fbpx

#NoszoneOcenione – ośmioletnie buty żeglarskie Timberland

93 komentarze

Stali czytelnicy bloga zapewne znają moją słabość do butów żeglarskich (chyba już przekroczyłem 8 par) i dzisiaj w ramach cyklu #NoszoneOcenione chciałbym poddać ocenie moje najstarsze mokasyny żeglarskie. Mam do nich duży sentyment, bo prawdopodobnie były to moje pierwsze buty kupione w początkach fascynacji klasykami mody męskiej. To wtedy zacząłem się wczytywać w książkę Roetzel’a „Gentleman. Moda ponadczasowa” i zagraniczne blogi o tej tematyce. Wtedy też kiełkował pomysł założenia własnego bloga (jesień 2009). Mogę zatem z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że recenzowane Timberlandy mają ponad 8 lat, a przez ten czas nosiłem je bardzo często.

W temacie butów żeglarskich niekwestionowaną legendą i numerem jeden jest marka Sperry Top-Sider, a jako numer dwa najczęściej wymieniana jest marka Sebago. Timberland często jest wymieniany jako numer trzy. Czy faktycznie jest to zasłużona pozycja?

MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 1

WYGLĄD

Moje Timberlandy są oczywiście wzorowane na klasycznym modelu żeglarskim Sperry Top-Sider, znanym od wielu dekad. To ponadczasowy fason, który nadal nie utracił swego sportowego wigoru, choć wiem, że model ten ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy uważają, że klasyczne buty żeglarskie po prostu są brzydkie. No cóż, o gustach się nie dyskutuje, a jeśli chodzi o mnie, to fason ten podobał mi się od zawsze, więc ocenianym Timberlandom trudno coś zarzucić. Klasyczne proporcje, równiutkie szwy, dyskretne logo, bardzo ładna skóra.

MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 3 MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 9

 

JAKOŚĆ SKÓRY

Dotychczas miałem około ośmiem par butów Timberland i poza jednym negatywnym wyjątkiem o każdej z nich mogę napisać, że wspólną cechą butów tej marki są wysokiej jakości skóry cholewkowe. Są bardzo miękkie, a przy tym nieźle trzymają fason, czyli nie deformują się w newralgicznych miejscach. W dodatku bardzo łatwo się je pielęgnuje. Oceniane buty żeglarskie przez osiem lat były w zasadzie tylko myte za pomocą mokrej gąbki i jak na ten wiek cholewka wygląda zaskakująco dobrze. Nie używałem żadnych past, kremów, jedynie brązowy renowator w sprayu raz do roku albo i rzadziej. Cholewka kilka razy była też mocno przemoczona i to także jej nie zaszkodziło. Jakość skóry widać również po sznurówkach. To solidne, mięsiste rzemienie farbowane na wskroś (cały przekrój ma ten sam kolor). Nie ma na nich żadnych śladów przetarć i nic nie wskazuje na to by szybko się pojawiły, a to częsty problem przy butach żeglarskich. Przy okazji sznurowadeł warto wspomnieć, że są one w jednym kawałku, czyli zarówno wiązanie przyszwy, jak i oplot wokół kostki jest wykonany tradycyjnie jednym kawałkiem rzemienia. Tańsze marki mają zazwyczaj imitację wokół kostki, a sznurówka jest tylko przy przyszwie.

Ślady zużycia skóry najbardziej widać na czubkach cholewki i na górnych krawędziach. Skóra w tych miejscach stała się ciemniejsza, lekko błyszcząca i są to zmiany nieodwracalne na nubuku i zamszu.

MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 8

 

JAKOŚĆ WYKOŃCZENIA

Na duży plus zasługuje jakość wykończenia tych butów. Wszystkie szwy są wykonane bardzo starannie, a przez osiem lat żaden z nich nie uległ nawet minimalnemu przetarciu. Aluminiowe oczka również bardzo dobrze zniosły upływ czasu, żadne z nich nie poluzowało się (przy jednym modelu Sperry Top-Sider wypadły mi dwa oczka po kilku miesiącach), a pod wpływem wody nie powstały żadne zacieki i przebarwienia na skórze. No i wspomniane już wcześniej sznurowadła – najlepsze ze wszystkich moich butów żeglarskich.

MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 4

 

WNĘTRZE BUTA

Wnętrze moich Timberlandów jest w całości wykończone skórą naturalną, co też zapewne wpływa na wspomniany wcześniej komfort dla stóp. Nie ma tam odstających szwów, zgrubień, supełków. Nawet noszenie butów na gołą stopę (a tak je nosiłem przez kilka lat zanim odkryłem niewidoczne stopki) jest komfortowe. Jedyny element, który przez te osiem lat wymagał naprawy, to wkładka, która po kilku latach się odkleiła.

MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 2 MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 11

 

WYGODA

Moja sympatia do butów żeglarskich wynika głównie z ich wygody. Nawet kiedyś napisałem na blogu, że gdyby tylko pogoda pozwoliła, to mógłbym w nich chodzić przez cały rok. Miękka cholewka i elastyczna podeszwa sprawiają, że nawet wielogodzinne spacery w tych butach są przyjemnością, dlatego zawsze zabieram je na wakacje do ciepłych krajów.

MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 7 MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 10

 

PODESZWA

Newralgicznym elementem butów żeglarskich bywa podeszwa. Pierwszym problemem jest ich kolor. Ten najbardziej klasyczny to oczywiście biały i nietrudno się domyśleć, że utrzymanie czystości krawędzi podeszwy nie jest łatwe, w dodatku z upływem czasu biała guma często żółknie. Drugim problemem jest w zasadzie brak możliwości serwisowania takiej podeszwy. Gdy zacznie się przecierać, to praktycznie nie da się tego procesu spowolnić lub naprawić. Mój egzemplarz po ośmiu latach wygląda całkiem nieźle. Krawędzie podeszwy nie są już co prawda białe, ale spodnia część podeszwy wygląda dobrze i nie ma mocnych śladów zużycia.

MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 5 MrVintage pl Noszone Ocenione Buty żeglarskie Timberland 6

 

PODSUMOWANIE

Biorąc pod uwagę wiek recenzowanych butów i częstotliwość ich użytkowania, bez wątpienia mogę stwierdzić, że był to jeden z moich najlepszych zakupów obuwniczych. Po tylu latach nadal wyglądają nieźle i pewnie jeszcze kilka lat mi posłużą. Porównując je do posiadanych przeze mnie trzech par Sperry Top-Sider stwierdzam, że ten egzemplarz Timberland wypada nawet lepiej pod względem jakości. Ale muszę też wspomnieć, że od kilku sezonów Timberland sprzedaje różne serie butów żeglarskich – tańsze i droższe. Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym, ale te tańsze modele są wyraźnie gorszej jakości, więc sprawdzajcie jakość sznurówek (nie powinny być sztywne jak tektura), wkładki (te tańsze są wykończone płótnem, a nie skórą) i samą skórę cholewkową (powinna być miękka, mięsista). Droższą linię mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Wygoda: 10/10
Skóra cholewkowa: 9/10
Wnętrze: 8/10
Podeszwa: 7,5/10
Jakość wykonania: 9/10

Ogólna ocena i stosunek ceny do jakości: 9/10

Oceniany produkt ma: ponad 8 lat
Oceniany produkt był noszony: około 250-300 razy
Cena detaliczna w momencie zakupu: około 400 zł

Autorem zdjęć jest Dominika Kuroś

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
93 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
7 lat temu

Mam podobne zdanie nt. boat shoes Timberlanda. Co prawda dopiero 4 sezon, ale zachowują się wzorowo. Jedynym problemem jaki miałem to luźna nitka w środku – wystarczyło przyciąć i problem rozwiązany :D Nie wiem jak Twój model, pamiętam że w moim określali że skóra jest z garbarni klasy LWG Silver – co prawda konkretów to nie podaje, ale nie wszystkie boat shoes mają taką adnotację. U mnie chyba pod koniec zeszłego sezonu rozerwał się jeden rzemień, ale wymiana to żaden problem – a jeden drobny serwis na 3 lata to niezły wynik.

Michał
7 lat temu
Reply to  Janek

U mnie praktycznie po miesiącu noszenia skóra na lewym bucie timberlanda z przodu wyraźnie się pomarszczyła i delikatnie przytarła przy szwach i przy podeszwie, prawy ma natomiast jakby inną, lepszą skórę… Mam model z biała podeszwą bez żadnych ozdób i i z logo z tyłu, na wys. kostki. Jestem zaskoczony wygodą, przewiewnością, lekkością tego obuwia i jego uniwersalnością, pasują do wszystkiego i zwracają bardzo uwagę!

Janek
7 lat temu
Reply to  Michał

U mnie logo jest w tym miejscu co u Mr. V – chyba to jeden z tych detali różniących się między różnymi odmianami boat shoes.

