fbpx

Denimowa koszula, kardigan i spodnie z wysokim stanem

45 komentarzy
Wpis zawiera lokowanie produktu marki własnej

Dzisiejsza sesja miała wspierać premierę koszuli denimowej z kolekcji Polanex & Mr. Vintage, która miała miejsce kilka dni temu. I co się okazało? W kilka dni wyprzedała się do zera. Jeszcze wczoraj dostępne były rozmiary 42 i 43, a dziś ostatnie sztuki znalazły swoich nabywców.

No cóż, nie przewidzieliśmy aż tak dużego zainteresowania. Tym bardziej że z tego modelu uszyliśmy naprawdę sporą partię i byłem przekonany, że wystarczy na co najmniej kilka tygodni.

Dziękujemy za tak duże zaufanie. A dla tych, którzy nie załapali się na swój rozmiar, mam dobrą informację – ta tkanina prawdopodobnie dołączy do naszej stałej oferty i jest duża szansa, że po wakacjach pojawi się pełne uzupełnienie rozmiarów.

Ten model jest jednak znacznie bardziej czasochłonny w produkcji niż inne koszule, bo wymaga specjalistycznego prania w pralni zajmującej się dżinsem, więc nie ma możliwości szybkiego uzupełnienia stanów. Warto jednak zaglądać na kartę produktu – pojedyncze sztuki mogą wracać po zwrotach lub wymianach.

Dla tych, którzy chcieliby mieć denimową koszulę jeszcze przed wakacjami, mam dobrą wiadomość – niebawem w regularnej kolekcji Polanex pojawi się bardzo ładny model z kołnierzem półwłoskim. Tkanina Albini, nieco cieńsza od tej z sesji i bardziej sprana.

A tak w ogóle, poza tym jednym modelem, cała nowa kolekcja Polanex jest już dostępna na ich stronie. Znajdziecie tam sporo wzorów, o które pytaliście, a których nie ma w linii Polanex & Mr. Vintage, między innymi kratki vichy, szerokie pasy bengalskie oraz niebieski i różowy OCBD.

Koszula z sesji jest już niedostępna, ale skoro zdjęcia zostały zrobione, to szkoda byłoby ich nie pokazać. Robiliśmy je w chłodniejsze popołudnie, więc wyciągnąłem z szafy rozpinany kardigan, który właściwie miał już trafić na półroczne „przechowanie”. I dobrze, że nie trafił. Grubsze kardigany z kołnierzem szalowym to bardzo dobra alternatywa dla kurtek i marynarek  – warto spróbować.

Waszą uwagę chciałbym też zwrócić na spodnie, bo to jeden z moich ulubionych egzemplarzy w ostatnich miesiącach, a często pytacie gdzie można kupić jakościowe chino z wysokim stanem, podwójnymi zakładkami i szerszą nogawką.

Podpowiadam zatem model Whitman z oferty Polo Ralph Lauren. Wprowadzono go do oferty tej marki jakieś 2-3 lata temu, ale w zasadzie to nie jest nowy projekt, lecz reinterpretacja kultowych fasonów Polo z przełomu lat 80. i 90. Była to odpowiedź marki na renesans amerykańskiego preppy i old-money style. Wiele osób uważa, że Whitman to obecnie jedne z najbardziej „ralphowych” spodni w całej ofercie tej marki.  Tutaj krótki filmik o tych spodniach.

Na koniec jeszcze jedna informacja.

Uruchomiliśmy dziś możliwość zamawiania koszul z kolekcji Polanex & Mr. Vintage w rozmiarach, których wcześniej nie było w sprzedaży. Chodzi przede wszystkim o rozmiary na niski i wysoki wzrost oraz 37, 38, 45, 46 (ich nie było w ofercie).

W tej opcji można zamówić także rozmiary standardowe, które zdążyły się wyprzedać.

JAK TO DZIAŁA:

– pilotażowo włączamy to dla sześciu modeli widocznych na poniższych grafikach,

– czas realizacji: 14 dni roboczych,

– metraż tkanin pod ten projekt jest ograniczony i to pula będzie się zmniejszać z każdym zamówieniem,

– nie doliczamy za taką usługę żadnej dopłaty (cena taka sama jak koszul ze standardowej oferty),

– nadal działa rabat 10% za założenie konta i zapis na newsletter,

– koszule szyte na zamówienie NIE PODLEGAJĄ zwrotom.

ROZMIARY:

– wersja na niższy wzrost ma standardowo krótsze rękawy i korpus o 4 cm w stosunku do tabeli widocznej w karcie produktu,

– wersja na wyższy wzrost ma standardowo dłuższe rękawy i korpus o 4 cm w stosunku do tabeli widocznej w karcie produktu.

Możliwe są też indywidualne modyfikacje tych parametrów (np. inne długości korpusu i rękawów) – wystarczy wpisać je w uwagach do zamówienia, a obsługa i tak skontaktuje się telefonicznie z każdym klientem w celu potwierdzenia.

