Koszule na szpilkę z pewną nieśmiałością wracają do mody męskiej (można je zobaczyć m.in. w ostatnim Bondzie), choć na pewno już nigdy nie staną się trendem dla mas jak miało to miejsce w latach 30 ubiegłego wieku. To raczej smaczek dla wąskiego grona pasjonatów mody męskiej. Jeszcze dwa lata temu takie koszule uważałem za pewnego rodzaju dziwactwo, któremu nie dawałem szans zagoszczenia w mojej szafie, ale okazało się, że zmieniłem zdanie. Do tego stopnia, że przy kolekcji stworzonej we współpracy z marką OSOVSKI zaprojektowałem dwa modele z takim kołnierzem.
Jeden model bliski jest biznesowej klasyki (błękitna tkanina w biały prążek), a drugi jest bardziej dandy. Egzemplarz z dzisiejszej sesji to właśnie ten bardziej odważny i niesztampowy model. Pierwszym nietypowym elementem tej koszuli jest jej kołnierz, który poza tym, że zapinany jest na szpilkę, to jego wyłogi są zaokrąglone – to tzw. kołnierz klubowy, zwany też Eton (od nazwy brytyjskiej szkoły, której uczniowie nosili takie koszule) lub Piotruś Pan. Ta ostatnia nazwa odnosi się do chłopięcego charakteru kołnierza, którego zaokrąglone rogi zmiękczają męski wizerunek.
Kołnierze na szpilkę i klubowe były bardzo popularne w pierwszych dekadach ubiegłego wieku (głównie w USA), obecnie bardzo rzadko się je spotyka. Drugim nietypowym detalem mojej koszuli jest kolor prążka. Ciemna zieleń nie jest kolorem przypisanym do klasycznych koszul, ale właśnie dlatego wybrałem ją do naszej kolekcji. Temu jednemu modelowi chciałem nadać mniej formalnego charakteru, bo generalnie koszule na szpilkę noszone są wyłącznie do garniturów, a mi zależało na tym, by można ją nosić w zestawach koordynowanych i przykład takiej stylizacji możecie zobaczyć na zdjęciach.
Przy okazji ważna informacja w sprawie koszul OSOVSKI & Mr. Vintage. Dzisiaj uzupełnione zostały stany magazynowe z kilku modeli, więc jeśli nie zdążyliście z zakupem tuż po premierze, to sprawdźcie raz jeszcze dostępność.
Kilka słów o spodniach, bo bardzo ciekawa jest ich tkanina. To moleskin, który nazywany jest także krecią skórką. Ten bawełniany materiał kiedyś był bardzo popularny i szyto z niego głównie sportowe marynarki i spodnie, ale od wielu lat bardzo rzadko się go spotyka. Główną zaletą moleskinu jest jego miękkość, grubość i gęstość, które sprawiają, iż jest to idealna tkanina na okres zimowy. W dotyku przypomina gruby i miękki materiał płaszczowy. Wadą moleskinu jest dość szybkie zużywanie w miejscach narażonych na tarcie (w kroku), wypychanie (na kolanach) i zagięcia (pod kolanami), które będzie szczególnie widoczne przy ciemniejszych kolorach.
Moleskin pojawił się w tym roku w ofercie marki Benevento i to aż w pięciu kolorach. Są to klasyczne chinosy z pojedynczymi zakładkami. Można je nosić z zaprasowanym kantem lub w wersji bez kantów. Formalność moleskinowych spodni jest na tym samym poziomie, co sztruks. Moim faworytem z kolekcji Benevento jest ciemna zieleń, która zresztą w ostatnich miesiącach jest jednym z moich ulubionych kolorów odzieżowych. Szczególnie przypasowało mi łączenie tego koloru z granatem i właśnie taki zestaw możecie zobaczyć w dzisiejszej sesji.
Autorem zdjęć jest Piotr Polak
Płaszcz – H&M (tu podobny: Próchnik, Próchnik)
Marynarka – McNeal (tu podobne: Suitsupply, Suitsupply)
Koszula – OSOVSKI & Mr. Vintage
Spodnie – Benevento
Krawat – Hemley (tu podobne: Hemley, Szarmant)
Poszetka – Poszetka.com
Szalik – z drugiej ręki
Buty – Crownhill Shoes
Aktówka – Slowbag
A na zakończenie życzę wam zdrowych, słonecznych i rodzinnych Świąt.
Ilustracja autorstwa Pawła Miedzińskiego
najsłabsze jest to że wszystkie koszule z tej kolekcji są dostępne wyłącznie w wersji slim
Przy limitowanej kolekcji postawiliśmy tylko na jeden fason, który spotkał się z pozytywnymi komentarzami, ale oczywiście zdajemy sobie sprawę, że są również klienci o innych sylwetkach, więc weźmiemy to pod uwagę w niedalekiej przyszłości.
dla kontrastu, ja np. dzięki temu fasonowi mam pierwszą wręcz idealnie spasowaną koszulę :)
Co to za zegarek, Michale? :) Myślę, że czarny pasek w tym zegarku nie pasuje do Twojej stylizacji.
