Druga młodość złota

227 komentarzy

W modzie zazwyczaj co kilkanaście lat obserwujemy powrót pewnych trendów, które kiedyś były standardem, następnie stopniowo odchodziły do lamusa i w pewnych przypadkach nawet stawały się obciachem, by po kilku dekadach znowu powrócić dla łask. Tak było chociażby z bujnymi brodami, które od 2-3 lat wróciły na męskie twarze, a przecież jeszcze dekadę wcześniej były zupełnie demode i wywoływały raczej negatywne skojarzenia. Podobnie może być z bohaterem dzisiejszego wpisu, czyli złotem, które w ostatnich latach odzyskuje drugą młodość.

Wydaje się, że złoto i inne metale szlachetne nie mają wielkiego znaczenia i zastosowania w modzie męskiej, bo przecież męska biżuteria ogranicza się do zegarka, obrączki, spinek i kilku drobnych akcesoriów, ale nawet tak niewielkie z pozoru przedmioty przyciągają uwagę, zatem nie można umniejszać ich znaczenia. W dodatku one również, podobnie jak ubrania podlegają trendom i modzie.

MrVintage pl Złoto w modzie męskiej 9fot. paul-hewitt.com

Złoto jest w modzie męskiej od dawna. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu był to podstawowy kolor męskiej biżuterii, zresztą wielu konserwatystów nie wiadomo dlaczego nadal tak uważa. W książce „Gentleman. Mam zasady” autorstwa Adama Granville’a można przeczytać takie zdanie (dodam, że to książka z 2011 roku, a nie jakieś wykopalisko z poprzedniego wieku):

„Srebra nie stosuje się w męskiej biżuterii, gdyż nie dorównuje ono wrodzonej męskiej szlachetności. Zamiast tego używa się białego złota lub platyny. Ze srebrem natomiast najczęściej spotykamy się w sztućcach”.

Przyznacie sami, że przyporządkowanie srebra wyłącznie do galanterii stołowej jest mocno kontrowersyjne w dzisiejszych czasach, bowiem rzeczywistość jest taka, że od dobrych kilkunastu lat proporcje te się odwróciły. To srebro jest numerem 1 w męskiej biżuterii, a złoto straciło popularność. Powodów jest kilka.

Po pierwsze, ceny złotego kruszcu na początku lat 70 poszybowały bardzo mocno w górę. W ciągu zaledwie jednej dekady ceny złota na światowych rynkach wzrosły o kilkaset procent. To spowodowało, że producenci zegarków i biżuterii zaczęli promować produkty wykonane z innych metali o niższej cenie.

Po drugie, złoto w pewnym momencie zaczęło się kojarzyć z brakiem dobrego gustu i ostentacyjnym pokazywaniem luksusu. Spora w tym zasługa amerykańskich raperów, którzy na przełomie lat 80 i 90 obwieszali się łańcuchami i błyskotkami w tym kolorze. Z kolei w Polsce pozłacane zegarki i bransolety stały się obowiązkowym akcesorium cinkciarzy, taksówkarzy i nowobogackich przedsiębiorców z czasów zmian ustrojowych. Czarny PR zrobili też mieszkańcy Europy Wschodniej, którzy do dnia dzisiejszego chętnie obwieszają się złotem, a zdarza się, że zaświecą też złotym zębem.  Wobec takich skojarzeń trudno było utrzymać zainteresowanie złotą biżuterią wśród osób utożsamiających elegancję z dyskrecją.

Po trzecie, złoto przestało pasować do stylu, który zdominował modę męską począwszy od lat 90. Moda elegancka była wypierana przez modę uliczną i casualową. Marynarki były odrzucane na rzecz bawełnianych bluz, koszule na rzecz t-shirtów, a eleganckie półbuty na rzecz adidasów. Moda casualowa nie zaadaptowała dodatków w kolorze złotym. Srebro nie tylko było tańsze, ale też bardziej uniwersalne i mniej ostentacyjne.  Po prostu bardziej pasowało do stylu nieformalnego.

