Po blisko rocznej przerwie powraca cykl „Kolory”. W poprzednich odcinkach opisywałem fiolet i pomarańcz, a dzisiaj kolejny mało popularny kolor w męskiej garderobie, który sprawia sporo problemów – zieleń wojskowa. Są tacy, którzy ją uwielbiają, ale generalnie większość nie przepada za nią. Ja również, ale to dobry powód by spróbować „oswoić” ten kolor i złamać kilka mitów.
Spróbuję rozpocząć od zdefiniowania pojęcia „zieleń wojskowa”. Kryje się pod nim paleta kilku mało intensywnych odcieni koloru zielonego. W Polsce najczęściej określa się go słowem „oliwka” i moim zdaniem jest to trafne określenie, bo owoce drzewa oliwnego również przybierają różne barwy, ale na ogół mieszczą się w palecie stonowanych i raczej ciemnych odcieni koloru zielonego.
Określenie „zieleń wojskowa” wzięło się oczywiście stąd, że wiele armii z całego świata wykorzystuje ten kolor w uniformach militarnych. Jest on także powszechnie stosowany przez myśliwych, leśników i wiele innych profesji będących w bliskich relacjach z przyrodą. Myślę, że te cechy sprawiły, że oliwka nigdy nie była popularnym kolorem w modzie codziennej. Kojarzyła się z uniformem militarnym lub ubraniem roboczym. Sam odcień też wydaje się mało atrakcyjny – stonowany, nijaki i pozornie trudny do łączenia z innymi kolorami. I właśnie nad tą ostatnią cechą chciałbym się pochylić i udowodnić, że zieleń wojskowa może być z powodzeniem wykorzystywana w ubiorze codziennym, ale kluczem do sukcesu jest połączenie jej z odpowiednimi kolorami, bo sami przyznacie, że w takim monochromatycznym zestawieniu nie jest zachęcająca.
Kurtka Saint Lauren/mrporter.com, spodnie Gant, płaszcz Mackintosh/mrporter.com, buty New Balance, mucha Valentino, marynarka Gant, koszula J.Crew/mrporter.com, plecak Filson, poszetka i krawat Drake’s, trzewiki Hudson/zalando.pl.
Poniższa grafika przedstawia zestaw kolorów, które moim zdaniem dobrze wyglądają w towarzystwie zieleni wojskowej.
Oczywistą paletą barw jaką można połączyć z oliwką są beże i brązy. Uzyskamy wtedy stonowane zestawy w klimacie safari/militarnym/wiejskim (w zależności od użytych tkanin), ale też nie ma co ukrywać – nudne. Oczywiście nie ma w tym nic złego jeśli ktoś lubi kolory ziemi i ich połączenia.
Ja jednak obiecałem zestawy, które kolor oliwkowy pokażą w wydaniu niekojarzącym się z ubiorem militarnym i do tego celu idealnie nadaje się granat i jego jaśniejsze pochodne. Zieleń kojarzy się czasem wolnym, a granat z elegancją. Ich wzajemne połączenie pokazuje, że nawet w zestawach eleganckich można przemycić kolor militarny. Na jednym z poniższych zdjęć możecie zobaczyć właśnie klasyczny granatowy garnitur i błękitną koszulę, a oliwka pojawia się na krawacie, poszetce i kurtce husky.
Garnitur Canali/mrporter.com, koszula Suit Supply, krawat Drake’s, kurtka Barbour/hirmer.de, poszetka, pasek i buty Suit Supply. Marynarka Massimo Alba/mrporter.com, krawat i poszetka Drake’s, koszula Suit Supply, spodnie Hiltl/hirmer.de, pasek i buty Suit Supply.
Ciekawym dodatkiem do zieleni wojskowej mogą być stonowane odcienie koloru pomarańczowego, co także potwierdza, że nie trzeba się ograniczać wyłącznie do palety barw ziemi. Z kolei drugi zestaw pokazuje, że szarości również dobrze współgrają z oliwką.
Kurtka Saint Lauren/mrporter.com, koszula Brooks Brothers, sweter Beams Plus/mrporter.com, spodnie Masons/hirmer.de, trzewiki Hudson/zalando.pl. Kurtka J.Crew/mrporter.com, bluza GAP, spodnie Dockers/hirmer.de, buty New Balance.