Niestety system sklepu zrobił nam dziś małego psikusa i nie pozwala dodać do koszyka rozmiarów 37 i 38 – dzisiaj w ciągu dnia to naprawimy.

Autorką zdjęć jest Dominika Kuroś

Kardigan – Polo Ralph Lauren
Koszula – Polanex & Mr. Vintage
T-shirt – My Basic
Spodnie – Polo Ralph Lauren
Czapka – Zara
Buty – Kleman
Okulary – SALT

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
45 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
paero123
1 miesiąc temu

Hmm, coś mi tu zgrzyta, chyba buty – dół (buty+chino) wydają się jakieś ciężkie/zbyt eleganckie w stosunku do góry.
Te spodnie to używane czy tak się nogawki strzępią od nowości?
Pozdrawiam

Przemek
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

A rozmiar trzymają w pasie? Ja potrzebuje tak 88-90 cm w obwodzie jaki to będzie rozmiar?

Jacek
1 miesiąc temu

Chciałem zamówić tę koszulę, ale „mój” rozmiar w Polanexie to 46. No trudno. Rozumiem fakt, że statystyczne rozmiary polskiego klienta sprawiają, że nasze firmy nie szyją większych rozmiarów, ale np. Martin&Moore oferuje 3 różne kroje koszul, w każdym do rozmiaru 48. Tam nie mam problemu z doborem pasującego rozmiaru – kombinacja odpowiedniego kroju i rozmiaru pozwala uzyskać właściwe dopasowanie. Nie porównuję jakości tkanin i wykończenia M&M z Polanexem, bo to oczywiście inna półka, zaznaczam tylko, że da się zaproponować bardziej elastyczne podejście. Podobnie mam np. z rozmiarówką marynarek z Poszetki – ich największy rozmiar, czyli 58, jest zawsze o te… Czytaj więcej »

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

Sprawdzę, dziękuję. Ale koszule Regular się u mnie najczęściej nie sprawdzają z prostego, geometrycznego powodu – proporcji klatka/talia. Nie mam aż tak wielkiego brzucha :)

Tomasz
1 miesiąc temu

dlaczego jeans button down nie ma rozmiaru 38? porażka

Tomasz
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

jak z żadnej skoro zamówiłem 38 lnianą?

Tomasz
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

jaka rozmiarówka literowa, skoro jak wół na stronie wyświetla się ROZMIAR, 38 a małym druczkiem pod spodem jest dopiero litera S. Nie ma wzmianki nawet o takim numerze jak 39 gdziekolwiek.

Tomasz
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

szkoda że nie wspomniałeś że pierwotnie napisałeś „odpowiednik 38/39” bo teraz mój komentarz po twojej edycji jest bez sensu

Benriach
1 miesiąc temu

O, są rozmiary long – super, muszę w weekend pomyśleć która lub które z tych koszul by mi się przydały. Przy okazji doceniam dwie rzeczy: po pierwsze brak kieszonek, a po drugie dobrze zaprojektowane kołnierzyki. Tak mi się to nasunęło, bo jak ostatnio przeglądałem koszule Poszetki w letnim wydaniu, to jakaś porażka… Albo kieszonka na piersi (po co?) albo bez kieszonki, ale za to kołnierzyk extreme cutaway, który bez krawata wygląda słabo, a krawat jest często ostatnią rzeczą, jaką chce się nosić w upały… Tutaj mamy czystą linię, tzn. bez kieszonek i porządne button downy / kołnierze półwłoskie. Tak trzymać.

Grzegorz
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

Jeszcze jakby wszystkie koszule nie miały plisy przy guzikach tylko były gładkie to już w ogóle byłoby super. Ostatnia moja koszula z plisą była z kolekcji z Osovskim Pewnie nikt nie zwraca na to uwagi, ale mnie plisa strasznie drażni w każdej koszuli. Michale, po co jest ten dodatkowy materiał przy guzikach? Marki koszulowe premium np. Eton, Stenstroms, Bergs w większości mają bez plisy.
Pozdrawiam

Dawid
1 miesiąc temu
Reply to  Benriach

Co do koszul lnianych z Poszetki to nie jest to żaden extreme cutaway tylko zwykły kołnierz włoski, który jak najbardziej dobrze wygląda bez krawata ;)

Benriach
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Aż spojrzę czy się nie pomyliłem z tymi kołnierzykami… Ale kieszonki są na pewno :)

Dawid
1 miesiąc temu
Reply to  Benriach

Są w modelach seersucker które nawiązują do OCBD. W lnianych nie ma bo sam taką mam.

Ciastoń
1 miesiąc temu

Ciekawe jaki jest sens świecić skarpetami? czy wszystkie zostały oprane a tylko te zostały by założyć

Michal
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

:)

Last edited 1 miesiąc temu by Michal
Jacek K.
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

Skarpety pasują idealnie!!

