fbpx

W COSTA COFFEE o trendach jesień-zima 2014/15 – relacja

60 komentarzy

WPIS POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z COSTA COFFE

W miniony poniedziałek miałem przyjemność spotkać się w Warszawie z sympatykami bloga i dzisiaj mam dla was krótką fotorelację z tego spotkania. Sieć kawiarni COSTA COFFEE zaprosiła mnie do udziału w „Read aloud days”. Założeniem tej inicjatywy było zorganizowanie cyklu spotkań z trzema osobami, które wydały lub w najbliższym czasie wydadzą książkę. Co prawda zawsze podkreślam, że jestem przede wszystkim blogerem, ale jak wiadomo debiut „pisarski” mam już za sobą, zatem znalazłem się w gronie trzech autorów zaproszonych do tej akcji.

Dotychczasowe spotkania i dyskusje skupione wokół „Rzeczowo o modzie męskiej” zawsze były dla mnie ciekawe, więc i tym razem z przyjemnością przyjąłem zaproszenie. Postanowiłem jednak trochę odejść od tematu książki, wszak spotkań autorskich było już kilka w Warszawie. Uznałem, że muszę przygotować coś, czego uczestnicy nie przeczytają na blogu i w książce, a będzie równie ciekawe. Coś, co zachęci ich do ruszenia się poza centrum Warszawy. Kawiarnia w Sadyba Best Mall jest kolejnym punktem, który przeszedł rebranding i zmienił nie tylko nazwę z coffeheaven na COSTA COFFEE, ale także całą ofertę produktową i wystrój.

Postawiłem na temat, który pojawia się na blogu cyklicznie dwa razy w roku, a mianowicie światowe trendy w modzie męskiej na nadchodzący sezon. Co prawda dopiero rozpoczyna się prawdziwe lato, ale do sklepów wchodzą już kolekcje jesienne, więc wbrew pozorom nie był to temat wyprzedzający aktualne trendy o kilka miesięcy, lecz raczej kilka tygodni.

MrVintage pl Costa Coffee 2

 

Co ciekawe, pogoda spłatała niezłego figla właśnie w dniu mojej prezentacji. Warszawa była sparaliżowana ulewnym deszczem.  Aura bardziej przypominała środek jesieni niż lata, więc tym bardziej byłem miło zaskoczony dobrą frekwencją, a jeszcze bardziej dużą liczą pań w gronie słuchaczy. Okazuje się, że moda męska może być również interesująca dla kobiet.

W mojej prezentacji pokazałem i omówiłem kilkadziesiąt najbardziej charakterystycznych trendów sezonu jesień-zima 2014/2015. Subiektywny przegląd tradycyjnie oparłem na kolekcjach największych domów mody i najbardziej znanych projektantów. Mówiłem o kolorach, detalach, fasonach.

Później oczywiście był czas na pytania, wspólne zdjęcia, podpisywanie książki i bardzo miłe indywidualne rozmowy. Przy okazji dziękuję jeszcze raz wszystkim, którym udało się dotrzeć w to ulewne popołudnie na Sadybę. Kto przybył, to mam nadzieję, że wyszedł zadowolony, a pozostałych zapraszam na artykuł o trendach najbliższego sezonu jesień/zima na początku września.

MrVintage pl Costa Coffee 1 MrVintage pl Costa Coffee 3 MrVintage pl Costa Coffee 4 MrVintage pl Costa Coffee 5 MrVintage pl Costa Coffee 9 MrVintage pl Costa Coffee 6 MrVintage pl Costa Coffee 8 MrVintage pl Costa Coffee 16 MrVintage pl Costa Coffee 7 MrVintage pl Costa Coffee 10 MrVintage pl Costa Coffee 11 MrVintage pl Costa Coffee 13 MrVintage pl Costa Coffee 14 MrVintage pl Costa Coffee 15

Costa Coffe

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
60 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
spindr
9 lat temu

Szkoda, że napisałeś dopiero po tym, jak spotkanie się już odbyło.

spindr
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Najlepsze byłyby powiadomienia na e-mail ;)

mr
9 lat temu
Reply to  spindr

Panie Michale, ale podpisywać książkę plastikowym długopisem ??? Ja myślę że przy tym poziomie ubioru i stylu to już pióro konieczne. Polecam :-)

Krzysztof
9 lat temu

Też bym się wybrał gdybym wiedział pozdr

Sebastian Karwowski
9 lat temu

Karl Pilkington, jak żywy!

Blackmar
9 lat temu

Ale Karl to idiota! ;) I strasznie się ubiera, wiec nie mozna pomylić :)

Paweł
9 lat temu

Kiedy, Panie Michale będzie jakiś następny wykład w Warszawie? Jeżeli tak, to gdzie?