Równie interesujące może być połączenie zielni wojskowej z … różem. Wydawałoby się, że zestawienie koloru kojarzącego się wojskiem i męskością z kolorem kojarzącym się z kobiecością nie ma szans powodzenia, ale zobaczcie poniższy zestaw. To połączenie udowadnia również, że zieleń wojskowa nie musi być „ciężka” i jesienna, lecz lekka i świeża, idealna na sezon wiosenny.
Marynarka Gant, koszula i spodnie HE by Mango, poszetka Drake’s, pasek Suit Supply, mokasyny Tod’s.
Zieleń wojskowa znajdzie zastosowanie przede wszystkim w modzie casualowej, ale „garniturowcy” też mogą próbować wykorzystać ją w eklektycznych połączeniach stylu militarnego z eleganckim. Kilka tygodni temu pokazywałem na blogu taki właśnie zestaw. To właśnie kurtki wojskowe są najbardziej kuszące jeśli chodzi o ten kolor. Klasyki takie jak M65, dłuższe parki czy płaszcze militarne, to coś, co warto mieć w szafie, nawet jeśli nie ma się nic wspólnego z wojskiem.
Kurtka H&M, garnitur Bytom, koszula Massimo Dutti.
Na koniec inspiracje zdjęciowe i krótkie ogłoszenie.
Jutro, tj. w sobotę będę bezpłatnie doradzał w kwestiach mody męskiej klientom warszawskiego centrum handlowego Wola Park. Jeśli macie ochotę porozmawiać osobiście, to będę do dyspozycji w godzinach 14.00-18.00 (okolice sceny głównej).
A już w najbliższy poniedziałek konkurs z nagrodami jakich jeszcze na tym blogu nie było. Przyznam, że sam bym zgarnął wszystkie trzy. Więcej szczegółów w poniedziałek.
Fot. zarembabespoke.tumblr.com Fot. lesfreresjoachim.com, thesartorialist.com Fot. lesfreresjoachim.com, thenordicfit.com Fot. thesartorialist.com Fot. zarembabespoke.tumblr.com Fot. gant.co.uk Fot. man1924.com Fot. man1924.com
Po zdjęciach widać, że ciężko połączyć ten kolor z czymkolwiek innym. Dla mnie bronią się tylko połączenia z szarym, ewentualnie brązowym.
To już kwestia subiektywna. Dla mnie numerem jeden jest granat w połączeniach z zielenią wojskową.
Oj tak. Granat z zielenią wojskową rewelacja. Na to bym nie wpadł.
Gwoli ścisłości. Z zielenią wojskową przede wszystkim świetnie komponują się jeansy w ciemnym granacie, znakomite połączenie.
Intensywny granat z zielenią zawsze będzie wyglądał – niestety – źle. Te kolory po prostu się „gryzą” przez co nie wyglądają nigdy dobrze w parze ze sobą. Zieleń dobrze czuje się z kolorami ziemi, brązami, beżami, oliwkami, kolorami kremowymi, zgaszoną buraczkową czerwienią, szarościami i szaro-brązami. Dobrze jak zieleń jest mocno „zgaszona” lub ma domieszkę czarnego lub brązu.
Najlepiej unikać zieleni – chyba, ze jest się Leśnikiem czy wojskowym. Wtedy trudno. Mus to mus.
Czy ja wiem… Brzmi trochę jakby każdy granat z zielenią był zły, ale tylko intensywny nie pasował. Częściowo się zgodzę, bo nie jest to łatwe, by dobrze zgrać intensywny granat z zielenią, ale nie jest niemożliwe. Poza tym moim zdaniem im jaśniejsze odcienie granatu/niebieskiego tym lepiej się zgrywają z dobrze dobranym odcieniem zieleni, choć przyznaję, że nie lubię zbytnio podobnych połączeń, bo przyprawiają mnie o depresję, kojarząc się z typowo angielską pogodą, vide: pierwszy zestaw pana Michała oraz pierwsze podwójne zdjęcie – czarnoskóry pan po lewej. Czas pomarudzić – zupełnie nie podoba mi się połączenie z różem, a połączenie z… Czytaj więcej »
Po przejrzeniu zestawów muszę stwierdzić, że połączenie zielonego z pomarańczowym jest świetne. Zieleń budziła zawsze we mnie spory opór ponieważ jest dość nijaka, smutna i trochę dołująca. Dodanie pomarańczowego akcentu bardzo ten kolor ożywia i, w moim odczuciu, świetnie się te kolory uzupełniają i komponują:)
Zieleń świetnie się łączy z pomarańczem np. świetnie wyglądają rude dziewczyny w zielonych strojach :-D
@JanKa
To tylko teoria i moim zdaniem na powyższych zdjęciach udowodniłem, że zestawy granat+zieleń nie gryzą się.
