Po drodze pojawiło się trochę utrudnień, ale zdecydowanie warto było czekać i miło mi poinformować, że druga część limitowanej kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage jest już dostępna w sprzedaży. Co więcej, według mnie jest lepsza niż pierwsza odsłona naszego projektu, choć to oczywiście subiektywna ocena i ciekaw jestem waszych opinii. Ja jestem z niej dumny.
O idei całej kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage rozpisywałem się już w październiku, więc teraz tylko w skrócie przypomnę najważniejsze szczegóły.
Cała kolekcja liczy w tej chwili czternaście modeli koszul. Każdy z nich uszyty jest w fasonie super slim, który jak wynika z opinii dotychczasowych klientów był bardzo dobrym pomysłem. Zależało nam na najwyższej jakości, dlatego wykorzystaliśmy tkaniny wyłącznie od dwóch topowych włoskich dostawców – Thomas Mason i Cotonificio Albini. Ich materiały są świetnej jakości, przyjemnie się je prasuje i nosi, a kolory są niezwykle wyraziste i trwałe. Moim priorytetem była także modyfikacja kołnierzy i z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony. Wspominałem o tym poprzednio, że w ostatnich latach kołnierze w męskich koszulach stają się coraz krótsze i niższe, co w mojej ocenie odebrało im właściwe proporcje. Ja postanowiłem wrócić do klasycznych wzorców wydłużając wyłogi kołnierzy i podwyższając stójkę. To niby drobna rzecz, ale zauważalnie zmienia wygląd koszuli.
Druga część kolekcji jest bardziej subtelna jeśli chodzi o kolorystykę, co nie oznacza, że jest bardziej elegancka. Aż cztery modele są z kołnierzem na guziczki, który jak wiadomo jest najmniej formalnym rodzajem kołnierza. Mimo to nadal są to koszule bliskie ponadczasowej klasyki, choć teraz bardziej tej sportowej klasyki. Inspiracją były dla mnie koszule legendarnej amerykańskiej marki Brooks Brothers, która od lat trzyma się klasycznych proporcji kołnierza, co zawsze bardzo mi się podobało, a wśród polskich marek od dawna nie mogłem znaleźć takich modeli.
W drugiej odsłonie naszego projektu są też dwa bardzo charakterystyczne modele uszyte w mocno limitowanej edycji. Chodzi oczywiście o koszule z kołnierzem na szpilkę. Bardzo popularne w latach 50. ubiegłego wieku (nosili je m.in. Frank Sinatra, Cary Grant, Gregory Peck), później na wiele lat zniknęły z mody męskiej, a teraz nieśmiało powracają (można je zobaczyć m.in. w ostatnim Bondzie). Ja również postanowiłem dać im szansę.
Poniżej znajdziecie moje skrócone opisy każdego modelu, a po kliknięciu w nagłówek zostaniecie przeniesieni do sklepu internetowego osovski.pl, gdzie znajdziecie więcej szczegółowych informacji. Na końcu dzisiejszego wpisu znajdziecie także świąteczny kod rabatowy, który obniża cenę wszystkich koszul o 10%.
1. NIEBIESKIE PRĄŻKI BENGALSKIE, MV0001.
To mój faworyt tej kolekcji i model który prawdopodobnie będę nosił najczęściej. Prążki bengalskie to mój ulubiony wzór, który charakteryzuje się mocnym kontrastowym deseniem, natomiast zastosowana tkanina oxford zdecydowanie rozjaśniła niebieski prążek i całej koszuli nadała subtelnego, ale wyrazistego charakteru. Taka koszula będzie dobrze wyglądać solo oraz z mniej formalnymi krawatami i muchami. Dobra zarówno pod codzienny garnitur, marynarkę oraz pod swetry. Bardzo uniwersalny kolor.
Uszyta z bawełny oxford od Thomasa Masona. Na uwagę zasługują dziewięciocentymetrowe wyłogi kołnierzyka, które nadają mu klasowych proporcji.
2. CZERWONA KRATKA VICHY, MV0014.
Kratka vichy/gingham to mój ulubiony wzór na nieformalnych koszulach, o czym mogliście się przekonać już przy pierwszej części naszej kolekcji. Tam zaproponowałem trzy modele z tym wzorem (ciemnozielona, granatowa i fioletowa), a teraz dołącza do nich soczysta czerwień z półwłoskim kołnierzem podpinanym niewidocznymi guzikami. Uszyto ją z tkaniny Royal Twill od Thomasa Masona. Świetnie wygląda z nieformalnymi muchami i krawatami (knity, krawaty wełniane), a także noszona z rozpiętym guzikiem pod szyją.
