fbpx

Konkurs

18 komentarzy
Dawno nie było na blogu konkursów, więc pora do tego powrócić. Dzisiaj do wygrania oldskulowy plecak marki JanSport z limitowanej kolekcji Heritage.

JanSport, to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek specjalizujących się w projektowaniu plecaków, toreb, saszetek. Przyznam szczerze, że przez wiele lat myślałem, że jest to firma o polskich korzeniach, której założycielem był jakiś ?pan Janek? ? emigrant z Polski. Sądzę, że wiele osób nadal tak myśli, ale historia nazwy jest zupełnie inna, ale o tym trochę dalej.

W Polsce JanSport ma opinię ?plecakowej? marki dla nastolatków, ewentualnie osób uprawiających czynną turystykę. Ich stylistyka nigdy nie przyciągała mojej uwagi. Po prostu zwykłe plecaki o wzornictwie spotykanym praktycznie w każdym sklepie. Na szczęście coraz więcej marek wraca do swoich korzeni i prezentuje kolekcje będące odwzorowaniem klasycznych modeli sprzed wielu lat. Jest to trend widoczny zarówno w modzie, jak i wzornictwie przemysłowym czy motoryzacji (najlepszy przykład to chyba Fiat 500). Firmy mające bogatą historię chcą pokazać klientom swoje dziedzictwo i okazuje się, że klientów to przyciąga. Ludzie lubią prawdziwe historie, tym bardziej, że w obecnych czasach wielkie koncerny są w stanie w ciągu kilku miesięcy stworzyć ?historię? marki, która tak naprawdę nie istnieje.

Kolekcja Heritage, to właśnie odwołanie do pierwszych modeli tej firmy z lat 60-70 ubiegłego wieku. Firmę JanSport stworzyła trójka przyjaciół, z których jedyna przedstawicielka płci pięknej miała na imię Jan. No i tu kończy się właśnie mit ?pana Janka?, emigranta z Polski.

Limitowana kolekcja plecaków i toreb jest wiernym odwzorowaniem kilkunastu modeli zaprojektowanych przez założycieli tej firmy. Oryginalne logo z lat 70, mosiężne suwaki, skórzane detale ? wszystko to ma oldskulowy klimat, który przyciąga uwagę na tle ?plastikowych? plecaków ze sklepów turystyczno-sportowych. Warto dodać, że plecaki i torby z linii Heritage objęte są 30-letnią gwarancją.

Od firmy JanSport otrzymałem dwa modele z linii Heritage do własnego użytku. Nie zobowiązywałem się do recenzji, wpisów, konkursów itp. ale dwóch plecaków nie potrzebuję, więc jedną sztukę chętnie oddam w dobre ręce. Dla siebie zostawiam kolor niebieski, dla Was jest model Hoss w kolorze czerwonym. Jedna duża komora zasuwana na mosiężny suwak, z boku dwie kieszenie na zatrzaski. Dno wykonane z grubej, ale bardzo miękkiej naturalnej skóry.

Zadanie jest proste. Nie trzeba polubić mnie, ani JanSport’a na Facebooku, nie trzeba pisać wierszyków i hymnów.

Jako, że nie lubię słów anglojęzycznych i zawsze w tekstach staram się je omijać, to zadaniem konkursowym będzie przedstawienie polskiego zamiennika dla słowa ?oldskulowy?. Mile widziane również słowotwórstwo. Zgłoszenia opatrzone tytułem ?Konkurs? należy przesyłać na adres mrvintage@interia.pl do dnia 1 lipca 2012.

Więcej o kolekcji Heritage na stronie JanSport.pl. Tam również lista sklepów, na chwilę obecną seria ta jest dostępna w trzech puntach sprzedaży.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
11 lat temu

Witam serdecznie,

ciekawy wpis, ale w tekście pojawiło się kilka błedów językowych, głównie interpunkcyjnych (np. zbędny przecinek po „tym bardziej”, a przed „że”). Zazwyczaj nie zwracałbym na to uwagi, ale z racji tego, że pisze Pan bardzo merytorycznie, moja uwaga może być dodatkowym impulsem do poprawy interpunkcji. Gwoli usprawiedliwienia – jestem nauczycielem języka polskiego, dlatego pozwoliłem sobie na tę drobną uwagę (takie zboczenie zawodowe). Grzegorz

Mr.Vintage
11 lat temu
Reply to  Anonymous

Dzięki za zwrócenie uwagi. Wpis powstawał po północy, więc proszę o wybaczenie. W wolnej chwili poprawię błędy.

