fbpx

16 rzeczy, które stylowy mężczyzna powinien mieć w swojej wiosennej szafie

104 komentarze
Za oknem jeszcze pogoda zimowa, ale w sklepach już od dłuższego czasu eksponowane są kolekcje wiosenne. Postanowiłem zatem zakończyć tematykę zimową na blogu i rozpocząć teksty już bardziej pod kątem cieplejszej pogody.

Dość często dostaję w mailach pytania dot. tego jak zacząć budować własną garderobę od podstaw i dlatego dzisiaj chciałbym zaproponować listę rzeczy, jakie warto przemyśleć planując zakupy ubrań i dodatków na nadchodzący sezon wiosenny. Jest to moja subiektywna baza 16 rzeczy, które w mojej opinii są: proste, ponadczasowe, uniwersalne. Oscylują wokół zawężonej kolorystyki, co pozwala na łączenie ich w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Podstawową cechą takiej bazy powinno być to, że jest ona ograniczona do kilkunastu sztuk, ale pozwala na stworzenie bardzo wielu spójnych zestawów na każdą okazję, bez dłuższego zastanawiania się ?czy to będzie pasować do tego??. Oczywiście bazę taką można zmodyfikować według własnych preferencji kolorystycznych czy stylistycznych. To, co ja zaproponuję mieści się w stylistyce casual i smart casual. Jeśli ktoś swoim ubiorem chciałby pójść w kierunku bardziej klasycznym, to należałoby dodać uniwersalny garnitur wełniany, inne półbuty, bardziej klasyczne koszule itp.

1. Klasyczny trencz.
Jeden z najbardziej uniwersalnych i stylowych płaszczy, jaki kiedykolwiek powstał. Moja propozycja to kolor piaskowy/beżowy i średnia długość (do połowy uda). Klasyczny trencz ma to do siebie, że doskonale pasuje zarówno do zestawów eleganckich (np. z dziennym garniturem), ale także do zestawów typowo casualowych (np. jeansy + kardigan).

2. Kurtka pikowana.
Klasyczna pikowana kurtka typu ?husky? to doskonałe i ponadczasowe okrycie wierzchnie na sezon przejściowy (wczesna wiosna i jesień). Podobnie jak w przypadku trencza wyróżnia ją prostota i uniwersalność. W sezonie wiosennym z powodzeniem założymy ją do jeansów, do chinosów; na górę może być koszula, kardigan, polo. Z powodzeniem kurtkę taką można założyć także na sportową marynarkę w zestawie z krawatem typu knit a nawet na mniej formalny garnitur. Równie szeroka jest paleta obuwia pasującego do takiej kurtki. Kolorem najbardziej uniwersalnym będzie granat.

3. Bawełniana marynarka.
Klasyczna, sportowa marynarka powinna być w szafie każdego mężczyzny. Dla osób noszących na co dzień garnitury będzie to luźniejszy zestaw na wieczorne wyjścia czy na piątkowy casual do pracy. Z kolei dla osób nienoszących w ogóle garniturów i marynarek, będzie to idealne rozwiązanie na okoliczności wymagające założenia co najmniej marynarki. Na wiosnę proponuję marynarkę bawełnianą w kolorze granatowym, 2 – guzikową. Kieszenie mogą być chowane lub nakładane. Marynarka bawełniana doskonale sprawdzi się w zestawach z koszulą, swetrem a nawet z t-shirtem.

Od lewej: trencz Burberry, kurtka Tom Rusborg, marynarka Cottonfield.

4. Klasyczny kardigan.
Kardigan to bardzo uniwersalny sweter, który możemy połączyć zarówno z koszulami, jak i t-shirtami. Jego prostota sprawia, że sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeśli w szafie ma się znaleźć tylko jeden kardigan, to proponowałbym kolory neutralne (np. granat lub szary), które pozwolą na łatwe łączenie z innymi elementami. Jeśli chodzi o skład, to sugeruję cieniutkie bawełny z dodatkiem kaszmiru lub wełna merino.

