fbpx

Konkurs Trzymaj Fashion – wyniki pierwszego etapu

44 komentarze

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu Trzymaj Fashion, którego organizatorem jest portal Allegro, a ja jestem jednym z jego jurorów. To inicjatywa mająca na celu wyłowienie blogowych talentów i wsparcie ich w dalszym rozwoju. Wraz z Charlize Mystery i Macademian Girl stworzyliśmy jury konkursowe, które w pierwszym etapie miało wytypować finałową piętnastkę. Nie było to zadanie łatwe, bo wpłynęło ponad 320 zgłoszeń.

Obejrzeliśmy i oceniliśmy każdy ze zgłoszonych blogów i w miniony wtorek spotkaliśmy się w poznańskiej siedzibie Allegro, by wspólnie zdecydować kto będzie miał szansę rywalizować w kolejnych etapach.

Nasze oceny oparte były na następujących kryteriach: ocena stylizacji w odniesieniu do wybranego trendu (neon, kontrast lub denim), jakość zdjęć, pomysł na sesję, wartość merytoryczna wpisu, estetyka bloga, wyczucie stylu.

Poziom zgłoszeń był bardzo zróżnicowany, ale kilkadziesiąt blogów można uznać za ciekawe i obiecujące. Niestety miejsc było tylko piętnaście. Pozytywnie zaskoczyła mnie ilość zgłoszeń blogów męskich. Nawet nie sądziłem, że mamy tak wielu początkujących blogerów. Co ciekawe, okazało się, że to właśnie ich zgłoszenia zostały przez nas ocenione najwyżej. W pierwszej trójce znaleźli się sami mężczyźni. Oto wybrane stylizacje z finałowej piętnastki:

TrzymajFashion
Pełną listę zakwalifikowanych blogów można przeczytać na poniższej grafice i na stronie konkursu Trzymaj Fashion.

TrzymajFashion9

Drugi etap konkursu już się rozpoczął, a zadaniem dla finałowej piętnastki jest przygotowanie kolorowej stylizacji w wiosennym klimacie (mają na to czas do 14 maja). Tym razem oceny dokonają także internauci (głosowanie potrwa od 16 do 21 maja). Siedem najwyżej ocenionych stylizacji przejdzie do kolejnego etapu, a dodatkowo każdy z jurorów przyzna po jednej „dzikiej karcie”. Tym sposobem do trzeciego etapu przejdzie dziesięć osób.

A na koniec jeszcze krótka fotorelacja z obrad jury:

TrzymajFashion5 SONY DSC 390708 TrzymajFashion4 SONY DSC TrzymajFashion2

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dejko
11 lat temu

Sympatyczny skład jury. :)

Marta
11 lat temu
Reply to  dejko

Zgadzam się ;)

Mr. Młody
11 lat temu

Długość spodni wygląda dobrze! :) (zupełnie serio)

Mr. Młody
11 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Wiem :) Tzn. tak myślałem, że nie. Zdjęcia bywają zdradliwe, a ostatnia dyskusja była trochę jak dyskusja o odmierzaniu jednego metra z dokładnością do jednego milimetra. Spodnie na pewno wyglądają znacznie lepiej od tamtych alternatywnych.

pozdrowienia

Marcin
11 lat temu
Reply to  Mr. Młody

Może schudły, bo wcześniej były bardziej serdelkowe :)

Rafał
11 lat temu

O ile do pierwszych dwóch stylizacji nie mam żadnych zastrzeżeń (a także do czwartej, z blogu Kanty nie kanty), to ta trzecia (pierwsza z prawej) jest dla mnie nieporozumieniem.

Adam
11 lat temu
Reply to  Rafał

Podzielam Twoje zdanie na temat trzeciej stylizacji.

Mrs Retro
11 lat temu

Adi tez w jury?

stylishbefore40
11 lat temu

Gratulacje dla finałowej piętnastki , chwała zwyciężonym:-)

Dominik
11 lat temu

Gratuluję zwycięzcom!!!
Mam podobne odczucia-nie spodziewałem sie, że w Polsce mamy, aż tyle blogów męskich, ale to chyba dobrze:)

Tommy B.
11 lat temu

Fenomenalne dziewczyny!

Fibi
11 lat temu

Hmmm moim zdaniem jakość zdjęć nie powinna być oceniana. Tak jak Pan napisał konkurs miał na celu wyłonić talenty, a biorąc pod uwagę fakt, że w konkursie brało udział wiele początkujących blogów, których właściciele są wyposażeni w słabe cyfrówki i nie zatrudniają profesjonalnych fotografów + do wygrania jest lepszy aparat(który miałby podnieść jakość zdjęć na blogu), to takie kryterium według mnie jest bez sensu. Po drugie (to już do tego kto wymyślił formę konkursu), umieszczenie kategorii denim przy tak mocnych wzrokowo trendach jak kontrast i neon było niezbyt dobrym pomysłem, bo stylizacje z tego pierwszego bloku przy dwóch pozostałych wyszły… Czytaj więcej »

