fbpx

„Rzeczowo o modzie męskiej”. Moja książka – kulisy i przedsprzedaż

243 komentarze

Nadszedł wreszcie ten moment, gdy mogę ogłosić start przedsprzedaży mojej książki. Pamiętam doskonale wpis sprzed ponad roku, w którym pisałem o rozpoczęciu tego projektu, a lada dzień książka trafi do księgarń. Zleciało bardzo szybko. Zresztą ostatni rok był dla mnie niesamowity. Zaczął się od zmiany wyglądu bloga i przeniesienia na własną domenę. Później była decyzja o komercjalizacji bloga i rezygnacja z etatu. Miesiąc temu nagroda Fashion Magazine, a teraz na koniec tego dobrego roku – książka.

Tytuł „Rzeczowo o modzie męskiej” oczywiście został zaczerpnięty z bloga, ale oddaje on też ideę książki. Koncepcja była podobna jak w przypadku bloga – dużo praktycznych porad, wiedza podana w rzeczowy i przystępny sposób, dużo zdjęć. Nie miałem ambicji by tworzyć bezosobowe dzieło typu „encyklopedia mody męskiej” dla wąskiej grupy pasjonatów (takie książki już są na rynku). Chciałem stworzyć najlepszy poradnik o modzie męskiej i męskim stylu, dostosowany do współczesnych czasów i polskiego odbiorcy. Przeczytacie w nim teorię, ale znacznie więcej jest praktycznych porad. Zależało mi także na tym, by w przeciwieństwie do wielu innych książek pokazać także modę casualową, a nie tylko garniturową i formalną.

W wasze ręce oddaję poradnik o objętości 280 stron. Wydaje się, że to sporo, ale już w momencie składu książki okazało się, że wyprodukowałem treści na ponad 300 stron, a ustalony z wydawnictwem limit zakładał maksymalnie 250-260 stron. Pewne wątki musiałem wykreślić, a inne skrócić, ale może to i dobrze. Została sama esencja współczesnej mody męskiej. Gdybym teraz w 100% wyczerpał temat, to zamknąłbym sobie drzwi do kolejnych publikacji. Oczywiście nie wiem jak sprzeda się ta książka i czy w ogóle będzie taka opcja, ale kto wie… Z niecierpliwością będę czekał na pierwsze recenzje i wyniki sprzedaży.

MrVintage pl Książka Rzeczowo o modzie męskiej 1


Teraz trochę szczegółów zakulisowych.

UBRANIA I DODATKI WYKORZYSTANE W KSIĄŻCE
Na kartach książki znajdziecie dużo gotowych stylizacji w których wykorzystałem głównie produkty marki Bytom i kilkunastu marek z portfolio answear.com. To te dwie firmy są partnerami wydania. Zależało mi na tym, by w przeciwieństwie do bardziej znanych książek (np. „Genteman. Moda ponadczasowa” B.Roetzel’a i „Gentleman. Mam zasady” A.Granville’a) pokazać produkty bardziej przystępne cenowo dla przeciętnego czytelnika i dostosowane do lokalnego rynku.

SESJE ZDJĘCIOWE
Pierwotnie przeszła mi przez głowę myśl, by w sesjach wykorzystać siebie jako modela, ale szybko doszedłem do wniosku, że to zły pomysł. Po pierwsze byłoby to niezwykle czasochłonne przy liczbie zdjęć jaką potrzebowaliśmy. Po drugie i chyba najważniejsze – nie ma możliwości by każda sztuka odzieży leżała na mnie poprawnie (szczególnie marynarki i spodnie), a pokazywanie słabych zdjęć nie ma sensu. I jeszcze po trzecie – zależało mi na neutralnym przekazie (stąd manekin krawiecki), a kilkadziesiąt zdjęć z moją osobą w roli modela byłoby przesadą, szczególnie dla osób, które nie przepadają za moją urodą, wyrazem twarzy itp. Wykorzystaliśmy manekiny krawieckie.

Z kilku stylizacji nie jestem zadowolony, ale przy tej ilości zestawów i tempie prac musiały się trafić również te gorsze.

OKŁADKA
Pomysł na okładkę z moim zdjęciem pojawił się późno, bo na dwa tygodnie przed oddaniem książki do druku. Wcześniej, przez kilka miesięcy koncepcja była taka, że okładka będzie minimalistyczna (same napisy), a jej tłem będzie skan tkaniny z ciekawym wzorem (krata). Okazało się, że projekty wyszły kiepsko i wydawnictwo namówiło mnie na wykorzystanie zdjęć, które były wykonane na potrzeby notki biograficznej i materiałów prasowych. Autorem sesji okładkowej jest Wiktor Franko.