Woytas
7 lat temu

Mam nowe buty żeglarskie Timbera właśnie i następujący problem – rzemyk znacząco skrzypi przy chodzeniu. Czy miałeś podobne doświadczenie bądź wiesz jak pozbyć się tego dźwięku?

Mateusz
7 lat temu

Panie Michale, pytanie: przymierzam się do kupna butów z wyższej półki. Na ten moment mój wybór padł na marki Geox albo Clarks, ewentualnie Nord. Czy może Pan coś o tych markach powiedzieć? A może poleca Pan jakąś sieciówkę? Nie ukrywam, że buty z Ryłko za 500 złotych z ich „kolekcji premium” wytrzymały dwa miesiące, mają wadę fabryczną, a sklep nie chce uznać mi reklamacji, już raz były w naprawie, po dwóch tygodniach wada powróciła.

Na Loake, Yanko itp. chyba mnie jeszcze nie stać.

Mateusz
7 lat temu
Reply to  Mateusz

Wpis o firmie Nord czytałem oczywiście.

Janek
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Przeceny na Herringu ruszyły bodaj wczoraj :)

Sławomir
7 lat temu
Reply to  Janek

Dopiero dziś zaczęły się wyprzedaże na Herringu – przecenionych 79 modeli (jeden już kupiony :)).

Jacek
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

A Gordon & Bros to zły wybór?

Przemysław
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Podłączę się do dyskusji, jako że staję przed podobnym wyborem. Czy Bexleye to będzie dobry wybór? Ponadto, czy brązowe brogsy to dobry pomysł na nieformalne buty na codzień?

Mateusz
7 lat temu
Reply to  Mateusz

Dziękuję za odpowiedź. :)

Kasia
7 lat temu

Noszę damskie wersje i cieszę się, że trafiły tu na bloga. Świetna relacja jakości do ceny.

Tomek
7 lat temu

A jak jest z rozmiarowką Timberlandów w porównaniu np. do Shoepassion, Yanko, Loake, Crownhill Shoes czy innych? Np. czy nosząc w Shoepassion rozm. 10 UK mogę zamawiać Timberlandy w rozm. 11US?

Dominik
7 lat temu
Reply to  Tomek

U mnie bez zmian w rozmiarówce. Dodatkowo przy zamszu można założyć że buty mogą się trochę jeszcze rozbić.

Grzegorz
7 lat temu

A gdzie w Warszawie można kupić taki rzemień? W moich się przetarł i nigdzie, łącznie z zakładami kaletniczymi i kuśnierskimi, nie mogłem dostać rzemienia odpowiedniej jakości.

Łukasz
7 lat temu

Buty żeglarskie Timberlada noszę juz 5 rok, skóra nawet w jednym miejscu się nie załamala. Po wypastowaniu wygladają prawie jak nowe. Jedynie rzemyk sie lekko przeciera w miejscu gdzie zaciskam węzeł. To zdecydowanie był mój najlepszy zakup obuwniczy i mam nadzieję, że wytrzymaja jeszcze kolejne 5 lat.

Michał
7 lat temu

Buty może i trzymają się jeszcze i nadają do dalszego noszenia, ale porównując je z nowiuteńką parą, to widać różnicę od razu!:)

Jan L.
7 lat temu

To nie żadne przetarcia na czubkach, tylko szlachetna patyna :-)

Krzysztof
7 lat temu

Michał, a czy wtym roku planujesz urlop i czy jak zawsze Grecja? pozdrawiam

KarloS
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Polak tradycyjnie na urlopie robi remont, wiec może podpada? :)

Piotr
7 lat temu

Witam,

Panie Michale, mam pytanie dotyczące spodni z wysokim/średnim stanem.
W zestawach tylko z koszula + szelki wyglądam bardzo dziwnie. Pasek jakoś nie do końca mi pasuje, za bardzo ściska brzuch i nie trzyma spodni na odpowiedniej wysokości. Czy boczne regulatory mogą być dobrym rozwiązaniem? Utrzymają spodnie na odpowiedniej wysokości? Zauważyłem to na kilku zdjęciach ( spodnie z wyższym stanem, pas bez szlufek i boczne regulatory) i wygląda to super, ale czy to jest praktyczne?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!

Henryk
7 lat temu

Trochę bzdury. Timberland ma to do siebie ze ma różne klasy boat shoes. Są takie z cienkiej skóry i na kiepskiej podeszwie i to jest mega chłam. Ma też z grubej skóry i na podeszwie z twardej gumy i to się nosi latami. Cienka skóra się defasonuje szybko i rozciąga. Więc trzeba umieć wybrać która skóra i jaka podeszwa. Za 600 pLN w tej chwili nie jest to dobry stosunek jakości do ceny.