3. BŁĘKITNA NA SZPILKĘ, MV0015
Nieskromnie to zabrzmi, ale ta koszula pięknie nam wyszła. Uszyliśmy z niej tylko kilkadziesiąt sztuk, zatem jeśli chcecie ją mieć, to nie czekajcie długo, bo czuję, że zniknie w kilka dni. W zestawie jest oczywiście metalowa szpilka. Korpus koszuli uszyty jest z błękitnej tkaniny oxford w biały prążek, natomiast kołnierz z białego twillu. Nie wiem jak wam, ale mnie ten model kojarzy się z filmem „Wielki Gatsby” (o kolekcji ubrań stworzonych na potrzeby tego filmu pisałem tutaj)
Kołnierz Piccadilly nadaje się do noszenia wyłącznie z krawatem. Szpilka jest oczywiście odkręcana z jednej strony. Alternatywą dla szpilki może być duża ozdobna agrafka – takie rozwiązanie promuje m.in. marka Ralph Lauren i Brooks Brothers.
Śnieżnobiała koszula oxford z kołnierzem zapinanym na guziki to klasyka sportowej elegancji, która powinna być w szafie każdego mężczyzny. Wielofunkcyjna jak szwajcarski scyzoryk, będzie pasować prawie do wszystkiego poza formalnymi garniturami. Podobno Andy Warhol za pierwsze duże zlecenie kupił sobie sto takich koszul od Brooks Brothers.
Nasza koszula uszyta jest z oxfordu od Cotonificio Albini – jednej z najstarszych i najbardziej renomowanych tkalni na świecie. Przyjemna w dotyku, łatwa w prasowaniu, przez cały dzień zachowuje nienaganny wygląd.
Na uwagę zasługuje kołnierz z dłuższymi wyłogami (9 cm), który pięknie się układa zarówno w wersji rozpiętej, jak i z krawatem lub muchą.
Drugim klasykiem z bawełny oxford miał być błękit, ale zdecydowałem się na mniej popularny róż, który w ostatnich miesiącach stał się jednym z moich ulubionych kolorów jeśli chodzi o koszule. Świetnie wygląda z granatem, szarościami i brązami. Swoją drogą kilkanaście dni temu Instytut Kolorów Pantone ogłosił, że właśnie taki odcień różu (nazwali go Rose Quartz) został wytypowany jako Kolor Roku 2016 (tu więcej na ten temat).
6. BIAŁA W ZIELONY PRĄŻEK NA SZPILKĘ, MV0011
A to drugi model ze szpilką, który również został uszyty w mocno limitowanej edycji. Dodatkowym smaczkiem jest kołnierz o zaokrąglonych wyłogach, który w dzisiejszych czasach jest bardzo rzadko spotykany.
Koszula ta pięknie wygląda z granatowymi i szarymi garniturami. Uszyta jest z Royal Twillu od Thomasa Masona – świetna tkanina, która jest bardzo przyjemna w dotyku i łatwo się ją prasuje. Kolor ciemnozielony wydawał się ryzykowny, ale przykład ciemnozielonej kratki vichy z pierwszej części naszej kolekcji pokazał, że ten kolor ma potencjał sprzedażowy. Tamta koszula jest bestsellerem i jestem pewien, że ta również szybko się sprzeda.
7. BIAŁO-GRANATOWA KRATKA VICHY, MV0004
W pierwszej części naszej kolekcji była już biało-granatowa kratka vichy, jednak o większym wzorze. Tamten model okazał się bestsellerem. Tutaj kratka jest drobniejsza, a jako tkaninę wykorzystaliśmy oxford od Cotonificio Albini. Kołnierz ma bardzo ładne proporcje i dobrze wygląda zarówno w wersji rozpiętej, jak i z krawatem czy muchą.
KOD RABATOWY
Koszula to bardzo dobry pomysł na świąteczny prezent, dlatego przygotowaliśmy z tej okazji kod rabatowy MIKOLAJMRV, który obniży wartość waszych zakupów o 10%. Rabat dotyczy całej kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage.
Koszule OSOVSKI & Mr.Vintage można kupić w sklepie internetowym osovski.pl oraz w sklepie stacjonarnym w warszawskim centrum handlowym Blue City.
