fbpx

#NoszoneOcenione – zamszowe monki Crownhill Shoes

84 komentarze

Po dłuższej przerwie wracam z kolejnym odcinkiem cyklu #NoszoneOcenione w którym recenzuję produkty będące w moim posiadaniu co najmniej od roku. Uważam, że jest to wystarczający okres by ocenić realną wartość produktu i stosunek ceny do jakości. Dzisiaj mam dla was recenzję dwuletnich zamszowych monków, które są jednymi z moich ulubionych i najczęściej noszonych półbutów.

MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 1

Z marką Crownhill Shoes po raz pierwszy zetknąłem się w roku 2014. Już wtedy znałem kilka dobrych i bardzo dobrych firm hiszpańskich (m.in. Berwick, Meermin, Yanko, Carmina), a odkryciem była dla mnie właśnie marka Crownhill Shoes, która jeszcze wtedy nie była szerzej znana na forach internetowych i blogach. Przy pierwszym zamówieniu przekonali mnie atrakcyjną ceną, klasycznym wzornictwem i bezpłatną przesyłką do Polski.

Z informacji dostępnych na stronie internetowej wynika, że buty Crownhill produkowane są w Hiszpanii, a do ich produkcji używa się skór z renomowanej garbarni Du Puy (z ich skór korzysta m.in. Weston i Yanko). W ofercie marki początkowo była tylko linia standardowa szyta metodą Blake, ale dwa lata temu pojawiła się także linia Premium szyta metodą Goodyear Welted, z bardziej dynamicznymi kopytami i jeszcze bardziej dopracowanymi detalami.

Monki Leeds mogliście zobaczyć m.in. w tej sesji, a dzisiaj zdjęcia studyjne pokazujące jak buty wyglądają po dwóch latach. Przed zdjęciami buty zostały jedynie wyszczotkowane szczoteczką do zamszu, a krawędzie podeszwy i obcasa wypastowałem ciemnobrązową pastą, czyli są to standardowe procesy pielęgnacyjne.

 

WYGLĄD

Ocena wizualna to zawsze kryterium mocno subiektywne, ale bez wątpienia monki Crownhill’a mogą się podobać i w swojej kategorii cenowej prezentują się bardzo przyzwoicie. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem ofertę ten marki, to pomyślałem, że ich buty wyglądają na droższe niż są w rzeczywistości i byłem bardzo ciekaw jak to wygląda na żywo, bo wiecie jak to czasem bywa ze zdjęciami, a rzeczywistością. W przypadku butów Leeds rozczarowania nie było, bo w rzeczywistości wyglądały jeszcze lepiej niż na zdjęciach i gdyby oceniać  tylko ich wygląd, to pewnie można by je przesunąć na nieco wyższą półkę cenową. Zgrabne kopyta, ładna faktura i kolorystyka skóry, staranne wykończenie – to elementy które w pierwszej kolejności przyciągają wzrok.

 

MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 2 MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 8Ciekawym detalem pozwalającym zmienić wygląd butów jest możliwość szybkiej wymiany metalowych klamerek. W moim pudełku były dwie pary klamerek – chromowane i w kolorze mosiądzu. Ich wymiana zajmuje kilkanaście sekund.

 

JAKOŚĆ SKÓRY

Rozsądek podpowiada, że przy tej półce cenowej nie powinno się oczekiwać bardzo dobrej jakości skór, szczególnie zamszowych, ale przypadek modelu Leeds pokazuje, że nie jest to regułą. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością skóry cholewkowej i ją również spokojnie można by przypisać obuwiu z wyższej półki cenowej. Mimo intensywnego użytkowania trudno dostrzec na niej jakieś brzydkie ślady zużycia. Przy ciemnych skórach zamszowych zazwyczaj bardzo szybko tworzą się jaśniejsze pręgi w miejscu łączenia palców i śródstopia. Przy ocenianych butach nie było tego problemu, ponadto skóra nie wypłowiała i nie przeciera się w newralgicznych miejscach (np. przy metalowych klamerkach – częsty problem przy monkach).

MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 3

 

PODESZWA I OBCAS

Jeszcze większym zaskoczeniem była dla mnie podeszwa, a dokładniej jej bardzo przyzwoita jakość. Na pierwszy rzut oka nie wyglądała jakoś solidnie (niezbyt gruba) i wydawało mi się, że po kilku miesiącach będzie wymagała zelowania, ale minęły dwa lata i podeszwy nadal nie wymagają żadnego serwisowania. Nawet wymiany fleków, które zazwyczaj bardzo szybko zużywam, nawet w droższych butach (np. w pierwszych Yanko wymieniałem fleki już po pół roku).

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez Crownhill Shoes jest specjalna zelówka, która pokrywa tylko fragment podeszwy i która nie jest na nią naklejana jak w innych markach, lecz jest jakby wtłoczona w podeszwę (prawdopodobnie wkleja się ją od wewnętrznej strony w wycięty otwór). Producent nazywa to powłoką antypoślizgową Spy.

MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 6 MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 4 MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 5

 

WYGODA

Wysoki komfort to jeden z najważniejszych argumentów, który przekonał mnie do marki Crownhill Shoes, zresztą właśnie tę cechę mocno podkreślają w opisach produktów. Ich buty faktycznie są bardzo wygodne od pierwszego założenia i w moim przypadku żadna z par (obecnie mam cztery pary) nie wymagała tzw. rozchodzenia, co przy innych klasycznych półbutach jest niemal standardem. Czasem jest to kilka dni, a czasem nawet i kilka miesięcy. Kto miał bąble i otarcia skóry spowodowane sztywną cholewką nowych butów, ten wie o czym piszę. Przy Crownhillach nie miałem tego problemu.

Duży wpływ na wygodę od pierwszego założenia ma konstrukcja buta. Tańsza linia Crownhill szyta jest metodą Blake, która jest uważana za mniej prestiżową i mniej solidną od Goodyear Welted, natomiast bez wątpienia jest bardziej elastyczna i but szybciej dopasowuje się do stopy. Oczywiście wiele zależy także od rodzaju użytej skóry i sztywników cholewkowych, ale z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że obuwie szyte metodą Blake lub Rapid faktycznie jest dla moich stóp bardziej komfortowe.

Kolejnym elementem wpływającym na wysoki komfort użytkowania jest opatentowany system FlexiComfort, który polega na zastosowaniu specjalnej wkładki z elastyczną pianką. Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań w butach klasycznych i obawiałem się, że pianka szybko się zacznie wykruszać i nasiąkać potem, ale po dwóch latach nic się z nią nie dzieje.

I jeszcze o jednym elemencie konstrukcyjnym muszę wspomnieć w kontekście wygody. Chodzi o kopyto z wyższym podbiciem zastosowane w tym modelu, które podwyższa komfort u osób z wysoką stopą/podbiciem (ja do takich się zaliczam). Nie jest łatwo kupić zgrabne klasyczne buty z wyższym podbiciem, więc jeśli czegoś takiego szukacie, to kopyto Crawford powinno wam przypasować.

MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 7
Elastyczna gumka przy paskach również podwyższa komfort

 

WNĘTRZE BUTA

Wspomniałem już o elastycznej wkładce, ale warto też wspomnieć o wyściółce butów. Całe wnętrze buta, łącznie z podnoskiem, wyklejone jest miękką skórą, co przy tej półce cenowej nie zdarza się często (podnosek jest zazwyczaj wykończony płótnem). Wnętrze jest komfortowe (kilka razy zdarzyło mi się założyć je na gołą stopę), nie ociera naskórka.

 

OBECNY WYGLĄD

Cechą charakterystyczną dobrego obuwia, jest to, że dobrze znosi upływ czasu. O takich butach mówi się, że ładnie się starzeją. Zamszowe buty rzadko kiedy ładnie się starzeją (w przeciwieństwie do odpowiednio pielęgnowanych skór licowych, które nabierają patyny), ale monki Leeds całkiem nieźle zniosły upływ czasu. Mimo intensywnego użytkowania (jedne z najczęściej zakładanych butów), nadal wyglądają dobrze. Wspominałem już o tym, że nie wymagały jeszcze żadnych napraw, a ich pielęgnacja ograniczała się do szczotkowania cholewki i chyba trzykrotnego użycia renowatora w sprayu (kolor brązowy). Jedynie noski uległy lekkiemu spłaszczeniu na samym czubku.

MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 9 MrVintage pl NoszoneOcenione Monki Crownhill 10

PODSUMOWANIE

Bez wątpienia kupiłbym po raz drugi monki Leeds, a samej marce Crownhill Shoes wystawiam dobrą notę za bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Buty Crownhill można kupić w ich firmowym sklepie internetowym (wysyłka z Hiszpanii), kilkanaście modeli ma w ofercie także sklep KlasyczneButy.pl.

 

Wygoda: 10/10
Skóra cholewkowa: 8,5/10
Wnętrze: 8/10
Podeszwa: 8/10
Jakość wykonania: 7/10
Obecny wygląd: 8,5/10

Ogólna ocena i stosunek ceny do jakości: 9/10

Oceniany produkt ma: 2 lata
Oceniany produkt był noszony: około 80-100 razy
Cena detaliczna w momencie zakupu: 135 euro

Autorem zdjęć jest Dominika Kuroś

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
84 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
7 lat temu

„a do ich produkcji używa się skór z renomowanej garbarni Du Puy (z ich skór korzysta m.in. Weston i Yanko)” Ale jeszcze to nic nie znaczy, bo Duy Puy wypuszczało też skóry tak marne, że nawet Królewski Herb przestał z nich korzystać i przerzucił się na innego dostawcę. Obecnie garbarnie które kiedyś produkowały świetne rzeczy są wykupywane przez dużych graczy, a jakość często leci na łeb, na szyję – warto spojrzeć chociażby na skóry Weinheimera, z których korzystają duzi gracze, a które obecnie powstają w Kępicach (Kegar). Nie twierdzę że skóra w Crownhillach jest zła. Po prostu to że jest… Czytaj więcej »

Janek
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

To nie było i nie miało być czepialstwo, bardziej informacyjnie dla innych czytelników.

Mateusz
7 lat temu

Napisałeś o długim rozchadzaniu butów – jak w Twojej opinii wygląda z obcieraniem/uciskaniem boku buta pod kostką? To również element, który może się rozchodzić? A może szewc może z tym pomóc? Dla mnie to niestety przypadłość występująca w zdecydowanej większości klasycznych butów.

Mateusz
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Znalazłeś może na tę przypadłość jakieś rozwiązanie? Czy pozostaje jedynie szukanie butów, które tego nie powodują?

Edward
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Ostatnio zamówiłem moje pierwsze lepsze buty z partenope-shoes są to Monki ciemno brązowe ( te droższe) . (wcześniej kupowałem gino Rossi ok 700zl) Otrzymałem je przedwczoraj. Wyglądają niesamowicie, a komfort użytkowania jest na niesamowitym poziomie, lecz po kilku godzinach użytkowania starłem bardzo mocno pięte czego się nie spodziewałem. Myślę że problem zniknie po dłuższym czasie użytkowania. W sumie zazwyczaj mam z tym problem…

Wojtek
7 lat temu

Szkoda, ze sklep klasycznebuty.pl rezygnuje z nich i nie domawia brakujących rozmiarów. Ewentualna wymiana do Hiszpani jest kosztowniejsza…

gandalf
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Poszetka.com ;)

gaq
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Wiadomo coś o terminie?

LOUIS
7 lat temu

Podobają mi się niektóre buty, a przy tym cenowo nie rujnuje zawartości portfela.

W przypadku gdy zamawiane obuwie okaże się za duże/małe lub po prostu podbicie nie będzie adekwatne do naszej stopy, jak sytuacja wygląda z wymianą ewentualnie ze zwrotem?

Poza tym dobrze by było, aby w opisie obuwia umieścić informację czy konkretny model jest przeznaczony na niskie bądź wysokie podbicie oraz, czy noski są wydłużone (wersja włoska) czy krótsze (angielska).