 

ZEGARKI

Jeśli na aukcjach internetowych lub w starych katalogach przyjrzycie się zegarkom vintage z lat 50-70, to bez trudu zauważycie, że w tamtych czasach egzemplarze w kolorze złotym były bardzo popularne. Na pewno było ich zdecydowanie więcej niż w obecnych czasach i to nie tylko w ofercie najdroższych marek, które faktycznie miały koperty ze stopów złota, ale nawet w ofercie najtańszych marek, których koperty były tylko pozłacane.

Począwszy od lat 90 czasomierze w kolorze złotym traciły na popularności na rzecz koloru srebrnego. Obecnie te proporcje nadal są zdecydowanie po stronie srebra (wystarczy spojrzeć na witryny sklepów z zegarkami), ale od kilku lat widać coraz większe zainteresowanie kolorem złotym. Rozmawiałem z kilkoma osobami z branży zegarkowej i usłyszałem to samo „zegarki w kolorze złotym raczej nigdy nie odzyskają popularności z lat 50-60, ale w ostatnich latach sprzedaje się ich coraz więcej”.

Spora w tym zasługa marek, które postanowiły nadać złotu nieco inny charakter, bardziej nowoczesny. Przez wiele lat złoto kojarzyło się z pewną dostojnością, z luksusem, z elegancją, z dojrzałym a może nawet starszym mężczyzną. To sprawiało, że młode osoby niechętnie sięgały po zegarki w takim kolorze, bo były zbyt retro. Ale z drugiej strony w ostatnich latach wróciła moda na wiele przedmiotów kojarzonych z poprzednimi dekadami. Powróciły staromodne rowery, meble z lat 50-70, wzory i kolory z tamtych lat, okulary w rogowych oprawach i wiele innych. Popularność odzyskały też zegarki vintage, a wielu współczesnych producentów zainspirowało się nimi przy tworzeniu nowych modeli. Dobrym przykładem mogą być zegarki Daniel Wellington i Paul Hewitt. To młode europejskie marki, które na rynku zegarkowym niewiele znaczą, ale swoimi produktami skutecznie podbierają młodych klientów markom, które mają znacznie większe tradycje w tej branży. Jedna i druga marka bazuje na prostym i ponadczasowym wzornictwie z minionych lat, większość modeli ma właśnie kolor złoty. Dodali do tego kolorowe paski parciane otrzymali ładny i tani produkt w stylu preppy., który jak wiadomo w ostatnich latach podbija serca i portfele młodych mężczyzn.

MrVintage pl Złoto w modzie męskiej 1 fot. junghans.deMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 6 fot. paul-hewitt.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 5 fot. paul-hewitt.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 4 MrVintage pl Złoto w modzie męskiej 2 MrVintage pl Złoto w modzie męskiej 3 MrVintage pl Złoto w modzie męskiej 8fot. danielwellington.com i junghans.de

 

BRANSOLETKI

O modzie na męskie bransoletki pisałem już dwa lata temu. Wspominałem wtedy o egzemplarzach w stylu marynistycznym, które w ostatnich latach stały się szalenie popularne. To również jest ciekawy przykład nowoczesnego wykorzystania metalowych elementów w złotym kolorze. Są to głównie kotwice, karabińczyki, haki. W połączeniu z kolorowymi linkami lub skórzanymi rzemieniami wyglądają bardzo „młodo”. To także dodatki, które można przypisać do współczesnego stylu preppy.

MrVintage pl Złoto w modzie męskiej 10 fot. paul-hewitt.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 11 fot. mrporter.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 12fot. kieljamespatrick.com

 

SPINKI

Spinki w kolorze złotym były, są i będą w modzie męskiej, ale nie ma wątpliwości, że podobnie jak z zegarkami, ich popularność w ostatnich kilkunastu latach była znacznie mniejsza niż kiedyś. Dawniej był to podstawowy kolor spinek do mankietów i krawatów, a obecnie o wiele bardziej popularnym kolorem jest srebro. Są marki, które mają w swojej ofercie kilkadziesiąt modeli spinek, z czego złotych jest zaledwie kilka albo nie ma wcale.