Łukasz
7 lat temu
Reply to  Henryk

Czytaj do końca i ze zrozumieniem.

wfewf
7 lat temu
Reply to  Łukasz

Czytałem. Temat potraktowany pobieżnie…

tam
7 lat temu

Czym czyścić boki tej podeszwy?

Okritnik
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Robię podobnie w adidasach, niestety wjazd na skórę mocno psuje efekt pastowania.

Mateusz
7 lat temu

Czy to są te buty?
http://zln.do/1OnMtNh

Kuba
7 lat temu

Moje buty żeglarskie też mają już swoje lata (kupiłem je w 2012 roku). Niestety, podeszwa nie zniosła tych lat równie dobrze, co Twoja, i zżółkła. Nie daje się wyczyścić preparatami, które polecają internety (CIF, pasta do zębów), a mnie to bardzo przeszkadza, bo wygląda po prostu niechlujnie. Czy znasz jaką metodę na poprawę stanu rzeczy?

Liam
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Michale nie ma sensu polecać środki na pożółkłe podeszwy w absurdalnej kwocie 80 zł. Świetny efekt daje nadtlenek wodoru, czyli np. zwykła woda utleniona w postaci pasty w roztworze 12% i dziesięć razy tańsza.

Liam
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Dobrze zaopatrzone drogerie, sklepy z asortymentem fryzjerskim lub po prostu Allegro.

Darp
7 lat temu
Reply to  Kuba

Szczoteczka do zębów ewentualnie patyczek kosmetyczny i jakiś chlor (ja używam ace) dobrze wybielają tylko trzeba byc ostrożnym aby buta nie odbarwilo.

Robert
7 lat temu

Jakie pierwsze lepszej jakości kupić buty dla stylu casual? Sneakery, trampki a może jakieś trzewiki? I w jakim kolorze?

Krzysztofc
7 lat temu

Mam pytanie.
Nigdzie nie znalazłem stylizacji – czy na koszulkę polo można założyć marynarkę dwurzędową, oczywiście wersja casualowa ? Czy to się broni ?

Pozdr.
Krzysztofc

Mario
7 lat temu

Super buty, ale ja mam stopę wysoką w podbiciu. Buty tego typu są dość niskie. Nie dla mnie. A szkoda.

Krzysztof
7 lat temu

Michał jakie zastosowanie koszuli Dockland jak widzisz w zestawieniu ciemno beżowe chinosy ,granatowa marynarka, i brazowy gładki krawat np knit pozdr

Krzysztof
7 lat temu

Przepraszam, że nie w temacie, ale mam szybkie pytanie Michale – co sądzisz o poszetkach z mikrofibry,, np. tych oferowanych przez Lancerto https://www.lancerto.com/poszetka-biala-48081.html ?

Krzysztof
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Ok, dziękuje za odpowiedź, rozumiem podejście dyplomatyczne ;-)

Bartosz
7 lat temu
Reply to  Krzysztof

To nie jest dyplomatyczne podejscie.

Jan
7 lat temu

Dobry wieczór,
Panie Michale zwracam się do Pana z pytaniem, gdzie mógłbym poszukać męskiej torby. Szukam takiej, która będzie pasowała zarówno do zestawów mniej i bardziej formalnych, istotne jest, aby zmieścił się w niej mój laptop o przekątnej ekranu 15,6”. Maksymalna cena to 150 zł.
Pozdrawiam

Jacek
7 lat temu

Ja postawiłem na biale Sebago,narazie bez zastrzeżeń no może poza tym ,ze nie są rozchodzone jeszcze -zbytnio.Co do wzoru to faktyczne buty specyficzne,ale jak się chce być na czasie to czego się nie robi dla wyglądu. Stwierdzam klasyczne mokasyny /zamszowe dużo wygodniejsze !-notabene kupione w Deichmanie mocno eksploatowane 4 SEZON BEZ ZASTRZEŻEŃ ZA TE PIENIĄDZE -NIE ŻAŁUJĘ Takze można i nie potrzeba przepłacać 300/400 zeta.

Grzegorz
7 lat temu

w aktualnej ofercie ten model jest z brazowa podeszwa, zastanawiam sie czy przez to nie traci sporo uroku, co Pan o tym mysli? https://www.timberland.co.uk/shop/en/tbl-uk/men?s-timberland-heritage-boat-shoe-a1h6cd26

Piotr
7 lat temu

Witam,

Czy można bez problemu skrócić z długości koszulkę polo (z bawełnianej piki) ?