MrVintage pl Książka Rzeczowo o modzie męskiej 2

PRZEDSPRZEDAŻ I SPOTKANIA

Pora na szczegóły dotyczące przedsprzedaży, kanałów dystrybucji i spotkań z czytelnikami.

Już dziś zapraszam was do skorzystania z oficjalnej przedsprzedaży, dzięki której książkę otrzymacie najszybciej, w dodatku z dużym rabatem. Zamówienia można składać na LaBotiga.pl. Po wpisaniu hasła VINTAGE w formularzu zamówienia otrzymacie 25% rabatu. Książki będą wysyłane od 26 listopada. Tutaj możecie zobaczyć kilkanaście pierwszych stron książki.

MrVintage pl Książka Rzeczowo o modzie męskiej 3

Oficjalna premiera książki przypada na 4 grudnia i wtedy książka powinna być już dostępna wszędzie m.in. Empik, Matras, Merlin i inne księgarnie internetowe. Kilka dni wcześniej (najpóźniej w piątek 29 listopada) książka będzie dostępna w salonach Bytom i na answear.com. Cena okładkowa to 49,90 zł.

Wiele osób pytało gdzie i kiedy będą mogli otrzymać podpis lub dedykację. Na chwilę obecną ustalone są dwa spotkania z czytelnikami.

1. Sobota 30 listopada.
Salon Bytom w warszawskim centrum handlowym Arkadia.
Na miejscu będzie można kupić książkę.

Godziny 16.00-20.00.

2. Poniedziałek 2 grudnia.
Księgarnia Matras przy Al. Solidarności 113 (Warszawa)

Tutaj odbędzie się typowe spotkanie autorskie i z przyjemnością ogłaszam, że poprowadzi je Andrzej Tucholski – autor bloga JestKultura.pl. Początek o godz. 18.00.

Kolejne spotkania nie są jeszcze ustalone, bo przyznam szczerze, że dla mnie jest to wielka niewiadoma. Zwyczajnie boję się, że nikt nie przyjdzie, a ja będę sobie siedział sam przy stoliku jak swego czasu Zbigniew Wodecki w Empiku. Te dwa spotkania w Warszawie to taki test. Jeśli okaże się, że zainteresowanie jest duże, to nie ma przeszkód by powtórzyć je w innych miastach.

A na koniec jeszcze podziękowania z książki (strona 270):

MrVintage pl Książka Rzeczowo o modzie męskiej 4

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
243 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Pardo
10 lat temu

Gratuluję wydania własnej książki! I dobrego pomysłu na okładkę, po tych kilku nocnych zastanawianiach się na Facebooku. Wyszła fajna, o książce napiszę, jak tylko ją przeczytam :)

Misza
10 lat temu

Krótko i na temat; kupione. :)

venila
10 lat temu

Gratulacje :):):) Jestem ogromnie dumna, że mamy w Polsce tak świetnych blogerów!

Łukasz
10 lat temu

Bardzo się cieszę:) Śledzę bloga jeszcze zanim stało się o nim głośno w mediach. Wszystkiego najlepszego a książkę zaraz kupię….

Pozdrawiam

Adam
10 lat temu

Pomyśl o Bydgoszczy :) Z wielką chęcią posłuchałbym co masz do powiedzenia :)

Adam
10 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

No to trzeba nadrobić :) Myślę, że znalazłoby się sporo chętnych, a i sama Bydgoszcz zmienia się i jest coraz ciekawsza ;)

Błażej
10 lat temu
Reply to  Adam

Potwierdzam i również zapraszam :) Jest co oglądać i zwiedzać.

Michał Pardo
10 lat temu
Reply to  Błażej

Okaże się, że Mr.Vintage przyjedzie tam krótko po tym, jak się z Bydgoszczy wyprowadziłem… Czyżby liczba Michałów musiała się zgadzać? ;)

Paweł
10 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Panie Michale,
Niedługo będzie Pan miał okazję odwiedzić nasze miasto, ale to na razie tajemnica. Odezwę się z konkretną propozycją na priv kiedy wszystkie szczegóły będę dopracowane ;)
Pozdrawiam
Paweł

Grzegorz
10 lat temu

Już zamówiłem! Czekam z niecierpliwością. Gratuluję Panie Michale!