5. Biały t-shirt.
Obowiązkowy element garderoby o nieskończonych możliwościach łączenia. Odpowiedni pod marynarkę, kardigan, czy koszulę, którą wypuszczamy na spodnie.

6. Biały long sleeve w granatowe paski.
Typowy element stylu marynistycznego, który chyba nigdy się nie znudzi. Uwielbiali je Pablo Picasso i Andy Warhol. W tym sezonie można go znaleźć praktycznie w każdej kolekcji męskiej.

Od lewej: kardigan Tom Rusborg, t-shirt Jil Sander, long sleeve Cottonfield.

7. Biała koszula.
Warto mieć w szafie kilka białych koszul o różnym rodzaju bawełny i kołnierzyka. Ja proponuję najbardziej uniwersalną białą koszulę dla stylu casualowego ? z kołnierzykiem typu button-down, z bawełny typu ?oxford?. Bawełna oxford jest materiałem bardzo miękkim, matowym, o ciekawej fakturze. Idealnie pasuje do sportowych marynarek.

8. Koszula w kratkę gingham/vichy.
Prostota, regularny symetryczny wzór i duży kontrast ? to podstawowe cechy tej kratki. Do produkcji tkanin używa się przędzy o dwóch kontrastowych kolorach, z czego jedna jest w kolorze białym, który zawsze jest doskonałą bazą do łączenia z każdym innym kolorem. Prostotę kraty gingham widać także w układzie geometrycznym ? kratę tworzą jednakowej wielkości kwadraty a to wprowadza harmonię i minimalizm. Idealny element do łączenia z gładkimi swetrami, marynarkami czy kurtkami. Duży kontrast kraty wprowadza dynamikę do całego zestawu.

9. Koszula w drobny prążek.
Tutaj również sugeruję bawełnę typu oxford i kołnierzyk z guziczkami. Kolor błękitny będzie bardzo uniwersalny.

Od lewej: biała koszula Tom Rusborg, koszula w kratkę Polo Ralph Lauren, koszula w prążek Tom Rusborg.


10. Klasyczne jeansy.
Dobrze skrojone klasyczne jeansy powinny być w szafie każdego mężczyzny. Choć spodnie jeansowe są obecne praktycznie w każdej kolekcji męskiej, to zakup tych idealnych nie jest prostą sprawą. Proponuję wizytę w sklepach, które specjalizują się w jeansach i zmierzenie kilku/kilkunastu modeli. Jeśli trafimy na te idealne, to już nie będziemy się chcieli z nimi rozstać.

11. Beżowe chinosy.
Obok klasycznych niebieskich jeansów, to chyba najbardziej uniwersalne spodnie w modzie męskiej. Pasują do większości kolorów i stylów. Dobrze wyglądają zarówno z półbutami, jak i z trampkami. Możliwości łączenia są praktycznie nieograniczone.

12. Półbuty typu „brogue” – golfy.
Najbardziej casualowe spośród klasycznych półbutów. Buty, które nigdy nie stracą świeżości. Idealne do sportowej elegancji. Sugeruję kolor brązowy, na skórzanej podeszwie.

13. Zamszowe chukka.
Typowo wiosenne buty za kostkę o prostej i ponadczasowej linii. Bardzo uniwersalne buty.

14. Biała lniana poszetka.
Jeśli ktoś rozpoczyna przygodę z ?poszetkowaniem?, to biała lniana będzie najlepszym rozwiązaniem. To element, który powinien być w szafie każdego mężczyzny posiadającego choć jedną marynarkę.