Łukasz
1 miesiąc temu

Witam serdecznie
Panie Michale jaki to kolor spodni?

samozwańczy najczęściej banowany hejter bloga
1 miesiąc temu

Ralph to jest też na górze, (the) ralph tuck,ale jakiś taki zachowawczy. Niżej rozpinamy, niżej! Ale widzę, że trzymamy rękę na trendach, choć się nie przyznajemy, ani już o nich nawet, broń boże, piszemy.
ps. tło w postaci budynku świetnie podkreśla ten uczelniany klimat, ładne. I takie nostalgiczne.

Yam
1 miesiąc temu

A mnie ciekawi co to za miejsce? Elewacja świetnie pasuje do twojego wyglądu.

Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

Dawny Dom Partii .:)
Jego elewacja chyba bardziej pasowałaby do garniturów z lat 70 tych … klapy jak skrzydła motyla , spodnie rozszerzane w dół . Ciekawe czy kiedyś to wróci ? Aczkolwiek w takie spodnie ostatnio ubrano Benoit Blanca w ” Żywym czy martwym „

Maciek
1 miesiąc temu

Michale, takie pytanie praktyczne. Gdzie w swoich stylizacjach mieścisz przedmioty potrzebne na codzień: portfel z dokumentami, kartami, pieniędzmi, klucze od domu, klucze od samochodu komórkę itp.?

Mam taki problem, że jak noszę je w spodniach to kieszenie się wypychają przecierają I nie wygląda to dobrze.
Przy marynarce można spróbować to chociaż jakoś rozłożyć, że nie rzuca się tak w oczy.

Popularne teraz saszetki nerki nie wydają się odpowiednie dla czytelnika tego bloga.
Jakie masz propozycje? Jesteśmy skazani na noszenie małej torby czy eleganckiego skórzanego plecaka w minimalistycznym stylu jaki kilka lat temu opisywaleś?

Last edited 1 miesiąc temu by Maciek
Mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  Maciek

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że portfel najpierw totalnie odchudziłem – do dowodu, prawa jazdy, 2 kart kredytowych + jakiś banknot. A obecnie rezygnuję całkowicie, banknot noszę w etui telefonu, płatności robię telefonem, a dokumentów nie noszę wcale (bo mam w aplikacji mobilnej). Nie wiem czy to dobrze, czy źle, bo jak telefon gdzieś zginie to „klops”. Od kluczy jeszcze nie uciekłem niestety, sam telefon też raczej do małych nie należy, więc jest tu miejsce na optymalizację. Generalnie jestem przeciwnikiem wszelkich plecaczków, toreb czy nerek.

Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  Mateusz

Na klucze idealnie sprawdza się u mnie mini-kieszonka w dżinsach, stworzona pierwotnie do zupełnie innego celu. Oczywiście to muszą być klucze normalne, od mieszkania, a nie do ciągnika w ogrodzie.

Mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  Janusz

Tak, potwierdzam, ta kieszonka mieści także idealnie kluczyk od mojej Skody :D

Fantomas
1 miesiąc temu
Reply to  Maciek

Hehe, jeszcze był taki gadżet jak tech-kit od sartolane ;-)
lecz jeśli dobrze kojarzę – to tutaj w komentarzach na blogu był obśmiany.

Gisch
1 miesiąc temu
Reply to  Fantomas

Chodzi o ten piórnik vel pederastkę?
To słusznie obśmiany.

Kamil
1 miesiąc temu

Panie Michale czy penny loafer two tone są modne i czy te pantofle można zestawić z ubiorem mniej formalnym jak garnitur

Łukasz
1 miesiąc temu

A ja mam pytanie z innej beczki – mam ten sam sweter i bardzo mi się mechaci/ kulkuje.. Panie Michale w jaki sposób Pana wygląda jak świeżo ze sklepu???

Czytelnik
1 miesiąc temu

Panie Michale,
Pytania odnosnie ubioru goscia weselnego:
1) czy garnitur w prazki (lekkie ale mimo wszystko) oraz z biletowka nie bedzie zbyt casualowy jak na taka impreze?
Chodzi mi o ten model:
https://www.boggi.com/de_DE/nadelstreifenanzug-aus-wolle-und-seide-BO26P0056.html?dwvar_BO26P0056_color=NAVY#cgid=Abiti
2) czy krawat klubowy (2 kolory, szerokie pasy granat i ciemny zielony) nie bedzie zbyt casualowy na taka impreze? Ten Krwat nie koniecznie z garniturem z pkt 1

Pozdrawiam

Last edited 1 miesiąc temu by Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu
Reply to  Mr. Vintage

Dzieki za odpowiedz. Sledze twojego bloga od ponad 10 lat i jest to dla mnie mega kopalnia wiedzy, a mimo wszystko dopiero ostatnio przeczytalem ze krawaty w pasy uznawane sa za nieformalne. Troche mnie to zdziwilo. Krol Karol 3 dosyc czesto takie zaklada.

Sebastian
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

Król Karol III jest elegantem, który wymyka się wszelkim kategoriom i normom, a przy tym wychodzi mu to znakomicie.