Dom mody Hermes od wielu lat angażuje ilustratorów z całego świata do projektowania chust, apaszek, szalików i krawatów. To duże wyróżnienie, bo Hermes to legendarna marka, której prestiż wykracza daleko poza modę i poza granice Francji. Jest to jedna z niewielu firm, która znakomicie łączy sztukę z produktami komercyjnymi. I trzeba przyznać, że robią to na najwyższym poziomie. Zarówno jeśli chodzi o stronę wizualną (unikalne projekty apaszek/krawatów/szalików), ale też stronę techniczną, czyli jakość wyrobu finalnego.
Hermes ma oczywiście swoich ulubionych projektantów z którymi stale współpracuje, ale w każdym sezonie pojawiają się też nowe nazwiska. W kolekcji na sezon jesień 2023 będzie można kupić kwadratowe szaliki zaprojektowane przez polskiego ilustratora Dawida Ryskiego.
Ale warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy polski projekt dla Hermes, bowiem od 2016 roku stałym współpracownikiem tej marki jest Jan Bajtlik, który stworzył wiele pięknych wzorów apaszek, szalików i innych przedmiotów (np. szkatułki, porcelana).
Poniżej szaliki z projektem Dawida Ryskiego z kolekcji jesień 2023. Na chwilę obecną dostępne są w amerykańskim sklepie internetowym Hermes, ale w w europejskim też pewnie się pojawią.
Michale! Dzięki za artykuł, nie spodziewałem się, ze w Hermes sa Polacy. Może zrobisz jakoś wpis/artykuł o luksusowych markach?
Dzięki Marek. Masz na myśli zestawienie w którym opisane byłoby marki luksusowe?
Tak, albo jakieś zestawienie, jest wiele marek o których ciekawie było by się dowiedzieć!
Tez czekam na takie zestawienie!
Michale, Hugo Boss i Calvin Klein, to marki luksusowe? https://mensflair.com/luxury-clothing-brands/
Nie, to marki premium.
Michale, a Luigi Borrelli, Olympic i Barba to marki luksusowe?
Moim zdaniem nie, choć jakością nie ustępują markom luksusowym. Marki luksusowe to marki powszechnie znane i pożądane. Hermesa czy Gucci to sądzę, że każdy dorosły konsument zna i kojarzy z luksusem. Borrelli czy Barba, to marki niszowe, znane w wąskich środowiskach pasjonatów tego typu produktów.
Fajnie by było zobaczyć piramidę prestiżu różnych marek!
??
Mimo, że małym offtopem, to chciałbym się podpytać o motywy bardzo kolorowe, kwieciste, żywe. Ogólnie ubieram się raczej w stonowane, bardziej klasyczne, casualowe ubrania, typu czarne, granatowe chino, t-shirt bez zdobień i swetry popielate, granaty. Ale w wakacje lubię bardzo wzorzyste ubrania. Jasne chino, lub podobne fasonem spodnie i góra w kwiaty, wzory. Np typu jak kolekcje z medicine. Jak to się ma do tzw dobrego ubioru czy elegenacji? Brakuje mi takiego artykułu.
Raczej ciężko to ubrać w jakiś artykuł, ale nie ma tu specjalnie głębokiej filozofii. Oczywiście, że taka np. koszula w papugi a’la Cejrowski to nie jest element klasycznej elegancji i w tej kategorii w porównaniu choćby z lnianą marynarką będzie zdecydowanie niżej – niemniej jak najbardziej pasuje na lato i absolutnie nie ma nic złego w jej użytkowaniu (o ile nie wybieramy się w niej np. do teatru czy na ślub inny niż na plaży na Hawajach). Nie ma powodu do obaw by sezonowa zmiana garderoby miała być powodem do ostracyzmu społecznego (poza może jakimiś totalnie konserwatywnymi środowiskami, choć obecnie… Czytaj więcej »
Dlaczego w powozie leży deskorolka? Ma to jakieś głębsze znaczenie? Nawiązanie do czegoś?
Podobno autor wzoru jest fanem deskorolki, więc być może chciał przemycić taki osobisty akcent.
A druga opcja to chęć podkreślenia, że powóz prowadzi młody człowiek, który wygrywa wyścig z doświadczonym kierowcą wyścigowym.
Szalik za 870 dolarów… Niepojęte…
Apaszki i szaliki Hermesa są też przedmiotami kolekcjonerskimi, więc trochę inaczej należy traktować ich produkty. Jeśli do tego dołożymy prestiż marki, ograniczoną dostępność i jakość, to mamy taką cenę.