fbpx

Limitowana kolekcja koszul OSOVSKI & Mr.Vintage – premiera

213 komentarzy

Lada dzień minie sześć lat od momentu gdy na tym blogu pojawił się pierwszy wpis. Zleciało to bardzo szybko, a przez ten czas na blogu i wokół niego wydarzyło się tyle dobrego, że czasem aż trudno mi w to uwierzyć. Przede wszystkim moja pasja stała się również moją pracą i od ponad dwóch lat jestem blogerem-przedsiębiorcą. To była najtrudniejsza, ale jak czas pokazał, także najlepsza decyzja w mojej dotychczasowej karierze zawodowej.

W międzyczasie blog stał się fundamentem kilku innych projektów, a dotychczas największym była książka „Rzeczowo o modzie męskiej”, która dość niespodziewanie stała się wielkim bestsellerem i niewątpliwie była najbardziej widocznym skutkiem ubocznym aktywności blogowej. Dzisiaj mam przyjemność zaprezentować kolejny duży projekt, który nie powstałby bez bloga. To limitowana kolekcja koszul, która powstała w ramach współpracy z marką OSOVSKI.

15

Firma ta powstała w roku 2009, a jej założycielem jest Krzysztof Osowski. Od początku swojej działalności koncentrują się wyłącznie na koszulach i robią to bardzo dobrze. Wszystkie egzemplarze szyte są oczywiście w Polsce. Ja po raz pierwszy zetknąłem się z ich produktami ponad dwa lata temu (tu wpis z 2013) i od tamtej pory są u mnie na liście ulubionych marek, jeśli chodzi o koszule. Ich największym atutem są wysokiej jakości bawełny egipskie od topowych europejskich dostawców.  Moje pierwsze egzemplarze ich koszul mają 2,5 roku i mimo częstej eksploatacji i co najmniej kilkudziesięciu prań, nadal wyglądają bardzo dobre i nie widać na nich śladów zużycia.

Pomysł na wspólną kolekcję pojawił się kilka miesięcy temu i obie strony podeszły do niego z dużym entuzjazmem.  Zaprojektowanie kolekcji dla jednej z ulubionych marek to nie tylko wielka przyjemność, ale także wyzwanie, tym bardziej, że nie miałem w tym żadnego doświadczenia, a ustaliliśmy, że będzie to aż 15 modeli, czyli niemal 1/3 całej kolekcji marki OSOVSKI na ten sezon. Dostałem wolną rękę jeśli chodzi o kolorystykę, rodzaj tkanin i wszystkie inne detale. Zależało mi na tym, by były bardzo charakterystyczne, ale jednocześnie bliskie ponadczasowej klasyki, czyli dokładnie takie, jakie sam noszę na co dzień (o tym podejściu pisałem tutaj). Mimo wyrazistych wzorów i kolorów, koszule miały być bardzo uniwersalne i sądzę, że to się udało. Większość z nich można nosić w zestawie z marynarką, dżinsami, chinosami, jak również z nieformalnymi garniturami.

Postawiłem na modele różnorodne kolorystycznie, ale ograniczone do dwóch podstawowych wzorów: prążków candy stripe oraz mojej ukochanej kraty gingham/vichy.  Gładkie tkaniny będą tylko trzy. Jeśli chodzi o detale, również postawiłem na prostotę i klasykę. Kołnierze i mankiety nie są wykończone kontrastowymi tkaninami, dziurki guzikowe obszyte są biała nicią, a guziki są w neutralnym kolorze. O pozostałych szczegółach przeczytacie poniżej.

 

TKANINY

Najważniejszą składową dobrej koszuli jest tkanina. To ona decyduje o komforcie, o atutach wizualnych (takich jak układanie się na ciele, jakość kolorów, plastyczność tkaniny), a także o cechach czysto praktycznych, jak łatwość prasowania i trwałość całej koszuli. Bez dobrej tkaniny nie ma dobrej koszuli, o czym już nie raz się przekonałem.   Można idealnie zaprojektować fason koszuli, można ją bardzo starannie uszyć, ale jeśli tkanina będzie przeciętna, to detale nie będą miały żadnego znaczenia.

Dobre tkaniny były priorytetem od początku działalności marki OSOVSKI, dlatego nie mogło być inaczej przy naszym wspólnym projekcie. Zdecydowałem, że kolekcja będzie oparta wyłącznie na tkaninach od dwóch topowych marek włoskich, które specjalizują się w produkcji tkanin z najwyższej jakości bawełny egipskiej. Chodzi oczywiście o marki Thomas Mason i Cotonificio Albini.

c

Tkaniny Thomas Mason to synonim najwyższej jakości w świecie koszul. Ich domeną są wyraziste kolory, wysoka odporność na przecieranie i przyjemny chwyt. W palcach czuć ich solidność. Ich tkaniny są także bardzo praktyczne (szczególnie twille), bo prasuje się je błyskawicznie, a na ciele nie gniotą się tak szybko i nawet po całym dniu zachowują nienaganny wygląd. Z materiałów tej tkalni korzystają topowe marki, m.in. Richard James, Emmett, Hackett, Etro, Zegna, Gucci, Prada, Loro Piana, Burberry, Dior i Brooks Brothers i wiele innych. Korzysta z nich także większość producentów koszul szytych na miarę.