Paweł
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Można prosić o jakieś wcześniejsze informacje, o Pana wizytach z wykładami w Warszawie , najlepiej na fanpag-u albo blogu, chyba nie tylko ja jestem zainteresowany :)

Paweł
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Dziękuję

Mariusz
9 lat temu

Można prosić o szczegóły na temat pana stylizacji?

Tomek
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Pytanie odnosnie Grensonow. Jaki to model i czy ich rozmiary rzeczywiscie wypadaja wieksze niz standardowo?

Gregorio
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Przepraszam.Włożył Pan nogawki do kaloszy ? Czy może nie ?

wojvv
9 lat temu

Bardzo ładna poszetka. Może przyjmiesz jako stałą zasadę aby podawać opisy wszystkich elementów swoich stylizacji we wszystkich wpisach? Dobrych przykładów nigdy za wiele. (I możesz mieć kolejne narzędzie marketingowe dla swojej strony/firmy)

Pozdr,
wojvv

Olgierd
9 lat temu

read aloud days…
Sadyba (!) best mall…
rebranding…

It’s quite pity we Poles seem to be ashamed to speak Polish and prefer some sort of English instead. It is difficult to find a „sklep” — all are shops or at least outlets nowadays — and simple „kawiarnia” is rare, too (remember „seersucker”? ;-)

Noting so I must admit I am trying to curse Italian at least: vafanculo! porca putana! It’s pretty „pitti-uomo-esque” at last and I strongly advise to speak like that :)

MSPANC :)

Blackmar
9 lat temu
Reply to  Olgierd

Kolejny przykład globalizacji i dominacji angielskiego na świecie. Kiedyś tak było z łaciną czy francuskim a w języku polskim dodatkowo niemieckim i rosyjskim (wpływy w poszczególnych zaborach). Tez mnie to irytuje, ale jest bardzo trudne do powstrzymania.

Lolek
9 lat temu
Reply to  Blackmar

A ja myślę, że ludzi to – w ich mniemaniu – nobilituje. Wtrącając angielskie słówka w każdym zdaniu chcą sprawiać wrażenie w rodzaju „oj, zapomniałem jak to jest po polsku… wiesz, ciągle w rozjazdach po Europie…” ;-)

Wojtek
9 lat temu

Panie Michale, proszę kupić porządny długopis. Taka modowa stylizacja i do tego plastikowy BIC? Nie uchodzi :)

Paweł
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Gdzie tam długopis! Trzeba zainwestować w pióro.

Olgierd
9 lat temu
Reply to  Paweł

@Paweł:
>Gdzie tam długopis! Trzeba zainwestować w pióro.

Jak ktoś nie ma zdrowia do pióra wiecznego — wierzę, że można nie mieć do tego zdrowia — dobrym rozwiązaniem jest porządne kulkowe, np. Uni-Ball Vision Elite (samoloto-odporne). Dość eleganckie, ładnie pisze, same plusy.

No chyba że znajdzie się sponsor na coś innego ;-)

Robert
9 lat temu

Fotki fajne….a coś o tych trendach na zimę? Niektórzy mieszkają na dalekiej prowincji i w Warszawie nie bywają

Michał
9 lat temu

Coś złego zadziało się z długością krawata :)

Artur L.
9 lat temu

Musisz pomyśleć o technikach prezentacyjnych. Nie można tak przygotowywać slajdów, żeby palcem latać po ekranie. Kup Apple i zainstaluj program Keynote – wejdziesz w inny świat.. Z korzyścią nie tylko dla Ciebie…

Jan
9 lat temu
Reply to  Artur L.

Przy takim małym ekranie i do tego nie z projektora (a więc nie ma cienia) ? nie widzę nic złego w pokazywaniu palcem. Wskaźników używa się dla wygody, a w tym wypadku ekran tego nie wymaga.

Artur L.
9 lat temu
Reply to  Jan

Przy takim małym ekranie i do tego nie z projektora (a więc nie ma cienia) ? nie widzę nic złego w pokazywaniu palcem. Wskaźników używa się dla wygody, a w tym wypadku ekran tego nie wymaga.
——–
Nie
Prawidłowo przygotowana prezentacja nie wymaga używania ani palca
ani wskaźnika
jak trzeba pokazać detal
to na oddzielnym slajdzie..
al

Paweł G
9 lat temu

…a ja odnośnie tych kaloszy Swims. Rozmiar kupuje się taki jak buta czy trzeba wziąć poprawkę na wymiary zewnętrzne i kupować większe?

Bartek
9 lat temu

Jestem zawiedziony, że nie było informacji o spotkaniu na blogu! Nie korzystam ze strony typu fan, a do Sadyby mam 5 minut piechotą. Do poprawki.