a ja chyba nigdy nie przekonam się do tego koloru, dla mnie to jakieś dołujący kolor i mało efektowny tym bardziej teraz na wiosnę :)
Ja codziennie do pracy na garnitur albo zestaw koordynowany narzucan oliwkowego, woskowanego barboura i jestem z efektu zadowolony… Moze to tez kwestia wieku, starszemu mężczyźnie pewnie juz bardziej dyplomatka by pasowała.
No właśnie w Polsce zauważyłem, że jest odwrotnie – Barboura noszą dojrzali mężczyźni, a dyplomatki trzydziestolatkowie.
Pewnie próbują poważniej wyglądać :) I Bóg z nimi, dopóki nie noszą do tego plecaka…
Inna sprawa, ze ja faktycznie poza Polska mieszkam.
Mysle, ze to kwestia ceny, poza sh nie dostaniesz tanich barbourow w Posce…
Przypuszczam że dzieje się tak ponieważ ludzie młodzi(Ja tak ) inspirują się zarówno latami 20-40 jak i 50-60 wieku XX- taki powrót do klasycznych wzorców, a starsi panowie tj po 40. chcą się odmłodzić i wyglądać bardziej młodzieżowo.
Piszę to z punktu widzenia ucznia szkoły średniej- sam inspiruje się latami ’20.
Tyle, ze woskowany barbour to absolutnie klasyczny wzór ; )
Ale trafiłem!
W zeszły czwartek kupiłem chinosy w wybitnie wojskowej zieleni za marne 25 zł…
I teraz aż ciężko się z nimi rozstać na czas prania. Z granatową marynarką i pomarańczową koszulą bomba :)
Byleby tylko ta koszula nie była jaskrawa i gładka. Wydaje mi się, że pomarańczowe koszule lepiej wyglądają w wersji w paski bądź kratkę, przełamane np. bielą. Zbyt jaskrawy odcień również nie będzie wyglądał korzystnie. Podobnie jest z seledynem. Gratuluję chinosów :-)
Ostatnio eksperymentuję z zielonymi marynarkami w zestawieniu z dodatkami bordo i jasnoniebieskimi (koszula) spodnie szare – w zależności od odcieniu marynarki – czasami czarne. Marynarki wełniane typu blezer. Krawaty wełniane – często reps z dodatkiem niebieskiego zielonego lub szkocka krata.
Wspaniały wpis!
Wojskowa zieleń w połączeniu z koszulą dżinsową… Cudo!
Zauroczyła mnie zgniłozielona spódnica Pani w czarnym berecie – od jutra zaczynam szukać takiej dla siebie!
A Ty? Wyglądasz wspaniale! Zakochałam się… po raz 30 na tym na blogu ;-)
o, mój ulubiony kolor casualowy!
A ja przypadkiem natknąłem się w środku Anglii, w sklepie z mydłem, powidłem i rzeczami dla wędkarzy na trochę wojskowych rzeczy z demobilu, miedzy innymi na lekką, ciemnozieloną kurtkę armii węgierskiej (!?), która była szyta jakiegoś mikrusa, wiec u mnie działa jako rodzaj marynarki, z zatrzaskami, 4 naszyte kieszenie i duży kołnierz, który postawiony oslania cały kark i pół twarzy, na lewym ramieniu naszywka (2 skrzyżowane karabiny, guziki z tym samym symbolem) :). Noszę to z pomarańczowym krawatem i brązowymi sztruksami lub pomarańczowymi sztruksami i granatowym knitem. Wojskowy sznyt zwraca uwagę, sylwetka wyglada dobrze i czuję się w niej bardzo… Czytaj więcej »
Ogromną zaletą rzeczy produkowanych na potrzeby armii jest też to, że są one po prostu świetnej jakości. To ubrania i buty nie do zdarcia.
Ja akurat zdrowo poprzecierałem ostatnio moją ukochaną parkę i będę musiał ją jakoś połatać.
