Jak nosić koszule w prążek – poradnik

52 komentarze

Eleganckie koszule w prążki nie cieszą się dużą popularnością w naszym kraju i zdecydowanie przegrywają z tkaninami w kratę i oczywiście tkaninami jednolitymi. Z czasów gdy pracowałem jeszcze w Vistuli pamiętam, że klienci bardzo często nie chcieli nawet mierzyć koszul z tym wzorem, bo jak twierdzili kojarzą im się z piżamami (szczególnie błękitne prążki), albo co gorsza z ubiorem więźniów z obozów koncentracyjnych (to z kolei często słyszałem pokazując szerokie prążki bengalskie). Tak negatywne stereotypy trudno przeskoczyć i pewnie to jest jedną z przyczyn małej popularności koszul z pionowym deseniem.

Postanowiłem przygotować poradnik pokazujący w jaki sposób można nosić koszule w prążek zarówno w wersji eleganckiej, jak i sportowej, bo uważam, że są one świetną alternatywą dla znacznie popularniejszych koszul w kratkę, a w wielu sytuacjach także dla koszul gładkich.

 

RODZAJE PRĄŻKÓW NA TKANINACH KOSZULOWYCH

Prążków koszulowych jest co najmniej kilkanaście rodzajów. Ja do mojego zestawienia wybrałem te najbardziej charakterystyczne i najpopularniejsze. Jeśli chodzi o nazewnictwo i charakterystykę poszczególnych prążków, to muszę uprzedzić, że zdarzają się w tym temacie rozbieżności, które wynikają z tego, że nigdzie nie jest dokładnie określone przy jakiej szerokości prążka mamy do czynienia z prążkiem bengalskim, a przy jakiej już z markizowym itd. Potraktujcie to zatem jako moją swobodną interpretację, a nie ścisłe definicje.

 

Prążki markizowe (ang. awning stripe)

To najszerszy rodzaj prążka. Jego nazwa nawiązuje do tkanin, które kiedyś były wykorzystywane w klasycznych markizach na budynkach. Obecnie bardzo rzadko spotyka się koszule z tym wzorem. Bez wątpienia jest to propozycja dla osób lubiących wyróżniać się strojem. To taki koszulowy odpowiednik power suit.

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 1

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 2
MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 2 SS
Koszula Suitsupply, fot. suitsupply.com

Klasyczny prążek bengalski (ang. bengal stripe)

Jeden z największych klasyków wśród tkanin z prążkiem. Najczęściej występuje w kolorze granatowym, błękitnym i czerwonym. Klasyczny bengal stripe jest dość szeroki, ale są też wersje z węższym raportem. Duży kontrast kolorystyczny sprawia, że koszule uszyte z takich tkanin są bardzo wyraziste i często to właśnie one stają się najmocniejszym punktem całej stylizacji. Świetnie nadają się do “podkręcenia” klasycznych garniturów z gładkich tkanin. To dobry wybór dla osób, które lubią się wyróżniać ubiorem. Koszule te pięknie wyglądają z kontrastującymi krawatami.

Niewątpliwą zaletą kontrastowych prążków bengalskich jest też to, że skutecznie wyszczuplają sylwetkę, zatem polecam je osobom, które szukają ubrań niwelujących ten problem. Oczywiście nie oznacza to, że koszul z tym deseniem nie powinny nosić osoby szczupłe.

Shirts_Green_Washed_Shirt_Single_Cuff_H4619_Suitsupply_Online_Store_2
MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 3Koszula Suitsupply, fot. suitsupply.com

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 10Paul Stuart, fot. paulstuart.com

 

Prążek bengalski pięknie wygląda także na tkaninach typu oxford. Specyfika tego splotu sprawia, że na oxfordzie ten prążek nie jest tak kontrastowy jak na innych tkaninach. Ponieważ sam jestem wielkim fanem takich koszul, to nie mogło ich zabraknąć w kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage. W kolekcji jesień/zima był to prążek w kolorze niebieskim, a w aktualnej kolekcji jest to prążek granatowy.

MrVintage Osovski Wiosna Lato 2016 17
MrVintage Osovski Wiosna Lato 2016 16
Koszula z kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage do kupienia tutajKoszula objęta promocją “Druga -50%”, szczegóły na końcu wpisu.