Atria
10 lat temu

Fantastycznie!
Wyglądasz na okładce bardzo profesjonalnie. Podoba mi się też pomysł z polskimi markami – już wiem, co kupię pod choinkę mojemu Panu:)

Anucha
10 lat temu
Reply to  Atria

I ja! :)

Bill
10 lat temu

Gratulacje, jestem pod wrażeniem. Moim zdaniem książka sprzeda się bardzo dobrze, co z kolei przełoży się na pozytywnego kopniaka tworzącego kolejne rzeczowe posty na blogu. Pozdrawiam

Grzegorz
10 lat temu

Aha, zapraszam do Tarnowa… :)

mal.
10 lat temu

To będzie dobry prezent świąteczny dla faceta, jednak najpierw ja oddam się lekturze, bo naprawdę jestem szalenie ciekawa tej książki.

Platinet
10 lat temu

Serdecznie gratuluję finału – książkę już zamówiłam. Pewnie w tym roku będzie można ją znaleźć pod niejedną polską choinką. :)

Mateusz
10 lat temu

Witam. Mimo, że bloga czytam od dłuższego czasu, codziennie zaglądając z nadzieją na nowy wpis, nigdy się nie udzielałem w komentarzach. Zmieniam to dziś, chcąc podziękować za tchnienie we mnie inspiracji na zmianę garderoby i podejścia do stylowego ubioru, który nigdy mnie nie przekonywał(być może przez ogólne znudzenie widokiem ludzi ubranych w smutne garnitury, będących sami w sobie też smutni chyba). Wszystko jest bardzo ładnie opracowane, a sama Twoja osoba(mam nadzieję, że nie urażam zwracając się „per Ty”) wydaje się być niesamowicie pozytywna i zarazem profesjonalna w tym co robi i czym się pasjonuje. Książka oczywiście zamówiona, czekam z niecierpliwością!

softshell
10 lat temu

Zapraszam do Rzeszowa – z chęcią Cię poznam :)

Zosia
10 lat temu

Przyjedź koniecznie do Krakowa :) A książkę zaraz zamawiam :)

GLadi
10 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Życzę dalszych sukcesów bo wierzę, że książka takowym się okaże i będzie (już jest!) kolejnym krokiem w karierze blogowej. Do zobaczenia w Krakowie na podpisywaniu ;)

multirenowacja.pl
10 lat temu

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy trochę pomóc, a cały projekt został domknięty jeszcze w listopadzie! Doskonała robota Michał! Gratulacje i niech moc Cię nie opuszcza!

Andrzej
10 lat temu

Wielki szacun za podziękowania dla czytelników bloga! Jesteś wielki.

Kuba
10 lat temu

Czy kiedykolwiek byłeś w Szczecinie? I czy nasze miasto może na ciebie liczyć kiedyś?

Ania
10 lat temu

A Poznań? Pytam, bo na pewno chłopak byłby zainteresowany, zresztą ja też ;)

wyvern
10 lat temu

Zamówione:) A czy Wrocław znajdzie się na trasie?

Piotr
10 lat temu

Gratuluję Panie Michale. Życzę, aby książka odniosła sukces. Czekam niecierpliwie aż przesyłka z książką do mnie dotrze.

Mrpiter
10 lat temu

Gratuluję debiutu. Znając Pana dotychczasową pracę zakładam, że książka będzie równie wyborna.
Jednocześnie zapraszam do Łodzi.

Ola
10 lat temu
Reply to  Mrpiter

O tak! Serdecznie zapraszamy do Łodzi! :)

Miszka
10 lat temu

Panie Michale, szczerze gratuluję wydania książki!
Wróżę książce sukces – czyżby top 10 Empiku? :)
Do zobaczenia w Arkadii!

Kamil
10 lat temu

Panie Michale, gratuluję! Czekam w takim razie na przesyłkę i spotkanie z autorem w Lublinie :-)

Łukasz
10 lat temu

Czekałem na ten wpis cały dzień po przeczytaniu komentarza!

Książka zamówiona i nie mogę się jej doczekać. Dołączam się do podziękowań od czytelników, którzy być może nie udzielają się w komentarzach ale czytają każdy wpis.

zw1920
10 lat temu

Zamówiona:)

Rafał
10 lat temu

Przyszedłbym do Arkadii, ale nie lubię stania w kolejkach ;) Poważnie jednak, jak należy rozumieć słowa „Książki będą wysyłane od 26 listopada.”? Czy jest szansa, że przesyłka przyjdzie na 27-28?