Rossi
9 lat temu

Madonna, porca miseria!
Dobry przykład, jak traktujemy reklamy. Wzrok prześliznął się po tym afiszu, a mózg nie zanotował nic!
Michał, nie zasłaniaj się FB, instagramem i innymi wynalazkami. Masz czytelników w różnym wieku, którzy nie używają takich, lub też programowo są im przeciwni. Żeby mi to było ostatni raz!

;-)

ania
9 lat temu

Czy mógłbyś polecić warte odwiedzenia second-handy w warszawie?

Tomas_h
9 lat temu
Reply to  ania

watpie ze takie w ogole sa……

Arata Sebiro
9 lat temu

A co to za dziwna długość krawata i wiejące nudą na kilometr poszetka :(? Chociaż nudnawa poszetka trochę mniej mnie dziwi niż długość krawata bo:
1) Poszetka.com ma nudne, wręcz „dziadkowe” wzornictwo.
2) Jest to subiektywny wybór noszącego ;).

Przepraszam za „uszczypliwość” ale pretendując do roli znawcy tematu trzeba trzymać poziom wszędzie i to 24h na dobę.

Robert
9 lat temu
Reply to  Arata Sebiro

A co się stało z Sheafferem ? długopisem albo piórem, które widziałem na fotografiach? Nie używa Pan?

skur_wyszyna
9 lat temu

Tak już pastwiąc się nad krawatem – przyglądam się temu wiązaniu i czy mi się wydaje czy to jest Windsor?? Windsor do knita??… 4-in-hand podwójny wyglądałby o niebo lepiej – chyba, że to jakoś tak dziwnie uwiązany 4IH…

Pzdr
Grzesiek

Arata Sebiro
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Do knitów polecam węzeł Orientalny. Moim zdaniem będzie estetyczniej wyglądał. Poszetka to faktycznie rzecz gustu ale przyczepić się można, prawda ;)?

skur_wyszyna
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Zwracam honor – też jakiś czas temu miewałem z tym problem, że wiązanie wychodziło mi zbyt obfite i można było pomylić z Windsorem (w szczególności przy bardzo mięsistych krawatach), ale zacząłem szukać i kombinować i tak gdy pierwszy raz obwijam krawat idę „dołem” wiązania, a za drugim razem „górą” wiązania, dzięki temu sam węzeł wychodzi podłużny i tak jak wyglądać winien. Niestety wciąż mam problem z wiązaniem tak jak wiążą w Suitsupply, które jest dla mnie mistrzostwem i idealnym wiązaniem 4IH!

Alek Boldłin
9 lat temu

Czy ktoś wie gdzie mogę dostać bordowe lub śliwkowe szorty bo w znanych mi sieciówkach dostępna jest przeważnie czerwień?

Piotr
9 lat temu
Reply to  Alek Boldłin

Kiedyś dość często widywałem. Sprawdź Peek & Cloppenburg tam mają dużo szortów ostatnio i H&M.

Alek Boldłin
9 lat temu

Przy okazji mam pytanie dotyczące portugalskich mokasynów marki Storm. Chciałbym wiedzieć jaką mają opinie w kwestii użyteczności.

Paweł
9 lat temu
Reply to  Alek Boldłin

Użytkuję mokasyny STORM od początku sezonu. Są bardzo wygodne, lekkie i solidnie wykonane. Na pewno kupię drugą parę ale w innym kolorze.

Franki
9 lat temu

A tak trochę z innej beczki. Nurtuje mnie, czy Pan, Panie Vintage odrywa metki z pozyskanych ubrań. Chodzi o te z informacją o tkaninie, wskazówkami dot. prania itp. A czy producenci ubrań raczej nastawiają się na to, że te metki będą usuwane przez klientów, czy raczej nie. Cóż, pozostawienie metek przy wielu rzeczach wywołuje odczucie dyskomfortu… A więc jak to jest Panie Vintage?

paero123
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Ejże :-)

Tomasz
9 lat temu

Trochę nie na temat, ale mam ważne pytanie. Elegancka biała koszula powinna być gładka, czy mieć fakturę (jakby wytłoczony mikrowzór)? Bo wiele koszul vistuli i wólczanki posiada właśnie takie faktury.

http://vistula.pl/koszule/koszula,id-64956

Marek72
9 lat temu

Michał, brązowy krawat gryzie się z tym zestawem. i jest dość ponury.

Mirek
9 lat temu

Nie wiem co mam o tym myśleć ale odkąd stosuję rady Mr Vintage mam wrażenie, że oglądają się za mną… inni mężczyźni. W dodatku prawią mi komplementy częściej niż kobiety.