fbpx

Trzymaj Fashion – konkurs dla blogerów

19 komentarzy

TEKST KOMERCYJNY

Mamy w Polsce co najmniej kilkaset blogów modowych, ale tych naprawdę popularnych jest pewnie około dwudziestu. Ich autorzy to osoby, które na swoją pozycję pracowały latami. Ich blogi są rozpoznawalne, cenione i opiniotwórcze. Tymczasem nowe blogi (które cały czas powstają) mają trudności w wejściu na szczyt i zdobyciu popularności. Nie wynika to z tego, że nowe blogi są słabsze (choć w wielu przypadkach niestety tak właśnie jest), lecz z faktu, że przy tak dużej konkurencji i sile topowych blogerów ciężko się przebić. Z moich obserwacji wynika, że jest wiele interesujących, mających potencjał blogów, którym „czegoś” brakuje. Z pomocą Allegro.pl i blogerek Charlize Mystery i Macademian Girl postaram się im pomóc.

Wraz z Karoliną i Tamarą zostaliśmy zaproszeni jako jurorzy do konkursu Trzymaj Fashion, którego celem jest wyłowienie blogowych talentów i wsparcie ich w rozwoju. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i spersonalizowane warsztaty dla blogerów.

Zasady są bardzo proste. W konkursie może wziąć udział każdy, kto prowadzi bloga modowego – to jedyny warunek. Nie ma znaczenia od jak dawna go prowadzi i ilu ma czytelników. Ocenimy każdego.

zajawka_blog
Konkurs Trzymaj Fashion składa się z trzech etapów, a pierwszy z nich właśnie się rozpoczyna. Na zgłoszenia czekamy od 15 kwietnia do 5 maja 2013 r. W tym etapie należy:

  • Stworzyć stylizację zgodną z jednym z trzech trendów: kontrast, neon lub denim. Sami wybieracie, który trend odpowiada wam najbardziej. Opis trendów znajdziecie na stronie Trzymaj Fashion. Forma prezentacji stylizacji jest dowolna (np. fotografia waszej stylizacji, kolaż, forma opisowa).
  • Zaprezentować stylizację na blogu. Tytuł wpisu ze stylizacją powinien zaczynać się od słów „Trzymaj Fashion”, aby umożliwić identyfikację wpisu konkursowego przez organizatora.
  • Umieścić na blogu baner z linkiem do konkursu.
  • Wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia konkursowe ocenimy wraz z Karoliną i Tamarą 7 maja 2013 w poznańskiej siedzibie Allegro. Wybierzemy piętnaście blogów, które zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu. O szczegółach w późniejszym terminie, ale niecierpliwi już teraz mogą przeczytać harmonogram całego konkursu w Regulaminie.

W finale jest miejsce dla pięciu blogerów. Jeden z nich otrzyma nagrodę główną – lustrzankę cyfrową marki Nikon. Dodatkowo wszyscy finaliści zostaną zaproszeni do udziału w dwudniowych warsztatach dla blogerów. Zajęcia poprowadzą między innymi jurorzy – ja będę opowiadał o technicznych aspektach blogowania.

To nie koniec nagród – wszystkie osoby, które przejdą do drugiego etapu konkursu (piętnastu blogerów), otrzymają w prezencie od Allegro bankowe karty prepaid o wartości 500 zł.

Strona internetowa konkursu
Regulamin

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stylishbefore40
9 lat temu

Rozumiem,Michale , że jako juror,na swoim blogu nie możesz udzielać dodatkowych rad , ponadto co jest w regulaminie? Czyli , jeśli zapytam się czy poniższy zestaw jest ok , czy mam jeszcze pokombinować , udzielisz raczej wymijającej odpowiedzi?:

http://stylishbefore40.blogspot.com/2013/03/dzinsowa-koszula.html

Początkujący jestem,to się przejmuję.

The-Bigwig
9 lat temu

Życzę wszystkim powodzenia. Widać, że blogosfera zaczyna coraz śmielej wchodzić w mainstream. To cieszy. Może Polska kieruje się w stronę USA, gdzie Blogi są na prawdę ważne i opiniotwórcze. Bardzo ciekawi mnie jak będzie wyglądała konkurencja. Myślę, żeby wystartować, zobaczymy.