 

Wąski prążek bengalski

Ten wzór jest sporo węższy od klasycznych prążków bengalskich, przez co jest bardziej uniwersalny i nie tak kontrastowy, z daleka wygląda jak gładka tkanina. Świetnie komponuje się z marynarkami i garniturami w kratę, ponieważ wąska skala wzoru na koszuli nie koliduje z większością krat marynarkowych.  To samo dotyczy krawatów – zarówno te z małym i dużym wzorem będą pasować do takiej koszuli.

Koszule z wąskim prążkiem bengalskim świetnie sprawdzają się w roli koszul biznesowych i jest to dobra propozycja dla osób szukających czegoś klasycznego i stonowanego, ale jednocześnie niebędącego koszulą białą lub błękitną z gładkiej tkaniny.

MrVintage Osovski Wiosna Lato 2016 12MrVintage Osovski Wiosna Lato 2016 10Koszula z kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage do kupienia tutajKoszula objęta promocją “Druga -50%”, szczegóły na końcu wpisu.

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 13

Wąski prążek bengalski jest także bardzo popularnym wzorem na sportowych koszulach oxford nawiązujących do amerykańskiej klasyki stylu preppy.  Takie koszule bez trudu znajdziecie w każdej kolekcji Gant, Polo Ralph Lauren czy Brooks Brothers. Przy tej okazji warto obalić mit mówiący o tym, że prążki są dobrym wzorem wyłącznie dla koszul eleganckich. Poniższe zdjęcia pokazują, że po zmianie tkaniny na mniej formalną i dodaniu sportowych detali do koszuli (np. kołnierz button-down, kieszonka na piersi), ten sam prążek nabiera zupełnie innego charakteru.

MrVintage pl Jak nosic koszule w Bengalski mini 8 gantMrVintage pl Jak nosic koszule w Bengalski mini 7 gantKoszula Gant, fot. gant.co.uk

MrVintage pl Jak nosic koszule w Bengalski mini 7 CTKoszula Charles Tyrwhitt, fot. ctshirts.co.uk

 

Prążek cukierkowy (ang. candy stripe)

To również prążek symetryczny, ale o nieco innym rozstawie wzoru (przy bengalskim prążek biały i kolorowy są tej samej szerokości, a tu białe tło zajmuje większą powierzchnię tkaniny), przez co nie jest tak kontrastowy i wyrazisty. Swoją nazwę wziął od znanych lasek cukierkowych (ang. candy cane) na których można zobaczyć taki wzór. Prążek candy stripe znacznie częściej spotyka się bardziej nietypowych kolorach niż ma to miejsce przy prążku bengalskim.

s14Koszula z kolekcji jesiennej OSOVSKI & Mr. Vintage (już niedostępna)
l2
Koszula z kolekcji jesiennej OSOVSKI & Mr. Vintage, obecnie z rabatem 30% (link)

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 27 AttoliniCesare Attolini, fot. cesareattolini.com

Dzisiaj rekin biznesu. #mrvintage #selfie #powersuit

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

Prążek cukierkowy w odwróconej wersji, czyli tło jest ciemniejsze, a prążek biały

 

Prążek ołówkowy (ang. pencil stripe)

Nazwa trafnie charakteryzuje jego styl. Tkanina wygląda jak biała kartka pokryta cienkimi liniami narysowanymi w równych odstępach. Prążek jest subtelny, ale na białym tle odznacza się dość wyraźnie. To dobra propozycja dla osób, którym podoba się idea koszuli w prążek, ale nie mogą się przekonać do bardziej wyrazistych wzorów (np. prażek bengalski lub cukierkowy). W wiosennej kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage jest jeden piękny model z tym prążkiem.

MrVintage Osovski Wiosna Lato 2016 14MrVintage Osovski Wiosna Lato 2016 13
Koszula z kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage, do kupienia tutaj. Koszula objęta promocją “Druga -50%”, szczegóły na końcu wpisu.

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 39 boggiBoggi, fot. boggi.com

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 29 AttoliniCesare Attolini, fot. cesareattolini.com

 

Prążek przerywany (ang. pin stripe)

Prążek często spotykany na tkaninach garniturowych, rzadziej na koszulowych. Charakterystyczną cechą jest niejednolita linia, która w powiększeniu wygląda jakby powstała z krótkich kresek.

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 7MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 8Koszula Suitsupply, fot. suitsupply.com

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 20 MassimoMango, fot. mango.com

 

Truck stripe

Jest to zazwyczaj wielokolorowy wzór, którego główne prążki przypominają ślady opon na nawierzchni, stąd nazwa truck stripe. W Europie rzadko spotyka się takie koszule, natomiast jest to popularny wzór u marek amerykańskich, nawet przy koszulach garniturowych.