Dla wielu osób kolor złoty nadal kojarzy się z najwyższym stopniem elegancji z czym ja się nie zgadzam. Krzysztof Łoszewski w książce „Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji” pisze tak:

„Ktoś mnie kiedyś spytał czy można nosić złote spinki. Jeżeli takie komuś się podobają, to oczywiście tak, ale nie od rana. W złotych spinkach w biurze o dziewiątej rano wygląda się pretensjonalnie i śmiesznie. Będą na pewno na miejscu podczas wyjątkowego wieczoru. Natomiast w ciągu dnia powinny być dyskretne: z metalu, srebra.”

Ja uważam, że podobnie jak w przypadku zegarków, złotym spinkom również można nadać młodzieńczego i mniej formalnego charakteru. Poniżej prezentuję kilka modeli, które z powodzeniem można nosić w ciągu dnia, do nieformalnych koszul z mankietami na spinki.

MrVintage pl Złoto w modzie męskiej 15 Paul Smith, fot. mrporter.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 20 fot. brooksbrothers.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 13 fot. thomaspink.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 19 fot. drakes.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 16 fot. morris.seMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 21 fot. paul-hewitt.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 14 fot. paulstuart.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 17 fot. etsy.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 18fot. etsy.com

 

OKULARY

Również producenci okularów męskich w ostatnich latach coraz częściej wykorzystują kolor złoty w swoich kolekcjach. Wróciły legendarne modele z lat 50-60, wróciła też moda na metalowe oprawki w innym kolorze niż srebro. Złote elementy świetnie wyglądają w połączeniu z tworzywem sztucznym imitującym szylkret (klasyczny przykład to model Clubmaster marki Ray-Ban), a także z naturalnym drewnem, które coraz częściej jest wykorzystywane do produkcji opraw.

MrVintage pl Jak wybrać okulary korekcyjne 9Złote zauszniki i drewno orzecha, Giorgio Armani
MrVintage pl Złoto w modzie męskiej 23 fot. mrportrer.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 22 fot. ray-ban.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 24fot. massimodutti.com

 

ZŁOTE OKUCIA

Złote klamry, suwaki, zamki, zatrzaski – one również odzyskują popularność i pięknie wyglądają szczególnie w połączeniu z naturalną skórą w kolorze brązowym. Pamiętam, że jeszcze 2-3 lata temu znalezienie paska ze złotą/mosiężną klamrą graniczyło z cudem, dzisiaj nie jest to aż tak trudne.

MrVintage pl Złoto w modzie męskiej 25 fot.bergbergstore.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 30 fot. kieljamespatrick.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 26 fot. crowhillshoes.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 27 fot. crownhillshoes.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 28 fot. frankcleggleatherworks.comMrVintage pl Złoto w modzie męskiej 29fot. frankcleggleatherworks.com

 

ZŁOTE GUZIKI

Pisząc o złotych dodatkach w modzie męskiej nie sposób nie wspomnieć o guzikach w tym kolorze. Są one czymś oczywistym przy marynarkach klubowych, ale świetnie wyglądają też przy bosmankach, które podobnie jak blezery mają mundurowe korzenie. W zeszłym roku w swojej bosmance wymieniłem guziki na metalowe w kolorze złotym i choć początkowo obawiałem się że będą zbyt kontrastowe i błyszczące, to szybko te obawy zniknęły. Kurtka wygląda znacznie lepiej niż z plastikowymi w kolorze czarnym.

MrVintage pl Bosmanka 2fot. Piotr PolakMrVintage pl Bosmanka 14fot. Piotr Polak

 

Powyższe przykłady pokazują, że złoto nie musi się kojarzyć ze stylem retro dla starszych panów. Ten kolor ma swój urok, a przy odpowiedniej kombinacji nabiera młodzieńczego charakteru i pięknie wyróżnia się na tle innych metali wykorzystywanych w modzie męskiej.

