Konkurs Trzymaj Fashion – wyniki pierwszego etapu

44 komentarze

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu Trzymaj Fashion, którego organizatorem jest portal Allegro, a ja jestem jednym z jego jurorów. To inicjatywa mająca na celu wyłowienie blogowych talentów i wsparcie ich w dalszym rozwoju. Wraz z Charlize Mystery i Macademian Girl stworzyliśmy jury konkursowe, które w pierwszym etapie miało wytypować finałową piętnastkę. Nie było to zadanie łatwe, bo wpłynęło ponad 320 zgłoszeń.

Obejrzeliśmy i oceniliśmy każdy ze zgłoszonych blogów i w miniony wtorek spotkaliśmy się w poznańskiej siedzibie Allegro, by wspólnie zdecydować kto będzie miał szansę rywalizować w kolejnych etapach.

Nasze oceny oparte były na następujących kryteriach: ocena stylizacji w odniesieniu do wybranego trendu (neon, kontrast lub denim), jakość zdjęć, pomysł na sesję, wartość merytoryczna wpisu, estetyka bloga, wyczucie stylu.

Poziom zgłoszeń był bardzo zróżnicowany, ale kilkadziesiąt blogów można uznać za ciekawe i obiecujące. Niestety miejsc było tylko piętnaście. Pozytywnie zaskoczyła mnie ilość zgłoszeń blogów męskich. Nawet nie sądziłem, że mamy tak wielu początkujących blogerów. Co ciekawe, okazało się, że to właśnie ich zgłoszenia zostały przez nas ocenione najwyżej. W pierwszej trójce znaleźli się sami mężczyźni. Oto wybrane stylizacje z finałowej piętnastki:

TrzymajFashion
Pełną listę zakwalifikowanych blogów można przeczytać na poniższej grafice i na stronie konkursu Trzymaj Fashion.

TrzymajFashion9

Drugi etap konkursu już się rozpoczął, a zadaniem dla finałowej piętnastki jest przygotowanie kolorowej stylizacji w wiosennym klimacie (mają na to czas do 14 maja). Tym razem oceny dokonają także internauci (głosowanie potrwa od 16 do 21 maja). Siedem najwyżej ocenionych stylizacji przejdzie do kolejnego etapu, a dodatkowo każdy z jurorów przyzna po jednej “dzikiej karcie”. Tym sposobem do trzeciego etapu przejdzie dziesięć osób.

A na koniec jeszcze krótka fotorelacja z obrad jury:

TrzymajFashion5 SONY DSC 390708 TrzymajFashion4 SONY DSC TrzymajFashion2

Podobne wpisy

44
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
Mr. VintageSebastianPoohutchWeronikaMarta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dejko
Gość

Sympatyczny skład jury. :)

Marta
Gość

Zgadzam się ;)

Mr. Młody
Gość

Długość spodni wygląda dobrze! :) (zupełnie serio)

Rafał
Gość

O ile do pierwszych dwóch stylizacji nie mam żadnych zastrzeżeń (a także do czwartej, z blogu Kanty nie kanty), to ta trzecia (pierwsza z prawej) jest dla mnie nieporozumieniem.

Adam
Gość
Adam

Podzielam Twoje zdanie na temat trzeciej stylizacji.

Mrs Retro
Gość
Mrs Retro

Adi tez w jury?

stylishbefore40
Gość

Gratulacje dla finałowej piętnastki , chwała zwyciężonym:-)

Dominik
Gość

Gratuluję zwycięzcom!!!
Mam podobne odczucia-nie spodziewałem sie, że w Polsce mamy, aż tyle blogów męskich, ale to chyba dobrze:)

Tommy B.
Gość
Tommy B.

Fenomenalne dziewczyny!

Fibi
Gość

Hmmm moim zdaniem jakość zdjęć nie powinna być oceniana. Tak jak Pan napisał konkurs miał na celu wyłonić talenty, a biorąc pod uwagę fakt, że w konkursie brało udział wiele początkujących blogów, których właściciele są wyposażeni w słabe cyfrówki i nie zatrudniają profesjonalnych fotografów + do wygrania jest lepszy aparat(który miałby podnieść jakość zdjęć na blogu), to takie kryterium według mnie jest bez sensu.
Po drugie (to już do tego kto wymyślił formę konkursu), umieszczenie kategorii denim przy tak mocnych wzrokowo trendach jak kontrast i neon było niezbyt dobrym pomysłem, bo stylizacje z tego pierwszego bloku przy dwóch pozostałych wyszły blado i nijako.
Szczerze współczuję jury, ja dostałabym co najmniej nerwowych drgawek gdybym miała wybrać sprawiedliwie najlepszą piętnastkę. Ogromne propsy za waszą pracę!
Pozdrawiam!