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 16MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 17Koszula Brooks Brothers, fot. brooksbrothers.com

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 14Paul Stuart, fot. paulstuart.com

 

CZY ŁĄCZYĆ PRĄŻKI Z INNYMI WZORAMI?

Oczywiście, że tak, choć u nas nadal często powtarzany jest mit mówiący o tym, że w eleganckiej stylizacji tylko jeden element może mieć wzór. Nic bardziej mylnego. Koszule w prążek mogą świetnie wyglądać z marynarkami i garniturami w kratę, jodełkę, a nawet w prążki. Oczywiście krawat również nie musi być gładki. Taki zestaw wysyła sygnał “to jest gość, który podstawy mody męskiej ma już za sobą”. Trzeba tylko trzymać się zasady mówiącej o tym, że skala wzoru na koszuli powinna być inna (czyli szersza lub węższa) niż skala wzoru na pozostałych ubraniach.

Poniżej kilka przykładów pokazujących jak można łączyć różne wzory.

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 37 boggi
Boggi, fot. boggi.comMrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 38 boggiBoggi, fot. boggi.com

 

KOSZULA W PRĄŻEK CASUALOWO

W koszulach casualowych najpopularniejszym wzorem są kraty a ostatnio różnego rodzaju mikrowzory i nadruki, natomiast prążki spotyka się bardzo rzadko, szczególnie u europejskich marek. Sporo osób uważa je za zbyt eleganckie do zestawów bez krawata, co jest błędem, gdyż wiele zależy od rodzaju tkaniny i kołnierza. Na przykład koszula lniana w prążek bengalski z kołnierzem button-down może być noszona nawet z szortami.

MrVintage pl Dwie pozycje obowiązkowe w mojej letniej garderobie 21MrVintage pl Dwie pozycje obowiązkowe w mojej letniej garderobie 19

MrVintage pl Kurtka dzinsowa 12MrVintage pl Kurtka dzinsowa 3

 

MrVintage pl Sweter z reniferem15MrVintage pl Sweter z reniferem6

MrVintage pl Pl. Trzech Krzyży 3_4, Warszawa 4

MrVintage pl Victorinox 9bMrVintage pl Victorinox 4b

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 18 MangoMango, fot. mango.com

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 30 MorrisMorris, fot. morrisstockholm.com

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 40 boggiBoggi, fot. boggi.com

 

KOSZULA W PRĄŻEK W ZESTAWIE KOORDYNOWANYM

Ja jestem wielkim fanem koszul w prążek noszonych do zestawów koordynowanych z nieformalnymi krawatami i muchami (knity, wełny, grenadyny), zatem i takie rozwiązanie rekomenduję.

MrVintage pl Koszula na szpilke 23
MrVintage pl Koszula na szpilke 8

MrVintage pl Flanela 18MrVintage pl Flanela 14

698A7138-2698A7158-2

Mrvintage pl Kapelusz 19Mrvintage pl Kapelusz 21Mrvintage pl Kapelusz 11

BL DSC01410_MEBL DSC01396_MEfot. blueloafers.com

MrVintage pl Czy spodnie lniane mogą być eleganckie 12MrVintage pl Czy spodnie lniane mogą być eleganckie 7

MrVintage pl 10 ulubionych Vistula 53

MrVintage pl Jak już polubisz, to nie chcesz zdejmować2

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 23 Massimo
Massimo Dutti, fot. massimodutti.comMrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 22 Massimo
Massimo Dutti, fot. massimodutti.com

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 37 Polo SSSuitsupply, fot. suitsupply.com

 

KOSZULA W PRĄŻEK Z GARNITUREM

Prążki na koszuli obniżają jej formalność, ale nie aż tak bardzo jak kraty, zatem w zestawach z garniturami zdecydowanie lepiej sprawdzają się te pierwsze. Symetryczne prążki będą świetnie wyglądać w zestawach biznesowych. Jest to dobra opcja dla osób, które szukają czegoś bardziej wyrazistego niż jednolita biel lub błękit.

Takie koszule są także dobrym narzędziem do tego, by codziennie zmieniać oblicze tego samego garnituru. Mam tu na myśli przede wszystkim robocze klasyki, czyli gładki granat i szary. Wystarczy podmienić koszulę i dodatki, by ten sam garnitur wyglądał każdego dnia inaczej.