Podobne wpisy

227
Dodaj komentarz

avatar
97 Comment threads
130 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
101 Comment authors
Bursztyn bałtycki – wintydżowy surowiec z klasą | Mr Vintage - rzeczowo o modzie męskiejArkadiusz+DarekMr. Vintage Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BMQ
Gość
BMQ

Witam :)

1.Chciałbym dowiedzieć się co Pan sądzi o tych butach( oczywiście jak najbardziej casualowo )?
http://newbalance.pl/katalog-produktow/obuwie/kolekcja-meska/h710bb.html

Wojtek
Gość

Witam, a można wiedzieć, gdzie kupił Pan guziki?

MichalW
Gość
MichalW

Co sadzicie o tych butach? Ma ktos jakies doświadczenia z butami marki bugatti?
http://m.zalando.pl/bugatti-sznurowane-sportowe-brazowy-bu112a0br-o11.html

Hubert
Gość
Hubert

Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie – tragiczne

Popkowsky
Gość
Popkowsky

Faktycznie. Model zupełnie nie pasujący ani do casualowego stylu, sportowego.
Toporny, kolor nijaki… ja bym sobie zdecydowanie fason z przed 10 lat w tym momencie odpuścił.
Pozdrawiam

Maciej
Gość
Maciej

tak właśnie śmigam, mam nadzieje ze nie zrobi sie to złoto zbyt popularne bo wtedy się znudzi :)

Damian
Gość
Damian

Witam,

mówi Pan, że nie problem jest ze znalezieniem paska ze złotą klamrą, ja niestety takiego nie znalazłem. Teraz zależy mi aby znaleźć takowy i to jeszcze pasujący do lekko wiśniowych brogsów. Zależy mi na złotej klamrze, bo mam tarczę zegarka złotą. Poleci Pan może coś?

pozdrawiam

Alan
Gość
Alan

Jakiś czas temu kupiłem fajny pasek ze złota klamra na eleganckimezczyzna.pl ale teraz maja tam jakies dziadostwo nie ze skóry… Zapytaj może coś będą mieli w nowej kolekcji

Alan
Gość
Alan

Zdecydowanie pora na powrót złota! Tylko mam wrażenie, że polskie sieciówki się go po prostu boją..

Piotr
Gość
Piotr

Gdy ma się blazer ze złotymi guzikami, to reszta biżuterii także musi być złota?

Ewa
Gość
Ewa

Chyba niekoniecznie… Teraz się przyjęło mieszanie kolorów w dodatkach i biżuterii…

Maciek
Gość
Maciek

Są jakieś polskie sklepy w których można kupić podobne bransoletki?

MPm
Gość
MPm

Czy jest jakaś polska firma oferująca dobre buty sportowe?

bartek
Gość
bartek

Jak sie nazywa moel tych okularow aramani?
pozdrawiam

Edyta
Gość
Edyta

Czy można kupić gdzieś produkty Paul Hewitt w Polsce?

Marcin
Gość
Marcin

A ja od dawna powtarzam, że złote akcesoria są świetne i absolutnie nie zgadzam się z poglądem, że to tandeta dla koksów, czy cygańskich królów. Trzeba tylko znać umiar i mieć smak. Jakiś czas temu, oglądając kolejne zdjęcia z kampanii Ralpha Laurena postanowiłem w swoim zamiłowaniu do złotych elementów pójść w stronę retro i kupić złotą spinkę do kołnierzyka, ale nie typu agrafka, bo nie chcę dziurawić kołnierzyków. I oczywiście pojawił się problem. W Polsce spinek niet. W ogóle w Europie nie ma. Trzeba zamówić z USA… Znalazłem fajne na J. Press (notabene klasyka preppy, jak RL), tylko 24 usd… Czytaj więcej »

Olivier
Gość
Olivier

Oj swojego czasu szukalem cienkiego, garniturowego paska na wesele (czarnego) ze zlota sprzaczka. Nigdzie nie znalazem, a przejezdzilem caly Wroclaw, wszystkie galerie, sklepy. Znalazlem jakis na allego, ale to jakas miernota. Brazowe ze zlota klamra sa bardzej popularne.