To Wostok z lat 60 lub 70.
Kupiłem go kilka dni temu na Allegro i jeszcze nie zdążyłem zmienić paska. Będzie brązowy oczywiście.
Wostok, z koniec 60 do wczesnych lat 70. Model wzorowany na szwajcarskich garniturowych Omegach z lat 60 tych, choć cyfry to wypisz wymaluj Atlantic z tego okresu.
Świetny zestaw – kolorystycznie. Bardzo ładna marynarka – kolor i faktura; jakiś czas temu udało mi się kupić blezer marki McNeal, z chyba identycznego materiału, różniący się tym, że ma nakładane kieszenie u dołu i metalowe guziki. A co to za zegarek, bo słabo widać nazwę na tarczy – automat? Bardzo ładny.
Wesołych Świąt! :-)
Mechaniczny 18 kamieni. To radziecki Wostok.
Koszula ze szpilką tylko i wyłącznie z krawatem, prawda?
Zgadza się.
Cóż, mam nadzieję że jeszcze w przyszłości pojawią się modele ze szpilką
Wykluczając zagraniczne sklepy gdzie mogę dostać taka marynarek?
Vistula, Bytom.
Jesteś wstanie podesłać linki co jest warte uwagi właśnie z oferty tych firn?:) Oczywiście w kontekście takiej marynarki. Z góry dziękuje.
To jest podobna tkanina, ale białe guziki należałoby wymienić:
http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-70629
Tez posiadam Wosotoka, z tego co sie orientuje, to wczesniejsze lata produkcji – moj bedzie z konca wojny, do lat 50. Moj dziadek dostal go od babci, po jego smierci ona go nosila, a od klku lat ja przedluzam jego zywot, choc jest juz bardzo zuzyty i pozlacana koperta wola o renowacje.
A z innej beczki – samochod juz jakis wybrany, Michale?
Nie, samochód jeszcze nie wybrany, więc pewnie w styczniu.
Jak oceniasz kopyto monków Crownhill? Smukłe czy raczej toporne i kapciowate? Poważnie sie nad nimi zastanawiam, na Yanko mnie niestety nie stać choć jego kształt jest dla mnie perfekcyjny.
Ja mam dość szeroką stopę, a w tych butach stopa ma sporo luzu, choć kopyto wizualnie jest ładne i zgrabne. Oczywiście nie jest to smukłość Yanko, ale jak na tę cenę, to jest w porządku.
Ja natomiast muszę przyznać, iż o ile po pierwszej sesji z tymi butami (letnia stylizacja – różowa koszula, lniana marynarka) rozważałem zakup tego modelu, to po tym co dziś zobaczyłem, nie jestem już tego taki pewien. But wydaje się wyjątkowo masywny, „ciężki” (zwłaszcza na zdjęciach 2 i 6). Choć Crownhill zmienił szatę graficzną i wprowadził nową linię obuwia, próżno szukać na ich stronie informacji o wymiarach kopyt.
Do masywnych butów zdecydowanie im daleko. Na żywo wyglądają lepiej.
Michale – czy koszule na szpilke, a wiec z krawatem, mozna nosic w spodob mniej formalny tzn z podwinietym rekawem?
Odradzałbym, choć przy mniej formalnej tkaninie może wyglądałoby to nie najgorzej.
Piękny zegarek!
Mam pytanie co do paska. Czy jest Pan w stanie wskazać gdzie można dostać taki pasek w niżej cenie niż Shoe Passion? A co do faktury, czy pasek ze skóry licowej do zamszowych butów będzie dużym błędem?
Tutaj: Michaelis, 119 zł.
A pasek jaki model? Czy przy spodniach z kantką po każdym praniu trzeba ją „wyprasować” ? Wesołych świąt :)
http://www.shoepassion.pl/paski-skorzane-meskie/ciemnobrazowy-zamszowy-pasek.html
Kanty trzeba prasować po praniu.
Przeglądając zdjęcia ze zbliżeniem na kołnierzyk odnoszę wrażenie, że dziurki, a co za tym idzie i „sztanga” jest umiejscowiona zbyt nisko a dziurki w kołnierzu zbyt daleko od krawędzi wyłogów przez co krawat swobodnie opada tak jakby tej szpilki tam wogole nie było.. A przecież ten rodzaj kołnierza ma przede wszystkim eksponować mały węzeł krawata i lekko go unosić tuż pod węzłem.. W przypadku koszul szytych na miarę i tego typu kołnierzyka dziurki powinny być umiejscowione bliżej górnej części kołnierza, najniżej w połowie wysokości wyłogu oraz maksymalnie w odległości 1 cm od krawędzi niezależnie od odległości szwu (stebnówki) zamykającej brzeg… Czytaj więcej »
Wykonaliśmy kilka prototypów o różnych proporcjach, a do produkcji wszedł ten, który naszym zadaniem był najlepszy.