MaleWorld
11 lat temu
Reply to  Fibi

Zgadzam się w 100%. Jako jedna z osób biorących udział w tym konkursie nie dysponuję jeszcze super sprzętem do robienia zdjęć, nie wspominając już o możliwości zatrudnienia fotografa. Konkurs kierowany był „niby” do początkujących blogerów a okazało się, że w wielu przypadkach (na szczęście nie we wszystkich) zwyciężyły osoby, które świetnie sobie radzą w świecie blogosfery. Miała być to szansa dla początkujących, niestety wyszło jak zawsze, a tłumaczenie organizatora, że „miarą świeżości blogera jest to, czy się czuje „świeży” . Jeżeli ktoś się zgłosił do naszego konkursu, to chyba tak się czuje” jest niedorzeczne. Mimo wszystko swoich początkujących faworytów mam… Czytaj więcej »

Rybka
11 lat temu
Reply to  MaleWorld

Mnie najbardziej zdumiało, że podobno braliście również pod uwagę… liczbę wpisów pod postem!!! Jeśli to nie jest żadna pomyłka ani przejęzyczenie, to skreśliliście na samym starcie wiele osób (gdybym wiedziała, uruchomiłabym całą rodzinę i znajomych, że coś wpisywali). Naprawdę liczył się dla Was banner, tło i inne pierdoły na blogu? Estetyka tekstu? Większość wpisywała trzy zdania na krzyż! To wszystko ma świadczyć o jakości początkującego blogera? A jak ktoś specjalnie (i zachęcany przez Was) rozpoczął blogowanie tuż przed konkursem, to kiedy miał czas wszystko ogarnąć, zrobić super layout, a do tego jeszcze profesjonalne fotki? Nie zasłaniajcie mi się tylko regulaminem,… Czytaj więcej »

Rybka
11 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Pani Michale, odnoszę się tylko do tego, co napisała MG w swoim komentarzu na FB. A na jego podstawie można było odnieść wrażenie, że braliście pod uwagę czynniki, o których regulamin nie wspominał. Ma Pan rację o tym uruchamianiu znajomych, itd., że to byłoby naciąganie, ale nie możecie oczekiwać od ludzi mających blog od kilku dni/tygodni, że będą mieli tyle wejść i komentarzy, co blogi dłużej istniejące. Jaki sens ma zresztą podliczanie komentów typu: „Super” czy „okropnie” (lajki też mogły świadczyć najwyżej o tym, ile kto ma znajomych na FB czy Twitter), co to wnosi merytorycznego do oceny? I żeby… Czytaj więcej »

Mr. Młody
11 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Obok sprawy: Nie, nie, nie. Pan nie jest żadnym … (nawet to słowo nie chce mi się napisać na klawiaturze). A ktoś kto tak uważa, nie wie, co uważa. Osobiście nie przepadam bardzo za stylem z kolorowymi spodniami, ale to JEST STYL :) Dobrze się Pan w nim czuje, widać, że jest to PANA styl i o to chodzi. Jest to inne wyobrażenie niż niektórych, ale cóż z tego. Przecież świat może być wielobarwny.

Poohutch
11 lat temu
Reply to  Rybka

Znalezienie człowieka z jako-takim obyciem fotograficznym, który pomoże zrobić sesję zdjęciową dla własnej satysfakcji nie powinno stanowić problemu (na przykład w W-wie niżej podpisany). Polecam początkującym blogerom współpracę z początkującymi fotografami – typowa sytuacja win-win.

MaleWorld
11 lat temu

To prawda, o gustach się nie dyskutuje i z tym trzeba zgodzić się bezapelacyjnie, nie da się dogodzić Wszystkim, do jurorów też nie należy mieć pretensji, oni wykonywali tylko swoją pracę i wybrali swoją 15. Jedyne zastrzeżenia można mieć tylko do organizatora konkursu za niejasności i niedokładne sprecyzowanie regulaminu.

stylishbefore40
11 lat temu

Kochani,godności trochę.Sądząc po nie których komentarzach , myślę , że ci rozgoryczeni, to ludzie bardzo młodzi. Umiejętność przegrywania przyda się Wam w życiu , ponieważ jeszcze niejedno rozczarowanie przed Wami.Potraktujcie tę przegraną jako dodatkową motywację do dalszej pracy nad swoimi blogami.A przejrzawszy kilka blogów komentujących tutaj osób, uważam , że nic im nie brakuje , a wynik konkursu jest tylko i wyłącznie wypadkową subiektywnej oceny kilku osób i strategii marketingowej organizatora konkursu , do której być może nie pasujecie.Ja rozumiem , że dla wielu osób , skład jury, to ikony polskiej blogosfery i być może autorytety , ale to ,… Czytaj więcej »