15. Krawat typu knit.
Krawaty typu ?knit? doskonale wpisują się w styl casualowy i częściowo także w smart casualowy. Ich faktura jest chropowata, luźno tkana, najczęściej są także węższe od tradycyjnych krawatów. Wszystko to obniża ich formalność. To ciekawa odmiana dla osób, które na co dzień noszą klasyczne krawaty. Do zaproponowanych wyżej elementów najlepszy będzie knit granatowy, ale równie uniwersalne będą także ciemniejsze odcienie czerwieni i zieleni.

16. Jednokolorowy szalik.
W sezonie przejściowym cienki szalik ochroni nas przed wiosennym chłodem, ale może być także stylowym dodatkiem. Moja propozycja to lniany szalik w kolorze szarym, który będzie pasował do większości kurtek/płaszczy.

Od lewej: jeansy Baldesarini, chinosy Brax, półbuty Gordon Bros, chukka Grenson, poszetka PewienPan.pl, krawat Berg&Berg, szalik Dante.

Wszystkie rzeczy, które wymieniłem powyżej cechuje przede wszystkim ponadczasowość, dlatego warto potraktować je jako inwestycję, która posłuży nam latami, bez względu na zmieniające się trendy. Lepiej mieć jedne dobre jeansy, które będziemy nosić 3-4 lata, niż 3 pary tańszych, które po jednym sezonie nie będą się nadawać do noszenia. Kilka z tych rzeczy można jeszcze upolować na trwających wyprzedażach m.in. koszule oxford, jeansy, buty, kurtki pikowane.

Poniżej tylko 3 przykładowe stylizacje z wykorzystaniem zaproponowanych rzeczy:




Zdjęcia produktów pochodzą ze sklepów internetowych: Mr Porter, Hirmer, Berg&Berg, Gordon Bros, Pewien Pan, Cottonfield.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
104 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Saszoneusz
12 lat temu

Świetny wpis…ale brakuje mi ubrań zimowych! Zwłaszcza okryć wierzchnich. Uważam, – może trochę wbrew tym wszystkim straszno-wakacyjnym zdjęciom – że łatwiej jest się dobrze ubrać na wiosnę/lato/wczesną jesień niż na zimę. Albo może ochota większa niż podczas mrozów. Dobrze byłoby ten temat też poruszyć (tak, wiem, ze na blogu były wpisy na ten temat, ale nie w konwencji która była dziś zaprezentowana).

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Saszoneusz

O zimie będzie w listopadzie :)

Anonymous
12 lat temu

świetny wpis
pozdrawiam

Tomek_menswear.pl
12 lat temu

Bardzo dobry wpis. Gratulacje!

Anonymous
12 lat temu

Jeden z najlepszych wpisów w historii bloga. Świetna ściągawka dla początkujących.

Anonymous
12 lat temu

Bardzo dobry, przydatny wpis.

mg
12 lat temu

Świetna notka. Broguesy, chinosy i trencz – znakomite.
Swoją drogą, drogi autorze, w temacie tego płaszcza – jakieś pomysły gdzie kupić poza Burberry? ;) Albo jaki materiał polecasz na trencz?

Pozdrawiam

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  mg

Bawełna lub bawełna z poliamidem. Tańszych zamienników można poszukać w Zarze, TK Maxx, na asos.com.

mg
12 lat temu
Reply to  mg

A wełniana gabardyna? W odpowiednim kolorze, to dla mnie święty Graal materiałów :D

Milex
12 lat temu

Dobry wieczór :) jako, że Twój blog już od dłuższego czasu należy do moich ulubionych i stał się jedną z moich inspiracji chciałbym poprosić abyś w wolnym czasie zaglądnęła na mojego bloga i odpowiedziała na pytanie, czy ja jako 20letni chłopak powinienem kontynuować przygodę z prowadzeniem tutaj własnego konta?
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Twoje dalsze sukcesy :)
http://majleks.blogspot.com/

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Milex

Jeśli sprawia Ci to przyjemność i masz na to czas, to jak najbardziej.