Cześć, powiedz mi proszę, gdzie jeszcze można dostać więcej koszul ze spinką? Są jakieś sklepy która mają taką w kolekcji?
Pozdrawiam i wesołych świąt!
Michał, czytasz w moich myślach :> ostatnio przeglądam bloga i myślę: hmm, no jest w sesji rudy płaszcz, ale co z granatowymi (chyba masz 2 podobne coś kojarzę). A tu proszę stylizacja z jednym z nich ;D
Miałeś do czynienia z butami Berwick? Ostatnio nareszcie zakupiłem monki od nich, a długo zastanawiałem się między Berwickami, a właśnie Crownhillami. Podejmiesz się porównania jakości ?
Koszula z kolnierzem na spinke jak najbardziej na Tak (sam mam dwie sztuki), ale tylko w stylizacjach formalnych!
Ten kolnierz wyglada zbyt formalnie, nie pasuje do reszty. Polaczenie zielieni z niebieskim tez nie wyglada najlepiej, jak rowniez spodnie wydaja sie za szerokie w stosunku do marynarki.
Mam podobne zdanie. Ta wariacja wydaje się mega eksperymentem
Granat i zieleń, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej nieoczywistych połączeń w modzie męskiej.
Popieram!
Granat i ciemna zielen to kolory sasiednie, zestawione razem wygladaja elegancko, bez krzykliwosci, ze smakiem i klasa.
Jak zauwazyl przedmowca polaczenie nieoczywiste, ale sadze ze nieoczywiste gdyz niewielu z nas ma pojecie o teorii barw.
Od kiedy oswoilem ta kombinacje stala sie dla mnie „latwa” i bardzo intuicyjna.
Pozdrowienia
Michal
Mylisz się. Kołnierz na szpilke ma niższy stopień formalności niż Kent lub Półwloch. To kołnierz nieformalny.
Jeśli można wiedzieć, gdzie udało ci się dostać takie koszule?
pozdrawiam
Dwa sezony temu TM Lewin mial takie koszule w ofercie. Teraz to tylko:
http://savilerowco.com/shirts/formal-shirts/collar-type/small-pin#isPage=4 (jakosc taka sama jak TM Lewin, czy CT)
http://www.williamhunt.co.uk/collections/aw15-shirts/point-pin-collar
https://www.reiss.com/search/?q=pin+collar
Mam pytanie, jak jest z rozmiarowka tych koszul?
Ojojoj… chyba zrobił się podwójny kancik na lewej nogawce ;), ale domyślam się, zaprasować trwały kant na tym materiale nie jest łatwo.
Tak, kant nie łatwo uprasować na tej tkaninie.
Połączenie zieleni z granatem – piękne. Koszula super. A płaszcz – cudny. Całość zdecydowanie na 6 z plusem. Radosnych Świąt :)
Piękny zestaw.
PS. Eton nie jest uczelnią, tylko szkołą średnią.
Zgadza sie…Podsumowujac:
Eton to nazwa elitarnej brytyjskiej szkoly sredniej.
Eton to nazwa miasteczka, w ktorym powyzsza szkola sie znajduje.
Eton to Szwedzki producent koszul wysokiej jakosci.
Szanowany Panie Michale,
świetnie dobrany zestaw ;))
Ps Gdzie szukać ładnych i stosunkowo nie drogich butów typu monk?
http://www.krolewskiherb.pl/pl/c/Double-Monks-Podwojne-Monki/74
zobacz te :)
Nie wiem co masz na mysli mowiac tanie, ale sprawdz ponizsze linki:
http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=3062
https://www.meermin.es/catalogo.php?idFamilia4=3&idFamilia3=1
Muszę przyznać, że to jeden z najlepszych zestawow w jakich Pana widziałem. Przede wszystkim ta zielen, którą sam jestem w ostatnim czasie wielkim zwolennikiem. Wydział Pan może gdzies garnitur w odcieniu takiej zieleni?
e: ktorej*
Nie kojarzę garniturów w takim odcieniu.
Witam,
Wszystkiego naj… z okazji świąt.
Pisze Pan o potrzebie wymiany paska w zegarku, czy poleciłby Pan jakieś konkretne miejsce poszukiwań?
U zegarmistrzów, w sklepach z zegarkami, Allegro.
