulą,spodniami i butami.Jeśli chodzi o koszule to pasuje mi na mój zmysł estetyki biel lub chłodny odcień jasnego niebieskiego.Nie mam jednak pomysłu na spodnie i buty (jeansy,coś innego,buty bardzo jasny brąz??)Może autor ma jakiś pomysł??
Gratuluję jednej z niewielu godnych uwagi polskich stron o modzie męskiej.

Anonymous
14 lat temu

granatowe jeansy, czarne sztruksy, czarne levis’y 501, jakies ciemniejsze chinosy np w kratke? mysle, ze wersji jest sporo w zaleznosci od tego czy ma byc bardziej klasycznie czy „wystrzalowo”(?)
proponuje prosty kapelusz z czarnego sztruksu np. zara

Mr. Vintage
14 lat temu

Jeśli chodzi o kapelusz, to trilby/fedora będzie dobrym wyborem a kolor proponuję grafitowy albo ciemny szary.

Do piaskowej marynarki koszula biała i błękitna będzie najlepszym wyborem. Jeśli chodzi o buty, to praktycznie każdy odcień brązu będzie pasował. A spodnie proponowałbym: białe (+błękitna koszula), jasny brąz/kawa z mlekiem), błękitne (wtedy koszula biała), khaki, rude/tytoniowe.

thefuzz
14 lat temu

No i super! Jestem fanem monochromatycznych połączeń od bieli przez szarości po czerń, z szarościami jako dominantą. Miło mi przeczytać, że szarości WRESZCIE wracają do łask. Bo śledząc tego bardzo interesującego bloga popadałem powoli w kompleksy, bo ani granatowej marynarki nie mam, ani tym bardziej czerwonych spodni ;)

Anonymous
13 lat temu

Biorąc pod uwagę fakt, że w naszym kraju większość panów to typowe „lata”, to taka szarość (dobrze gdy nie głucha, a potraktowana wzorkiem, fakturą, przetarciem) powinna być na porządku dziennym w garderobie naszych rodaków.
P.s.
Paniom miękną kolana na widok delikwentów w takowych zestawach; zwłaszcza szpakowaci -miejcie się na baczności!:)