fbpx

Ibisz vs. Kurzajewski – sylwestrowe stylizacje

6 komentarzy
Kto spędzał wieczór sylwestrowy przed telewizorem, ten zapewne trafił na imprezy transmitowane przez TVP i Polsat.

Obydwaj organizatorzy postawili na swoich sprawdzonych konferansjerów. W Polsacie oczywiście jest to Krzysztof Ibisz (niestety w duecie z Katarzyną Cichopek), a dla TVP po odejściu Tomasza Kammela prowadzącym numer jeden został Maciej Kurzajewski.

Na kilka dni przed imprezą sylwestrową w mediach pojawiła się informacja, że Krzysztof Ibisz zakupił specjalnie na wspomnianą imprezę smoking od Giorgio Armaniego za 2500 dolarów. Nie wiem czy faktycznie to w tym stroju wystąpił, ale jedno jest pewne nie był to smoking lecz frak. Czarny, klasyczy frak Krzystof Ibisz zestawił z białą smokingową koszulą, przy której rozpięto guziki pod szyją a zamiast muchy pod szyją pojawiła się czerwona atłasowa apaszka. Zdaję sobie sprawę, że to celowy zabieg, który miał wprowadzić odrobinę nonszalancji i awangardy do stroju prowadzącego, jednak w tym przypadku doszło do profanacji fraku.

Frak jest strojem na wyjątkowe okazje, jest jeszcze wyżej w hierarchii męskiej elegancji niż smoking. Po raz kolejny strój Krzystofa Ibisza w stylu „forever young” przynosi odwrotny efekt niż zaplanowany. Zabrakło tylko ulubionych czerwonych trampek… Warto zwrócić również uwagę na ogromny złoty zegarek, który też absolutnie nie nadaje się do zestawu z frakiem.

Natomiast z przyjemnością patrzyłem na sylwestrowy ubiór Macieja Kurzajewskiego. Prowadzący założył piękny czarny smoking zestawiony z białą koszulą i czarną muchą – doskonała klasyka, ale we współczesnym wydaniu. Pisząc „współczesne wydanie” mam na myśli różną fakturę spodni i marynarki tego smokingu. Marynarkę uszyto z tkaniny o dość mocnym połysku, natmiast spodnie to klasyczna matowa wełna.

Ale to, co najbardziej mnie zachwyciło w stroju Macieja Kurzajewskiego to przepiękny płaszcz wełniany z bardzo oryginalnym futrzanym kołnierzem. Wraz ze smokingiem powstał bardzo elegancki i klasyczny zestaw ale z akcentem awangardowym (futrzany kołnierz).

Podsumowując tytuł posta, zdecydowanie wygrywa klasyczny i elegancki Kurzajewski, a Ibiszowi wypada tylko pogratulować konsekwencji w stylizacjach „forever young”.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
a
12 lat temu

Cześć, czytam forum 'moda męska’ na GL. Nie mam tam konta i dlatego piszę tutaj – czy złożyłeś już zamówienie na oficerki HE? w razie czego jestem zainteresowany. pozdrawiam i wkrótcę zajrzę :)

Mr Vintage
12 lat temu

Zamówienie złożyłem, oficerki powinny dotrzeć w najbliższym tygodniu.

a
12 lat temu

ok. czemu wyświetla, że wiadomość wysłałem 2 stycznia, skoro zrobiłem to dzisiaj (tj. 3 stycznia)?

Mr Vintage
12 lat temu

Też to zauważyłem. Prawdopodobnie to jakiś błąd Blogspot.com, bo ja nie mam możliwości ustawiania daty i godziny.

Anonymous
12 lat temu

hi, doszły te buty?

Ajeno
7 lat temu

To frak czy żakiet?