Autorem zdjęć jest Dominika Kuroś
Podziękowania dla Romana Zaczkiewicza i jego Sklepu Szarmant za wypożyczenie dodatków (poszetki i część krawatów) oraz próbników tkaninWinter Classics od Huddersfield fine worsteds, które zostały wykorzystane w sesji.
Michał, czy zostały poprawione zbyt obszerne i za długie rękawy? Kiedyś kupowałem koszule osovski i jutro idę do krawca w celu przeróbek . Wiem ze na to narzekają tez inni Klienci
Fason i proporcje są takie takie same jak przy pierwszej części kolekcji, natomiast nie wiem czy odnosisz się do tych koszul, czy do starszych modeli. Kiedyś faktycznie rękawy były dłuższe niż obecnie (chyba o 2 cm).
Rozmiarówka jest/była taka, że koszule są w moim przypadku na 188cm-194cm (44 kołmierzyk) – koszule (właśnie ze starszej kolekcji są o jakieś 4 cm za długie i zbyt obszerne (m.in. można zdjąć koszulę bez rozpinania guzika) – a mam 191 cm wzrostu. Jeśli to uległo poprawie to super….
A jaki miałeś wtedy fason? Slim czy normalny?
miałem slim
Fakt, te rękawy to jakaś pomyłka. Zdecydowanie za szerokie
To fakt. Rękawy potrafią nie raz zepsuć całą koszulę. W szczególności to denerwuje jeśli sama koszula jest o kroju dopasowanym. Bardzo często przymierzam Brooks Brs i wszystko jest idealne (kołnieżyk, materiał, itp) tylko te bufiaste rękawy… Można się bawić w przerabianie, ale chyba nie oto chodzi w koszuli za 350pln???
Z ciekawości wyjąłem z szafy koszule kilku producentów w fasonie slim (m.in. Boggi, Eton, Stenstroms, Vistula, Lambert, Profuomo, Banana Republic, Bytom) i porównałem szerokość rękawów. Z moich pomiarów wynika, że nasze rękawy nie odbiegają znacząco proporcjami od innych producentów. Są to różnice maksymalnie 2 cm w bicepsie i 1,5 cm na wysokości łokcia. Ale te różnice są w jedną i drugą stronę tzn. część producentów ma rękawy szersze od naszych, a część węższe, jednak większość ma prawie identyczne.
Większość producentów ma za szerokie rękawy, Wółczanka, Lambert, Bytom. Bez krawca się nie obejdzie. A szkoda.
koszule piękne ale brak rozmiarów mniejszych czyli 170 jest smutne
Zauważyłem, że w całym sklepie nie ma tego rozmiaru. Z czego to wynika?
Firma OSOVSKI nie produkuje koszul w takich rozmiarach.
Dla mnie takie podejście dyskwalifikuje tę firmę. Jest przejawem braku szacunku do klientów o wzroście mniejszym niż 176cm. To tak, jakbym słyszała „A ty,mały, nie masz czego u nas szukać, niczego to nie kupisz”. Ograny argument o nieopłacalności zupełnie do mnie nie trafia. Kilkakrotnie byłam w londyńskich salonach z koszulami i widziałam klientów od jakis 160cm do pewnie 200cm. Nikt nie wychodził z pustymi rękami.
Nie znam rynku brytyjskiego, więc nie odniosę do tej kwestii, natomiast doświadczenia z rynku polskiego pokazują, że koszule poza dwoma najpopularniejszymi przedziałami wzrostowymi (176-182 i 188-194) sprzedają się słabo i wiele firm nie ma ich w ofercie. Właściciel marki OSOVSKI ma kilkunastoletnie doświadczenie w sprzedaży koszul na polskim rynku i wierzę, że podjął właściwą decyzję nt. rozmiarówki, ale oczywiście wszelkie uwagi czytamy i weźmiemy je pod uwagę przy kolejnych projektach.
Byłabym zatem wdzięczna za poradę, gdzie można można kupić eleganckie męskie koszule w rozmiarze 170cm? Ukłon w tym momencie dla Bytomia,bo ma taki rozmiar w swojej ofercie.
Vistula, Wólczanka, Wilsoor i marki brytyjskie.
Dziękuję :)
Wilsoor to, w mojej ocenie, niestety pomyłka jeśli chodzi o jakość materiałów.
Zgadzam się, ale poprzedniczka pytała o rozmiary.
Niestety żeby kupić sensowne koszule na <176 cm wzrostu lub z kołnierzykiem <39 trzeba czasem włożyć trochę wysiłku.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że spory zakres rozmiarówki jest w koszulach Hugo Bossa. Większość slimów ale są również regularne. Zdarzają się też ciekawe koszule z Tommy HIlfiger Tailored.