Piotr
Gość
Piotr

Witam, druga torba ze zdjęcia jest rewelacyjna, gdzie można taką kupić? Czy to nie Lotuff?

BPP
Gość
BPP

Czy ktoś wie gdzie w Polsce można kupić grube, solidne paski do zegarków typu NATO? Na Allegro same tandetne „cieniasy”.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Proszę paski do zegarków watchime24 kupiłem polecam

qq
Gość
qq

Na ebay’u pod hasłem zulu strap.

Lukasz T.
Gość
Lukasz T.

„a zdarza się, że zaświecą też złotym zębem” – Kocham jak Pan to napisal :))

Tomasz
Gość
Tomasz

Gdzie można dostać takie bransoletki w Polsce? poza scallini.pl . Mile widziany sklep lubiący wyprzedaże :)

trackback

[…] Coś dla Panów – druga młodość złota. […]

Olek
Gość
Olek

Panie Michale, Wie Pan gdzie można kupić czarny pasek ze złotą klamrą? Brązowych jest dużo, ale czarnych nigdzie nie widziałem.

Piotr Studniówka
Gość
Piotr Studniówka

Dołączam się do pytania o pasek. Ja w przyszłym tygodniu wybieram się na studniówkę. Skorzystałem z Pana propozycji i cennych wskazówek z wpisu” „jak ubrać się na studniówkę” i gdzie mogę znaleźć fajny outfit na taką okazję. No i kupiłem ciemnogranatowy garnitur w Giacomo, dlatego, że super spodobało mi się jak na mnie leżał. Ciekaw jestem tylko ile mi posłuży, bo opinii tyle ile innych marek, czyli dużo ;)
Brakuje mi ciemnego paska, mieszkam w Krakowie najbliżej mi do Bonarki… Chyba, ze sklep internetowy?

artur
Gość
artur

Sprawdź w TK Maxx

G
Gość
G

stylowepaski.pl

paero123
Gość
paero123

A Szarmant w swoim sklepie nie ma?

Przemek
Gość
Przemek

Mam pytanko o guziki do kurtki skórzanej mam taką ramoneskę czarną ale nie na suwak tylko guziki. Guziki plastikowe, czarne płaskie niezbyt ciekawie wyglądają. Jakie mogłyby pasować żeby wyglądała naprawdę ciekawie?

jarek
Gość
jarek

Witam

Panie Michale troche nie na temat ale wiosna sie zbliza i znalazłem takie buty

http://www.zalando.pl/gordon-and-bros-gregory-oksfordki-ciemnoniebieski-gb612a006-k11.html

ma GB ale skorzane ale nie bardzo wiem jak z jakoscia butów zamszowych czy moze ma Pan jakies doswaidczenia w tej materii?

poz

Luki
Gość
Luki

Panie Michale,
po ostatnim wpisie na forum zakupiłem fajne trzewiki granatowe Gino Rossi. Cena wyprzedażowa więc super.

Mam teraz pytanie: wpadły Panu w oko ostatnio zgrabne, brązowe i do tego budżetowe (300zł) broguesy.
Brakuje mi takich w mojej szafie a nie mogę znaleźć nic ciekawego w normalnej cenie.

Będę wdzięczny.

Łukasz
Gość
Łukasz

Sprawdź na Asos.com, ja wczoraj kupiłem:

http://www.asos.com/dune/dune-leather-axton-brogues/prod/pgeproduct.aspx?iid=4407270&clr=Brown&SearchQuery=axton+brouge&SearchRedirect=true

za 69 EUR. Dziś maja jeszcze – 10% na rzeczy przecenione. Przesyłka do Polski za darmo

MPm
Gość
MPm

Panie Michale jaką markę butów sportowych Pan poleca? Zna pan może jakąś polską firmę?

Nowy
Gość
Nowy

Panie Michale. Proszę o pomoc. W artykule „KRAWAT ZA KILKADZIESIĄT GROSZY” mówi Pan o spodniach Lee model LOGGER. Czy mógłby Pan podać konkretny model tych jeansów użytych podczas sesji (ewentualnie ich kod). Nie mogę ich nigdzie znaleźć.
Dziękuje za pomoc!