MrVintage pl Vistula MTM 16MrVintage pl Vistula MTM 18

Mr Vintage pl Garderoba biznesowa w bagazu podrecznym 26Mr Vintage pl Garderoba biznesowa w bagazu podrecznym 27

 

MrVintage pl 10 ulubionych Vistula 45

MrVintage pl Jak dobierać zegarek 42MrVintage pl Jak dobierać zegarek 40

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 24 AttoliniMrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 26 Attolini

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 35 Polo SSMrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 36 Polo SS

MrVintage pl Jak nosic koszule w prazek 39 boggi

 

 

 

 

Na zakończenie mam dla was dobry rabat na sześć modeli koszul z kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage (w tym cztery w prążek). Przy zakupie dwóch sztuk (lub wielokrotność) otrzymacie rabat 50% na jedną z nich. W koszyku należy wpisać kod 50BIZNES i dzięki niemu cena koszul zostanie obniżona z 369 zł na 277 zł.

Poniżej link do koszul objętych promocją.

1466596083

Podobne wpisy

52
Dodaj komentarz

avatar
35 Comment threads
17 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
41 Comment authors
BłażejNie ma jak granatowy garnitur | Mr Vintage - rzeczowo o modzie męskiejAdamNOLJacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Liam
Gość
Liam

Nie przekonam się. Po prostu nie dam rady.

Przemek
Gość
Przemek

To kwestia akceptacji, raz zalozysz i juz nie bedziesz chcial wrocic do kraty ?

Michal
Gość
Michal

Ja z kolei nie jestem w stanie przelknąć gingham. Probowalem, nie idzie. A wszelkie prążki na koszuli to dla mnie druga skóra :)
Pozdrowienia!

Krzysztof
Gość
Krzysztof

A Ja się przekonałem, poszedłem na całość i ostatni nabytek z Tk maxx to koszula lniana firmy Ralph Lauren w różowo- biały prążek,

Tatarus
Gość
Tatarus

Taką właśnie, tej samej firmie z prążkiem ołówkowym mam na sobie :) Pozdrawiam

Grzegorz CG
Gość
Grzegorz CG

Bardzo dobry artykuł. Zupełnie coś innego niż do tej pory. Ja rowniezjestem zwolennikiem koszul w prążki, bardzo podawała mi się koszula w granatowe prążki od Osowskiego z kolekcji zimowej ale niestety nie udało mi się kupić, może będzie powtórka .Pozdrawiam

Platinet
Gość
Platinet

Świetny artykuł! Wąski prążek bengalski (zgodnie z nazewnictwem użytym w artykule) to mój ulubiony wzór na koszuli.
Pozdrawiam!

Jan
Gość
Jan

Prążki są świetne, uwielbiam! Pin stripe mi nie podchodzi, ale candy i bengal są świetne, i do każualu, i do koordynowanych zestawów. Wprowadzają trochę ciekawszego akcentu gdy koszula w kratę nie pasuje, a można sobie pozwolić na inną niż gładka. Żałuję tylko że nie udało mi się dostać na czas zielonego candy stripe pin collar O&Mr.V :(

gaq
Gość
gaq

Widzę, że blogerska forma dopisuje :). Sążnisty i rzeczowy wpis, gratuluję!

Spotkałem się kiedyś z nazwą hair stripe zamiast “wąski prążek bengalski”.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Świetny wpis, jeden z najlepszych ostatnio

Mariusz
Gość
Mariusz

Też tak sądzę. Mało tego zdjęcia pokazują z Michałem w roli głównej wypadają najbardziej przekonująco. Model “patyk” (przepraszam za określenie) mnie nie przekonują. Są sztuczne.
Krata, praże nie ma znaczenia moim zdaniem ich stopień formalności jest bardzo podobny. Jak koszula jest dobrej jakości to ja jestem za.
Tak trzymać.

Marcin
Gość
Marcin

Nie będę oryginalny: Na taki artykuł długo czekałem.
Dzięki Panu pokochałem koszule w prążki bengalskie, choć dawniej ciężko było je kupić.