Tkaniny Cotonificio Albini to ta sama grupa tkalni (markę Thomas Mason kupili od Brytyjczyków w roku 1992) i ta sama klasa tkanin. Obecnie jest to jeden z największych, najbardziej innowacyjnych i najbardziej cenionych producentów tkanin koszulowych na świecie. Jako jedna z nielicznych firm posiadają własne uprawy bawełny, co pozwala kontrolować jakość produktu od samego początku.

Specjalnością Thomasa Masona są twille, a Cotonificio Albini – oxfordy i właśnie taką selekcję zastosowałem przy wyborze tkanin do mojej kolekcji. Z Masona wykorzystałem tkaniny Royal Twill oraz Twill 1818. Ten pierwszy ma wyższą gramaturę, w palcach czuć jego solidność i jedwabisty chwyt, świetnie się nosi i prasuje. Ten drugi twill jest cieńszy, bardziej delikatny w dotyku, przez co szybciej się gniecie.

 

FASON KOSZUL

Przy okazji wpisu o marce Emanuel Berg wspomniałem, że z koszulami gotowymi mam ten problem, że większość z nich muszę oddawać do wyszczuplenia. Nie lubię gdy po włożeniu koszuli w spodnie wokół pasa tworzą się mało estetyczne fałdy materiału, a przy moim rozmiarze kołnierza (42) jest to bardzo częste. Korpus koszuli jest zazwyczaj zbyt obszerny, choć przecież nie należę do osób bardzo szczupłych. Przez ostatnie lata mojej działalności blogowej otrzymywałem także bardzo dużo pytań o to, gdzie można kupić wysokiej jakości koszule, które będą  bardzo szczupłe. Okazuje się, że nie jest to takie łatwe, bo nawet fasony slim u wielu marek wcale nie są tak mocno taliowane jak niektórzy klienci oczekują. No i to był kolejny argument by przy okazji współpracy z marką koszulową zaprojektować taki fason, który spełni oczekiwania osób nielubiących nadmiaru materiału wokół pasa i talii.

Wydawało mi się, że będę miał problem z namówieniem Krzysztofa i Daniela na takie ingerencje i jeszcze większe wyszczuplenie ich fasonu slim, ale okazało się, że od ich klientów również coraz częściej płyną prośby o jeszcze szczuplejszy model koszul. Zmieniają się męskie sylwetki, zmieniają się także preferencje klientów, zatem mam nadzieję, że ten fason spełni oczekiwania osób preferujących koszule dość mocno dopasowane do ciała. Jedna ważna uwaga: dodatkowe wyszczuplenie dotyczy egzemplarzy do rozmiaru kołnierzyka 42. Egzemplarze od rozmiaru 43 mają fason zgodny z tabelą rozmiarową fasonu slim. Koszule są „odchudzone” po bocznych szwach, więc nie mają pionowych zaszewek na plecach. Dzięki temu tył wygląda bardzo estetycznie.

Fason standardowy w tej kolekcji nie jest przewidziany, ale jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to mam nadzieję, że przy ewentualnej kontynuacji współpracy, weźmiemy to pod uwagę przy kolejnej kolekcji.

 

DETALE

We współczesnych koszulach dominują dość krótkie wyłogi kołnierzy (zazwyczaj od 5 do 7,5 cm), a ponieważ sam jestem fanem dłuższych wyłogów w kołnierzach koszulowych, więc te zmiany również postanowiłem wprowadzić do koszul z kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage. Wyłogi kołnierzy półwłoskich i włoskich zostały wydłużone do 8,5 cm, dzięki czemu ładnie chowają się pod klapy marynarki (o problemie małych kołnierzy pisałem tutaj).

W ostatnich latach projektanci nie oszczędzili także kołnierzy buton-down, które zostały skrócone jeszcze bardziej niż te standardowe (6-7 cm), przez co straciły dobre proporcje. Tu również postanowiłem nawiązać do dobrych i ponadczasowych wzorców, czyli do kołnierzy koszul buton-down amerykańskiej marki Brooks Brothers. U nich od lat standardem jest kołnierz o długości wyłogów 8,5-9,5 cm, u nas będzie to 8 – 8,5 cm.

Podwyższyłem także wysokość kołnierzy z 3 cm na 3,5-4 cm.

Pozostałe detale techniczne o których warto wspomnieć: gęstość ściegu to 8 nakłuć igły na 1 cm; poprzeczna dziurka guzikowa  przy listwie na rękawie; koszula ma szwy bieliźniane.

r f

 

NA POCZĄTEK SIEDEM MODELI

Po kliknięciu w nagłówek zostaniecie przeniesieni do sklepu internetowego osovski.pl. Znajdziecie tam też bardziej szczegółowe opisy zawierające m.in. długość wyłogów i wysokość kołnierzy.