Anonymous
12 lat temu
Reply to  Milex

Mr. to skrót od Mister, czyli Pan. Jeśli to nie jest wystarczającą podpowiedzią, autor zwykł zamieszczać swoje zdjęcia, na których widać, że jest przedstawicielem płci męskiej. W związku z tym reguły języka polskiego nakazują stosowanie rodzaju męskiego, kiedy się do niego zwracasz :) Copy + paste nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Anonymous
12 lat temu

Odnośnie wpisu wyżej – niedawno trencze (praktycznie takie jak te na zdjęciach) widziałem w niezłych cenach na wyprzedażach w ZARZE.

Anonymous
12 lat temu

świetnie- około 60% posiadam -reszty sie dorabiam

Anonymous
12 lat temu

Ciekawe trencze mozna zakupic w Tatuum.

Wasp
12 lat temu

Ten komentarz został usunięty przez autora.

Wasp
12 lat temu

Dziekuje za ten wpis! :) Na jego podstawie przeorganizuje szafe meza :) Masz dobre oko do dobierania rzeczy, poprosilabym o taki sam podstawowy, klasyczny zestaw dla pan, haha! Czasami mam wrazenie, ze panie sie strasznie pogubily w mozliwosciach, i pokazuja na blogach rzeczy skrajne, lub nijakie. Ja raczej naleze do tych drugich, ale zamierzam popracowac nad wlasnym stylem.
Pozdrawiam!

Anonymous
12 lat temu

O tym wszystkim już nie raz pisałeś, nic oryginalnego nie pokazałeś…

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Moda męska jest dość wąska, więc pewne rzeczy będą się powtarzać. W większości przypadków piszę o rzeczach ponadczasowych, nie dążę do tego by pokazywać ciągle coś nowego.

Anonymous
12 lat temu

Ciekawy wpis!

Gdzie w Warszawie lub online wędrować w poszukiwaniu knitów?

Mr. R

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

W Warszawie na pewno w: Royal Collection, Emanuel Berg, Vistula chyba wprowadziła do oferty knity. Jeśli chodzi o zakupy internetowe, to wybór jest ogromny.

Anonymous
12 lat temu

Na mnie to zestawienie nie zrobiło większego wrażenia. Już od dawna 'propagujesz’ taki styl ubierania się. Spodziewałem się, że może zaproponujesz coś bardziej wyszukanego, oryginalnego co pomoże wyróżnić się i walczyć z nijakością na ulicy. Wg. mnie za dużo jest klonów na polskich ulicach w stylu sieciówkowych sklepów bez własnego wkładu w swój wygląd. Co do poszczególnych elementów garderoby to znalezienie MĘSKIEGO trencza w świecie unisex jest nie lada problemem. Na ulicach widać tylko metroseksualnych wychudzonych zniewieściałych chłopców-mężczyzn w płaszczykach co jest przerażające. Dlatego też pomimo kilku wyjątków jestem sceptycznie nastawiony to tego typu okryć wierzchnich. Drugą rzeczą, która mnie… Czytaj więcej »

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Jeszcze raz podkreślam – to jest baza, którą warto mieć w szafie, szczególnie dotyczy to mężczyzn nie szukających za wszelką cenę oryginalności, lecz dobrego stylu.

Jeśli ktoś chce się wybić z tej bazy, to wystarczy zamienić beżowe chinosy na pomarańczowe, klasyczne jeansy na bardziej „odjechane”, kurtkę pikowaną zamienić na wiosenną parkę itd…

Kardigan można zamienić na inny sweter, np. zielony v-neck.

Swoją drogą chciałbym widzieć takie klony w zestawach zaprezentowanych powyżej na polskich ulicach…

Anonymous
12 lat temu

Kolego wyzej – ubierasz sie dla siebie czy po to aby zaomponowac kobiecie? Jesli to 2, to oposc tego bloga.

Bartas De
12 lat temu

Bardzo dobry tekst. Pokazuje bazową wersję męskiego stylu vintage. Jeśli ktoś ma ochotę na odrobinę szaleństwa to może jeden z tych elementów zamienić na coś bardziej wyszukanego. Ale baza świetna!