„Wadą moleskinu jest dość szybkie zużywanie w miejscach narażonych na tarcie (w kroku), wypychanie (na kolanach) i zagięcia (pod kolanami), które będzie szczególnie widoczne przy ciemniejszych kolorach.”
Ehh, no to widzę, że muszę sobie odpuścić nowy zakup. Z powodu szybkiego zużycia, skreśliłem już z listy flanelę i miałem nadzieję, że chociaż moleskin uzupełni moją zimową garderobę… Cóż, zostaje więc stary sprawdzony sztruks i grubsza wełna :)
Czesc
Moze nie skreslaj tak od razu moleskinu. Ja ponad dwa lata temu kupilem moleskiny w Charles Tyrwhitt, nosze je czesto, i z reka na sercu moge potwierdzic ze nie widac na nich sladow zuzycia, w przeciwienstwie do sztruksow podobnie intensywnie uzywanych.
Zaryzykuj jedna pare.
Pozdrawiam
Michal
Dość szybkie zużywanie nie musi oznaczać, że po kilku założeniach ubranie będzie do wyrzucenia lub straci na estetyce. Może po prostu być mniej trwałe w porównaniu z wytrzymałą grubszą wełną, którą można użytkować długi czas. Oczywiście w dużym stopniu zależy to od jakości materiału i częstotliwości noszenia. Piszesz, że skreśliłeś flanelę. To jedna z najbardziej stylowych tkanin na chłodne okresy. Według mnie wypada znacznie lepiej niż sztruks pod względem eksploatacji. Wierz mi, że inwestycja w klasyczny flanelowy garnitur pozytywnie odbije się na twoim wyglądzie.
Jestem zwolennikiem trwałych rzeczy. Zakupy traktuję jako zło konieczne a marnotrawstwo jakichkolwiek środków jest dla mnie niedopuszczalne:-) Spodnie z moleskinu miały być takim codziennym wołem roboczym (oczywiście nie dosłownie w trybie dzień w dzień :-) ). Skoro więc kwestia ich wytrzymałości została tu podniesiona jako jedna z pierwszych to chyba „wiedz, że coś się dzieje” jak mawiał klasyk. Co do garnituru z flaneli, myślę że trwalszy kaszmir +czesanka wygląda równie dobrze i w taki właśnie „zainwestowałem” swoje pieniądze.
Bardzo podoba mi się zestawienie kolorystyczne Kołnierzyk oczywiście bardzo dandy, ale ja jeśli bym już założył kołnierzyk na psinkę, to raczej nie odważyłbym się dobrać do niego knita. Raczej wybrałbym zwykły tkany jedwab. Brawo za pomysł! A teraz się trochę poprzyczepiam: lewe ramię płaszcza i lewe ramię marynarki trochę odstają. W dodatku lewy rękaw marynarki strasznie się marszczy (prawy też, ale trochę mniej). Nienajlepiej to wygląda. Spodnie są trochę za ciasne w udach. Wiem, że zazwyczaj ma pan tak, bo ma pan masywne uda i poza tym lubi wąskie nogawki, ale tu już moim zdaniem została przekroczona pewna granica i… Czytaj więcej »
Chciałbym dodać, że świetnie leżą na Panu spodnie.
Bardzo udana sesja zdjęciowa. Osovski na swojej stronie ma b. niezachęcające zdjęcia swoich koszul, a przecież w „realu” wyglądają one świetnie. Stąd też trzeba je „doładowywać” dodatkową reklamą (na profilu fejsbukowym Osovskiego, zdjęcia koszul wyglądają już świetne). Mam pytanie: jak wygląda obecnie rozmiarówka u Osovskiego? Kupiłem w tym roku 2 koszule u nich: „normal” była ogromna, a „slim” duża, obie ze zbyt długimi rękawami. Czy coś się zmieniło? Bo mam cały czas wrażenie, że ze swoimi 175 cm wzrostu nie mam co u nich szukać :( I jeszcze jedna uwaga: linkowanie do Próchnika, to jak przekierowywanie do sklepu w stanie… Czytaj więcej »
Fason z kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage jest 2 cm szczuplejszy. Jeśli chodzi o długość rękawów, to są one bez zmian, natomiast jest opcja bezpłatnego skrócenia rękawów.
Witam, spoko stylizacja. A tak z innej beczki. Czy ktoś może miał do czynienia z butami Gaziano Girling albo z Edward Green? Cena powyżej Crockettów, czy w Polsce można je gdzieś przymierzyć? Prosze o odpowiedź.
Podejrzewam, ze w Polsce nie mozna tych butow nigdzie przymierzyc.
Jezeli stac Cie na takie buty, to lepiej wybrac sie do Londynu na 1 lub 2 dni.
Sprawdz blog ?Permanent Style?, tam jest duzo wpisow na temat jednej i drugiej marki. Simon Crompton jest wielkim fanem E. Green?a.