Jedne i drugie często wcale nie droższe od "znanych polskich marek".
Ja posiadam białą koszule Wilsoora od 5 lat i jest jak nowa! jedna z moich ulubionych. Może to przypadek.
Mogę prosić o informacje co jest nie tak z materiałami, których firma Wilsoor używa do produkcji swoich koszul?
Na swojej stronie informują, że są to tkaniny pochodzące z Włoch, Francji czy Austrii – wiadomo może dokładnie kto produkuje dane tkaniny?
Ja mam 3 koszule tej marki, ale obecnie w zasadzie tylko jedna jest w użyciu, pozostałe leżą w szafie, bo gniotą się jak papier, a ich prasowanie to męczarnia.
Willsoor to bardzo dobra marka oferująca koszule za rozsądną cenę. Jestem fanem tej marki i powiem krótko. Materiał jest niezniszczalny.
Willsoor jest, niestety, nierówny. Mam kilka ich koszul i jedna, tak jak napisał Michał gniecie się „od patrzenia” i jej prasowanie przypomina Syzyfowe prace. Kolejna po praniu ściąga się na szwach (tu chyba chodzi o użyte nici) i znów o ile materiał prasuje się fajnie, to rozprasowanie szwów doprowadza do szału.
Jednak pozostałym dwóm czy trzem nie mam nic do zarzucenia.
Część ludzi którzy są niżsi są dyskryminowani. Jak Pan by miał 160 cm wzrostu to jak by ta współpraca wyglądała?
Ja bym chciał kupić ale nie mam co kupić, zresztą ostatnio we Wrocławskim P&C nie mieli ani jednej sztuki jeansów w rozmiarze 30 w pasie. Też się pewnie źle sprzedają i po co te trąbienie o zdrowym stylu życia jak niski człowiek o normalnej budowie ciała ma coraz częściej problem aby kupić ubrania bo firmą się nie opłaca takie osoby ubierać
A obiecał Pan, pod moim komentarzem przy okazji przedstawienia owoców pierwszej fazy Waszej współpracy, że sugestie o rozmiarze 164-170 zostaną wzięte pod uwagę :).
Dla mnie, tak jak zostało wspomniane w komentarzu powyżej, to także jest niepoważne podejście do klientów i rynku. Że niby jest mało mężczyzn niższych niż 176 cm? A gdyby firma oferowała taki rozmiar i chwaliła się tym? Może takie podejście przysporzyło by wielu klientów. Zadowolonych klientów, bo w moim odczuciu koszule marek Vistula, Bytom czy Wilsoor nie dorównują jakością Ossovskiemu.
W momencie gdy weszła do sprzedaży I część kolekcji, to II część była już zamówiona, więc nie było możliwości zmian. Ja pisałem, że weźmiemy to pod uwagę przy drugiej kolekcji (wiosna-lato 2016), o ile taka powstanie.
Po raz kolejny nie ma. Ja także noszę 164-170 przy 173 cm wzrostu i musiałem koszule Ossovskiego przerabiać, co skończyło się, o czym już pisałem przy okazji artykułu o pierwszej kolekcji Ossvoski&MrVintage, utratą fasonu.
Brałbym wszystkie, zdecydowanie bardziej mi się podobają niż pierwsza cześć. Problem polega na tym, że większość to button down a w książce pisał Pan, że do szczupłej twarzy nadają się wyłącznie kołnierzyki włoskie lub pół włoskie.
To tylko teoria :)
Ja noszę wszystkie rodzaje kołnierzyków, choć teoretycznie powinienem tylko te „wyszczuplające” okrągłą twarz.
Mój wybór to:
1 MV – 0001
2 MV – 0007
3 MV – 0006
bardzo mi się podobają wydłużone wyłogi tych koszul, brakowało mi w ofercie naszych
producentów właśnie takich koszul – gratuluję pomysłu i realizacji.
Pozdrawiam
Cześć Michał,
Niestety, ale kod rabatowy nie działa.
Pozdrawiam,
Michał
Sprawdź jeszcze raz, bo na pewno jest aktywny od kilku godzin.
Duże litery, bez polskich znaków, bez odstępu.
Problem w tym, że nie działa on nawet kiedy go kopiuję.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Poczekaj kilka minut. Sprawdzamy.
Już działa. Przepraszam w imieniu obsługi sklepu.
Działa!
Serdecznie dziękuję. :)
Koszule są piękne. Do mnie powędruje różowy OCBD.