Krzysztof
Gość
Krzysztof

A ciekawy jestem co byście dobrali do takiego zegarka? ( mój jest „troszkę” tańszy ale bardzo podobny ;) ) http://wristporn.net/wp-content/uploads/2013/08/d018f25a0c2911e38bfa1231390314d2_7.jpg
W dodatku noszę ( i nigdy nie zdejmuję ) medalik z biało-żółtego złota na złotym łańcuszku. Często mam, paski ze srebrną klamrą, więc to jest błąd? Pytam czysto z ciekawości, bo żadne opinie nie zmienią tego mojego „niepoprawnego stylu”.

VanOrton
Gość
VanOrton

Mr Vintage ma potężną siłę – wystarczy słówko BRZYDKIE, NIE PODOBA MI SIĘ i pożądany artykuł znika w nicości jak bańka mydlana, ale na hasło FAJNE, OK osoba zadająca pytanie zaczyna czuć to coś, co powoduje że na każdy dźwięk butów na klatce schodowej lub dzwonka do drzwi dostaje gęsiej skóry – może to już kurier z dostawą??? Nic tylko pogratulować świetnej roboty w wykreowaniu siebie jako guru ds. mody. Nie piszę tego złośliwie bo sam śledzę na bieżąco Twojego bloga i muszę przyznać, że mocno doinwestowałem w ubrania i dodatki w przeciągu ostatniego roku, a nawet pójdę w ocenie… Czytaj więcej »

Rafał
Gość
Rafał

Pan Michał ma po prostu dobry gust ;)

Monika Stankiewicz
Gość

Ja doceniam, że go nie narzuca i nie upiera się, że jego wybory są zawsze najlepsze dla wszystkich, co się często zdarza w niszy „męskiej elegancji”.

BMQ
Gość
BMQ

Panie Michale,wybieram się na zakupy do tk maxx.Mam zamiar kupic kurtkę wiosenną.Czu poleca pan jakieś marki?

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Witam wszystkich czytających, czy rozmiarówka w Mango dot ,marynarek zachowuje wymiar czy lepiej zakupić rozmiar wiekszą niż się nosi standardowo dzieki

hubert
Gość
hubert

noszę standardowo „s” i taki też rozmiar marynarek/kurtek z mango na mnie pasuje, w hm i inditexie kupowałem z reguły rozmiar 46 i „s”, ale ostatnio rzeczy w tych rozmiarach stały się na mnie nieco za ciasne (może zadziałała magia świąt ;) mam wrażenie, że mango robi rzeczy nieco mniej „slim fit” niż inne sieciówki.

Rafał
Gość
Rafał

Czy te buty http://www.zalando.pl/john-white-stroud-oksfordki-brazowy-jw412a015-o11.html nadzadzą się do granatowego garnituru i do jeansów (nie jednocześnie :))?

Czy warto za tę cenę? Jak ma się John White do Gordon Bros?

Dzięki.

Paweł R.
Gość
Paweł R.

co do wpisu na temat złota – spinek w kolorze złotym i z prawdziwego złota jest wiele, wprawdzie jest ich mniej niż tych ze srebra ale złote spinki są bardzo drogie , w granicach od 900 zł i więcej, można trafić na spinki w cenie już od 600 zł ale trzeba się naszukać.

paero123
Gość
paero123

Bez przesady, mam takie antyki do odstąpienia za 400 zł, różowe złoto, pocz.XX.w
http://tiny.pl/qz7k5
Pozdrawiam

Patryk
Gość
Patryk

Czy ktoś się orientuje jak długo trzeba czekać na zamówione produkty Paul Hewitt ? Zamówiłbym zegarek, ale jest mi potrzebny już na sobotę i nie wiem czy się wyrobią :) Ew. Jesteście w stanie polecić coś w podobnym stylu w Polsce?