1. GRANATOWY PRĄŻEK, MV0005

Piękna koszula biznesowa w symetryczny granatowy prążek tzw. candy stripe. Granatowe prążki na białym tle dodają jej charakteru i obniżają formalność. Idealna do codziennych garniturów biznesowych (granatowe, szare, brązowe), ale dobrze wygląda także z granatowymi dżinsami czy bordowymi sztruksami. Koszula uszyta z bardzo przyjemnej bawełny. To  Royal Twill od Thomasa Masona – najlepszy twill z oferty tej marki, skośny splot, kapitalna w dotyku, nie gniecie się szybko, dzięki czemu koszula przez cały dzień zachowuje nienaganny wygląd, bardzo łatwa w prasowaniu.

5 6 n

 

2. GRANATOWA KRATKA, MV0003

Granatowo-biała kratka gingham/vichy to klasyka mody męskiej i jedna z najbardziej uniwersalnych koszul dla osób, które preferują styl nieformalny, ale ze szczyptą elegancji. Jedna z moich ulubionych koszul. Dobra zarówno do dżinsów, jak i do mniej eleganckich garniturów. Świetnie wygląda z nieformalnymi muchami i krawatami (knity, krawaty wełniane), a także noszona z rozpiętym guzikiem pod szyją. Tkanina to również Royal Twill od Masona.

3 4a m

 

3. CZERWONY PRĄŻEK, MV0013

Klasyka sportowej elegancji, czyli koszula z kołnierzem zapinanym na guziki. Tu w wersji z wyrazistym czerwonym prążkiem. Tkanina to również Royal Twill od Thomasa Masona. Świetnie się łączy z granatami, szarościami, brązami. Ja lubię te kołnierze w zestawie z krawatem, ale oczywiście można je nosić rozpięte.

14 s

 

4. BŁĘKITNA KRATKA, MV0002

I jeszcze jedna kartka gingham, ale w wersji z drobniejszym wzorem. Bardzo uniwersalny kolor. Tkanina to Twill 1818 od Thomasa Masona.

9 10 p

 

5. FIOLETOWY PRĄŻEK, MV0009

Koszula odpowiednia zarówno do codziennych garniturów, jak i zestawów z marynarką i chinosami. Fioletowy prążek na białym tle nadaje jej  charakteru, pięknie łączy się z brązami, granatem i szarościami. Tkanina to Oxford Cambrige od Thomasa Masona – jeden z najlepszych oxfordów z oferty tej marki, tkanina przyjemna w dotyku, nie gniecie się szybko, dzięki czemu koszula przez cały dzień zachowuje nienaganny wygląd, bardzo łatwa w prasowaniu.

2 1 l

 

6. CIEMNOZIELONA KRATA, MV0012

Ten model prezentowałem już wam w tej sesji. Rzadko spotykany kolor i wbrew pozorom uniwersalny. Dobrze wygląda z granatem, szarościami i brązami. Tkanina to Royal Twill.

8 7 o

 

7. FIOLETOWA KRATA, MV0010

Jeden z moich największych faworytów z całej kolekcji. Piękny odcień fioletu nadaje tej koszuli niepowtarzalnego charakteru. Tkanina to Royal Twill.

11 12b

 

ZAPOWIEDŹ DRUGIEJ CZĘŚCI KOLEKCJI

Koszule, które zaprezentowałem dzisiaj, to pierwsza część kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage. Jej druga część pojawi się w listopadzie i będzie to osiem nowych modeli. Wśród nich dwie pozycje, które były dość ryzykowne sprzedażowo, ale udało mi się namówić markę OSOVSKI na ich akceptację i liczę, że to właśnie one będą hitem. Chodzi o dwa modele z kontrastowym kołnierzem zapinanym na szpilkę lub agrafkę. Takie koszule bardzo trudno kupić w Polsce, a na świecie już od dłuższego czasu odzyskują popularność, która po najnowszym Bondzie może jeszcze bardziej wzrosnąć. W filmie „Spectre” będzie można zobaczyć białą koszulę z kołnierzem na szpilkę od Toma Forda. W mojej kolekcji będą to modele z tkaniną w prążek.

Oprócz tych dwóch charakterystycznych pozycji, w drugiej odsłonie naszego projektu będą także klasyki sportowej elegancji, czyli koszule z kołnierzem buton-down, uszyte z oxfordów Cotonificio Albini oraz jeszcze jeden ciekawy model z białej cieniutkiej flaneli.

k h a

 

Koszule OSOVSKI & Mr.Vintage można kupić w sklepie internetowym osovski.pl oraz w sklepie stacjonarnym w warszawskim centrum handlowym Blue City.

 

Autorem zdjęć jest Dominika Kuroś

Podziękowania dla Romana i jego Sklepu Szarmant za wypożyczenie próbników tkaninWinter Classics od Huddersfield fine worsteds, które zostały wykorzystane w sesji.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
213 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
9 lat temu

Jak już pisałem kiedyś, Pana blog zainspirował mnie do kupienia jednej z koszul marki Osovski. Jestem z niej bardzo zadowolony. Po koszuli od Pierre Cardin i Hugo Boss jest to moja jedna z najbardziej ulubionych koszul. Ta fioletowa na pana blogu jest bardzo ładna. Z chęcią taką zakupię.

Jarek
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Ok, fioletowa zamówiona :) mam tylko nadzieje, że to 110 cm w klatce nie będzie za mało.

Jarek
9 lat temu
Reply to  Jarek

Nie było za mało :) koszula warta swojej ceny. Gratuluje świetnej kolekcji.