Za to oparzyłem się na kultowej M65 – źle na mnie leży, nie ma wieszaka i nie ma wewnętrznej kieszeni, co powoduje że jest bardzo niewygodna w codziennym użytkowaniu. Plus trzeba umieć ją nosić (jak gentleman na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu), w przeciwnym razie łatwo zacząć przypominać kloszarda.
Bardzo dobry i szczegółowy wpis. Szczególnie podoba mi się dodanie zdjęć ulicznych, na których można znaleźć wiele ciekawych zestawów.
Swietny wpis, przekonal mnie ze te kolory naprawde mozna oswoic!
PS. ma ktos pomysl, jakie marki maja dobre buty chucca ze skory licowej, jasnobrazowe? poszukuje takich a wszedfzie pelno zamszowych, ktore tez sa piekne ale juz jedne mam
Michał, mam pytanie, które moze się nasuwać większej ilości osób. Myślałeś moze zeby udostępnić gdzieś na blogu miejsce na wymianę pomysłów na stylizacje? Mam na myśli wyrzucanie zdjeć, moze swoich moze gdzieś znalezionych w necie lub zrobionych na ulicy, ale zeby stworzyć taką platformę wymiany pomysłów?
Po prostu załóż forum obywatelu ;)
Ale po co tworzyć coś nowego, jesli ten blog funkcjonuje i przyciąga osoby zainteresowane tym tematem? Pytanie / sugestia było zaadresowane do autora bloga.
Mam kilka pomysłów, które będą wdrożone przed wakacjami.
Witam ,
to mój pierwszy komentarz na blogu , na który zaglądam od niedawna.
Kupiłem również książkę , jest świetna.
Gratuluje wspaniałych pomysłów na stylizację,
pozdrawiam seredecznie
Dziękuję.
Bardzo dobry temat i wpis na blogu. Uwielbiam takie kolory. Mam w szafie dużo rzeczy w kolorze tzw. zieleni wojskowej: tweedowa marynarka jasnozielona przeplatana delikatną pastelową nitką pomarańczową, pikowana kurtka kupiona w Kappahl z jaskrawą pomarańczową podszewką, wełniane (flanelowe) spodnie garniturowe, marynarkę w kolorze ciemnozielonym, zieleni, sweter 100% wełna z Zary w kolorze ciemnej zieleni, kilka sztuk krawatów w różnych odcieniach, skarpetki, koszulę w kratkę Vichy (są tam dwa różne kolory zgaszonej zieleni oraz kratka niebieska). Naprawdę jest w czym wybierać w sklepach jeśli tylko lubi się taki kolor. Pozdr.
No i super. Mam w szafie od paru lat marynarkę oliwkową ze sztruksu i za nic nie miałem pomysłu, co z nią zrobić. Będzie na następną jesień :).
w większości tych zestawów mamy do czynienia raczej z kolorem szarozielonym( coś w stylu niemieckiego mundurowego feldgrau ) lub z kolorem oliwkowym a nie z „butelkową zielenią ”
kolory te rzeczywiście trudne , najlepiej wyglądają w formie ubiorów militarnych … niby można na siłę je łączyć z innymi ale po co ???
pzdr
Andrzej Kamiński
najmocniej przepraszam – chyba coś mi się rzuciło na oczy , po ponownym przeczytaniu tekstu nie dostrzegam jednak terminu „zieleń butelkowa ” :)
Andrzej Kamiński
Mam pytanie trochę z innej beczki, ale też dotyczące kolorów. Widziałem zestawy na których łączony jest granat z jasnym beżem. Czy oznacza to, że jasnoniebieski kolor powinno się łączyć np. z ciemniejszym beżem czy brązem, zaś ciemnoniebieską i granatową barwę z jaśniejszymi kolorami? Jaki kolor spodni będzie pasowł do marynarki o kolorze podobnym mniej więcej do tego, lecz troszkę jaśniejszym http://www.hm.com/pl/product/26421?article=26421-A oraz jaka koszula i krawat będą dobrym uzupełnieniem?
Do tej marynarki proponowałbym złamaną biel:
http://www.hm.com/pl/product/23062?article=23062-A
lub jasny beż:
http://www.hm.com/pl/product/21620?article=21620-A
Dziękuję. A czy np. te białe spodnie pasowałyby do granatowej marynarki, czy tworzyłyby zbyt duży kontrast?