Łukasz
Gość
Łukasz

Panie Michale,
wiem, że tak nie bardzo nawiązuje do tematu, ale chciałem zapytać o zdanie na temat następujących butów
http://www.zalando.de/gordon-and-bros-butch-schnuerstiefelette-dunkelbraun-gb612d001-o11.html?wmc=AFF49_AN_DE_CAM02.307468_..&opc=2211&subid=666

BMQ
Gość
BMQ
Michal
Gość
Michal

Co to za marynarka u Pana z zegarkiem Paul-Hewitt? ta brązowa w kratę. ktoś wie?

Krzysztof
Gość
Krzysztof

No i jak to jest z rozmiarówką Mango

Lukasz T.
Gość
Lukasz T.

MRV czy byla gdzies na bloga Panska stylizacja z bluza rugby i marynarka?
Chcialbym do takiego wygladu dorzucic nienachalna poszetke, mozna…?

Lukasz T.
Gość
Lukasz T.

Nie mam, zadnej bawelnianej w tym moemencie :( Jedwabnych nawet nie bralem pod uwage ale mam jeszcze klasyczne lniane i z welny muslinowej w piekne motyle wzory. Co Pan mysli?

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Witam, co Pan sadzi o takiej marynarce w kolorze niebieskim? http://www.amazon.de/Camel-Active-Herren-442175-1437/dp/B00OOL5718

Tomek
Gość
Tomek
Konrad
Gość
Konrad

Tak raczej na marginesie (choć teraz to jakoby część „garderoby”) złoto spopularyzowało się również wśród technologii. Zaczął Apple, reszta poszła również w tym kierunku. Ciekawie prezentuje się nowa edycja Nokii Lumia 930 w kolorze złotym.

Wojtek
Gość
Wojtek

Michał, czy znasz może niemiecką markę spodni Brühl? Udało mi się kupic w TKMaxxie oliwkowe chinosy od nich w zawrotnej cenie 26 zł :D (podobno obniżona z 258 zł). Z jakimi kolorami można łączyć takie spodnie?

Marek
Gość
Marek

Panie Michale przepraszam za off-topic; czy nie wie Pan gdzie mógłbym znaleźć eleganckie koszule denim, do których z powodzeniem można założyć knit? Wydaje mi się, że przeszukałem polskie sklepy i nic. Niby koszul jeansowych cała masa, ale eleganckich jak na lekarstwo… Jedyne który znalazłem to Suit Supply.
Dziękuję i pozdrawiam

Milten
Gość
Milten

Witam!
Znalazłem sweter Kaszmirowy 100% przeceniony z 457zł na 274zł i chciałbym się spytać, czy za tę cenę dostanę dobrej jakości kaszmir i do czego mogę dopasować taki kolor swetra (zielony model „Khaki Melanż”), ponieważ z tym też mam mały problem.

Milten
Gość
Milten
mikk
Gość
mikk

Denim-koszule ma teraz w przecenionej kolekcji MCS.
Złoto powiadasz, czyli czas wyciągnąć starego Atlantica ze złotymi wskazówkami i dać mu zulu strapa.

mikk
Gość
mikk

@MrV
Chodzą mi też po głowie granatowo-niebieskie Brimartsy u Macaroniego.
Miałeś / masz buty tej marki, jak oceniasz?

Patryk
Gość
Patryk

Jaką markę kurtek typu husky pan poleca do 250zł ?A jak jest z jakością barbour?

Daniel
Gość
Daniel

Michale,

zasadnicze pytanie. Jeżeli chodzi o jakość to Wellington czy Paul-Hewitt? Podejrzewam, że oba mają japońskie mechanizmy, ale wolę dopytać, bo się nie znam. O Junghansa nie pytam, bo to inna kategoria cenowa.

Pozdrawiam,
Daniel

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Czy można łączyć szeroką kratę marynarka z krawatem w szerokie pasy pozdrawiam

Daniel
Gość
Daniel

Można. Tylko zadbaj o zgodność faktur i kolorów.

Patryk
Gość
Patryk

Panie Michale wybieram się do Tk maxx.Chciałbym się dowiedzieć czy da się kupić tam tanio kurtkę.Czy tam są tylko drogie rzeczy.Czy miał pan może doświadczenia z tym sklepem?