Okazja w outlecie książkowym

1 komentarz

Kilka dni temu w księgarni taniej książki (taki outlet książkowy) trafiłem na fantastyczną pozycję dotyczącą klasycznego obuwia męskiego. Nie zastanawialem się nawet 5 sekund nad zakupem bo cena była doskonała (30 zł), a poza tym pamiętam, że kiedyś szukałem tej książki na aukcjach internetowych, jednak bezskutecznie, ponieważ książka zostala wydana w 1996 r. a przez to obecnie jest praktycznie nie osiągalna.

Książka o tytule “Handmade Shoes for Men” została wydana w wersji anglojęzycznej przez niemieckie wydawnictwo Konemann słynące z pięknie wydawanych książek-albumów. Taka jest też ta książka – piękne zdjęcia, rysunki, bardzo dokladne opisy. Te 215 stron przenosi czytelnika w świat znakimitego ręcznego rzemiosła, gdzie obuwie pokazane jest niczym sztuka, a nie przedmiot garderoby męskiej. Duża w tym zasługa autora – Laszlo Vass’a, który jest właścicielem jednej z najlepszych na świecie manufaktur męskiego obuwia.

“Handmade Shoes for Men” to nie tylko piękne zdjęcia, ale również kopalnia wiedzy o obuwiu męskim. Znalazłem tu wiele bardzo szczegółowych informacji nie tylko z samego procesu powstawania obuwia ale z etapów poprzedzających. Można tu między innymi przeczytać o technologii uprawy drewna, które jest używane do tworzenia kopyt, na bazie których powstaje obuwie miarowe. Ciekawe są również rysunki i opisy pokazujące przekrój cielaka z wyszczególnionymi fragmentami jego skóry, które potem staną się elementami obuwia. Np. wkładki do buta powinno się robić ze skóry pochodzącej z części grzbietowej, zaraz za głową cielaka, natomiast podeszwę powinno się robić z tylnej części grzbietu cielaka.

Uważam, że dla fanów pięknego obuwia jest to pozycja obowiązkowa. Załączone zdjęcia pokazują jedynie szczyptę tego co może zauroczyć czytelnika. Gorąco polecam, mimo że to trudno osiągalna książka w Polsce.“Handmade Shoes for Men” Laszlo Vass, Magda Molnar, wyd. Konemann – księgarnia taniej książki Buchmann

Podobne wpisy

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Michał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

Wygląda na fantastyczną i obowiązkową pozycję dla miłośników obuwia. Nie mogę niestety jej nigdzie nabyć, pozostaje chyba tylko ebay.