Jan
Gość
Jan

No! I tekst się dobrze czytało, i galerię się miło przeglądało :)

Przemek
Gość
Przemek

A ja paski uwielbiam, duzo bardziej niz kraty :) Co do samych “truck stripe” to lubia je tez bardzo Wlosi, i moim zdaniem swietnie komponuja sie w zestawach koordynowanych i mniej formalnych :)
A skoro Polacy tak za nimi nie przepadaja to lepiej dla nas nielicznych :)

By the way: swietny artykol!

Zbigniew
Gość
Zbigniew

kapitalny wpis ,stary dobry Mr.Vintage powrócił

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Chciałem zapytać czy te zielone spodnie na zdjęciach oznaczonych blueloafers to len ? Gdzie je można dostać, strasznie podobają mi się te zaszewki. Z koszulą w prążki i sportową marynarką tworzy to ciekawy zestaw. Ps. Świetny artykuł.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

To pytanie raczej do Mikołaja Pawelczaka pozdrawiam

Krzysztof (ale inny :))
Gość
Krzysztof (ale inny :))

Wygląda jak len. W przypadku BlueLoafers stawiam na bespoke.

Przemo
Gość
Przemo

Dobry rzeczowy wpis w typie poradnika. Mały minusik za brak historii o początkach koszuli w prążek. Raz widziałem ładną koszulę w wąski czerwony prążek ołówkowy na jedną lub kilka nici. Dawała super efekt koszula z daleka wydawała się biała, natomiast w zbliżeniu pojawiał się subtelny wzór.

trackback

[…] zdjęć do ostatniego wpisu o koszulach w prążek znalazłem bardzo ładny krawat jedwabny na stronie Charlesa Tyrwhitt’a, który […]

Paweł
Gość
Paweł

Witam, co Pan sądzi o koszulach w poziome paski?

Paweł
Gość
Paweł

Jak długo będzie działał kod rabatowy?

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Z ciekawości – jak sprzedawały się koszule o rozmiarach przeznaczonych na mężczyzn o niższym wzroście (poniżej 170)? Czy teza o tym, że producenci nie mają takich w swojej ofercie, dlatego, że zalegają później w magazynach znajduje potwierdzenie w wynikach sprzedaży?

Michał
Gość
Michał

No to jestem wyjątkiem chyba, ponieważ u mnie większość koszul to wszelkiego rodzaju prążki lub gładkie – kratkę mam tylko jedną :)

Robert
Gość
Robert

O rany, nawet nie miałem pojęcia, że tego typu koszule są w Polsce tak mało popularne! Nie zwróciłem nigdy na to uwagi, no ale nie pracowałem też w sklepie odzieżowym, jak Pan.

Mój ulubiony formalny zestaw to dwurzędowy granatowy garnitur, koszula w bengalski prążek o podobnym odcieniu granatu lub niebieskiego co garnitur i czerwony jedwabny krawat w białe groszki.

Tom
Gość
Tom

Te koszule CT shirts Washed Oxford (w tym prążkowana, którą widać na zdjęciu) są jakieś dziwne. Białe zapewniają niesamowitą przewiewność a te wzorzyste i różnokolorowe już nie, mimo że wykonane z tego samego materiału. Czym oni barwią te koszule, że tylko biała zachowuje właściwości bawełny typu oxford?

kristof
Gość
kristof

Tez mysle,że koszule w paski,prążki są ok.Ogólnie fajny wpis dużo zdjęć…inspiracji

ziolkowm
Gość
ziolkowm

Osobiscie sie przekonalem do koszul w paski, zwlaszcza po zakupie koszuli od Brook Brothers

Paul
Gość
Paul

Osovski rzuci jeszcze jakieś koszule lniane w brakujących rozmiarach czy to już definitywny finalny kończący się koniec?

Andrzej
Gość
Andrzej

Ale muchy do tego swetra z reniferem to chyba by Pan ponownie nie założył. Mylę się ?

Velahrn
Gość
Velahrn

Mr Vintage, pisałeś kiedyś, że na zalando obniżki na przedmioty przyznaje skrypt. Czy mógłbyś opisać, jak on działa? Poluje na jedne buty, ale na razie są za drogie – kiedy mogę liczyć na przecenę?

Jan
Gość
Jan

Jak zostanie mało sztuk albo będzie przecena tej marki. Ostatnie są mocno przeceniane, osobiście z 800 na bodaj 240 zjechałem. Ostatnia para w tym rozmiarze.

Jacek
Gość
Jacek

Koszula z bawełnianej flaneli zamówiona.Nareszcie jest.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Z czym łączyć lnianą koszule w kolorze khaki ciemnym ?