Pozdrawiam

Jan L.
7 lat temu
Reply to  Piotr

Jak za długa, to pewnie Ralph :-P Zawsze można w spodnie wpuścić :-D

Robert
7 lat temu

Gdzie kupić zwykłą bluzę dobrej jakości? Tylko nie polecajcie mi z h&m basic, ładne są, ale bluza za 40zł nie może być dobra :-D

Robert
7 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Bez kaptura, bez suwaka, zwykła np. szara

Edo
7 lat temu
Reply to  Robert

Spróbuj z markami takimi jak Champion, Carhartt, Ellesse

Jacek
7 lat temu
Reply to  Robert

Wszedzie kupisz dobrą bluze pochodzi po galeriach to dostaniesz kwestia ile chcesz wydać?Najważniejsze z czego jest najlepiej 70% bawełna resztę poliester

Robert
7 lat temu
Reply to  Jacek

A dlaczego najlepiej taki skład?

Monika
7 lat temu
Reply to  Jacek

Poliestrowi w ubraniach mówimy stanowcze: NIE. Nic nie daje tkaninie poza tym, że jest tańsza dla producenta. Ze sztucznych dodatków mogą być ewentualnie poliamidy (tak do 20%), ale tylko w elementach garderoby, którym przydaje się wzmocnienie i/lub ochrona przed deformacją.

olga
7 lat temu
Reply to  Robert

Co prawda nie całkiem „zwykła”, ale ostatnio brałam granatową i póki co (jakieś 3/4 tyg) sprawuje się fajnie
https://www.maxforpax.com/en_US/p/Hoodie/92

Sławomir
7 lat temu

Pytanie w innym temacie – jak wygląda sprawa podwijania rękawów marynarki? Chodzi mi oczywiście o nieformalne marynarki (lniane, bawełniane), czy jeśli rękawy są za długie wypada je podwinąć o jakieś np. 2 cm?

Pablo
7 lat temu
Reply to  Sławomir

Jak są za długie to wypada je skrócić ;)

Jacek
7 lat temu

Zajrzyj po bluzy do pull& bear lub peek…Apropo;kiedyś jak nie było sieciowek ,to kupowalo się rzeczy tzw.Tureckie oczywiście i bluzy i co jakość była rewelacja, a ze nie firmowe- to trudno ,dobra bawełna, przyzwoity sitodruk lub haf.Widzę ze niektórzy mają jakiś problem,przecież najednej bluzie się nie kończy, Jak masz kilka rzeczy nawet tych ze średniej półki to ich nie zajedziesz tak szybko, Czy to buty czy odzież, Poza tym niewyobrażam sobie mieć jeden ciuch za parę stowek i co trzymać go w gablocie!

Mikk
7 lat temu

Noszę BS Timberlanda piąty sezon (zapłaciłem wtedy ok 500 PLN). Dopiero teraz nabrały fajnej miękkości i skóra zyskała odpowiednią patynę. Najlepiej robi im wosk Saphire’a. Wczoraj zakupiłem zestaw do wymiany rzemieni. Co więcej, w ubiegłym sezonie kupiłem wersję boat shoes na podeszwie żółciaków na jesienne dni. Wyglądają dość brutalistycznie, ale uwielbiam je tak samo, jak wersję letnią.

Jan L.
7 lat temu

Czy ktoś miał może styczność z produktami tego sklepu?

https://akcesoriameskie.pl/

hubert
7 lat temu

Pytanie za 100. punktów – jak można rozwiązać problem zerwanego rzemyka (zerwał się w miejscu zawiązywania supła)? W sperry biegnie przez wokół całej stopy. Czy zwykły szewc poradzi sobie z nawleczeniem?

Jan L.
7 lat temu
Reply to  hubert

Spytaj szewca :P Słyszałem, że są do tego przyrządy, ale chyba nie ma sensu jednorazowo kupować.

Jan L.
7 lat temu
Reply to  hubert

Znalazłem też taki film pokazujący jak to można zrobić:
https://youtu.be/SE-qnzRepQg

Możesz poszukać na YouTube też innych poradników, sporo tego.

saidali
7 lat temu
Reply to  hubert

No wybacz, ale takie coś można samemu zrobić… Kup rzemyk, kawałek drutu (nabij jak haczyk z wędki i przeciągnij przez dziurki).