Jacek
10 lat temu

Panie Michale, zapraszam do Torunia, jednen fan na pewno będzie czekać !

PB
10 lat temu
Reply to  Jacek

No to jest nas dwóch ;)

Artur
10 lat temu

A mi wyskakuje sorry this publication is not available

Wydawnictwo SQN
10 lat temu
Reply to  Artur

Cały czas schodzą nowe zamówienia. Musi to być problem jednostkowy. Mogę prosić o zrzut ekranu na sprzedaz@labotiga.pl, sprawdzimy? :)

Karol
10 lat temu

No ale Kielce to muszą być obowiązkowo! :)
gratulacje!

Łucja
10 lat temu

A jest możliwość zakupu książki już z dedykacją,albo wysłanie zakupionej książki w celu podpisania prze autora? :)

dominik
10 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

lepiej chyba kupic w empiku bo na 30 listopada napewno nie dojdzie… :P:)

gaq
10 lat temu

Ja też ją kupię tylko niech mi najpierw przyjdzie stypendium z uczelni. Na razie obejrzałem te kikanaście pierwszych stron i musze powiedzieć, że cieszy moje oczy przejrzystość tekstu. Ładnie od strony wizualnej ten tekst się prezentuje.

Mateusz
10 lat temu

Planuje Pan ebook?

Wydawnictwo SQN
10 lat temu
Reply to  Mateusz

W pierwszej kolejności książki. Ebook nie wcześniej niż w styczniu. Będziemy o tym rozmawiać jak tylko spotkamy się z autorem, jest kilka pomysłów :)

Tomek
10 lat temu

Z niecierpliwością czekam na e-booka!

ReddyS
10 lat temu
Reply to  Tomek

Również czekam z niecierpliwością na ebooka.
Pozdrawiam.

Lech Malinowski
10 lat temu

Dwa razy próbowałem zapłacić kartą, ale dwukrotnie odpowiedź była negatywna. Chyba wina nie po mojej stronie.

Wydawnictwo SQN
10 lat temu

Prosimy o szczegółowe info na maila sprzedaz@labotiga.pl
Z tego co widzę płatności elektroniczne w innych zamówieniach działają bezproblemowo. Jest jeszcze chwila czasu do wysyłki, problem rozwiążemy :)

MS
10 lat temu

Gratulacje, książka zamówiona jako wyraz wsparcia dla przedsięwzięcia! Życzę sukcesu i dalszego, wytrwałego niesienia kaganka oświecenia wśród ciemnoty naszego społeczeństwa.

Maks
10 lat temu

Słuchajcie tę książkę po prostu wypada kupić jako wdzięczność za DARMOWĄ WIEDZĘ, która tu dostajecie przez 3 lata… więc tak z przyzwoitości kupić tę książkę sobie lub komuś na gwiazdkę. Jakbym jej nie kupił to miałbym wyrzuty sumienia wchodząc na blog za każdym razem, że ktoś poświecił pracę na to a ja za darmo jak cwaniak korzystam i szkoda mi 49 zł po 3 latach…

saidali
10 lat temu
Reply to  Maks

Pośrednio płacisz za tę wiedzę wchodząc tutaj za każdym razem (wcześniej i od pełnej komercjalizacji bloga), taka natura internetu. Gdyby nie to, to pan Michał nie zarabiałby na banerach reklamowych po prawej stronie, czyli nie mógłby poświęcić tyle czasu na teksty ile by chciał.

Mr. Młody
10 lat temu

Wspaniała wiadomość.
Serdeczne gratulacje.

Dużego grona Czytelników!

Gewsi
10 lat temu

Nareszcie! Już zamówiłem :-)

The-Bigwig
10 lat temu

Pięknie! Jedno z lepszych wyróżnień blogowego działania, na pewno kupię i zachęcę znajomych do tego samego. Chełpiłbym się dniami i nocami ;)
Cieszy PR wydawnictwa SQN, rzadka i godna pochwały postawa. Jedynie nazwa kojarzy mi się z moją młodością ;)

Pozdrawiam
The-Bigwig

Jakub
10 lat temu

Książka zamówiona! Rabat fantastyczny, za co bardzo dziękuję, jako czytelnik i stały bywalec na blogu. A tak na boku nie chce tutaj absolutnie robić konkurencji, ale jakie jeszcze książki o modzie/elegancji męskiej są warte przeczytania? Przeczytałem K. Łoszewskiego – Dress Code i zamierzam też Smart Casual tego samego autora.