Wszystko fajnie tylko szkoda że nie ma mniejszych rozmiarów.
Zgadzam się.
Witaj Michale,
Zastanawiam się nad wyborem rozmiaru.
Normalnie noszę 39 – a moje wymiary to 98/90/79 (klatka, biodra, talia).
Wymiary te, bardziej pasowałyby do Twojego rozmiaru „38”, jednak boje się ciasnego kołnierzyka i koszuli jako takiej.
Czy jeśli koszula jest uszyta na klatkę piersiową 98, to jest to na osobę która ma klatkę piersiową 98 z kilkoma centymetrami zapasu, czy taka osoba ledwo się w nią zmieści?
Pozdrawiam.
Wymiary w tabeli dotyczą koszuli, a nie ciała, czyli te 98 cm to jest obwód koszuli. Sugeruję w takim razie rozmiar 39.
Weź rozmiar 39. Ja mam podobne wymiary, nawet trochę mniej w klatce, bo jestem bardzo szczupły i wziąłem 38, ale jednak czułem, że jest trochę za mała.
Leżała super, ale to jednak jest koszula a nie bielizna termalna :)
Wymieniłem na 39 i jestem bardzo zadowolony, właśnie patrzę którą następną sobie kupić.
Wyglądają ekstra:)
Panie Michale,
skąd jest poszetka w jelenie?
Sklep Szarmant.
Ładne, ale niestety jeszcze nie na moją kieszeń.
Hmmm.. miał być model z cienkiej białej flaneli – co się z nim stało?
Włosi od dwóch miesięcy przesuwają termin jej dostarczenia i nie mamy pewności, kiedy dotrze.
Też czekam na model z cienkiej flaneli. Jeśli miałby taki kołnierzyk, jak na wcześniejszej sesji z garniturem na 3-dniowy wyjazd to byłby mój ideał.
Kołnierzyk będzie miał dłuższe wyłogi. Tamten prototyp miał krótsze.
Witam,
Czy wiesz może jaka jest dostępność koszul (konkretnie model MV0015) w salonie CH Blue City w Warszawie ?
Pozdrowienia
Konrad
Dostępne są te same rozmiary co w sklepie internetowym.
Dzień dobry Panie Michale
Koszule b. ładne, ale czy planuje Pan również kolekcje koszul o kroju regularnym?
W tej kolekcji na pewno już nie, ale jeśli będzie kontynuacja tej współpracy, to weźmiemy to pod uwagę.
Biała OCBD zniknęła w kilka chwil. Nie zdążyłem zamówić :(. Czy jest planowane doszycie koszul w przyszłości?
Domyślam się, że masz na myśli rozmiar 39 (to jakiś hit również poprzedniej kolekcji)? Jeśli reszta rozmiarów sprzeda się tak szybko, to jest taka opcja.
Tak, chodziło o rozmiar 39. W poprzedniej części kolekcji chyba nie było białej koszuli OCBD. Faktycznie rozmiar 39 niektórych koszul sprzedał się bardzo szybko. Pewnie to jeden z najpopularniejszych rozmiarów, obecnie jest tylko 6 rodzajów takich koszul.
Witam,
Chciałem zapytać czy koszule z kołnierzykiem włoskim mogą być noszone rozpięte, czy jednak zawsze z krawatem?
Niektóre układają się ładnie i nie wygląda to źle, natomiast są też koszule, które po rozpięciu górnego guzika rozchodzą się mocno na boki, co nie wygląda dobrze. Generalnie do noszenia bez krawata polecam inne rodzaje kołnierzy.
Kurcze przy pierwszej kolekcji mierzyłem i pomimo że fason lepszy niż u większości to wciąż za szeroko w pasie podczas gdy w barkach dla mnie za ciasno. Bez poprawek i tak się nie obejdzie a liczyłem że błotny tej kolekcji będzie ich jak najmniej.
Chyba masz podobną sylwetkę do mojej, bo dla mnie jednym z najważniejszych wymiarów koszul jest właśnie szerokość w barkach, mimo, że jestem bardzo szczupły. Często jestem pomiędzy rozmiar 38, a 39.
@Mr. Vintage. Czy jesteś w stanie podać szerokość w barkach dla rozmiaru 39?
Niestety nie, bo w domu mam tylko swoje rozmiary, czyli 42, ale napisz do obsługi, jutro na pewno odpiszą.
Czy szary krawat w kratkę z zestawu nr 4, zdj. 3 nadaje się dla pana młodego na ślub cywilny?