MaleWorld
Gość

Zgadzam się w 100%. Jako jedna z osób biorących udział w tym konkursie nie dysponuję jeszcze super sprzętem do robienia zdjęć, nie wspominając już o możliwości zatrudnienia fotografa. Konkurs kierowany był “niby” do początkujących blogerów a okazało się, że w wielu przypadkach (na szczęście nie we wszystkich) zwyciężyły osoby, które świetnie sobie radzą w świecie blogosfery. Miała być to szansa dla początkujących, niestety wyszło jak zawsze, a tłumaczenie organizatora, że “miarą świeżości blogera jest to, czy się czuje “świeży” . Jeżeli ktoś się zgłosił do naszego konkursu, to chyba tak się czuje” jest niedorzeczne. Mimo wszystko swoich początkujących faworytów mam i nie mogę doczekać się co nam przygotują :)

Pozdrawiam :)

Rybka
Gość
Rybka

Mnie najbardziej zdumiało, że podobno braliście również pod uwagę… liczbę wpisów pod postem!!! Jeśli to nie jest żadna pomyłka ani przejęzyczenie, to skreśliliście na samym starcie wiele osób (gdybym wiedziała, uruchomiłabym całą rodzinę i znajomych, że coś wpisywali). Naprawdę liczył się dla Was banner, tło i inne pierdoły na blogu? Estetyka tekstu? Większość wpisywała trzy zdania na krzyż! To wszystko ma świadczyć o jakości początkującego blogera? A jak ktoś specjalnie (i zachęcany przez Was) rozpoczął blogowanie tuż przed konkursem, to kiedy miał czas wszystko ogarnąć, zrobić super layout, a do tego jeszcze profesjonalne fotki? Nie zasłaniajcie mi się tylko regulaminem, bo o wielu z tych rzeczy regulamin nie wspominał ani słowem. Trzeba było mieć “tylko blog”, banner konkursowy i dobry pomysł. I nie złoszczę się, że nie przeszłam, ale teraz czuję się trochę zrobiona w bambuko, że posłużyłam głównie jako punkt w statystyce konkursu.

Poohutch
Gość
Poohutch

Znalezienie człowieka z jako-takim obyciem fotograficznym, który pomoże zrobić sesję zdjęciową dla własnej satysfakcji nie powinno stanowić problemu (na przykład w W-wie niżej podpisany). Polecam początkującym blogerom współpracę z początkującymi fotografami – typowa sytuacja win-win.

MaleWorld
Gość

To prawda, o gustach się nie dyskutuje i z tym trzeba zgodzić się bezapelacyjnie, nie da się dogodzić Wszystkim, do jurorów też nie należy mieć pretensji, oni wykonywali tylko swoją pracę i wybrali swoją 15. Jedyne zastrzeżenia można mieć tylko do organizatora konkursu za niejasności i niedokładne sprecyzowanie regulaminu.

stylishbefore40
Gość

Kochani,godności trochę.Sądząc po nie których komentarzach , myślę , że ci rozgoryczeni, to ludzie bardzo młodzi. Umiejętność przegrywania przyda się Wam w życiu , ponieważ jeszcze niejedno rozczarowanie przed Wami.Potraktujcie tę przegraną jako dodatkową motywację do dalszej pracy nad swoimi blogami.A przejrzawszy kilka blogów komentujących tutaj osób, uważam , że nic im nie brakuje , a wynik konkursu jest tylko i wyłącznie wypadkową subiektywnej oceny kilku osób i strategii marketingowej organizatora konkursu , do której być może nie pasujecie.Ja rozumiem , że dla wielu osób , skład jury, to ikony polskiej blogosfery i być może autorytety , ale to , że Mr Vintage i te dwie inne bloggerki , których szczerze mówiąc nazwisk i ksyw nie pamiętam, uznali , że nie jesteście godni finałowej piętnastki , to nie oznacza ,że Wy i Wasze jesteście do dupy.