Istnieje możliwość wymiany zużytej podeszwy bezpośrednio u producent poprzez np. wysyłkę?

* Mam tutaj na myśli zakup bezpośrednio ze strony: http://www.crownhillshoes.com/pl/

LOUIS
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Nigdy obuwia za pośrednictwem internetu nie kupowałem, dlatego tak dużym czynnikiem jest możliwość zwrotu bądź wymiany na koszt sprzedawcy.

Michał widzę, że nosisz rozmiar 43(28cm) tak jak ja: czy przy zakupie konkretnego modelu obuwia, kierowałeś się kalkulatorem dostępnym na stronie producenta, jeśli tak to czy był on skuteczny; brałeś inne czynniki pod uwagę, jeśli tak to jakie?

Łukasz
7 lat temu
Reply to  LOUIS

W moim przypadku, rozmiar 39 ma wkładkę długości 26,3cm. Kalkulator na stronie w ogóle nie podaje takiej informacji, kończąc na rozmiarze 40 – i jeśli się nie mylę to jest tam 26cm.

Sławomir
7 lat temu

Pytanie trochę na inny temat (ale też buty): czy ktoś z czytelników ma doświadczenie z rozmiarówką marki Loake?
Moja stopa ma 27,5 cm i normalnie noszę rozmiar 42. Zastanawiam się, czy w przypadku Loake lepiej wybrać rozmiar 8, czy może troszkę większy 8,5?

Michał Urbański
7 lat temu
Reply to  Sławomir

Najlepiej się wybrać do jednego z polskich salonów (Warszawa, Poznań i od niedawna Katowice) i sprawdzić na miejscu :)

Sławomir
7 lat temu

Pewnie, że lepiej sprawdzić na miejscu. Pod warunkiem, że mieszka się w którymś z tych miast :)

Krzysztof
7 lat temu
Reply to  Sławomir

Dodam, że sam mam stopę 274mm i dla mnie 42 leży jak na mnie szyte.

Andrzej
7 lat temu
Reply to  Sławomir

Ja mam stopę 26,5 cm i rozmiar Loake 6,5.

Krzysztof
7 lat temu
Reply to  Sławomir

Mierzyłem z 7-10 modeli Loake i jeżeli nosisz 42 bierz 42 ( 8 ) Co innego kopyta. Różne kopyta różnie leżą. Mi najbardziej przypasowało Claridge. W sumie przymierzyłem większość czołowych modeli więc, jeżeli chcesz porozmawiać akurat z marką Loake mogę Ci pomóc.

Sławomir
7 lat temu
Reply to  Krzysztof

Dzięki za pomoc. Przymierzam się do modelu Buckingham, który ma kopyto Capital (wygląda raczej na należące do tych węższych kopyt Loake). Kiedyś przeczytałem, że z brytyjską rozmiarówką różnie bywa – czasem jest zaniżona – i dobrze jest wybierać rozmiar o pół większy. Stąd ten dylemat.

adam
7 lat temu
Reply to  Sławomir

Posiadam model Taunton na kopycie 024 lub 024, tęgość F. Buty są dość obszerne. Mierzyłem również kopyto Capital i Claridge i mi bardziej odpowiadało Capital z racji że w mojej ocenie jest nieco szersze i krótsze niż Claridge. Claridge nie pasowało mi właśnie przez jego znaczne wydłużenie, nie podobał mi się ten efekt.

Ludwik
7 lat temu
Reply to  Sławomir

O ile pamiętam, to mam taki sam rozmiar. A noszę 7,5 Loake Classic Last. Wszystko zależy od kopyta, na jakim but jest uszyty. Najlepszy sposób to zamówienie buta i liczenie się z odesłaniem.

gaq
7 lat temu

Panie Michale, jak często zdarza się panu w tych Monkach podbiegać, np. do przejścia dla pieszych, zanim zielone zgaśnie, do autobusu itd.? W bieganiu but zużywa się najbardziej. Jak wtedy reagują te monki?