Keji
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

problemem jest niewiadomą jaka tkanina (wpisy na sole) ORAZ niedopasowane rękawy

Dawid
9 lat temu

Co do koszuli na agrafkę lub szpilki to mnie bardzo zaciekawiło. Przyznam się szczerze, że kiedyś taką widziałem za dziecka, ale było to tak dawno,że człowiek o tym już zapomniał. Ciekaw jestem jak będą wyglądały.

Dawid
9 lat temu

Może przy następnej współpracy z marką Osovski, pomyślicie o koszulach na spinki. Bo nie zwróciłem czy uwagi czy takowe posiadają w swojej ofercie.

Dandy
9 lat temu

Gratuluję Michale udanego startu kolekcji! Modele piękne, idealnie wyważone między zachowawczą klasyką, a czymś odpowiednie dla bardziej świadomego entuzjasty męskiej mody, więc sukces masz chyba w kieszeni :)

Pozdrawiam serdecznie!

Krzysztof
9 lat temu

Rozumiem że taki miły dla oka róż pojawi się w listopadzie? Chyba przejdę się do Blue City i przymierzę jak to wygląda bo ja również mam problem z dopasowaniem koszul. Jedynym problemem mogą okazać się zbyt długie rękawy ze względu na wzrost. No ale zobaczymy.

Jan
9 lat temu

Rozmiary na stronie to rozmiar koszuli czy ciała na jaki koszula jest zaplanowana? Tzn. 176-182/39 – koszula ma 104cm w klatce czy jest zaplanowana na osobę ze 104 cm w klatce piersiowej?

Jan
9 lat temu
Reply to  Jan

I jeszcze – ile mniej więcej cm luzu planować w klatce piersiowej i talii jeżeli zależy nam na dobrym dopasowaniu? Załóżmy że mam X w klatce i Y w talii, chcę coś dobrze dopasowanego. Ile cm orientacyjnie powinienem dodać do X oraz Y żeby uzyskać dobre dopasowanie, ale pozwalające na oddech? :D

Kurczi
9 lat temu

Niby wszystko fajnie, ale rozmiarówka nie dla wszystkich. Ze wzrostem 174cm (sylwetka slim :) ) do wysokich się nie zaliczam, ale chyba też dramatu nie ma ;) jednak poszukiwania koszuli, która bez skracania np rękawów byłaby dobra to jakiś koszmar. Z oferty Osovski nawet jakbym chciał to skorzystać nie mogę :(

Łukasz
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Mam ten sam problem, zamówiłem u nich koszulę która pasuje prawie ok, ale rękawy są zdecydowanie za długie. Za dopłatą 20 pln skracają odrazu rekawy :) Szkoda że nie wiedziałem przed zamówieniem ^^

Rafał
9 lat temu
Reply to  Kurczi

No właśnie rozmiarówka, jakaś dziwna. Ja mam 178cm wzrostu i 39cm w kołnierzyku a jakiś nadzwyczaj szczupły nie jestem. Minimalny rozmiar kołnierzyka koszul Osovski &MrVintage to 43cm ( +- 0,3cm) więc nie ma szans aby się załapał

Mariusz
9 lat temu

Wiadomo czy początek listopada czy końcówka ?

Wojtek
9 lat temu

Fajne koszule, ale przydałyby się biała i błękitna w wersji na spinki

gaq
9 lat temu

Fajnie, tylko szkoda, że nie mają nic dla osób o wzroście 170 cm… :( Może przy kontynuacji współpracy?

Kolega się pyta, czy Osovski wysyła koszule za granicę?

Dawid
9 lat temu

Panie.Michale. Z tego co przeczytałem koszule mają fason slim, ale tylko do kołnierzyka 42. Patrząc na ofertę koszul po waszej współpracy i rozmiarówce jest napisane przy kołnierzyku 46, że też jest w wersji Slim. Czy to błąd z ich strony czy błąd na blogu? Pytam bo akurat mam ten rozmiar kołnierzyka i 180 cm wzrostu, więc jeśli było by tak, że są tylko w wersji Slim do 42 ( rozmiar kołnierzyka) to znowu musiałbym się udać do krawca w celu taliowania.

Cord
9 lat temu
Reply to  Dawid

Czytając artykuł zrozumiałem, że do 42 jest slim mr vintage, a powyżej slim osovski.

Cord
9 lat temu

Piękne koszule, ale niestety nie na mój budżet. Czy na ostatnim zdjęciu metka z producentem tkaniny jest naszyta na prawą stronę koszuli?

Cord
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

W sumie może to być praktyczne jeśli kogoś metka przyszyta na lewej stronie drapie.

Andrzejs
9 lat temu

Mi brakuje mojego rozmiaru mam 170 cm, vistula (lantier) , wólczanka (lambert) mają ten rozmiar a Osovski nie, szkoda :(

rum_cajs
9 lat temu
Reply to  Andrzejs

Podpisuję się obiema rękami!!!

Grzegorz
9 lat temu
Reply to  Andrzejs

to samo :(

Marcin
9 lat temu

Witam, zastanawia mnie standardowa rozmiarówka koszul. Dlaczego NIGDZIE nie ma przedziału wzrostu 182-188??? 176-182 jest dla mnie zbyt krótka, 188-194 zbyt długa…to wg mnie o tyle dziwne że chyba większość mężczyzn mieści sie w środkowym przedziale.