Anonymous
12 lat temu

Świetny trencz widziałem w Dieslu w van Graafie. Brakuje car gloves i to nie tylko do jazdy samochodem oraz brakuje zdecydowanie niebieskiej koszuli na supełkowe spinki.

Simply a Lifestyle
12 lat temu

u mnie trencz to numer jeden
a teraz na moim blogu prezentuje ciekawe, oryginalne koszule
pozdrawiam

http://simplyalifestyle.blogspot.com/

Anonymous
12 lat temu

Dodałbym jeszcze kurtkę ze skóry o klasycznym kroju. Też bardzo wiele możliwości łączenia , bo pasuję biały t-shirt, koszula czy sweter.

Anonymous
12 lat temu

Witam,

Mam pytanie czy buty chukka pasuja do t-shirtow z jakimis nadrukami (z jakimis grafikami, nie chodzi mi w sumie i same napisy firmowe itp tylko bardziej o jakies grafiki) czy tylko gladkie i jednokolorowe koszulki polo np?

Piotruś

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Chukka są bardzo uniwersalne, ale wiele zależy od tego, co oprócz tego t-shirta jeszcze założymy?

Anonymous
12 lat temu

Na tym blogu raczej nie znajdziesz amatorów t-shirtów z nadrukami ;p.
Bardziej bym widział sztyblety z t-shirtem (szczególnie jeśli to nadruki typu logo whiskey czy, nie wiem, postać z kreskówki). Chukki bym bardziej do polówek właśnie widział.

Anonymous
12 lat temu

Dzięki za post z cyklu „How to …” wiele można się dowiedzieć

Jestem świeżakiem w sprawach dress code, nadrabiam zaległości, również dzięki Twojemy blogowi.
Mam jedno pytanie do brązowych full-brogues, które pokazałeś na zdjęciach – otóż jak wymawia się „brogues” ?
Trywialne pytanie, ale nigdzie nie mogę się doszukać wymowy polskiej jak i angielskiej … w polskim odpowiedniku czytamy tak jak się pisze? czyli „bro-gu-esy” / „bro-gsy” / „bro-gi” ?

Pozdrawiam.

Anonymous
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Wymowa to tak z grubsza – brołgs

Mr. R

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Coś w tym stylu.

Anonymous
12 lat temu

Mr. Vintage, skąd propozycja, żeby trencz sięgał do połowy uda. Wydaje mi się, że to raczej tymczasowy trend, który przeminie, a prochowce raczej zwykliśmy nosić przed kolana http://i3.squidoocdn.com/resize/squidoo_images/250/draft_lens13919911module123620201photo_1286138849brad-pitt-trench-coat.jpg (dłuższe za kolana są raczej zbyt formalne do współczesnego casualowego stroju)

Vislav
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Zgadzam się. Trudno płaszczyk do połowy uda nazwać klasycznym trenczem. Natomiast poziom formalności/oficjalności zależy głównie od kroju i wystroju, a nie długości. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
pozdr.Vslv

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Zgadza się, mój błąd. Dokładnie tę długość miałem na myśli, ale źle to opisałem.

Vislav
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Dla jasności. Nie krytykuję tego krótkiego płaszczyka, sam takim posiadam :-) Uwaga dotyczyła odwołania się do klasycznego trencza. Tutaj mamy długości poniżej kolan i czasami dość znacznie.
pozdr.Vslv

Anonymous
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Ja też tego krótkiego nie krytykuję, mimo że sam wskazałem (i optuję za nią) długość przed kolana.
Vislav, klasyczny trencz za kolana (i niżej) jednak jest już passe, do strojów casualowych będzie źle wyglądać. Broni się chyba jeszcze tylko do tzw. sportowych skoordynowanych, garniturów etc. I przy niższym wzroście płaszcz dłuższy niż do kolan będzie jednak skracał sylwetkę.