Jakie jeszcze buty z Crowhilla pan posiada? Mógłby pan napisać o nich słówko?

gaq
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Stewarty są szyte Goodyearem? Jak komfort podeszwy?

Andrzej Kamiński
7 lat temu

Mr Vintage
jakie masz wymiary stopy ( długość i tęgość ) – jeśli to nie tajemnica oczywiście
Pozdrawiam i Wesołych Świąt

Sławomir
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

I jaki rozmiar wg brytyjskiej numeracji zazwyczaj nosisz?

Krzysztof
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Mam taki sam. Jaki rozmiar tych monków nosisz ?

Krzysztof
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

O kurczę… A Loake jakie nosisz przykładowo ? Albo Berwick ? Bo ja mam długość stopy 274mm – 276mm i Loake mam 8 a Berwick 7,5. Crownhill ma lekko inną rozmiarówkę ?

Krzysztof
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

A jeszcze ostatnie pytanie i już nie spamuje. Wszystkie modele masz 43 Crohnwill ? Podczas wybierania monków na stronie rekomendują wybranie większego rozmiaru niż normalny. Dlatego pytam :)

Krzysztof
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Super dziękuję bardzo ! :)

Dawid
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Panie Michale. A innych Marek obuwie jaki rozmiar Pan nosi ? Rownież mam stopę 27,5 ze skarpetą 28 i np. Loake mam rozmiar 42, Gordon & Bros tak samo 42.

Jan
7 lat temu

pytanie nie na temat:
czy można połączyć ciemną granatową kurtkę z granatowymi dżinsami? nie będzie to głupio wyglądać?

Piotr
7 lat temu

Michale,
Mam pytanie w temacie butów (chociaż innych niż opisywane w tekście).
Do jakich spodni będą pasowały te buty:
https://patine.pl/yanko-552-cuero.html
Granatowe chinosy, jeansy, szare garniturowe (np. z białą koszulą)?

ttwww
7 lat temu
Reply to  Piotr

Odpuść sobie takie buty. Yanko super, ale nie ten model.

Piotr
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Dzięki za odpowiedź

lowcamarek
7 lat temu

Bardzo ładne buty. Jak widzę mężczyznę w brązowych, zamszowych butach wysokiej jakości to zastanawiam się czy jest Włochem, gdyż jest to bardzo charakterystyczne w ich stylu. U Hiszpanów czy Niemców rzadko widać taki takie obuwie.

Michał
7 lat temu

Dzień dobry,
chciałbym dowiedzieć się co Pan sądzi o tej koszuli:
https://www.zalando.pl/van-laack-rivara-koszula-vl422d01c-a11.html
Czy nadaje się ona tylko do marynarki, czy też można by ją założyć do stylizacji bardziej na luzie?
Pozdrawiam
Michał

Krzysztof
7 lat temu

Michał, chodzi Mi o koszulę z lnu z twojej wspólpracy z Lancerto, czy ona jest cienka tzn chchiałbym uniknąć prześwitu na ciało ? pozdrawiam

adam
7 lat temu
Reply to  Krzysztof

Witam, ja kupiłem różową na próbę i w mojej ocenie koszula jest bardzo prześwitująca. Nie jestem przyzwyczajony do lnu ale ja nie czułem się komfortowo z takim efektem.

Joanna
7 lat temu

podobna cena jest Shoepassions i Crownhill to które są jakościowo lepsze wg pana?

Joanna
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

A jeśli planuje zakup swoich pierwszych bytów typu monki i broksy, wymarzone, wypatrzone, wyczekane, eleganckie, kobiece to jakiej firmy mi pan poleca monki a jakiej broksy?? Z góry dziękuję za podpowiedź, p.s. oczywiście nie z najwyższej półki.

Joanna
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

maksymalnie 600 -700 PLN za jedną parę

Joanna
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Dziękuję

Mara
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

A kupujac full brougues i mając do wyboru:
G&B: https://sklep.klasycznebuty.pl/264,gordon-and-bros-2506-tan.html
I Berwick: https://sklep.klasycznebuty.pl/1137,berwick-3561-tan-rendenbach.html
Note: specjalnie wybrałem na kruponie Jon Rendenbach, bo czytałem opinie, że Berwick ma ?papierowe? podeszwy.