Vislav
11 lat temu

Hej!

Hard to believe! Zbyt piękne, aby było tak całkiem prawdziwe. Gdyby nie to ostatnie zdanie hmmm…
Przeciętny użytkownik netu, za pomocą wujaszka Google może to ustalić w kilka sekund.

Jednakowoż muszę stwierdzić, że masz dobry gust i byle badziewia nie proponujesz. Plecak wart jest zachodu i konstruktywnego pomyślenia.

pozdrowienia
Vislav

Mr.Vintage
11 lat temu
Reply to  Vislav

Oczywiście przy tego typu wpisach zawsze będą się pojawiać wątpliwości czy to rzeczywiście bezinteresowne ze strony blogera. Pozostawiam to do oceny każdego.

Zapraszam zatem do konkursu.

Vislav
11 lat temu

p.s. moja opinia dotyczyła wyłącznie plecaka oferowanego w ramach konkursu. Linia Heritage model Hoss – tkanina cordura i skórzane denko.

Tego na stronie JanSport.pl nie odnalazłem – tam króluje poliester i miejscami bawełna. A to całkiem inna i na dodatek z innego poziomu bajka.

Nie wiem, jaki plecak sobie Michał zachowałeś. Bo z całej oferty bez względu na linię, to właśnie ten Hoss mi się podoba.

pozdrowienia
Vislav

Mr.Vintage
11 lat temu
Reply to  Vislav

Czyli jednak link z ostatniego zdania przydałby się :)
Trzeba wejść w zakładkę Plecaki i model Hoss jest w pierwszy od lewej w drugim rzędzie. Co ciekawe nie ma tam tego koloru czerwonego, więc prawdopodobnie kolor ten nie jest dostępny w Polsce, co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność egzemplarza konkursowego.

Dodam jeszcze, że plecak ten w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na tych zdjęciach na stronie JanSport.

Ja dla siebie zostawiłem ten sam model, ale w kolorze niebieskim. Na co dzień pewnie nie będę go używał, ale na urlop/zwiedzanie się przyda.
Ciekawy jest też ten model z flagą amerykańską.

Vislav
11 lat temu
Reply to  Vislav

namieszałem ;-(

Faktycznie ten link jest przydatny. Rzeczywiście na macierzystej stronie JanSport oferta limited edition jest szersza.
http://jansport.com/js_product_thumb.php?cid=2500

Na dłuższe podróże bardzo fajny zestaw to Skip Yowell – kombinacja skóry i woskowanej bawełny – całkiem, całkiem.
http://jansport.com/js_product_thumb.php?cid=2507

Vtomasz
11 lat temu

Konkursowy zamiennik poleciał mailem w świat :-) A plecak bardzo ładny.

Anonymous
11 lat temu

Mr.V, ile propozycji może zgłaszać jedna osoba?

Mr.Vintage
11 lat temu
Reply to  Anonymous

Bez ograniczeń. Tylko nie zapchajcie mi skrzynki :)

XXV-KAMSO.blogspot.com
11 lat temu

No proszę, ciekawa propozycja :)
Pozdrawiam

Anonymous
11 lat temu

wycyganiłam/em to, ale mi się nie podoba – giveaway (definicja by niemodne polki) ;p

Anonymous
11 lat temu

rewelacyjny plecak!!! po prostu oczu oderwać nie można ;) tyle że brak mi pomysłów, kompletne zaćmienie :( a tak mi się podoba.

Magdalena
11 lat temu

Świetny, uwielbiam plecaki w tym kolorze :)

MDN
11 lat temu

Bardzo dobry konkurs. A plecak arcyciekawy, szczególnie kolorystycznie. Ja z kolei piszę, by upewnić się: czy mój mail konkursowy dotarł? :)

Mateusz N

Anonymous
11 lat temu

„Nie lubię słów anglojęzycznych”? To skąd nazwa Mr. Vintage? ;)

Mr.Vintage
11 lat temu
Reply to  Anonymous

Teraz trudno już zmieniać :)
Musi tak zostać.

Anonymous
11 lat temu

Witam,
kiedy można spodziewać się wyników konkursu?
pozdrawiam,
A.