Marcin
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

No właśnie o to mi chodziło ze nigdzie nie mozna takich kupić… A szkoda. Czy marka Osovski będzie pierwsza która to zmieni? ?. MrVintage, wg mnie rozmiar byłby bardzo popularny, na pewno bardziej niż najwyższy.

Corvax
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Ja z kolei kilkanaście miesięcy temu słyszałem, że jakiś instytut badawczy, polski zajmuje się właśnie dużym projektem pomiarów Polaków, bo producenci ubrań od 20-30 lat stosują te same rozmiarówki a tymczasem ludzie są teraz innej budowy niż wtedy. Pamiętam sugestię, że Polacy stali się statystycznie wyżsi.
Zatem czekam z utęsknieniem na te nowe rozmiarówki, bo obecnie w Polsce trzeba być małym i bardzo otyłym albo wysokim i ekstremalnie szczupłym. Jak ktoś ma klasycznie, więcej w klatce piersiowej niż w pasie to z trudem znajdzie dziś coś dla siebie.

Dawid
9 lat temu

Dzięki @Cord. Tak na szybko czytałem nowy wpis i urwałem gdzieś w pamięci, że powyżej 42 jest slim w wersji Osovski, a poniżej w wersji Mr Vintage. Myślałem, że poprostu są w wersji Regular.

Grześ C G
9 lat temu

Panie Michale czy tak koszula ze szpilką będzie w kolorze fioletowej kratki lub prążków.

Kris
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Michał,

1. Czy koszule ze szpilką pasują do garniturów biznesowych? (np. Ta koszula w zielony prążek, która będzie w listopadzie + granatowy „zwykły” garnitur (wełna 120’s-140’s) + jedwabny krawat)
2. Czy wypada nosić powyższy zestaw na spotkania biznesowe (nie najwyższej rangi) lub po prostu do biura czy takie koszule zarezerwowane są wyłącznie do noszenia w czasie wolnym?
3. Jaki kolor krawata będzie pasował do zielonego prążka na białym tle?

Z góry dziękuję za wskazówki

Mariusz
9 lat temu

Juz czekam na zieloną ze szpilką. Dodałbym jeszcze mankiety na spinki i było by super.
Jeśli inspiracją są koszule z najnowszego Bonda to sięgnij do ostatniego tam też miał ciekawe koszule. Podobny model ma hyba EB.
Pozdrawiam

Marcin Kamiński
9 lat temu

Czy będą wersje na sezon letni z krótkim rękawem?

Przemo
9 lat temu

Koszule są przepiękne :) Fioletowa w kratę to też mój faworyt. A czy jest szansa, że powstanie taka sama koszula w dużą czerwoną kratę? Na rynku trudno znaleźć coś ładnego w czerwieni.

Przemo
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Wspaniale! Mocno zaciskam kciuki za powodzenie. Zrobię sobie wówczas wcześniejszy prezent gwiazdkowy :)

Konrad
9 lat temu

Kolekcja piękna, nie da się zaprzeczyć, ale szkoda że taka droga, przynajmniej jak dla mnie :-( ale rozumiem że za dobre tkaniny się płaci

Marcin
9 lat temu

Jakiś czas temu Miler Szyje zamieścił artykuł jak poznać dobrej jakości koszule w 5 minut. Oczywiście zbiegło sie to z inauguracja Jego kolekcji ?. Przypadek? Nie sądzę. ?. Michał jak sie odnosisz do Jego wytycznych? Tzn dzielony karczek, gęstość ściegu, kierunek dziurek guzikowych etc itd.

Cord
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Dzielony karczek z doświadczenia wielu osób na forach nie robi różnicy, aczkolwiek może to mieć znaczenie u osób o mocno asymetrycznej linii ramion w koszulach mtm/bespoke.

Marek
9 lat temu

Dlaczego dla kołnierzyków 39 i 40 koszule mają taki sam obwód w klatce piersiowej i talii? Rozmiary nieparzyste powinny mieć wypośrodkowane szerokości .

Nie rozumiem też dlaczego dla rozmiaru 38 jest różnica 2 centymetrów w szerokości klatki (98 cm dla 176/182 i 100 cm dla 188/194)

Piotr
9 lat temu

Szkoda, że Osowski ma we wszystkich koszula mankiet na podówjne guziki, nawet w tej serii. Nie znoszę takich, a podobają mi się.

Marek
9 lat temu

Biorąc pod uwagę system punktowy wychodzi na to, że muszę kupić 20 koszul żeby dostać 1 w prezencie. I pomyśleć, że naiwnie liczyłem na promocję 3 za 2

Robert
9 lat temu

Przepiękne:) Ja chcialem tylko napisać , że świetnie z tych koszul spiera się wszelakie plamy.male i duże.Pól roku temu doglądając budowy jednemu z panów wyślizgnęlo się okno z rąk i dlonią zbil szybę.Niemilosiernie krwawil a moja koszula poslużyla jako opaska uciskowa.Strasznie mnie jej szkoda bylo , ale nic innego na szybko pod ręką nie mieliśmy.Po wypraniu a wcześniejszym namoczeniu plamy zniknęly:D Tak więc mnie slużyla godnie… a i jej koniec nie byle jaki ;) Dziś sluży mnie do bardziej aktywnego spędzania czasu ;) Polecam

Kejzi
9 lat temu

koszule ze szpilka nosi się bez krawata? można ?