Do letnich zestawów (np. z mokasynami), pasowałyby.
Czy ta kieszonka ma wszytą na stałe tę poszetke? (pytam, bo marynarka całkiem fajna, ale niestety ostatnio sklepy typu HM i reserved mają tendencje do wstawiania poszetek na stałe -.-)
Michał, jeżeli się nie mylę, to dokładnie ta paleta kolorów ma swoją ładną nazwę, popularną bardzo w USA, a mianowicie „Khaki” :)
A khaki to nie bardziej „piaskowy”? Btw jak amerykanie czytają Khaki?
W oryginale tak własnie było (khaki to piaskowy), dlatego ja nie lubię i nie używam słowa „khaki”.
Pisałem o tym tutaj:
https://mrvintage.pl/2012/03/chinosy.html
Kaki. Brzmi trochę jak „car key”. Tak jak my podkreślamy „h”, tak u nich jest nieme.
Wlasnie zauwazylem, ze ta kurtka Saint Lauren’a wygladajaca jak szmata z demobilu kosztuje … 1000 Euro! No bez przesady – za taka sumke, to mozna sobie niezly garnitur sprawic , plaszcz na zime, na wiosne – co dusza zapragnie.
Saint Laurent. Laurent, Panowie. Yves, nie Ralph.
Męskie kurtki w kolorze ciemnozielonym są świetne, natomiast koszule zupełnie mi się nie podobają. Za to przyznam,że krawat w tym kolorze jest ciekawym dodatkiem :)
Po prostu kocham moją kurtkę GAP stylizowaną na militarną, w jasnym odcieniu zieleni. Mam jeszcze dwie zielone kurtki, często łącze je z klasycznymi chinosami khaki. Dla mnie zieleń nie jest odkrywcza, ale na krawacie wygląda jakoś dziwnie. A koszule to mi się nie najlepiej z teściem kojarzą, a właściwie z jego stylem.
Świetny artykuł!
Lubie zielony i łącze go z brązowym- wiem że to dość banalne połączenie lecz zawsze staram się uzupełnić elementami granatowymi.
Część ubrań mam też w kolorach pomiędzy brązem i zielenią.
Świetny wpis, gratulacje! ;) Sam bardzo lubię zielony we wszelkich jego odcieniach i bardzo się cieszę, że zaproponowałeś kilka propozycji jak go łączyć. Beże, brązy i granaty stosuję bardzo często wiec te połączenie mam już opanowane ale na przykład pomarańczowy nie. A wygląda rewelacyjnie!
Dzień dobry, mam pytanie dotyczące wyboru butów. Czym Pan się sugeruje przy kupnie butów? i co je dyskwalifikuje od razu? Ja szukam klasycznych broguesów z zamszu dobrej jakości, które posłużą kilka lat. Jednak obawiam się kupna butów przez internet.
Nie ma się czego obawiać. Większość sklepów oferuje darmowy zwrot, a nawet zachęca do zamówienia dwóch rozmiarów do przymiarki i odesłania drugiego. Kilka razy odesłałem też całe zamówienie, bo nie spełniło oczekiwań i zawsze sklepy szybko zwracały pieniądze. Osobiście preferuję zakupy w internecie, bo to bardzo oszczędza czas i pozwala najczęściej kupić taniej niż w sklepie stacjonarnym.
a jakie sklepy internetowe Pan by mi polecil?
Zalando (bezpłatna dostawa i zwroty), Herring Shoes (duży wybór klasycznych butów, szybka dostawa).
Ile kosztuje przesyłka zwrotna do Herringa?
To już zależy w jaki sposób wysyłasz (Poczta Polska czy firmy kurierskie), ale minimum kilkadziesiąt złotych.
http://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/bishop?coloris=noir Bexley to solidna jakość w tej cenie. Niestety wysyłka i zwroty nie są darmowe, dlatego polecam zamawiać numer „ten co zwykle” i o jeden numer mniejszy na wszelki wypadek.