Garnitur – http://vistula.pl/garnitury/garnitur-lantier,id-68808
Koszula – biała, włoski kołnierz
Buty oxford czarne patine
Do tego chcę białą poszetkę i goździk biały. Zestaw jak z poradnika MrVintage. Tylko ten krawat, nie wiem jaki. Ma ktoś pomysł? Panie Michale?
To krawat wełniany, więc nie nadaje się na taką okazję. Jest zbyt nieformalny.
Panie Michale, do kiedy kod rabatowy będzie aktywny?
Do końca roku.
Pozwolę sobie jeszcze wykorzystać specjalistę: ile trzeba zachować zapasu wymiaru koszuli w stosunku do wymiaru ciała? Chodzi mi o talie i klatkę piersiowa przy rozmiarze 38 – na jaki rzeczywisty rozmiar ciała powinien pasować ten rozmiar koszuli.
Przy fasonach slim trzeba doliczyć 6-10 cm w klatce piersiowej w zależności od tego czy lubisz bardzo mocno dopasowane, czy trochę luźniejsze.
Mój obwód klatki to 100 cm, a koszula ma obwód 110 cm i uważam ją za dość dobrze dopasowaną, choć nie ciasną.
Panie Michale z całym szacunkiem ale z ilością egzemplarzy to chyba jakaś kpina. Chciałem kupić kilka w rozm. 39 a połowy już nie ma. Nie mam ochoty brać udziału w tym wyścigu.
Ilość egzemplarzy nie była mała, po prostu szybko się sprzedały. Nie przewidzieliśmy takiego zainteresowania małymi rozmiarami, ale na przyszłość będziemy wiedzieć.
Panie Michale,
Zagladam na bloga jeden dzien po pojawieniu sie posta i coz widze? Polowy koszul w moim 39 nie ma. Polowy! Jeden dzien i pozamiatane! Toz to oznacza niezbyt trafne ocenienie potencjalu marketu. Przy tylu wyznawcach, przy tak podkreslanym braku tego typu produktow w Polsce, przy takim glodzie na klasyczny fason koszul…prosze powaznie rozwazyc dodruk.
Wszyscy na tym przeciez skorzystaja. Od samego TM, przez tandem Osovski-Vintage az po nas, klientow.
Pozdrowienia!
Michal
Dziękuję, rozważymy :)
Przy pierwszym projekcie nie wszystko udaje się zaplanować idealnie.
Domyślam się, że powyższa informacja i taki dobór kolorów koszul nie jest przypadkowy? (vide Pantone 2016) ;-)
Przemyślany oczywiście, ale akurat informacja o kolorze roku pojawiła się w kilkanaście dni temu, a kolekcja była zaprojektowana w lipcu.
Czyli wyprzedzasz trendy! A przy okazji: będzie artykuł o Pantone 2016? Bo pamiętam, że o „marsali” był
Tak, będzie.
Panie Michale, Zauważam tutaj pewien problem. Większość u Osowsky i cała kolekcja Pana to rozmiary slim lub jeszcze gorzej. Ostatnio kupiłem dwie w rozmiarze regular i pełne zdziwienie bo wszedłem w nie ledwo jak w slim. Generalnie nie jestem otyłym, ot lekki piwny brzuszek bez żadnej pralki. Problemem jest brak odpowiedniej gamy fasonów dla takich ja Panów. Kończy się zwykle skasowaniem sklepu do regularnych zakupów i coraz rzadziej je odwiedzam. Dokładnie taki sam problem w większej skali ma żona, szerokim łukiem omijamy wiele sklepów by uniknąć stresu rozmiarówego, jej rozmiar 42 mój 54, mam prawie 60 , sporo doświadczenia i… Czytaj więcej »
Ja z kolei mam problem odwrotny, czyli większość koszul z rodzimego rynku nawet w fasonie slim jest na mnie za duża, choć nie należę do szczupaków. Uznaliśmy, że jest to fajna nisza i wyniki sprzedaży potwierdzają, że był to dobry wybór. W przyszłości nie wykluczamy poszerzenia rozmiarówki. W pierwszej partii nie było to możliwe.
Zamiast wydawać 350zł na koszulę, przeznacz te pieniądze na dietetyka. Będziesz i chudszy, i zdrowszy.
mało sympatyczny komentarz…
Koszule są piękne. Z żalem i zazdrością pytam tylko, kiedy kobiety doczekają się TAKIEJ jakości…?
Błagam o RWD.
