Torba weekendowa

5 komentarzy
Zapewne każdemu mężczyźnie zdarza się raz na jakiś czas 2-3 dniowy wyjazd w delegację (szkolenia, imprezy integracyjne), czy też prywatny wyjazd weekendowy.

Na takie okazje dobrze jest mieć torbę/walizkę podróżną o niezbyt dużych wymiarach, ale też nie za małą. Zapewne każdy z nas ma w domu dużą walizkę podróżną, którą wykorzystuje się podczas dłuższych wyjazdów urlopowych, wielu z nas posiada również torby, które wykorzystuje na co dzień do noszenia dokumentów, laptopa, kanapek itp. Dobrze jest mieć coś pośredniego pomiędzy tymi 2 wielkościami.

Oczywiście najbardziej stylowym rozwiązaniem będzie torba skórzana, jednak można też znaleźć ciekawe propozycje z innych materiałów.

Góra od lewej: Marc’o Polo, John Varvatos
Dół od lewej: Patrick Stephan, Palmer&Sons

Przy ewentualnym zakupie torby weekendowej, moim zdaniem warto zwrócić uwagę na następujące elementy:
  • Torba powinna mieć tradycyjne uszy, jak również pas do przewieszenia na ramieniu.
  • Dobrze jeśli zewnętrzna strona dna będzie posiadała “nóżki”, najlepiej z metalu – zapewni to ochronę przed zarysowaniami i wilgocią w przypadku gdy torbę postawimy na podłożu.
  • Warto wybierać fasony proste i minimalistyczne, tak by torba pasowała nam zarówno do stroju luźnego, gdy jedziemy na wakacje, jak również do garnituru, gdy jedziemy na szkolenie firmowe.
  • Zdecydowanie odradzam poliestrowe kolorowe torby sportowe z wielkim logo “adidas” itp – takie wynalazki nadają się co najwyżej na siłownię.
  • Polecam torby o wymiarach spełniających wymagania bagażu podręcznego w samolotach – jest to wymiar optymalny na 2-3 dniowy wyjazd a jednocześnie wykorzystamy go podczas podróży samolotami jako bagaż kabinowy. Dla większości linii lotniczych będą to wymiary ok. 60x40x30 cm.

W następnym poście postaram się przedstawić konkretne modele toreb weekendowych wraz z cenami, jakie można znaleźć w polskich sklepach i w internecie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Torba weekendowa"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonymous
Gość

Mr. Vintage,

proszę przyjąć moje gratulacje! Zrobił Pan dwie wielkie rzeczy: 1. Stworzył Pan blog o modzie męskiej; 2. Jest on rzeczowy i interesujący.

Czekam na kolejne jego odsłony,
Dawid

Tomek
Gość

Czy powstał ów “następny post” z konkretnymi propozycjami- zbliża się czas wyjazdów i myślę, że odświeżenie tematu było by dość atrakcyjne dla czytelników bloga :)

Pozdrawiam

Karol
Gość

Wymiary bagażu podręcznego dla większości linii lotniczych to 55x40x20 cm.

Peka
Gość

Obecnie dopuszczalna wielkość bagazu podręcznego w liniach Wizzair to: 42x32x25. Na prawdę trudno znaleźć torbę spełniającą ten wymóg.

Bibliomisiek
Gość

Jako stały czytelnik, nadrabiający zaległości “wstecz”, postulowałbym remanent w ilustracjach i umieszczenie tych starych na stałym hostingu, bo duża ilość ze starszych wpisów wyświetla jedynie logo Imageshack, A SZKODA.

wpDiscuz