fbpx

Ford Kuga, Łódź i moda – ciąg dalszy

27 komentarzy

TEKST KOMERCYJNY

W poprzednim tekście dotyczącym testów Forda Kuga opisałem przede wszystkim pierwsze zadanie, które polegało na ubraniu fanów marki w stylizacje inspirowane nowym modelem Forda. W tej konkurencji nadal możecie głosować na mnie i na Artura (szczególnie, że na razie prowadzą Eliza i Gerard). Głosowanie trwa do 2 maja na fan page’u Ford Polska. O pozostałych dwóch zadaniach wspomniałem pobieżnie, pora zatem rozwinąć ten temat.

IMG_0079M
IMG_0066M

Pisałem już, że nasze jazdy testowe odbyły się w Łodzi, podczas trwania Fashion Week Poland. Drugie zadanie było ściśle związane z tym właśnie wydarzeniem. Oba zespoły udały się w pobliże głównej hali, w której odbywały się sobotnie pokazy mody. Gdy już udało nam się zaparkować, pomiędzy dwoma Fordami rozwinięto czerwony dywan. Nasze zadanie polegało na namówieniu (w ograniczonym czasie) jak największej liczby widzów Fashion Week do sfotografowania się na czerwonym dywanie na tle Fordów Kuga. Artur i Gerard namawiali przechodzące osoby do pozowania, a ja i Eliza je fotografowaliśmy. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z mojego aparatu.

IMG_0085M IMG_0087M IMG_0110M IMG_0090M IMG_0107M IMG_0104M IMG_0102M

Konkurencja zakończyła się remisem 13:13. Obie drużyny namówiły taką samą liczbę osób do pozowania. Przekrój ubiorów był bardzo szeroki – od zwyczajnych casualowych stylizacji po kompletnie odjechane kreacje, które należy traktować jak przebrania, a nie jak ubrania. Powszechnie mówi się o tym, że Fashion Week Poland to parada „pokemonów mody” (pierwszy tego określenia użył chyba Michał Zaczyński) i faktycznie jest w tym sporo prawdy. Nie ukrywam jednak, że jestem pełen podziwu dla osób, które chcą się bawić w takie przebieranki, a w dodatku prawdopodobnie dobrze się w tym czują.

Ostatnie zadanie było bez wątpienia najbardziej interesujące pod względem motoryzacyjnym (szansa na przetestowanie samego samochodu), a dla nas również pod względem turystycznym (możliwość bliższego poznania Łodzi). Musieliśmy znaleźć na terenie miasta jak największą liczbę ciekawych wizualnie miejsc, na tle których wykonywaliśmy zdjęcia z Fordem Kuga. Zadanie pozornie wydawało się łatwe, lecz nie mieliśmy zbyt wiele czasu (dwie godziny), a poza tym ani ja, ani Artur nie znaliśmy dobrze Łodzi. Działaliśmy zatem trochę chaotycznie i na wyczucie. Ja faworyzowałem miejsca z surową, postindustrialną architekturą z czerwonej cegły. Uwielbiam klimat takich miejsc, a Łódź jest pod tym względem bezkonkurencyjna. Szkoda, że mieliśmy tylko dwie godziny, gdyż do tej pory bywałem w Łodzi tylko przejazdem.

Poza wielkimi budynkami starych fabryk moją uwagę przyciągnęły niezwykłe murale na ścianach kamienic, a także famuły w dzielnicy Księży Młyn. Są to niewielkie bloki mieszkalne z czerwonej cegły, budowane dla pracowników zakładów przędzalnianych. Ich historia sięga końca dziewiętnastego wieku, lecz nadal są w bardzo dobrym stanie – w tamtym miejscu czas się zatrzymał. Łódź to wspaniałe miasto i z chęcią poznam je bliżej przy następnej okazji. To również raj dla pasjonatów fotografii miejskiej. Poniżej kilka ujęć z odwiedzonych przez nas miejsc.

IMG_0134M IMG_0150M IMG_0137M IMG_0076M IMG_0077M IMG_0170M IMG_0172M IMG_0179MM

W tej konkurencji zdecydowanie wygrali Eliza i Gerard, którzy sfotografowali większą liczbę miejsc na terenie Łodzi.

Cały wyjazd był dla mnie fajną, oderwaną od tematyki bloga przygodą i cieszę się, że coraz więcej firm chce realizować tak ciekawe kampanie. A samą Łódź z pewnością jeszcze odwiedzę – to niezwykłe miasto.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AK
11 lat temu

Ja także uwielbiam klimat Łodzi. Cała dzielnica Księży Młyn, to ciekawy pomysł na 2-3 dni zwiedzania. Najlepiej pieszo.

Rafał
11 lat temu

„Powszechnie mówi się o tym, że Fashion Week Poland to parada ?pokemonów mody? (pierwszy tego określenia użył chyba Michał Zaczyński) i faktycznie jest w tym sporo prawdy.”

Patrząc na te fotki to chyba sporo więcej niż sporo ;)
Faceci są tam ubrani w najlepszym razie przeciętnie. Za to dziewczyny na 3 i 5 zdjęciu całkiem fajnie moim zdaniem.