Błagania będą wysłuchane i spełnione :)
Witam,
piekne koszule ,zapewnie jak bede w Polsce to moze skusze sie na jakis model.
Koszula w prazki bengalskie,posiadam podobna od Brooks Brothers,niestety lezakuje w szafie(troche mi sie schudło)
Rózowa bardzo ładna,panie Michale niczym sie nie rózni od Canali oprócz guziczków przy kołnierzu.
Ogólnie bardzo ladna kolekcja ,w zasadzie kazdy mezczyzna powinien miec choc po jednej z tutaj opisanych.
Osobiscie bym nie kupił białej w zielony prazek na szpilke ,ale to kwestia gustu.
Ceny tez nie wygórowane,mysle ze zejdzie szybko z pólek sklepu.
Moze jakis projekt z krawatami w przyszłosci?
Pozdrawiam
Zielony krawat mega. Poszetka.com?
Tak.
Michale, a kiedy wpis o pomysłach na świąteczny upominek ?
Jest w trakcie tworzenia, ale jest z tym sporo roboty, więc nie podam jeszcze daty publikacji.
Witam!
Panie Michale!
Jaka jest szerokość pleców w koszuli MV0002 SLIM 188-194/45??
Pozdrawiam!
Tak szczegółowe pytania najlepiej przesłać na adres sklepu.
Panie Michale,
co do krawatu (zestaw 4, zdjęcie 3), gdzie można taki zdobyć?
http://sklep.szarmant.pl/produkt/szary-krawat-w-kratke-prince-of-wales-z-kaszmiru
Dziękuje za link.
Przez dwa lata omijałem w sklepach koszule ułożone tak jak te na pierwszym zdjęciu bo brałem mankiet za kieszeń…
Panie Michale jest przewidywane uzupełnienie rozmiarów czy to jednorazowa współpraca?
Jeszcze nie wiemy czy rozmiary będą uzupełnione.
Świetny dobór wzorów i kolorów. Nie pogardziłabym takimi w damskiej kolekcji.
Rozmiar.. wszystko na wzrost od 176 cm w górę. Mając 172 cm wszystko będzie za duże :(
Widzę, że jest nas więcej. Więc lobbujmy i nie dajmy spokoju Panu Michałowi :)
Mężczyzn o tym wzroście wcale nie jest mało,ale cóż, taka polityka firmy. Tym bardziej jednak dziwi, że firma ta uwzględnia (nawet nie spodziewała się takiego zainteresowania) kołnierzyk 39, który raczej typowy też nie jest.
To co mają powiedzieć klienci włoskich marek, które w ogóle nie robią przedziałów wzrostowych i wybiera się jedynie rozmiar kołnierzyka? Na tej samej zasadzie bazuje nasz rodzimy Emanuel Berg.
Nie znam włoskiego rynku ;) , ale myślę,że producenci mają oczy i rozglądając się dokoła widzą, że Włosi z reguły nie maja wzrostu koszykarzy :) Zatem koszule może nie sięgają im do kolan :)
dokladnie tak tak.
Kupuje zazwyczaj na wzrost 165-170 i kolnierzyk 38/39
w tym sklepie raczej nic nie kupię dla siebie
Vintage serio musiales wszystkie kolnierzyki przedziurawic?!?!? serio?!!? ale wszystkie?!?!?!? :/ :P
Panie Michale.
Planuje kupic krawat typu knit i tu mam pytanie: jedwabny, czy welniany….? Ma to znaczenie? Dziekuje.
Aha, Mv0007 i 0015 juz zamowione.. ;-)
Jedwabny będzie cieńszy i nieco bardziej elegancki. Łatwiej się też je wiąże.
Wełniane są matowe i trudniej się je wiąże.
Panie Michale, od jakiegoś czasu nie działa kanał RSS – ostatnie powiadomienie otrzymałem odnośnie wpisu „Spodnie ?ukradzione? od garnituru”.
Pozdrawiam
Witam. Czy ten garnitur nadaje sie na studniówkę?
http://sklep.prochnik.pl/garnitury/2867-garnitur-leconfield-3.html
Pozwolę sobie odpowiedzieć, bo pytanie jest proste. Tak, jest bardzo ładny pod względem koloru, klapy też są świetne. Jeśli brać pod uwagę cenę, to w ogóle marzenie świadomego studniówkowicza. Tylko nie dobierz za wąskiego krawatu :)
Trochę błyszczy,hmm.