A moze Wegierskie Vass zamiast Green?a czy Girling?a?
Gratuluję zestawu!
Panie Mr.Vintage i czytelnicy, zastanawiam się nad kupnem koszul od T.M Lewina lub Charlesa Tyrwhitta. Czy moglibyście mi doradzić, jakie są wasze opinie o koszulach obu marek? Czy któreś z nich są zdecydowanie lepsze? Jak się ma kwestia dopasowania? Czy kołnierzyki mają ładnie chowające się pod marynarkę wyłogi, czy też odstają lub wyginają się?
Pozdrawiam
1) Jakosc koszul CT i TM Lewin jest porownywalna. Trudno powiedziec, ktory producent oferuje lepsze koszule. Jezeli chodzi o koszule formalne, to ja wole TM Lewin. 2) CT ma dziwna rozmiarowke. Generalnie zasada, przy zakupie, jest „jeden rozmiar w dol”. Jezeli masz proporocjonalna sylwetke, to wtedy koniecznie slim fit lub nawet extra slim fit. 3) Alternatywa sa koszule Hawes & Curtis lub nieco drozsze Thomas Pink (mam jedna Pink’a i jest to jedna z moich ulubionych koszul). 4) Miej na uwadze, ze koszule zadnej z powyzszych marek nie zaliczaja sie do tzw. „proper Jermyn Street shirts”, choc ich sklepy znajduja… Czytaj więcej »
Zgodze sie z Bartkiem,koszule CT i T.M.Lewin nie róznia sie bardzo od siebie,jednak bardziej preferuje T.M.Lewin,moze ze wzgledu na wzornictwo i to ze idealnie pasuja na mnie.Dlatego tez sa tzw.”wołami roboczymi”.Koszule Hawes & Curtis to troszke wyzsza pólka ,bardziej na formalne spotkania zawsze denerwuje mnie pracowanie ich.Thomas Pink ,ha sa swietne,b.dobra bawełna i pasowanie. Odnosnie Turnbull & Asser,nie wiem czy widac bardzo róznice pomiedzy Thomas Pink a T&A ,te dwie maja tak samo szyte plisy. T&A sa na pewno krótsze i bardziej dopasowane.Natomiast dobra alternatywa sa koszule Hildtich & Key,fajne wzornictwo,dobra bawełna ,dobrze sie prasuja, idealne do biura.Zamiennikami do koszul… Czytaj więcej »
Mam sporo koszul od TM. Wiekszosc bialych twill i kilka poplin. Kolonierzyki tych z Regular fit czy slim fit delikatnie chowaja sie pod klapy lub z nimi stykaja. Kolnierzyki nie wyginaja sie i wyglada to niezle. Nie mam koszul z CT, ale przymierzalem ostatnio kilka w sklepie. Tak jak napisal Bartek wyzej, trudno dostrzec jakies roznice miedzy tymi sklepami. Zgadzam sie, ze rozmiarowka jest nieco inna of TM. W TM nosze slim fit, ale bede musial zmienic na fitted, w ktorych chyba wygladam lepiej. W CT extra slim fit byl zblizony do slim fit z TM. Do tego wygladalo na… Czytaj więcej »
Podejrzewam, ze w Polsce nie mozna tych butow nigdzie przymierzyc.
Jezeli stac Cie na takie buty, to lepiej wybrac sie do Londynu na 1 lub 2 dni.
Sprawdz blog 'Permanent Style’, tam jest duzo wpisow na temat jednej i drugiej marki. Simon Crompton jest wielkim fanem E. Green’a.
A moze Wegierskie Vass zamiast Green’a czy Girling’a?
Witam, hmm, tak z ciekawości pytam, bo mam Yanko i Crocketty i tak z ciekawości sie przyglądam tym wymienionym. Kasa około 1 tys funtów, dużo….,ale jeżeli by warte były….hmmm
Na angielskiej stronie ebaya,znajdziesz nowe buty od VASS, Lobba czy Gaziano cena od 500 funtów,jednak znajacy sie na rzeczy kupuja buty od Cleverley’a (nieco tansze a równie dobre) .Buty Lobbs’a jezeli chcesz uszyc w Londynie kosztuja ok 3 tys.funtów. Oczywiscie mozna kupic gotowe,lub tansze Lobbs’a z sklepu w Paryzu.
Pozdrawiam
dzieki Paweł, a te Gaziano to jaka klasa? Miałes może na nogach?
Gaziano poznal Girlinga pracujac wczesniej u Edward’a Green’a. Potem znalazl sie Japonski sponsor i tak powstalo Gaziano & Girling.
Gaziano,mierzyłem ale jako nie miałem przekonania i nie wziałem,Lobbs’y tez ale mój były szef jej nosi wiec odpusiłem.