MaleWorld
11 lat temu

Tu raczej nie chodzi o rozgoryczenie spowodowane przegraną, ja osobiście nie żałuję, że wziąłem w tym udział, to był mój pierwszy konkurs i pewnie nie ostatni, jak to mówi stare porzekadło „co Cie nie zabije to Cie wzmocni”. Bardziej tu chodzi o zażenowanie spowodowane nieklarownością regulaminu, ale masz racje stylishbefore40, strategia marketingowa organizatora i te sprawy i odpowiedź można dać sobie samemu :)

Sylwia
11 lat temu

Jest mi troszkę przykro, że nie dostałam się dalej ;( Pewnie jak każdemu, ale biorąc udział w jakimkolwiek konkursie zawsze trzeba się liczyć z tym, że można odpaść. Całą stylizację wymyśliłam i uszyłam sama – jak wszystkie opisane rzeczy na blogu. I cieszy mnie to, że przez chęć wzięcia udziału w konkursie miałam motywacje dokończyć wyszywać ten żakiet, bo gdyby nie to, to dalej leżałby nie skończony ;)

Gratulacje dla Piętnastki!

Pozdrawiam!

stylishbefore40
11 lat temu

I o to chodzi:-)

The-Bigwig
11 lat temu

Gratuluję tym, którzy przeszli. Nie startowałem osobiście, więc nie znam uczucia rozgoryczenia w tym temacie. Ale dla tych, którzy nie przeszli mam pewne dobre słowo. Że tutaj dużym kryterium były osobiste preferencje jury i subiektywne zdanie. W regulaminie nie da się konkretnie ująć, że ubranie ma mieć to, być takie, w takich kolorach, im jesteś tego bliżej – tym lepiej. Tak się nie da. Ocena ubioru to skrajnie subiektywna sprawa więc nie wolno jej ganić. Co prawda dla mnie dobre kilka osób to porażka na całej linii (subiektywnie, a jak), od butów, po czoło. Wiele z tych zestawów konkursowych, to… Czytaj więcej »

stylishbefore40
11 lat temu

Nie chciałabym kontestować regulaminu konkursu , ponieważ go zaakceptowałem , biorąc udział w konkursie , ale skoro przytoczyłeś przykład bloga „kanty nie kanty” regulamin wyraźnie mówi , że:
Warunkiem udziału w Konkursie jest wykonanie w terminie 15 kwietnia 2013 ? 5 maja 2013
r. zadania kwalifikacyjnego, obejmującego następujące czynności:
i. samodzielne stworzenie stylizacji zgodnej z trendem wybranym spośród trzech
zaproponowanych przez Organizatora: (1) kontrast, (2) neon, (3) denim.

Czyli jak rozumiem , zadaniem było przygotowanie JEDNEJ stylizacji , tymczasem na w/w blogu zgłoszonych do konkursu jest co najmniej kilka stylizacji .. Czy mógłbyś Michale , wyjaśnić mi tę zawiłość regulaminową?

stylishbefore40
11 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Ok, nie należę do grona rozgoryczonych, bo i tak uważam , ze prawie wszystkie męskie stylizacje są godne finału i mogę się od autorów blogów finałowych dużo nauczyć. w konkursie wziąłem udział dla zwykłego , nieskrępowanego fanu. Jednak rozumiem wszystkich tych , którzy z tym konkursem wiązali jakieś nadzieje i czują się się dziwnie , w związku ze swoja przegraną , ze względu na niejasna interpretację regulaminu. Skoro jest regulamin , firmowany przez poważna korporację , wspieraną autorytetem blogerów modowych , to powinien być on BEZWZGLĘDNIE przestrzegany.Mimo wszystko , nie jest to konkurs organizowany przez wuja Stefana z Trzcianki, tylko… Czytaj więcej »

paero123
11 lat temu

Mr V w tv śniadaniowej – okropna ta zielona marynarka ;-), w oświetleniu telewizyjnym wyglądała jak bezkształtna futurystyczna polewa żelkowa ;-)

Chris
11 lat temu

A co z tą marynarką? Na jednym zdjęciu wszystkie guziki zapięte, na kolejnym ostatni odpięty…

paero123
11 lat temu
Reply to  Chris

To dwurzędówka 6×2, którą zwykle zapina się na oba guziki, ale dopuszczalne jest rozpięcie tego dolnego

Mr. Sale
11 lat temu

Przede wszystkim gratuluję występu w telewizji! Jeszcze nie widziałem, ale na pewno nadrobię.
Najbardziej jednak cieszy mnie fakt, że w finałowej 15-tce konkursu znalazło się tak wiele męskich blogów modowych. To pokazuje, że faceci przestają bać się dbania o własny wizerunek i coraz śmielej eksperymentują z kolorami, teksturami i fasonami. Oby tak dalej!

Weronika
11 lat temu

Czy dobrze zrozumiałam, że tekst nie był brany pod uwagę? Bo niektóre zwycięskie wpisy nie posiadają go w ogóle lub bardzo krótkie, z błędami… A więc liczyła się tylko stylizacja? Popieram, faceci wypadli lepiej :)

Sebastian
11 lat temu

Mogę prosić namiary na koszulkę tego pana maksymalnie na prawo? Świetna moim zdaniem.