Które by Pan wybrał? Czy warto dokładać 200PLN do Berwicków?

Kuba
7 lat temu

Jak oceniasz jakość butów crownhill w porównaniu to obuwia suitsupply? Bo ceny mają podobne, a myślę właśnie nad zakupem monków.

Jan L.
7 lat temu

Z innej beczki – czy w TK Maxx można czasem znaleźć Sperry Top Sider?

zw1920
7 lat temu

Świetny wpis. Niedawno zakupiłem w CS model Rio (semi brogues), ale jednak rozbijam je. Poleżały w prawidłach, teraz powoli chodzę w nich w domu. Faktycznie, skóra zdecydowanie szybciej dopasowuje się do stopy. Ale odnoszę wrażenie, przynajmniej na razie, że kopyto jest ciut za wąskie. Mam nadzieję, że to mylny osąd. Same buty sprawiają wrażenie, że reprezentują wyższą półkę niż w rzeczywistości.

Dariusz
7 lat temu
Reply to  zw1920

Witam mam pytanie chodzi mi o buty marki Heinrich Dinkelacker jak oceniasz jakość i tp

Darek
7 lat temu

Dzień dobry
Od jakiegoś czasu Crownhill sprzedaje monki w nowym kolorze: https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/buty-monki-brazowy-the-new-turin
Jak jest Pan ocena tego koloru, czy pasują np. do zielonych chino lub granatowych jeans’ów.
Czy może bardziej „uniwersalnymi” monkami są https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/buty-monki-burgund-the-split

Mara
7 lat temu

Witam, Planuje zakup swoich pierwszych butów szytych metodą GYW ? wybór padł na jasnobrązowe full-brogues. Warunki konieczne ? całość skóra (cholewka, podeszwa, futrówka), oxfordy (zamknięta przyszwa). Użytkowanie ? wiosna/lato, do 3 dni w tygodniu, tylko suche dni. Budżet około 600 PLN. W moim liście znajdują się dwa modele: – marka Królewski Herb (https://kh-shoes.com/pl/p/304-Brogues-Jasny-braz/163) – Gordon&Bros 2506 Tan – https://sklep.klasycznebuty.pl/264,gordon-and-bros-2506-tan.html Prosiłbym bardziej doświadczonych forumowiczów o radę, które buty mają lepszy stosunek ceny do jakości. Będę mniej/ładniej się starzały w procesie użytkowania obuwia. Z moich obserwacji za KH przemawiają walory wizualne cholewki, kolor wydaje się bardziej żywy, nie mają nakrapianego noska, co… Czytaj więcej »

Pablo
7 lat temu
Reply to  Mara

Przede wszystkim to są inne kopyta. Najlepiej przymierz wszystkie trzy pary i zobacz, które najlepiej pasuje na Twoje stopy. KH są dosyć wąskie i raczej na niższe podbicia. Mam ten model w kolorze czarnym i dziś raczej bym ich nie kupił ponownie (po kilku godzinach na nogach zaczynają mnie boleć palce i ciśnie w podbiciu – czyli nie moje kopyto). G&B natomiast na kopycie Levet są nieco za wysokie w śródstopiu (mierzyłem brogsy). Z tych 3-ch modeli wg. mnie najładniejsze są KH, kompletnie nie podobają mi się modele jasny brąz i jasna podeszwa, więc jeśli G&B lub Berwick poszukałbym innych… Czytaj więcej »

Łukasz
7 lat temu
Reply to  Mara

Ja mam te właśnie G&B od jakiegoś miesiąca. Też są to moje pierwsze buty GYW. Obawy przed zakupem były takie, że będą zbyt szerokie i zbyt jasne. Jeśli o mnie chodzi to są w sam raz na szerokość – na zdjęciach wyglądają na szersze niż w rzeczywistości. Po miesiącu bardzo fajnie się dopasowały do stopy i już nie są tak sztywne jak na początku. Co do koloru – faktycznie są jasne ale po stosowaniu zestawu do pielęgnacji polecanego na stronie klasycznebuty.pl już po miesiącu zauważyłem, że buty lekko ciemnieją, stają się ładniejsze (do tej pory 2 razy użyłem krem i… Czytaj więcej »