BPP
10 lat temu
Reply to  Jakub

W mojej ocenie obie powyższe książki to nuda, szkoda czasu – z przyjemnością przeczytam książkę MrV.

Jakub
10 lat temu
Reply to  BPP

Ja też z przyjemnością, ale Dress Code dostałemw prezencie więc czemu nie przeczytać, a teraz idąc tropem zamierzam Smart Casual, ale pytam co jeszcze ciekawego można przeczytać

Serwacy
10 lat temu

Gratuluje wydania książki. Z pewnością kupię w przedsprzedaży. Martwi mnie tylko obecność w projekcie marki Bytom.
Po dużych zmianach w tej firmie i rewelacyjnej pierwszej kolekcji, każda następna jest niestety mniej udana.
Myśle, że lepiej gdybyś wykorzystał do stylizacji zasoby własnej szafy.
Może kolejne spotkanie z autorem w salonie poszetka.com w Katowicach? Asia na pewno się zgodzi :)

KarloS
10 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Ten garnitur Bytomia na tym zdjęciu wyszedł bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej niż na ich stronie.
Już spisywałem tę firmę na straty, bo ich marynarki kiepsko na mnie leżą, a teraz zmusza mnie to sprawdzenia ich oferty ponownie. ;)

Gratulacje z okazji wydania książki – zamówiona. :)

Zarras
10 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Czy to wersja wyszczuplona tego garnituru? Jaka cena?

Luka
10 lat temu
Reply to  KarloS

Nie tylko na Tobie. Zastanawiam się w czym rzecz. Kiedy kupuję w Vistuli wersję super slim nie ma problemu fajne dopasowanie. Kiedy założę wersję wyszczuploną w Bytomiu wszystko odstaje, jakieś takie niewymiarowe. O sylwetkach regularnych workach lepiej nie mówić.

Remy
10 lat temu

Gratuluję wydania książki.

Bardzo ładna marynarka i ciekawy krawat.

Jakie to firmy?

Tacjanna
10 lat temu

Ja też bardzo proszę o Wrocław! Książkę kupię na pewno! ;) Ale świetna byłaby z autografem na prezent…

papaj
10 lat temu

Congratzzzz Mr V! Szacunkiem się płaci 3mam kciuki za książke i kolejne części :)

Piotr
10 lat temu

Super! Kupuję.

Swoją drogą. Nie wie ktoś jak mogę zdobyć książkę „Lady. Kobieta elegancka” dla swojej damy? ;). Książka Michała to niezły kąsek dla mężczyzn.

Piotr Gdańszczanin
10 lat temu

Przyjdź koniecznie do Gdańska ;)

Damian
10 lat temu

Spotkanie w Kielcach obowiązkowo ;)

Andrzej Kamiński
10 lat temu

Gratulacje , jak się dowiedziałem że piszesz książkę zdecydowałem że kupię w ciemno
pozdrawiam
AK

Igor
10 lat temu

Książka zamówiona, ale szkoda, że będzie bez podpisu :(
Nie samą Warszawą człowiek żyje :)
Gratulacje!

Rossi
10 lat temu

Zatem do zobaczenia w Wwie.
Info o książce i spotkaniach to druga dzisiaj miła rzecz, która mi się trafiła. Pierwsza to granatowa budrysówka Gloverall, wyłapana w sh za 18,94 zł :-)

Michal
10 lat temu

Po pierwsze chcialbym pogratulować debiutu literackiego. Jako wierny czytelnik planuje zakupić książkę. A właściwie próbowałem, ale po wpisaniu w komenatrzu dot. zamówienia podanego wyżej hasła cena się nie zmieniła. Na samej stronie się nie dokonałem rejestracji. Widzę że przedstawiciel wydawnictwa jest czyta komentarze, to też zwracam się z uprzejmą prośbą o informację.

Pozdrawiam,
Michał.

Wydawnictwo SQN
10 lat temu
Reply to  Michal

Panie Michale, w pierwszym kroku, tuż pod informacją jakie książki są w koszyku a przed wyborem sposobów dostawy, jest pole o nazwie „Kupon rabatowy”, tam hasło należy wpisać.