Saszoneusz
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Ja jestem stosunkowo niskim mężczyzną jak na swoje pokolenie (24 lata i tylko 175 :)) więc zdecydowanie będę optował za trenczem do połowy uda. Ale tak jak przedmówcy wskazali – wszystko zależy od stylu i sylwetki.

Anonymous
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Ja mam 2 lata i 1 cm mniej a i tak optuję za trenczem przed kolana ;p. Nie wyobrażam sobie tego do połowy uda dobrać do garnituru. Tylko z zestawami opartymi na jeansach i chinosach bez kantów widzę ten trencz do połowy uda… Co nie znaczy, że bym takim trenczem do takich zestawów pogardził :).

PL
12 lat temu

Co do płaszcza to sam zakupiłem rok temu jeden w Carry (wcześniej zarzekając się że nic tam nigdy nie kupię bo wieje nudą). Wracając do tematu dodał bym jednak ciemne lub czarne jeansy. Ciekawą alternatywą dla typowych czarnych jeans’ów jest coś na wzór Levi’s Monochrome (dużo lepiej wyglądają niż czerń połączona z ecru). Brakuje mi tu może jeszcze koszulki typu Henley albo raczej dwóch o różnych kolorach (dałbym je zamiast białego T’sa). Jakiś fan białych Printed T’s może się znajdzie a raczej się znalazł w mojej osobie i ja osobiście nie łączył bym ich z butami typu chukka a T’s… Czytaj więcej »

Anonymous
12 lat temu

Dzięki za wpis! W jakim sklepie można kupić dobry kardigan za przystępną cenę?

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

W TK Maxx zawsze jest spory wybór. Najczęściej widuję marki: Nigel Hall, DKNY, Joop!, Baumler, Calvin Klein.

Anonymous
12 lat temu

bardzo pomocny post, myślałem żeby wydrukować całość i przykleić w okolicach szafy i listy zakupów, mniej więcej połowę posiadam.
dodałbym jeszcze coś o klasycznym płaszczu ale czarnym (ciemnym) prostej jednobarwnej koszuli z długim rękawem oraz kamizelce – wiem jednak że to już zależy od indywidualnego stylu oraz tego co modne.
Baza jest świetna, każdy powinien chociaż znać taki „elementarz” ubioru klasycznego.
pozdrawiam

Anonymous
12 lat temu

Ja bym jeszcze dorzucił prosty płaszcz jednorzędowy, zapinany pod szyję (nie wiem jak nazywa się ten model)Co do długości płaszcza wydaje mi się, że zależy też od wzrostu. Sam mam dość nikczemny i długi płaszcz dodatrkowo mnie skraca. Takie do połowy uda są OK.
Krzysiek

1 % – Schronisko Fundacji im. 120-lecia TOZ w Milanówku

Anonymous
12 lat temu

Świetny wpis! Dziękuję. :-)
Pozdrawiam,

Anonymous
12 lat temu

Bardzo dobra podstawa dla osobistej garderoby. Gratulacje.
Zgadzam się. Długi płaszcz przy tak nikczemnym wzrości jak mój (170cm) sprawia, że wygląda się jak NRD-owski agent.
pozdr… Jacek

Anonymous
12 lat temu
Reply to  Anonymous

No ale nie mówimy o płaszczu za kolana tylko właśnie przed kolana, ale jednak dłuższym, niż do połowy uda (bo ten ostatni to raczej trend ostatnich lat, bardzo prawdopodobne, ze zaraz przeminie). Nie wydaje mi się, żeby wielka różnica optyczna była pomiędzy płaszczem do połowy uda a płaszczem przed kolano.

Anonymous
12 lat temu

Granatowy pea coat plus spodnie tweedowe.

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Owszem, ale do szafy jesienno-zimowej.

