fbpx

O mnie i o blogu

Moda męska zawsze wzbudzała moje zainteresowanie, jednak prawdziwa pasja zaczęła się kilka lat temu. Wtedy pojawił się pomysł założenia bloga o tematyce mody męskiej. Od początku zależało mi na promowaniu dobrego, ponadczasowego stylu w rzeczowy i przystępny sposób.

Blog MrVintage.pl działa już 9 lat i obecnie jest to najpopularniejszy i prawdopodobnie najbardziej opiniotwórczy polski blog o szeroko rozumianej modzie męskiej i męskim stylu.

Mr.Vintage to znana w blogosferze marka, która ma swoją wartość przede wszystkim w postaci: dobrych autorskich treści, osobowości autora oraz szerokiej i aktywnej społeczności blogowej, która potrafi prowadzić dyskusje na wysokim poziomie merytorycznym.

Co miesiąc blog czyta ponad 80 tysięcy unikalnych użytkowników, którzy generują ponad dwieście pięćdziesiąt tysięcy odsłon. Fan page bloga na Facebooku zgromadził ponad  50 tysięcy osób, a Instagram ponad 30 tysięcy osób.

Jestem autorem książki „Rzeczowo o modzie męskiej” (bestseler na polskim rynku) oraz książki „Jak się ubrać”.

MrVintage pl Książka Rzeczowo o modzie męskiej 1
W styczniu 2014 r. otrzymałem specjalne wyróżnienie w konkursie Blog Roku 2013.  Uzasadnienie jury było następujące:

„Bezdyskusyjnie zyskał miano najbardziej opiniotwórczego polskiego blogera modowego. Za pasję i umiejętność wartościowego, barwnego i jednocześnie lekkiego pisania o modzie, za efektywne przekonywanie do ponadczasowego stylu ubierania się, za otwartość i podejmowanie wyzwań (z sukcesem) także poza sferą internetu”.

MrVintage pl Blog Roku 1

Prestiżowe czasopismo Fashion Magazine nagrodziło mnie statuetką Najlepszy Blog 2013.

Mr Vintage pl Dobry rok 1

W rankingu miesięcznika Press (09/2012) na najlepsze polskie blogi modowe został sklasyfikowany na 3 miejscu.

Press

W corocznym rankingu Tomka Tomczyka – Kominka, na najbardziej wpływowych blogerów Polski w 2013 roku, mój blog umieszczono w Złotej Dziesiątce. Rok wcześniej byłem sklasyfikowani w Srebrnej Dziesiątce.

Mój blog był pozytywnie recenzowany przez wiele osób. Oto wybrane opinie.

RAFAŁ BAUER – współwłaściciel marki Rage Age, były prezes Vistula&Wólczanka:

„Przykład edukacji w dobrym stylu to Mr Vintage. Blog porusza się w obszarze szeroko rozumianej klasyki, a autor prowadzi go ze znawstwem, a przede wszystkim SZACUNKIEM dla czytelnika (co jest moim zdaniem niezwykle ważne, bo empatia to deficytowy towar na naszym rynku). Pisane dobrym językiem posty pozwalają zapoznać się zarówno z trendami, jak i tym, jak je stosuje autor. Styl propagowany przez autora jest mi bliski, bo chociaż orbituje wokół formalu, to porusza się po takiej trajektorii, która umożliwia i dystans, i zabawę ze stylem. Co więcej autor ma czas i ochotę na odnoszenie się do jakości produktów, a to już szczególnie godne pochwały, bo po latach przyzwyczajania do niskich cen musimy zacząć przyzwyczajać się do produktów byle jakich albo też płacić cenę, która zapewnia odpowiednią jakość. Może i nie jest to blog dla koneserów, ale każdy kto chce się dowiedzieć czegoś o modzie męskiej w sposób przyjazny, powinien się tu udać. Dlatego  Mr Vintage to dla mnie wzór i gdybym miał lansować 'first page to start’ zaproponowałbym właśnie jego.”  fragment tekstu „Łyda, moda a sprawa polska”, źródło: RafalBauer.pl

„Jeżeli chodzi o blogi modowe, ja najbardziej kibicuję Mr Vintage, bo mało kto podejmuje się takiej czysto misyjnej pracy. Autor nie wstydzi się własnych ograniczeń, pisze szczerze i z szacunkiem dla ubrań i czytelnika. To się czuje. […] Nie faszyzuje, nie  wypowiada się ex cathedra i jeszcze jest normalnym facetem. Lubię jego podejście. Jest rzadkie. Każdy chce napisać o czymś strasznie ważnym, wielkim, napisać tekst, który Bóg tylko wie, gdzie się ma przebić i kogo zachwycić.  A takich blogów, jak vintagowy, jest bardzo mało, a dokładnie takiego jak ten osobiście nie znalazłem”.  fragment wywiadu dla bloga Szarmant.pl

DOROTA WRÓBLEWSKA – promotorka mody, producent pokazów mody i wydarzeń modowych:

„Odpowiedni facet na odpowiednim miejscu. Brawo!”. fragment tekstu z bloga DorotaWroblewska.pl

EWA KOWALEWSKA-KONDRAT – znana jako Harel, jedna z najbardziej opiniotwórczych polskich blogerek:

„Wreszcie coś męskiego. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale do tej pory takiego bloga moim zdaniem nie było. Mr Vintage w sposób, jak sam określa, rzeczowy, prawi o modzie męskiej. Bez zadęcia, bez kombinowania czyni to, czego na przykład ja kompletnie w powyższym temacie nie potrafię. Moda męska to dla mnie tajemnica i mogę jedynie intuicyjnie określać, co mi się podoba, a co nie. A Pan Vintage wprowadza nas w świat męskich trendów z wybiegów i ulic, przy okazji fantastycznie zbierając dane zjawiska w konkretną całość.” fragment tekstu z bloga harel.blox.pl