Najwiecej mam Cheaney i C&J.Cheaney sa ok,cenowo tez jedynie podeszwa wytrzymuje ok.2-3 lata(nie zeluje podeszw)pózniej do wymiany ,w C&J podeszwa wytrzymuje troche dłuzej.Poniewaz mieszkam w UK,na prowincji zauwazyłem ze wiekszosc tubylców nosi buty od E.Greena i G.Cleverley’a. Te drugie to tez maja b.dobra opinie w Stanach.
Jak co to teraz jest sale w sklepie Cheaney na ich stronie.
Pozdrawiam
Ok, dzięki, a który model CJ? Ja mam Edgware.
Obecnie z C& J to Monkton i Westminster,
Witam!
Przymierzam się do zakupu Brogsów na wiosne. Będą to moje pierwsze buty tego typu więc mam kilka pytań. Lepsze będą Oxford brogues czy Derby brogues?. Styl raczej smart casual, krawat jest rzadkoscią, lecz marynarki regularnie nosze. Czy MrVintage bądz czytelnicy bloga mogliby mi polecić jakieś dobre modele pasujących butów? Kolor najlepiej „Tan”.
A ile chcesz wydać?
Myślę, że tak 800-1000 zł
http://www.sklep.klasycznebuty.pl/450,berwick-4170-tan.html
http://www.sklep.klasycznebuty.pl/318,berwick-3561-tan-rs.html
http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=10761
http://patine.pl/yanko-741-cuero.html (tu trzeba by poczekać na jakąś promocję)
http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-562.html
Cześć Michał,
Planuję podobny zakup, jednak w nieco mniejszym przedziale cenowym. Powiedzmy miedzy 400-600 zł.
Czy w takiej cenie w ogóle opłaca się kupować brogsy, czy może lepiej dozbierać te 200 zł i kupić coś lepszego?
Zaznaczam, że byłyby to moje pierwsze brogsy.
Kolor najlepiej tan lub cuero. Wersja najlepiej longwing (niestety w tej cenie nigdzie takowych nie widzę) lub full brogue.
Z góry dziekuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!
Swoją drogą, jak z wytrzymałością flanelowych spodni Benevento? Wytrzymują w porządku czy może zużywają się zauważalnie szybciej od innych wełnianych spodni? Obawiam się że szybko się zniszczą.
Po 6-8 założeniach oceniam je bardzo dobrze. Świetna tkanina.
Mam kilka par spodni od Benevento i jestem zachwycony jakością tkaniny i wykończeniem. Poczekam jeszcze chwilę i skuszę się na Moleskiny jak trochę temp. spadnie.
Witam
Czy opłaca się wydawać 1000 złotych na zamszowe Chukka?
Pomijając to, że pielęgnacja jest trudniejsza niż skór licowych, to tracą szybciej kolor
Nie oplaca sie,
dwa sezony i buty do wymiany(mam granatowe),kosztowały połowe tej sumy o której piszesz.
A skad pomysl ze zamsz trudniej pielegnowac niz skore licowa? Wedlug mnie jest wrecz przeciwnie. Czy warto wydac 1000zl to juz musisz sobie sam odpowoedziec- wedlug mnie zalezy czy takie obuwie bedzie uniwersalne i czy bedzie pasowac do duzej czesci gardeoby.
Pasować będzie, bo bardzo lubię buty tego typu. Tylko po prostu, zwykle po roku buty za 400-500 szły do wymiany. A jesli takie za 1000 wytrzymałyby 3 lata to chętnie bym się na nie zdecydował
Jak sie wydaje na zamsz 500 zł pełnej ceny, to nie ma się co dziwić, że padają po dwóch latach.
Ja mam pierwsze swoje porządne buty właśnie zamszowe chukka od HerringShoes. Model Campden. 4 lata intensywnego używania jesień-wiosna (czasami nawet w lekki deszcz i śnieg) i wyglądają niemal jak nowe.
Jak z podeszwa w tych butach, po 4 latach to uzytkowania?
Ja od HerringShoes kupilem 3 lata temu zamszowe Chelsea (wiem, to nie chukka ale nadal zamsz).
Podzelowalem i nosze je przez jesien i zime. Zamsz nadal jak nowy.
Pozdrawiam
Michal
Hmm..
moze zainwestuje w wyzsza pólke chukka,ogólnie bardzo dobrze sie w nich chodzi.
Buty w granicach 1000zł uznanej marki mogą służyć długie lata. Nie ma znaczenia czy to chukka, broguesy, czy inne modele. Cena zazwyczaj przekłada się na jakość skór czy sposób wykonania. Im lepsze, tym dłużej można się nimi cieszyć. Zamsz jest mniej żywotny niż licówka, ale przy odpowiedniej pielęgnacji (która wcale nie jest trudna) posłuży bardzo długo. Dzisiejsze specyfiki radzą sobie bez problemu nawet z odnową koloru.
Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące doboru obuwia do garnituru, mówiąc ściślej chodzi o kolor. Kupiłem ostatnio garnitur ciemno granatowy i zastanawiam się czy kupić buty w kolorze jak najbardziej imitującym kolor garnituru czy też może czarnym?
Jeśli masz zamiar używać tego zestawu na oficjalne okazje, to zdecydowanie czarne.
Michał kiedy zobaczymy na twojej głowie ładną fedorę? gdzie jeszcze mogę szukać model spodni podobnych do tych w stylizacji pozdr
Kupiłem tę koszulę. Jest znakomita :) To chyba będzie moja ulubiona koszula, choć oczywiście najbardziej nadaje się na okazje typu randka, urodziny w lokalu z przyjaciółmi itd. Lecz mi się nie wydaje dandysowska – jeśli dodatki będą stonowane, to wyjdzie gustowny zestaw z akcentem retro, niekrzykliwy.
Dobrze do niej pasuje stonowana, jednokolorowa kamizelka półformalna, która przygasza kontrast kolorystyczny koszuli.
Szkoda, że niebieska na szpilki z Twojej kolekcji nie ma takiego okrągłego kołnierzyka :( Bo ze spiczastym ciągle za bardzo przypomina „maklerkę” i w zestawach niebiznesowych może wypaść zbyt pretensjonalnie.
Oczywiście do tej zielonej na szpilkę marynarka jest wg mnie konieczna, a opcjonalna kamizelka średnio-szara lub w średnim stonowanym granacie :)
Lub w ciepłym brązie :)
Przepraszam za rozbicie wypowiedzi na trzy posty – problemy techniczne.
Panie Michale czy spodnie Benevento typu Moleskin są bardzo grube, czy nadają się na takie temperatury jakie teraz panują czyli okolice 0 stopni?
Ps. Świetna stylizacja, pozdrawiam.
Witam szukam taniego garnituru z wełny, promocje Vistuli, Bytomia i tym podobnych rozczarowują, do tego często w składzie tańszych egzemplarzy jest poliester. Znalazłem taki wełniany na allegro z kolekcji 2015, fajny grafitowy kolor:
http://allegro.pl/garnitur-vistula-samuel-roz-50-slim-176-100-86-i5873704120.html
warto się nad nim zastanowić?
Mało interesujący kolor. Poczekaj na wyprzedaże. Vistula właśnie je zaczęła, Bytom pewnie lada dzień.
Drodzy,
zamówiłem w Massimo Dutti taką marynarkę:
http://www.massimodutti.com/pl/pl/men/marynarki/be%C5%BCowa-teksturowana-marynarka-c1403294p6199699.html?utm_term=Body_Ficha_Producto&utm_source=Massimo_Dutti_Email_Transaccional&utm_medium=email&utm_campaign=Flujo_Pedido_Usiario_Invitado&utm_content=Confirmaci%C3%B3n_de_pedido
Mam jednak obawy o jej praktyczność. Czy jej wykorzystanie nie skończy się na granatowych spodniach?
Bardzo dużo innych kolorów będzie pasować: brązowe, zielone, bordowe, czerwone, fioletowe, szare.
Dziękuję za odpowiedź! W takim razie jeżeli będzie dobrze leżała, to zostawiam.
Mam jeszcze pytanie o ciemnobrązowe buty. Chciałbym, żeby były uniwersalne, czyli zarówno do smart casual jak i do garnituru.
Czy brogsy sprawdzą się w tej roli? (myślę o tych):
http://www.loake.co.uk/buckingham.html
http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-561.html
Czy lepiej captoe derby /semi brogsy?
http://www.loake.co.uk/byrange/loake-1880/strand.html
http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-510.html
Coś takiego bym proponował:
http://www.crownhillshoes.com/man/buy-oxford-shoes-for-men-hazelnut-cognac-light-brown-walking-comfortable-classic
Bardzo ładne, chyba się na nie zdecyduje. Jak wygląda w nich kopyto? Mam dosyć wąską stopę.
Ogladalem monki na Crownhill, ale po wyborze rozmiaru zniechecil mnie komunikat „DELIVERY IN 45 DAYS & FREE SHIPPING”. Czy ktos sie orientuje ile tak naprawde zajmuje im wysylka?
Ładny zestaw, chociaż ja jakoś do dziś nie mogę się przekonać do łączenia granatów z zielenią, nie wiem czemu. Zdrowych i pogodnych świąt!
Michał ,jeśli chodzi o koszule sygnowane twoim logiem to przy wzroście 182 cm lepiej się decydować na rozmiar 176-182 czy 188-194 pozdr
Polecam rozmiar 176-182.