Anonymous
12 lat temu

Tak, przyznaję rację, przed kolano. Nie miałem na myśli płaszcza o długości marynarki.
Jacek

Heavy Metal Lover
12 lat temu

Świetnie to wszystko wygląda. Ubrania są proste, ale eleganckie, klasyczne, a zarazem ponadczasowe :)
Wielkie dzięki za te rady – na pewno z nich skorzystam.
http://www.mlodakrew.blogspot.com

Anonymous
12 lat temu

Hej. Mam pytanie. Czy w sportowej marynarce mogą się w sposób minimalny rozsuwać klapy na pośladkach? Mam dość krągłe jak na faceta pośladki i ostatnio mierzyłem w tk maxx marynarkę. Gdy ją ubrałem widać był trochę spodni, ogólnie klapa z tyłu wydawała się szytwna. Czy świadczy to o tym, że mam zbyt duże bioda do tej marynarki? Czy ona po jakimś czasie dopasuje się do mnie? A może to coś innego?

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Najprawdopodobniej Twoja figura nie będzie dobrze wyglądać przy tego typu marynarkach. 2 szlice to dobre rozwiązanie do szczupłych osób.

Pewienpan.pl
12 lat temu

Witam. „Anonimowy” zadał pytanie odnośnie rozchodzących się klap na tyle marynarki. Może to nie miejsce na takie wywody, ale jako konstruktor spróbuję krótko odpowiedzieć.
Otóż, odzież masowa jest szyta w bardzo wąskiej gamie rozmiarów, które nie obejmują sylwetek z pewnymi dysproporcjami. Dlatego marynarka, którą mierzyłeś miała taki problem.
Warunkiem dobrze lerzącej marynarki, a co za tym idzie z klapami, które się nie otwierają są:
– prawidłowa konstrukcja
oraz
– dobrze dobrany rozmiar do sylwetki.
W odzieży masowej te warunki są niamal nie możliwe do uzyskania (oczywiście z wyłączeniem marek zajmujących się wyłącznie szyciem garniturów).
Pozdrawiam.

Anonymous
12 lat temu
Reply to  Pewienpan.pl

Dzięki za informację. Jednak jeszcze raz mierzyłem marynarkę i potem te klapy przygładziłem (marynarka ma dwa rozcięcia) i zakrywały mi pośladki. Czy to jest kwestia materiału (nie wiem jaki to materiał na metce nie ma informacji, cóż tk maxx, ale jest to sportowa marynarka która pewnie zbyt wiele wełny nie widziała) który po rozprasowaniu lub innym niż sklepowe ułożenie będzie leżał należycie? Akurat na niej mi zależy, bo jako człoweik o dziwnych gabarytach mam problem z ubraniami na na bespoke to jeszcze zbyt chudy portfel…
pozdrawiam :)

Anonymous
12 lat temu

Panie Michale, jak panu widzą się chino zaprasowane w delikatny kant z najprostszymi trampkami?

Pozdrawiam
Michu

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Może być.

Anonymous
12 lat temu

fantastyczny wpis- gdzie w necie moglabym kupic dla meza te buty:chukka Grenson?
dzieki

aga
12 lat temu

Naprawdę fajnie prowadzisz blog, a ten post na pewno podeślę mojemu chłopakowi (choć część z tych rzeczy już ma :)). Twój styl kojarzy mi się bardzo ze sposobem w jaki ubierają się mężczyźni we Włoszech. Elegancko z odrobiną nonszalancji, aczkolwiek mi brakuje trochę londyńskiego luzu ;) Pozdrawiam!

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  aga

Londyński luz to zupełnie nie mój styl.

Anonymous
12 lat temu
Reply to  aga

A na czym polega angielski luz :-)? Czy chodzi mniej więcej o taki styl jaki proponuje Topman?