To czy błyszczy za mocno jest już do oceny tylko i wyłącznie na żywo. Bo przecież poliestru nie ma tam ani grama
Panie Michale,
Kupiłem koszulę z pierwszej serii. Dobrze uszyta, ale rozmiar jest co najmniej dziwny. W barkach za wąska, w talii za szeroka, rękawy nienaturalnie szerokie. Od lat noszę slimy, czasami jedynie rękawy wymagają nieznacznego skrócenia. A tutaj koniecznych jest więcej poprawek. Szkoda, że taki dziwny fason bo koszuli z nowej serii już niestety nie kupię.
Pozdrawiam
tkaniny ładne, wykończenie ok, ale guziki wyglądają tanio i bazarowo. Przede wszystkim są za niskie, szczególnie do tych grubszych tkanin typu OXFORD, o OCBD nie wspomnę. To plastik czy Masa perłowa?
Model 3 i 6 – mieszanie splotów to wg mnie kiepski pomysł. Domyślam się, że wybór materiału z twillu na kołnierz był podyktowany jego „miękkością” dla szyji, ale uważam to za nietrafny wybór. Szczególnie ze względu na to że twill jako tkanina o diagonalnym splocie inaczej odbija światło niż gruby ale lużno tkany oxford. Moim zdaniem tylko „uwypukli” różnicę w fakturze obu tkanin.
Pzdr
Jak widać to kwestia gustu, bo moim zdaniem guziki są za wysokie, ale nie było już czasu na zamówienie innych, wiec wykorzystaliśmy te z których dotychczas korzystała firma OSOVSKI. W kolejnych kolekcjach guziki będą ładniejsze.
Ktory rozmiar lepiej wybrac dla wzrostu 185?
Ja mam 184 cm wzrostu i po przymierzeniu koszul w butiku w Blue City zdecydowalem sie na rozmiar 188-194 ze wzgledu na dlugosc rekawow.
Pozdrawiam
MZ
dziękuję bardzo za odpowiedź
Panie Michale, mam mozliwosc z wykorzystania uszycia swetra z wełny. Myslalem o szarym swetrze z okraglym kolnierzykiem. Doradzilby Pan cos w tej sprawie by dobrze sluzyl i klasycznie wygladal?
Kolorystyka i wzornictwo koszul to czysta klasyka i … klasa oczywiście. Muszę pochwalić zestawianie danych modeli z dodatkami. Według mnie bardzo stylowe i zdecydowanie w moim guście.
Dobrze, że model MV0015 ze szpilką pokazałeś w połączeniu z krawatem. Jak spojrzałem na pierwsze zdjęcie, to od razu rzuciła mi się w oczy niewielka przestrzeń na węzeł między wyłogami, więc byłem ciekaw jak ten kołnierzyk współgra z krawatem. Kolejne zdjęcie zweryfikowało moje wyobrażenia w tej kwestii.
Proponuję zmienić trzecie zdjęcie, jest bardzo zniekształcone. Ciemna poszetka z jeleniem rządzi.
Panie Michale czy mógłby Pan wrzucić jakieś robocze zdjęcie jak prezentuje się pod szyją Pański rozpięty button down?
Koszule naprawdę eleganckie.
Czesc Michał,
Czy jest mozliwosc wysylki do UK?
Piekne koszule, gratuluje kolekcji.
Pewnie tak, ale najlepiej zapytać obsługę sklepu.
Mam pytanie czy zna ktoś jakąś firmę, która robi zegarki o kopercie tak cienkiej jak Daniel Wellington, ale żeby zamiast kresek wskazujących godzinę były cyfry ?
Pozdrawiam.
Cześć Michał, czy możesz mi powiedzieć co to za poszetka, która jest na zdjęciu obok koszuli w czerwoną kratę?
http://sklep.szarmant.pl/produkt/granatowa-poszetka-w-zwierzeta-z-lasu-sherwood
Jeśli brakuje w e-sklepie jakiegoś rozmiaru z pierwszej cześci kolekcji to czy jest szansa, że pojawi się jeszcze przed świętami? Sądziłem, że szybciej rozejdzie się fioletowa i zielona krata gingham, a nie granatowa :(
Jeśli brakuje rozmiaru w e-sklepie to czy jest szansa, że pojawi się jeszcze przed świętami? sądziłem, że szybciej rozejdzie się fioletowa oraz zielona krata niż granatowa :(
Granatowa jest największym bestsellerem z pierwszej transzy.
Przed Świętami na pewno nie pojawią się dodatkowe egzemplarze.
Pojawiły się ;)
Jakimś cudem udało się :)
Wszystko dla klientów.