Z całym szacunkiem Panie Michale .. ale tą kurtkę, którą Pan prezentuje w swoich stylizacjach wywalił bym jeszcze dziś do kosza. I nie chodzi tu o kolor, jest genialny. Jej krój, a przede wszystkim struktura/sztywność materiału powoduje, że wygląda Pan jak ten rybak z reklam Lisnera ;). Dla mnie przede wszystkim kłóci się tutaj gramatura, miękkość, łagodność układania się materiałów. Powoduje to, że stylizacja wygląda jak tulipan w celofanie ;) A wystarczyło by zamienić ją na oliwkową Husky czy coś wełnianego, albo wojskową kurtkę typu Zbyszek Cybulski i od razu było by i stylowo i z charakterem.
Witam,
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Odbiegnę trochę od tematu, ale w ten wpis zagląda najwięcej osób.
Zastanawiam się nad wyborem butów pomiędzy:
Loake http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=7&shoeid=6625
Gordon & Bros http://www.gordonbros.de/schuhe/levet-styleno-2318-braun.html
Wizualnie bardziej przypadły mi Loake, ale wyczytałem dość negatywne opinie na ich temat. Słaba podeszwa i to, że są nabłyszczane (rozumiem, że pasta odpada?).
G&B wydają mi się bardziej toporne, ale może tak tylko wyglądają na zdjęciach, na żywo ich nie widziałem.
Oba modele do kupienia w prawie tej samej cenie (400 zł). Także jeśli ktoś ma wiedzę i może porównać G&B do Loake linii Shoemaker byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Panie Michale, jestem studentem a więc młodym czytelnikiem Pana bloga, lecz z wielkim zapałem modernizuje swój styl ubioru. pojawił się jednak problem jeżeli chodzi o torbę. Chodzę na uczelnie a więc do notatek zabieram plecak, lecz nie do wszystkiego jest on odpowiedni, a nie mogę poradzić sobie ze znalezieniem odpowiedniej torby. Czy mógłby Pan doradzić coś uniwersalnego?
Z góry dziękuje;)
Pozdrawiam Mikołaj.
Jeżeli szukasz torby casualowej lub smart casualowej to polecam Ci zajrzeć do Reserved oraz H&M- chociaż w H&M są już większe torby.
Ciekawą sprawą w Reserved są ,,luźniejsze” stylem teczki.
Dziękuje bardzo, na pewno poszukam:)
Nie ma sprawy.
Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub Krakowie to w Factory jest Reserved- kolekcje są starsze nie zawsze pełne, jednak ceny czasem sięgają 30% ceny początkowej.
Mnie przypadła do gustu ta torba http://vistula.pl/torby-i-teczki/torba,id-65214 niestety nie jest najtańsza, więc poczekam do jakiejś wyprzedaży.
mam podobne zdanie. to jak tankowac LPG do ferrari… ta kurtka jest dobra przy wyjsciu na ryby a nie do takich butow i garniaka….
w nawiazaniu do postu Dr Q to bylo…. :P
Zdjęcie pochodzi z wpisu o łamaniu zasad. Jeżeli ktoś nie czuje się na tyle odważny, żeby zasady łamać to nikt go nie zmusza. Moim zdaniem najważniejsze to by osoba, która nosi coś była do tego przekonana ? jeżeli będzie miała wątpliwości to osoby postronne z dużą szansą to zauważą i też będą je mieć. Natomiast kiedy ktoś nosi takie odważne zestawienie jakby było najbardziej naturalnym wyborem to ludzie też tak to odbierają ;)
Przy okazji zestawów w kolorze zielonym – myślę o dodatkach w kolorze złotym, np. paski brązowe ze złotą klamrą. ( Co Pan o tym sądzi?) Niestety jest tylko jeden problem – takie paski stanowią dzisiaj rzadkość. Może Pan wie, Panie Michale, gdzie kupić wersje casual oraz te bardziej eleganckie, do garniturów z subtelnie wykonaną sprzączką?
Pozdrawiam.
Wersje casualowe tutaj:
http://stylowepaski.pl/c/1408247/paski-meskie-paski-skorzane.html,1.html
Serdecznie dziękuję, już coś wybrałem :)
Dzien dobry:-)
Na wstępie chciałam podziękować Panu, za prowadzenie tak profesjonalnego bloga o męskiej modzie. Mimo że, jestem kobietą duzo częściej odwiedzam Pana stronę, niż ktorejkolwiek blogerki modowej. Męska moda zdecydowanie bardziej mnie 'kręci’, tym bardziej w tak doskonalym wydaniu, jak ten blog.