Mara
7 lat temu
Reply to  Łukasz

Pablo/Łukasz,

Dziękuję za odpowiedź. Wasze uwagi są dla mnie bardzo cennę, gdyż posiadam wysokie podbicie i mam dosyć szeroką stopę. Dodatkowo mam spory problem z rozchodzeniem butów (przez ww.)
Wniosek jest taki, że rozsądek podpowiada mi G&B, oczy zaś KH.
Ale cieszę się, że nie macie uwag co do jakości butów. pomimo, że dla Pabla kopyto KH jest zbyt wąskie/niskie ( i mam obawy, że będę miał podobny problem). Łukasz jesteś zadowolony po miesiącu użytkowania.

Pozdrawiam,

Tomek
7 lat temu
Reply to  Mara

Doradzam G&B, KH to niewypał jakościowo.

Pablo
7 lat temu
Reply to  Tomek

@Tomek jakie buty KH posiadasz? Z wyższej czy niższej linii? Oglądałem ostatnio oksfordy full-brogues G&B na kopycie Fabian i jakość wykonania i skóry były gorsze niż w oksfordach zwyższej linii KH jakie mam. Myślę, że w przypadku KH i G&B problemem jest brak powtarzalności, czyli zależy jaki egzemplarz się trafi.

Zibi
7 lat temu
Reply to  Mara

Mam kilka par Berwicków i butów podobnej klasy: Bow-Tie czy Crownhill Shoes, zdecydowanie warto dołożyć stówkę do Berwicków. G&B na pewno nie są warte kwoty ok.600 zł. Można je kupić w promocji np. na Zalando za 3 góra 4 stówki. Berwicki i Crownhill są wykonane z wyższej jakości skóry, przeważnie lepiej się łamią i po prostu są ładniejsze. Tyle na szybko.

Paweł
7 lat temu

Panie Michale
Przeczytałem artykuł i zastanawiam się czy monki będą odpowiednie dla maturzysty (lada dzień mnie to czeka).
Przeczytałem już większość Pana wpisów, ale o ubiorze na matury nie ma nic konkretnego. Czy można liczyć na jakieś podpowiedzi :D ???
Granatowy garnitur, koszula (jakie kolory oprócz białej będą odpowiednie ?), jaki typ butów ?, i jakie dodatki ?

Anna
7 lat temu
Reply to  Paweł

Najbardziej pożądanym dodatkiem byłaby wiedza. A czy w monki obuta – mniejsza z tym ;)

Paweł
7 lat temu
Reply to  Anna

Wiedzę dopiero zdobywam. Dzięki za pomoc :)

Krzysztof
7 lat temu
Reply to  Paweł

To dosyć późno… :) Matura za niecałe zwą tygodnie ;)

Krzysztof
7 lat temu
Reply to  Paweł

Monki jak najbardziej lecz ze skóry licowej.

Mirek
7 lat temu

Dziękuję za ten wpis. uległem Twoim argumentom i kupiłem buty CH Leeds. Jak opisywałeś, buty za tą cenę robią bardzo pozytywne wrażenie, są ładnie i dokładnie wykończone, w moim przypadku również nie wymagają rozchodzenia, ubrałem na gołą stopę i dwu godzinny spacer odbył się w komforcie i bez jakichkolwiek otarć, jak będzie z trwałością po dłuższej eksploatacji będę mógł powiedzieć np po pół roku. Będę miał również porównanie, ponieważ równocześnie kupiłem dwie inne pary butów firm Loake i Marvin&CO. A teraz dwa minusy butów Leeds. Pierwszy to brak możliwości wymiany klamerek, są przyszyte na stałe mimo że na zdjęciach sklepu… Czytaj więcej »