Robert
7 lat temu

Panie Michale mam pytanie….Bardzo lubię koszule na spinki , ale z podwójnym mankietem.Koszule są w stylu casual…Spinki również (żagłówki , globus,żółwie itd.).Czy jest jakaś opcja , aby nosić takie koszule bez marynarki? Sweterki itd…. Czy zawsze powinna być marynarka?

Jakub
7 lat temu

Coś jest chyba nie tak z kopytem tych butów obecnie dostępnych na Zalando. Noszę rozmiar 13 Shopeassion, kupiłem Timberland rozmiary 13, 14 i 15. W każdym nich duże palce napierają na wewnętrzną część buta i przy chodzeniu czuć nacisk. Przy rozmiarze 15 buty spadają ze stopy przy chodzeniu. przy 14 trzymają się dobrze ale są niewygodne właśnie przez ten nacisk na duże palce.

Paweł
7 lat temu

8 lat temu może jeszcze robili dobre buty.
Kupiłem w promocji dwie pary. Jedne 600zł drugie 400zł – po obniżce już. Obie pary nie wytrzymały jednego sezonu.
Jakości skóry rzeczywiście nie można się przyczepić. Natomiast mają poważny problem z produkcją.
Obsługa klienta przy reklamacji to kolejny dramat.

Kasiunia
7 lat temu

Ej, fajne! Chyba widziałam podobne w Wojasie, coś w te mańke na pewno. I na pewno cenowo będą bardziej przystępne więc chyba zaciągne po nie mego lubego.

Blondyn
5 lat temu

Gdzie zakupil Pan nowa wkladke?

Pozdrawiam

Tomek
3 lat temu

Czy to model classic boat 2 eye?

Darek
2 lat temu

W jaki sposób lub gdzie wymienić rzemienie w takich butach? Mam masywne, sztywne Lumberjacki na grubej podeszwie. Szewcy w Toruniu i Lublinie odsyłali mnie nie chcąc pomóc, jeden wspominał o szydle, którego nie ma, inny o tym, że trzeba rozwalać całego buta… Sam tego na pewno nie zrobię.

Piotr
11 miesięcy temu

Czy masz może takie buty z zamszu? Na lato chyba sprawdzą się lepiej niż takie z licówki (od nubuku pewnie też).

Piotr
11 miesięcy temu
Reply to  Mr. Vintage

O widzisz, zawsze myślałem, że jest to naukowo udowodnione. W necie są niby artykuły, że zmasz/nubuk to skóra otwarta i lepiej oddycha.
Czyli pewnie bardziej chodzi o grubość skóry. Miałem przez wiele lat buty z cienkiej skóry cielęcej licowej i dla nich zimny wrzesień to już było za zimno.

Piotr
11 miesięcy temu
Reply to  Mr. Vintage

Akurat te o których piszę poza podeszwą miały mieć cholewkę 100% cienka skóra cielęca. Jestem też świadomy, że cięższe buty np. turystyczne które mają skórę od strony skarpetki, mogą w konstrukcji mieć sporo innego niewidocznego materiału. Gdzieś na „Forum But w Butonierce” jakiś szewc wrzucał zdjęcia naprawianych bodaj Loake 1880 GYW i tam też doszukał się schowanego materiału gdzie klasycznie powinna być skóra – oszczędności. Także jestem świadomy, że cholewka 100% skóra to może być marketing.

Last edited 11 miesięcy temu by Piotr
Piotr
8 miesięcy temu

https://www.melvin-hamilton.pl/products/earl-13-suede-pattini-navy-lining
A co Pan sądzi o takich butach żeglarskich w nieco smuklejszym kopycie? To już raczej ich pochodna?

Piotr
8 miesięcy temu
Reply to  Mr. Vintage

Poszetka ma buty chyba do 46, niby max długość stopy to 294 mm. Mam 299/301 mm. Te z linku znalazłem w outelcie za 1/3 wartości ze strony producenta. Więc strasznie mi ich szkoda nie będzie. Wyglądają całkiem solidnie. Już ich trochę przerobiłem i większość marek kopyta wzoruje na Sperry (tak się mi wydaje, ale aktualnie Sperry jest nie do dostania w PL – przynajmniej w moim rozmiarze, więc ich na stopach nie miałem) i mam sporo luzu w pięcie, a jak jest coś węższego w tej okolicy to niestety dany producenta nie przewidział rozmiarów 46+ – np. bardzo fajne modele… Czytaj więcej »

Last edited 8 miesięcy temu by Piotr