Mam do Pana pytanie modowe. Moj narzeczony do ślubu pójdzie w granatowym garniturze z prążkowaną koszulą z linku
http://vistula.pl/koszule/koszula,id-65315 Zastanawiam się jaką poszetke wybrać, chodzi mi o materiał, czy musi ona być również prążkowana, czy wystarczy gładka? Jeśli prążkowana to gdzie można taką znaleźć?
Pozdrawiam serdecznie.
Gładka biała z bawełny lub lnu.
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Ślę pozdrowienia!
zobacz to:
http://eleganckipan.com.pl/poszetki/1621-elegancka-biala-poszetka-lniana-z-granatowa-obwodka.html#
http://eleganckipan.com.pl/poszetki/1655-elegancka-biala-poszetka-jedwabna-z-granatowa-obwodka.html#
Co za przypadek, akurat parę dni temu kupiłem taką kurtkę:
http://bananarepublic.gap.co.uk/browse/product.do?cid=61447&vid=1&pid=000932527O111-09781
Na żywo ma piękny kolor, ale cały czas zastanawiam się, czy ją potrzebuję i czy będzie pasowała do moich rzeczy. Pomocny wpis, dzięki.
Często używam bladoróżowej poszetki do marynarki z zielonego tweedu. Dotychczas uważałem, że to jakiś mój wymysł:)
Jakoś nigdy nie przepadałam za taką zielenią wojskową, mój mąż też się w nią ie odziewa:)
Dzień dobry Mam wielką prośbę, aby ktoś doradził w pewnej kwestii. Otóż, wiele osób twierdzi, że używając tłuszczu do obuwia (chodzi o konserwację) kolor staje się ciemniejszy nawet o 2-3 tony. Jak więc dobrać kolor kremu lub pasty do butów? Lepiej przed natłuszczeniem czy zaraz po? Chodzi dokładnie o produktu SAPHIR. Teraz mają kolor pomiędzy kilkoma ich barwami (najbliżej do ciemnego brązu). Dokładnie to wiem, ponieważ posiadam ich kartę kolorów (a i tak żaden idealnie nie pasuje). I druga wielka prośba. Zakupiłem zamszowe buty w kolorze błękit i nie mogę znaleźć kosmetyków do pielęgnacji w podobnym kolorze (same brązy i… Czytaj więcej »
Ehh gdzie Ci mężczyźni za zdjęć? szkoda, że Polacy we większości tak się nie ubierają. A może po prostu biedny naród nie stać na taka modę?
Wow!
Dzięki za ten wpis. Akurat jestem leśnikiem i jestem skazany na dość siermiężny mundur. W sytuacjach poza-mundurowych (okołosłuzbowych) też jednak typ pracy i środowisko narzuca zielone kolory. Tak więc zawsze w zieleniach, a przynajmniej w jakimś zielonym elemencie. Prosiłbym jeszcze kiedyś o rozwiniecie tematu.
A gdzie u nas można kupić kurtkę m65 w dobrej jakości i cenie?
A ja bym czegoś takiego nigdy nie złożył przecież te ciuchy muszą być strasznie niewygodne.
Ostatnio kupiłem koszulę na wyprzedaży w Decathlonie (na dziale myśliwskim – sam myśliwym nie jestem) koszulę z przypinanymi rogami w kolorze głębokiej, nasyconej „wojskowej zieleni” z jasnymi „rogowymi” guzikami (ładnie się odcinają na ciemnym tle koszuli – gdyby były ciemne koszula wiele by straciła) i właśnie przymierzam do czego to nosić, żeby nie wyglądać jak „leśny dziadek” ;-) Póki co pasuje mi beżowych bardzo mocno spranych (rozbielonych) chinosów, ale szukam też innych zestawień. Generalnie wydaje mi się, że taka „wojskowa zieleń” (przy założeniu, że jest to jeden tylko element garderoby, np. właśnie koszula, czy spodnie, lub kurtka, bądź sweter) wymagają… Czytaj więcej »
Wątek co prawda sprzed pięciu lat, ale i tak wyświetlił się na pierwszych wynikach google. Dziękuję za ten artykuł, żeś o moim ulubionym ubraniowym odcieniu wspomniał. ;)
Zdjęcie trzecie od dołu… cóż to za firma?! Chcę takie retro ciuchy! Ktoś, coś?