Rafał
11 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

To tym bardziej :)

Bartek Kawecki
11 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Wśród wolontariuszy FW na takich ludzi panuje określenie „aluminium”, które wzięło się pana, który miał maskę całkowicie lustrzaną. Resztę ubioru też :)

lady-and-the-dress
11 lat temu

Ach…
Uprzejmie uprasza się współkomentujących o nienarzekanie: ludzie ładni i grzeczni, miasto z przemysłową historią i tekstylnymi tradycjami, a mnie się tęskno okrutnie zrobiło… przecież ja też Łodzianka.
Zapewniam, że znajdzie się więcej uroczych i inspirujących miejsc: muzea (sztuki i włókiennictwa), pałace (Poznańskiego) i wille fabrykantów, ulica Piotrkowska i przepiękne przykłady Art deco…
A las Łagiewnicki, a park Zródliska z palmiarnią, a uroczy, wypielęgnowany Ogród Botaniczny, a…?
Serdecznie pozdrawiam, dziękując za ożywienie wspomnień.
Nie będziecie rozczarowani Łodzią.

by serious
11 lat temu

Uprzejmie uprasza się o konstruktywne komentarze, nieważne czy pozytywne czy negatywne.

lady-and-the-dress
11 lat temu
Reply to  by serious

Słuszna uwaga:).
Dlaczego by samemu się do niej nie dostosować?

Marek
11 lat temu

Mr Vintage zapraszamy do naszego miasta na dłużej. Łódź to miasto pełne uroku i bardzo niedoceniane w naszym kraju oraz ostatnimi laty niestety się wyludniające.
pozdrawiam
rodowity łodzianin

M
11 lat temu

Nic, tylko czekać, aż Mr Vintage będzie testować Bentleye:)

Uomophobe
11 lat temu

Pan Przestarzały napisał: „W tej konkurencji nadal możecie głosować na mnie i na Artura (szczególnie, że na razie prowadzą Eliza i Gerard)”

Nic dziwnego, że Eliza i Gerard wygrywają. Na Gerarda głosują kobiety bo wygląda sexy.
Mężczyźni nie wiedzą jak się ubrać, żeby wyglądać sexy dla kobiet.
To wiedzą kobiety, jak sexy ubrać mężczyzn, ale faceci ulegają przesądowi że kobiety nie wiedzą jak się powinni ubierać.
I dlatego faceci ubierają się tak, że wyglądają atrakcyjnie dla homoseksualistów.

mikk
11 lat temu

Pan w niebieskiej czapce ma moje okulary PRADA!

Monika
11 lat temu

Tylko czemu ci młodzi ludzie tacy garbaci? Tak się teraz pozuje?

Rollin'
11 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Nie szedłbym tak daleko. Myślę, że to też w pewnym sensie moda. Spójrzmy na Cary’ego Granta w ’57 http://www.youtube.com/watch?v=6W83QYxqRFA . Chciałoby się rzec — on nie idzie, on płynie.

A teraz porównajmy ze scenką z przedostatniego Bonda i z Georgem Clooneyem odbierającym Oscara http://www.youtube.com/watch?v=tvYB5Z7PWTk http://www.youtube.com/watch?v=NqDbG9h-f7c . Jeden i drugi ma opuszczoną głowę. A na pewno tych dwóch ostatnich do swoich ról przechodziło bardziej intensywne treningi niż Cary Grant przeszedł kiedykolwiek.

Mr. Sale
11 lat temu

Mi z całego pokazu najbardziej przypadł do gustu budynek z czerwonej cegły. Poza tym Łódź kojarzy mi się raczej industrialnie. Za to murale i kamienice takie same jak we wrocławskim śródmieściu :)

M
11 lat temu

Mr Vintage,

Poszukuję marynarki jasnobrązowej w kratę glen plaid (może być lżejsza wełna, albo wełna z domieszką lnu, w każdym razie coś na wiosnę i lato). Czy widziałeś gdześ może takową? Chodzi mi o taką w stylu Ralpha Laurena Polo lub Ganta.

Pozdrawiam,
M

Wilhelm
11 lat temu

Nie w temacie, ale należy się pochwała MrVintage, że trzyma poziom z częstym publikowaniem tekstów. Blog Macaroniego się całkowicie wypalił: 2 miesiące ani dudu, nawet komentarze przestał moderować.

Narzekajmy! | agt
11 lat temu

[…] się klimatem, który przyciąga fotografów, filmowców, na który zwracają uwagę przyjezdni (Mr. Vintage: „Łódź to wspaniałe miasto i z chęcią poznam je bliżej przy następnej okaz…) przemysłową przeszłością tworzącą nową jakość (lofty, przestrzenie użytkowe, […]

Agata
11 lat temu

Po raz kolejny czytam pochwały na temat mojego kochanego miasta po Fashion Week’u, to niesamowicie dla rodowitej łodzianki budujące :) Polecam się na przewodnika, znam trochę klimatycznych miejsc i mam niemałą wiedzę o mieście (studiuję z resztą turystykę, co zobowiązuję…). Szkoda, że nie przechodziłam koło Waszego dywanu we właściwym czasie, z pewnością bym nie odmówiła!

Narzekajmy! | Jej Wysokość
9 lat temu

[…] się klimatem, który przyciąga fotografów, filmowców, na który zwracają uwagę przyjezdni (Mr. Vintage: „Łódź to wspaniałe miasto i z chęcią poznam je bliżej przy następnej okaz…) przemysłową przeszłością tworzącą nową jakość (lofty, przestrzenie użytkowe, […]