Filip
9 lat temu

Witam Panie Michale. Ja już od razu po pojawieniu się kolekcji byłem w salonie przymierzyć model na spinkę do kołnierzyka. Moje obserwacje są takie, że koszule wyglądają naprawdę ładnie i porządnie. Producent był mi dotąd nieznany – niestety bo okazuje się, że znalazłem to czego długo szukałem. Mierzę 200 cm i tutaj rozmiar 188-194 jest naprawdę świetny (kupienie dostatecznie długiej koszuli zawsze stanowiło problem). Mierzyłem kołnierzyk 43 i zdziwiło mnie tylko, że mniejsze są bardziej wytaliowane. Jestem raczej szczupły i tak jak od pleców w dół koszula rzeczywiście mogłaby być nieco węższa, tak w barkach i klatce (klatkę mam rzeczyeiście… Czytaj więcej »

Łukasz
9 lat temu

Jak ze zwrotami w sklepie? Za kuriera sie placi i czy w ogóle istnieje opcja zwrotu?

lester
9 lat temu

Mysle ze nr 4 rozejdzie się najszybciej :) michal czy paski i kratka to ten sam poziom formalności czy paski wyżej?

Jakub
9 lat temu

Już nie mogę się doczekać, tych koszul z kołnierzem zapinanym na szpilkę lub agrafkę!

stoney
9 lat temu

Cześć. Koszule pojawiły się w salonie przed weekendem. Byłem też w niedzielę, ale nie mierzyłem – tłum (jak na salonik Osovskiego). Powinni zastanowić się nad drugą przymierzalnią, choć zatrudnienie drugiej pani oceniam na plus. Wrażenia: czysta klasyka, materiał pierwsza klasa. Drogo, Osovski zdążył już przyzwyczaić do promocji „3 za 2”. Oczywiście zdjęcia u Michała są 100 razy lepsze niż te na stronie sklepu, ale to pewnie zdążyliście zauważyć (choćby przy okazji przeglądu Vistuli).

Arek
9 lat temu

Uważam, że kolekcja jest ładna, natomiast banalna. Podobne modele bez większego trudu kupimy w większości marek od sieciówek po sklepy z koszulami. Szkoda, że nie zobaczyłem koszuli w kratę księcia walii..

gaq
9 lat temu
Reply to  Arek

Bez trudu się kupi ciemnozieloną kratę vichy? Podrzuć linka do sklepu.

lolo
9 lat temu

GRATULACJE!!!

Marcin
9 lat temu

Witam! Ważne pytanie: jak wygląda collar roll w tej koszuli button-down? Posiadasz może zdjęcie jak wygląda ona na manekinie z założonym krawatem?

JAREK
9 lat temu

Bardzo ładne koszule ale czy sygnowanie przez MRV uzasadnia podwyżkę 50 pln? dokładam 100 pln i mam koszule Pana Berga które są naprawde świetne

Marcin
9 lat temu

Michał, a jaką koszulę polecasz do zdjęcia do paszportu? Czy jakieś dodatki warto ubrać?

KRIS
9 lat temu
Reply to  Marcin

Ha, ha! Dobre … Człowieku, nie przeginasz ?

Symeon
9 lat temu
Reply to  Marcin

na pewno do paszportu nie zaszkodzi krotki rekaw

NOL
9 lat temu
Reply to  Marcin

Cokolwiek nie założysz i tak będzie wykadrowane…

Marcin
9 lat temu

Zauważyłem, iż tylko koszula w czerwone paski posiada regulowany mankiet. Czy ktoś posiada wiedzę, jakiego obwodu mankiet otrzymamy w pozostałych modelach po zapięciu guzików?

Łukasz
9 lat temu

Panie Michale,
Dwa praktyczne pytania w temacie koszul:
1. Ślady pod pachami po antyperspirantach. Czy poleca Pan jakieś antyperspiranty? Czy można je jakoś zlikwidować, zaprać?
2. Plastikowe fiszbiny. Często wypadają podczas prania, gubią się. Czy można gdzieś kupić/dostać fiszbiny na sztuki?

Pozdrawiam,
Łukasz

Marcin
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Ad. 2
Nie sugerowałby Pan wyjęcia fiszbinów przed upraniem koszulI?

konwil
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Dokładnie, ja też wyciągam do prania – kiedyś jedną znalazłem w odpływie. Niemniej i tak po intensywnym użytkowaniu koszul, usztywnienia lubią się łamać. Do koszul, które ja kupuję (P&C, Jake*s) dokładają zapasową parę – można wykorzystać i w innych (choć nie zawsze pasują).

Pzdr.

Łukasz
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Więc co jeśli nie antyperspirant?