Wybrałem go przy zakupie mojej koszuli przy wzroście 183 cm i muszę przyznać, że mimo wszystko jest dość długa.
176-182. Chyba, że masz ponadprzeciętnie długie ręce.
:-)
Ja mam 184 cm i wybralem juz 188-192 wlasnie ze wzgledu na rekawy.
Te z rozmiaru -182 przy ruchu reki za bardzo uciekaly.
Pozdrowienia!
Michal
Skarpety w kolorze spodni, yes, yes, yes! To jest to, super metoda na podkreslenie fajnych butow.
Zauważyłem, że coraz częściej pojawiają się skarpetki w kolorze butów. Klasycznie. A Mr Vintage zawsze kojarzył mi się z kolorowymi skarpetami na nogach, odbiegającymi zazwyczaj barwą od spodni i od butów.
Coraz częstszym widokiem są skarpetki w kolorze spodni. To miałem na myśli w powyższym komentarzu. Przepraszam za pomyłkę.
Witam wszystkich
Mam pytanie głównie do MrVintage, lecz może czytelnicy bloga też mogą mi doradzić. Przymierzam się do zakupów 2 garniturów, lecz chciałbym aby była możliwość ich rozkompletowania i mieszania ich elementami. Mam takie 2 upatrzone:
http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P3967.html?cgid=Suits
http://eu.suitsupply.com/en/suits/havana-grey-plain/P4767.html?cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Grey
Czy będzie to możliwe w ich przypadku?
Pozdrawiam
Tak, obydwa modele nadają się.
Cudowna koszula. Uwielbiam kołnierzyki Piccadilly i bardzo się cieszę, że na polskim rynku pojawiają się nowe modele ? Spodnie też faktycznie warte są uwagi.
Michale gdzie byś kupił garnitur dysponując kwota 800zl?
Vistula/ Bytom ? Czy może jeszcze poczekać na kolejny etap promocji i Royal Collection ?
Vistula lub Bytom.
Witam, mam Lancerto model navy, super, ale 1100.
Polecam model Milano 2 od Bytomia. W promocji kosztuje obecnie 799 zł. Co dość zaskakujące ma usztywniane z wlosianki, co wróży długie życie marynarki.
Czy różowy Oksford z tej kolekcji bedzie się nadawał na wiosnę/lato pod względem grubości/oddychania? Czy to jest jakiś grubszy oxford i nie bardzo?
Tak, to tkanina całoroczna.
Drogi autorze, co uważasz o sprzączkach przy spodniach do regulowania obwodu w pasie? Ma sens w praktyce czy pozostaje tylko jako element ozdobny?
Chyba masz za dlugi pasek. Normalnie pasek powinienes zapiac na 2, 3 dziurke zewnetrzna. Wtedy nie potrzeba zadnych udziwnien. Swoja droga ostatnio przegladalem ksiazke Mr. Vintage i tam brakowalo info o poprawnej dlugosci paska.
Za dlugi pasek i za krotki slabo wygladaja.
pzdr
Skąd tu wniosek o za długim pasku? Akurat ten dopasowany mam dobrze, co w żaden sposób nie odpowiada na moje pytanie.
Natomiast jestem po prostu ciekaw opinii :)
Ładny element ozdobny.
Panie Michale co pan sądzi o koszulach Otto Haupmann? Jakość, trwałość itp Z tego co widzę, to cena całkiem całkiem. Mierzyłem ostatnio 6 koszul w Bytomiu i niestety muszę przyznać, że mimo tego, że 100% wełny sprawiają wrażenie „plastikowych” – mają dziwny połysk.
pozdrawiam
Czy korzystał Pan kiedyś ze strony internetowej Tailorstore.pl ? Jest tam możliwość „zaprojektowania” sobie koszuli, w internecie wygląda to całkiem nieźle, zastanawiam się jak jest w praktyce. Czy warto?
Nie korzystałem.
Czytałem kilka dobrych opinii o Bombay Shirt Company
Kiedy można się spodziewać Pana wpisu o okazjach wyprzedażowych? Czekam z niecierpliwością.
Swoje pytanie kieruje zarówno do p. Michała jak i czytelników bloga. Czy ten garnitur nada się jako ten pierwszy? Chodzi mi o kolor, wysokość najwyższego guzika i szerokość klap marynarki ? Jak sądzicie, warto ?
http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-68202
Nada się.
Piszesz, że koszule na szpilkę to smaczek dla wąskiego grona pasjonatów mody. To chyba nie tak wąskie grono, skoro Osovski zgodził się na wyprodukowanie ich w waszej wspólnej kolekcji. Czytałem we wcześniejszych postach o wątpliwościach co do tego projektu. Jestem ciekaw jak wypadła ich sprzedaż na tle pozostałych modeli.