Pozdrawiam
The-Bigwig

Aneta
9 lat temu
Reply to  The-Bigwig

Z takim wyczuciem stylu nie ma co się zastanawiać nad wzięciem udziału w konkursie. Mało jest takich „męskich” blogerów, którzy mają w sobie to „coś” co przyciąga uwagę. Tak więc „The-Bigwig” – do dzieła!

Mateusz
9 lat temu

Niestety nie mam bloga modowego, trzymam zatem kciuki za uczestników. Szczególnie mężczyzn, oczywiście, bo ich pewnie będzie znacznie mniej. Szczególnie ciekaw jestem hasła „kontrast”. Bardzo lubię zestawiać ze sobą mocno odcinające się kolorystycznie dodatki, pewnie znajdę zatem inspirację w konkursowych zgłoszeniach. :)

Fajnie, Mr. Vintage, że wspierasz takie inicjatywy. Tak trzymaj.

lady-and-the-dress
9 lat temu

Panie Michale, nie muszę chyba przebierać się za mężczyznę, żeby liczyć na pańskie przychylne oko? Już i tak się dręczę, że średnia wieku jest histerycznie młoda. Zarówno u czarującego jury, jak i wśród dotychczasowych zgłoszeń;). Ciężkie jest życie nieśmiałych początkujących:)

paero123
9 lat temu

Ale żeby wziąć udział w ścisłym finale nie trzeba będzie niczego kupować na allegro?

czajnik
9 lat temu

Michale, w nawiązaniu do tego konkursu. Moze Ty lub ktokolwiek z tu obecnych jest w stanie mi powiedzieć, dlaczego wśród męskich blogów panuje w dużej mierze akceptowalny styl, jakieś tam poszanowanie dla elegancji i wyczucie smaku, zaś w przypadku babskich blogów co chwila mamy tego typu stylizacje http://4.bp.blogspot.com/-IVSja-HaaVY/UWsbDcjIdJI/AAAAAAAAQLQ/MPUXPomBQL0/s1600/1.jpg ? Bo wystarczy szybkie przejrzenie kobiecych stron, by zauważyć, że im więcej oczoje***nych kolorów, dodatków, rzeczy które nijak do siebie pasują, tym wyższy status i sława danej blogerki? I nawet pozwolę sobię na wniosek, że wątpię by tak wielu z nas chciało pokazać się na mieście z kobietą, ubraną jak choinka, która… Czytaj więcej »

Vislav
9 lat temu
Reply to  czajnik

zastanawiam się co należy rozumieć poprzez określenie „akceptowalny styl”. Kto i na jakiej podstawie miałby być arbitrem w tym zakresie. Doskonale rozumiem, że osobiste preferencje wyznaczają nam akceptowalność tego co bym założył na siebie, lub nie. Natomiast nie rozumiem dlaczego moje preferencje miałyby wyznaczać granice i normy dla innych. Mam swój indywidualny styl i czuję się w nim dobrze. Nie kopiuję nikogo i niczego. Od czasu do czasu spotykam się z krytyką mojego stylu, np. „zestawy clowna”. O ile mam szansę zobaczyć styl krytykującego, to zazwyczaj nigdy w życiu nie chciałbym się tak ubierać. To działa w obie strony! Nawiasem… Czytaj więcej »

modologia
9 lat temu

A są jakieś konkursy na blogi, które są o modzie, a niekoniecznie o stylizacjach? Bo jestem trochę w kropce. W tej sytuacji, żeby pomóc sobie w promocji musiałbym wysłać własne zdjęcie, choć to w ogóle nie jest profil mojego bloga, choć jak najbardziej uważam, że jest to blog o modzie właśnie. I co z tym fantem?

Anna
9 lat temu

Witam,
ja już wzięłam udział w konkursie, dla zabawy:) Pierwszy raz w życiu:) Zachęcam innych! Buziaki z Braunschweigu- Ania:)

Karolina
9 lat temu

Kontrast to zdecydowanie moja działka ale zastanawiam się.. jakie będę miała szanse w pańskiej ocenie, kompletnie się różnimy, ale cóż, zgłoszenie poszło, mam nadzieję że przykuje uwagę :)

Dominik
9 lat temu

Cieszę sie, że takie konkursy są organizowane, bo wzięcie w nich udziału to fajna zabawa, emocje i przede wszystkim szansa na rozwój:)
PS. Mam pytanie…kiedy i w jaki sposób wyniki zostaną ogłoszone?

Dominik
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Dziękuję za odpowiedź:)