MaleWorld
Gość

Tu raczej nie chodzi o rozgoryczenie spowodowane przegraną, ja osobiście nie żałuję, że wziąłem w tym udział, to był mój pierwszy konkurs i pewnie nie ostatni, jak to mówi stare porzekadło “co Cie nie zabije to Cie wzmocni”. Bardziej tu chodzi o zażenowanie spowodowane nieklarownością regulaminu, ale masz racje stylishbefore40, strategia marketingowa organizatora i te sprawy i odpowiedź można dać sobie samemu :)

Sylwia
Gość

Jest mi troszkę przykro, że nie dostałam się dalej ;( Pewnie jak każdemu, ale biorąc udział w jakimkolwiek konkursie zawsze trzeba się liczyć z tym, że można odpaść. Całą stylizację wymyśliłam i uszyłam sama – jak wszystkie opisane rzeczy na blogu. I cieszy mnie to, że przez chęć wzięcia udziału w konkursie miałam motywacje dokończyć wyszywać ten żakiet, bo gdyby nie to, to dalej leżałby nie skończony ;)

Gratulacje dla Piętnastki!

Pozdrawiam!

stylishbefore40
Gość

I o to chodzi:-)

The-Bigwig
Gość

Gratuluję tym, którzy przeszli. Nie startowałem osobiście, więc nie znam uczucia rozgoryczenia w tym temacie. Ale dla tych, którzy nie przeszli mam pewne dobre słowo. Że tutaj dużym kryterium były osobiste preferencje jury i subiektywne zdanie. W regulaminie nie da się konkretnie ująć, że ubranie ma mieć to, być takie, w takich kolorach, im jesteś tego bliżej – tym lepiej. Tak się nie da. Ocena ubioru to skrajnie subiektywna sprawa więc nie wolno jej ganić. Co prawda dla mnie dobre kilka osób to porażka na całej linii (subiektywnie, a jak), od butów, po czoło. Wiele z tych zestawów konkursowych, to ciuch wyłącznie na potrzeby konkursu, wybiegowa “moda”. Grunt, że przeszło trzech…no dwóch…facetów.

Pozdrawiam
The-Bigwig

stylishbefore40
Gość

Nie chciałabym kontestować regulaminu konkursu , ponieważ go zaakceptowałem , biorąc udział w konkursie , ale skoro przytoczyłeś przykład bloga “kanty nie kanty” regulamin wyraźnie mówi , że:
Warunkiem udziału w Konkursie jest wykonanie w terminie 15 kwietnia 2013 ? 5 maja 2013
r. zadania kwalifikacyjnego, obejmującego następujące czynności:
i. samodzielne stworzenie stylizacji zgodnej z trendem wybranym spośród trzech
zaproponowanych przez Organizatora: (1) kontrast, (2) neon, (3) denim.

Czyli jak rozumiem , zadaniem było przygotowanie JEDNEJ stylizacji , tymczasem na w/w blogu zgłoszonych do konkursu jest co najmniej kilka stylizacji .. Czy mógłbyś Michale , wyjaśnić mi tę zawiłość regulaminową?

paero123
Gość
paero123

Mr V w tv śniadaniowej – okropna ta zielona marynarka ;-), w oświetleniu telewizyjnym wyglądała jak bezkształtna futurystyczna polewa żelkowa ;-)

Chris
Gość
Chris

A co z tą marynarką? Na jednym zdjęciu wszystkie guziki zapięte, na kolejnym ostatni odpięty…

paero123
Gość
paero123

To dwurzędówka 6×2, którą zwykle zapina się na oba guziki, ale dopuszczalne jest rozpięcie tego dolnego

Mr. Sale
Gość

Przede wszystkim gratuluję występu w telewizji! Jeszcze nie widziałem, ale na pewno nadrobię.
Najbardziej jednak cieszy mnie fakt, że w finałowej 15-tce konkursu znalazło się tak wiele męskich blogów modowych. To pokazuje, że faceci przestają bać się dbania o własny wizerunek i coraz śmielej eksperymentują z kolorami, teksturami i fasonami. Oby tak dalej!

Weronika
Gość
Weronika

Czy dobrze zrozumiałam, że tekst nie był brany pod uwagę? Bo niektóre zwycięskie wpisy nie posiadają go w ogóle lub bardzo krótkie, z błędami… A więc liczyła się tylko stylizacja? Popieram, faceci wypadli lepiej :)

Sebastian
Gość
Sebastian

Mogę prosić namiary na koszulkę tego pana maksymalnie na prawo? Świetna moim zdaniem.