Mr. R

MATTHEW
12 lat temu

OOoo jestem tutaj po raz pierwszy… jestem mile zaskoczony :) MODA MĘSKA, to jest to co uwielbiam… Na pewno zaczerpnę wiele inspiracji z tego bloga :)
Zapraszam do mnie :)

MATTHEW
12 lat temu

+dodaję do obserwowanych :)

Anonymous
12 lat temu

witam,czesto odwiedzam Pana blog.jestem jeszcze dzieciakiem ale preferuje wlasnie taki meski,dorosly styl ubierania.zalezy mi na tzw wingtipach nad kostke.idzie gdzieś coś takiego dostać rozm 38/39 ? czy musze poczekac az dorosne? dziekuje za przyszla odpowiedz

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Nie znam odpowiedzi na to pytanie.

makarim
12 lat temu

Uwielbiam Twojego bloga :) Do momentu odkrycia go miałam znikome pojęcie o męskich strojach , jak powinna wyglądać właściwie dopasowana marynarka, koszula etc. Mój narzeczony jest zwolennikiem takiego stylu jaki właśnie prezentujesz u siebie, ale to ja niestety muszę zgłębiać te tajniki i wdrażać je u niego ;) Próbowałam prześledzić większość zawartości bloga, ale nie trafiłam na post odnośnie garniturów ślubnych czy ogólnie dresscodu związanego z weselami. Może taki post jeszcze nie powstał? Pozdrawiam :)

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  makarim

Nie powstał, ale jest w planach :)

makarim
12 lat temu
Reply to  makarim

Ha no to czekam z niecierpliwością :) Tylko da radę tak przed październikiem? :p ;) Pozdrawiam!

Anonymous
12 lat temu

mi podobaja sie te buty chukka – gdzie mozna je dostac?

Anonymous
12 lat temu

Chukka Grenson-a w pełnej rozmiarówce
najpredzej na stronie firmowej…
http://www.grenson.co.uk/en_gb/catalogsearch/result/?q=chukka

pozdr.
j

Anonymous
12 lat temu

Żeby poprawić humory dodaję link do rzeczy, które absolutnie muszą znaleźć się w szafie każdego mężczyzny
http://meskimbyc.pl/moda/726.html
dla mnie zaskakujące jest to, że model ma za duże ubrania! (zdjęcie trzecie)- oczywiście pomijam kolory, krój, wygląd, modele, jakość wykonania, słabą sesję, wzory i wiele innych…
:)

domurst
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Wszystkie te stylizacje z powodzeniem mogłyby się ukazać na blogu Warsaw Fashion. Z tym, że tu zdaje się być całkiem na poważnie…

Anonymous
12 lat temu

Wie ktoś gdzie w Warszawie można dostać zamszowe chukki w cenie do dwustu złotych?

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

TK Maxx.

Anonymous
12 lat temu

Michał, pamiętam jak szukaleś sandałów w wersji minimalistycznej zobacz co pokazuje hm:
http://www.hm.com/pl/product/98475?article=98475-A

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Trochę przekombinowane i cena jak na tę markę przesadzona.

Anonymous
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Owszem, ale można liczyć na jakieś promocje. To w kwestii ceny. A co do wyglądu to wiem, że poza podatkami, śmiercią jest jeszcze jeden aksjomat. Nie znajdziesz szybko sandałów w PL takich jak chcesz:)

beggin
12 lat temu

nie zgadzam się z longsleeve-em nie do wszystkiego pasuje. Reszta jak najbardziej :)

Anonymous
12 lat temu

Mam pytanie, czy uważa Pan, że granatowe chinosy będą dobrą inwestycją? Mam tu na myśli ponadczasowość. Jeśli tak, to na kant, czy przeciwnie?

Mr. Vintage
12 lat temu
Reply to  Anonymous

Będą dobrą inwestycją. Z kantem czy bez, to już kwestia własnych preferencji.

XYZ
12 lat temu

Jak najbardziej podobają mi się te stylizacje. Beżowe chinosy jak najbardziej.