NOL
Gość
NOL

Ze spodniami

Tom
Gość
Tom

Czy na chwilę obecną istnieje możliwość wykorzystania jakichkolwiek kodów rabatowych na Suitsupply czy sklep nie korzysta z tego typu narzędzi promocyjnych?

Jan
Gość
Jan

AFAIK – nie korzysta, a jedyne wyprzedaże to tylko outlet, o ile jest otwierany w danym roku dla Europy.

Franciszek
Gość
Franciszek

Michale, jestem mocno zawiedziony zakupem butów marki Tallinder http://www.tallinder.com/pl/pl/man/all/shoes/ok088-28x/men-s-loafer-shoes Przy ostatnim artykule, nawet pytałem Ciebie co o nich sądzisz i napisałeś, że przymierzałeś i są wygodne. Miałem je na nogach dzisiaj pierwszy raz, przez godzinę i parę minut. Jak wracałem z kościoła do auta miałem jakieś 30 metrów, w tym czasie padał deszcz, więc dużo na buty nie na padało. Widzę, że na butach pojawiły się purchle – wybrzuszenie, ślady po kroplach wody. Kremy i pasty nic nie pomagają, nawet te Saphir. Reklamować je czy jeszcze dać im szanse? Może już za bardzo przywykłem do lepszych butów i w tych tańszych to normalne?

MoF
Gość
MoF

Witam,

Panie Michale, który z poniższych garniturów będzie bardziej odpowiedni na własny ślub ?

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-71603
http://vistula.pl/garnitury/garnitur-3-cz-,id-74567

konwil
Gość
konwil

Na ślub, zwłaszcza własny, nie brałbym z tą kieszonką trzecią (biletówką) :-) Wybieram się we wrześniu na wesele kolegi i dzisiaj odbieram taki (jeśli mój rozmiar wreszcie dojedzie): http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-70991

Ostre klapy, dwa rozcięcia z tyłu, lekka fakturka (to raczej nie dla Pana Młodego) – też miałem dylemat i rozważałem kilka wariantów (mało zostało w moim rozmiarze), w podobnym kolorze, w tym jeden trzyczęściowy. Piszę to pod kątem tego, że warto wybrać się do salonu – może już byłeś – są w stanie zamówić bez obowiązku kupna, tyle że ja już czekam prawie tydzień…

Pozdrowienia

Przemek
Gość
Przemek

Michał co sądzisz o tych butach i ich ewentualnej jakości? Nieudana hybryda czy zabawa konwencją jeszcze w guście?
http://www.massimodutti.com/pl/wyprzeda%C5%BC-obni%C5%BCki/buty/botki-z-podw%C3%B3jn%C4%85-sprz%C4%85czk%C4%85-c1403303p7072074.html?colorId=700&categoryNav=1403303

Michał
Gość
Michał

Rzeczywiście ostatnio wszędzie widać Panów w koszulach w kratę, nikt nie może się przełamać do prążków, a ja je uwielbiam, Nabyłem ostatnio koszulę z kolekcji PAWO, w zestawie z granatową i szarą marynarką wygląda świetnie :):)

http://sklep.pawo.pl/koszule/2482-KOSZULA-SUBITO-SLIM.html

Pozdrawiam i miłego wtorku wszystkim życzę!!

Jacek
Gość
Jacek

Świetny tekst, dawno mi tego brakowało czyli tego co było fundamentem Twojego bloga…. poradnika ; )

Jacek
Gość
Jacek

Twojego blogu, chyba powinno być poprawnie ( kurcze człowiek ma czasem śmietnik w głowie zamiast polszczyzny )

Adam
Gość
Adam

Ja koszule w prążki nawet lubię, a też nie mogłem się od kraty odzwyczaić. Odnośnie rozmiaru koszul. Wiecie może jaka firma robi najkrótsze długie rękawy? U mnie zazwyczaj właśnie rękaw jest za długi o kilka centymetrów.

trackback

[…] kolekcji OSOVSKI & Mr. Vintage. Śnieżnobiała tkanina z niebieskim prążkiem ołówkowym (tu więcej o rodzajach prążków) świetnie komponuje się z gładkim granatowym garniturem. To dobra […]

Błażej
Gość
Błażej

Czy prążek będzie pasował też osobom szczupłym i wysokim, czy optycznie będzie je niepotrzebnie wydłużał? Jak to jest?