Corvax
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

1. Też w ten sposób swego czasu zniszczyłem wiele koszul. Te białe plamy to mieszanka potu, soli oraz antyperspirantu. Można zapomnieć o odplamiaczach, pralniach itp. Jedyne co pomogło to moczenie fragmentów koszul (pach) w roztworze wody z octem. Im mocniejszy roztwór tym lepiej oczywiście. Można pocierać ale bez przesady, bo tkanina w końcu się przetrze. Proces jest długotrwaly i jedno moczenie zapewne nie pomoże. Ja tak moczyłem a potem prałem standardowo i nosiłem. Po jakichś 4-5 powtórkach plamy w końcu zeszły. A potem (lub w trakcie :)) trzeba okiełznać nadpotliwość pod pachami. Polecam 2-3 razy w tygodniu coś w stylu… Czytaj więcej »

b_easy
9 lat temu
Reply to  Łukasz

Ludzie, fiszbiny wyciąga się przed praniem!!!

Michał G.
9 lat temu

Panie Michale,

Koszule naprawdę świetne, były dostępne już w sobotę. Zastałem szczęśliwym posiadaczem 3 :)

Pozdrawiam,
Michał G.

Janusz
9 lat temu

Na zdjęciu koszuli w fioletową kratkę wyraźnie widać ,że koszule nie są szyte szwem bieliźnianym a tzw szwem płaskim. Szkoda ,że Pan podczas pobytu w fabryce w Pszczółkach nie podszkolił się w tym temacie

Anna Kaczor
9 lat temu
Reply to  Janusz

To jest szew bieliźniany płaski. Proponuję trochę poczytać książek albo zapytać zaprzyjaźnioną krawcową :)

Janusz
9 lat temu
Reply to  Anna Kaczor

Nie ma Pani racji szew zastosowany w koszulach to szew uzyskiwany przy pomocy maszyny dwuigłowej popularnie nazywanej i zwijacza i jest jednozabiegowy. Szew bieliźniany jest szyty dwuzabiegowo na stębnówce. Tym ściegiem były szyte koszula zanim wprowadzono owerlocki i maszyny dwuigłowe.

Anka
9 lat temu

Panie Michale, gratuluję kolekcji! Obserwuję blog od baaaardzo dawna i cieszę się, że udało się Panu połączyć pasję z możliwością zarabiania na niej. Koszule podobają mi się bardzo i chętnie wybrałabym jedną z nich dla siebie. Niestety, obawiam się że najmniejsza z nich i tak będzie na mnie za duża… W poszukiwaniu czegoś równie ciekawego zerknęłam na kolekcję damską Osovskiego i trochę się rozczarowałam. Przy kupowaniu online ważnym jest, by w miarę możliwości dokładnie sprawdzić wymiary i zminimalizować ryzyko nietrafionego zakupu. Jedyny wymiar jaki znalazłam w opisie koszul damskich to…”wzrost 164-172″, niezależnie od tego, czy to 36 czy 42. Dziwne… Czytaj więcej »

Tomasz Sławek
9 lat temu

Muszę przyznać, że każda stylizacja przypadła mi do gustu. Szczególnie jednak te z koszulą w fioletowy prążek.

b_easy
9 lat temu

Szkoda że na zdjęciach nie widać wystających nitek z różnych zakamarków koszuli, nawet w sklepie stacjonarnym dostaje się takie do przymiarki.
Pewnie kontrola jakości koszul Osovskiego jest wtedy gdy wysyłają je do blogerów.

V.
9 lat temu

Zaryzykuję i kupię najbardziej klasyczną, czyli w niebieskie prążki. Ponoszę, to napiszę, ile jest warta. Kratki niebieskie też wyglądają świetnie. Co do reszty kolorów mam bardzo mieszane uczucia. Kolekcję należało chyba zacząc od klasyki, czyli białych i niebieskich koszul. Czerwone? Fioletowe? Zieleń? I jeszcze ten tekst przy fiolecie, że koszula fioletowa nadaje się do codziennych garniturów. Dla kogo? Nie występuje nawet w Twoim wpisie o fiolecie… Nie powinno się chyba zaczynać kolekcji od tak kontrowersyjnych kolorów w modzie męskiej, jak fiolet, przynajmniej w odniesieniu do koszul.

Życzę powodzenia w kontynuowaniu przygody z własną linią. I więcej klasyki.

V.

V.
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Hmmm, to róż, a nie fiolet… Nie mów, że to nie różnica… Tamten zestaw wyglądał dobrze, ale po pierwsze dlatego, że nie był to fiolet, a po drugie z uwagi na umiejętne położenie akcentów – dominował tam szary (szaro granatowy, ale w zasadzie widać szary), z mocnym akcentem jakim był granatowy krawat nie wspominając o butach. Również dzięki temu, że kolor nie był intenstywny, do tego była to kratka no i garnitur był dwurzędowym wysoko zapinany – kolor różowy nie dominował. Wyglądałeś tam dobrze, a nie jak pajac. To był zestaw powiedzmy sobie szczerze, dosyć elitarny. Sądząc po wpisach w… Czytaj więcej »

V.
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Hmm, ja nie widzę tego zestawienia… Ale jestem podwójnie ciekaw. Może z paskami faktycznie się da fiolet, bo są lżejsze, może też będzie lepiej, jak dołożysz kamizelkę. Co do butów i krawata zgadzam się, przy fiolecie trzeci kolor będzie już chyba za dużo. Może da się zawalczyć jeszcze mocniejszą fakturą materiału. Dla mnie klucz leży w tym przypadku w ujarzmieniu mocnego koloru, niż w ekspozycji tej koszuli, ale się zobaczy :))

Pzdr,

Michal
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Witam, Jesli fiolet w koszuli ma wygladac elegancko to powinien byc dyskretny, np. pinstripe. Kratka gingham tego rozmiaru dla odmiany mnie osobiscie bije po oczach, do tego rzucajacy sie w oczy kolor w postaci fioletu i ladujemy daleko od elegancji. Pozwole sobie przypomniec tutaj ze madrzejsi od nas wszystkich razem wzietych dawno juz uznali ze elegancja to umiar. Z tego powodu wydaje mi sie ze kratki gingham w czerwieni czy fiolecie trudno uznac za eleganckie. Casualowo do dzinsow czy swetra (v-neck, kardigan) i moze byc pieknie, ale do garnituru to jest jednak mniej fortunne rozwiazanie. Zasugerowane przez ciebie polaczenie tego… Czytaj więcej »

RobertG
9 lat temu

Mam pytanie nie na temat, za co przepraszam. Natrafiłem swego czasu na blog: http://jakubroskosz.com/ Autor wydaje się być osobą doświadczoną jeśli chodzi o modę męską i mającą swój własny styl, lecz odniosłem wrażenie, iż wiele jego wpisów było podobnych do tego, co mieliśmy okazję czytać u Mr.Vintage. Oczywiście, tematy się powtarzają nawet na jednym blogu i czasami ciężko jest również używać innych sformułowań, lecz mimo wszystko momentami miałem niemiłe wrażenie, że „to już czytałem” i nie chodziło tylko o sam dobór treści. Dlatego też ciekaw jestem co Mr.Vintage sądzi o tym blogerze i czy także to dostrzegł? Może być tak,… Czytaj więcej »

Jakub Roskosz
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Dobrze mnie Panowie rozbawiliście, naprawdę. Pozdrawiam :-)

MarSz
9 lat temu
Reply to  RobertG

Witam, tematy poruszane na blogach powtarzają się w kółko i są wałkowane przez wszystkich, wiele zapożyczeń jest z blogów obcojęzycznych (modowych, perfumowych itp.). Np. Michał wybiera się do Norda a tam już był i opisał ich Jan Adamski podlinkowany na tym blogu. Szkoda czasu na przeglądanie wielu blogów (wcześniej tak robiłem). Teraz z blogów modowych czytam Michała i Jana Adamskiego, którego cenię za trafność spostrzeżeń otaczającej nas rzeczywistości. Pozdrawiam

MarSz
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Wszystkie blogi to komercja stąd podróby i plagiaty. My czytelnicy jako konsumenci blogosfery jesteśmy wpuszczani w maliny i mamieni przez wielu. Trzeba wybrać dobry produkt i tego się trzymać. Michał, Twój blog jest właśnie przykładem dobrego produktu w gąszczu miernoty. Pozdrawiam.

Natalia Sławek
9 lat temu

Wielki krok.
Gratuluję z całego serducha!

Andrzej
9 lat temu

Już myślałem że MrVintage pamiętał o tym, że na Ziemi występują mężczyźni o wzroście 170 i kołnierzyku 38-39, którzy też chcą dobrze wyglądać i kupować ubrania dobrej jakości. Wielka szkoda. Kolejny raz będę musiał obejść się smakiem.
Koszule wyglądają znakomicie, dlatego wielkie gratulacje z mojej strony dla Pana Michała.

Pozdrawiam,
Andrzej

stoney
9 lat temu
Reply to  Andrzej

Moja żona już kilkakrotnie kupowała męskie koszule Osovskiego ze skróceniem rękawa i taliowaniem w promocji 3 za2. Dwie dychy dopłaty za koszulę taka przyjemność kosztuje, dwa dni realizacja poprawki. Polecam.

Grzegorz
9 lat temu

Michał, a kiedy wyprzedaże?? :)

Milten
9 lat temu

Pomysł z koszulami z kołnierzami na szpilkę, genialny! Szukałem takiej koszuli od dawna, aż straciłem nadzieje (co prawda są np. w ofercie Broni, ale 1500-2000zł za koszule, to nie mój budżet :/ ) aż tu na moim ulubionym blogu pojawiła się świetna oferta, na pewno kupię jedną, kupił bym dwie, gdyby oferta trzecia za darmo, była dalej aktualna, w każdym razie gratuluje pięknej kolekcji i mam nadzieje na więcej w przyszłości!

Tim Farron
9 lat temu
Reply to  Milten

Szarmant kiedys wypuscil taka kolekcje, bodajze z Prochnikiem.

Wedlug mnie, koszula z kolnierzem na spinke lepiej wyglada z podwojnym mankietem.

http://savilerowco.com/shirts/formal-shirts/collar-type/pin_small-pin#isPage=4

Adam
9 lat temu

Te zdjęcia są niesamowite. Czuć bijąca od nich jakość materiału. Musze dopisać model 6 do mojego listu do świętego mikołaja. ;-)