30 ulubionych zdjęć z Instagrama 2014

89 komentarzy

W minionym roku Instagram był dla mnie aplikacją, która wciągnęła mnie jeszcze bardziej niż Facebook w poprzednich latach. Zresztą na tym ostatnim mocno ograniczyłem aktywność w roku 2014. Lubię opowiadać historie za pomocą obrazów, a Instagram jest ku temu idealnym narzędziem. Jeśli jeszcze nie zaglądaliście na mój profil, to możecie to zrobić tutaj, a ja tymczasem wybrałem 30 ulubionych zdjęć z minionego roku.

1. Blog Forum Gdańsk.

Środowisko blogerów przez cały rok z niecierpliwością czeka na konferencję Blog Forum Gdańsk. To cykliczne, dwudniowe spotkanie na którym słuchamy prezentacji, dyskutujemy i integrujemy się. Na zdjęciu z Łukaszem Kielbanem (czasgentlemanow.pl) i Romanem Zaczkiewiczem (szarmant.pl).

 

Wyborowe towarzystwo. @kielban @romanzaczkiewicz #gdansk #bfgdansk

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

2. Kupiłem stary dom.

Nagłówek mówi wszystko. Jesienią udało mi się kupić stary, 80-letni dom drewniany, który w tym roku zamierzam wyremontować. No właśnie, szukam kogoś, kto mi w tym pomoże, więc jeśli znacie sprawdzonego fachowca (architekt/projektant/inżynier) który doradzi mi kompleksowo (rodzaj okien, rodzaj ocieplenia, projekty instalacji, ewentualna rozbudowa itp.) i weźmie nadzór nad remontem, to poproszę o namiary. Najchętniej jeśli będzie to osoba, która rozumie istotę remontów starych domów, czyli nie będzie mnie namawiać na rozbiórkę albo w najlepszym razie na styropian i gips-kartony. Dobrze jeśli będzie to osoba z Kielc lub okolic (północna część województwa: Skarżysko, Starachowice itp.),  mająca sprawdzone ekipy i fachowców z tego regionu. Oczywiście za doradztwo i poprowadzenie remontu proponuję wynagrodzenie :)

Kupiłem stary dom. Staruszek ma ponad 80 lat, ale ma potencjał. #mrvintage #vintage #home #remont #kredyt #radosc

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

3. Sielsko, anielsko.

Bardzo lubię to zdjęcie, bo oddaje klimat tego miejsca. Właśnie taki obraz utkwił mi w pamięci gdy pierwszy raz pojechałem obejrzeć dom z ogłoszenia. Po kilku godzinach byliśmy zdecydowani na zakup. Ten przeszklony ganek ma niesamowity urok i czuję, że będę na nim przesiadywał latem.

Zaczynam sprzątanie. #mrvintage #vintage #home #dom Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

4. Pałac Kultury i Nauki nocą.

Przypadkowe zdjęcie, ale bardzo klimatyczne. Czekałem na taksówkę tuż przed północą, wyciągnąłem smartfona i cyk.

#noc #warszawa

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

5. Nagroda Zalando Blogger Awards.

Pierwsza polska edycja tego plebiscytu i nagroda Najlepszy Blog Męski.

Udało się. Najlepszy Blog Męski na Zalando Blogger Award. #mrvintage #warszawa #zalando #wieszakwgablocie

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

6. Rzeczowo o modzie męskiej.

Mimo, że od premiery „Rzeczowo o modzie męskiej” minął rok, to książka nadal sprzedaje się bardzo dobrze i cały czas spotykam się z pozytywnymi recenzjami w wielu miejscach (portale społecznościowe, fora internetowe, prasa, czasopisma). Na zdjęciu przypadkowo znaleziona „recenzja” na półce w Empiku. Co ciekawe, ta sieć początkowo nie za bardzo była zainteresowana sprzedażą książki, ale gdy zobaczyli jak dobrze sprzedaje się w Matrasie, to zmienili zdanie. Nie mam jeszcze potwierdzenia, ale „Rzeczowo o modzie męskiej” zostało prawdopodobnie bestsellerem roku 2014 w kategorii „Poradniki” na empik.com przeganiając wiele znanych nazwisk.

#empik #rzeczowoomodziemeskiej #ksiazka #mrvintage

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

7. Nivea vintage.

Metalowe opakowanie po kremie Nivea, które ma kilkadziesiąt lat. Mała rzecz, a cieszy. To jedno z pierwszych znalezisk w starym domu odnalezionych podczas pierwszego dnia porządków.

To dopiero vintage. #mrvintage #vintage #home #bibeloty Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

8. Sesja dla Men’s Health.

Kamil Pawelski, znany jako Ekskluzywny Menel to osoba o której w minionym roku było bardzo głośno. Fajny chłopak i mam nadzieję, że sodówa nie uderzy mu do głowy. Poznaliśmy się podczas sesji dla magazynu Men’s Health.

Zderzenie osobowości i stylów. Sesja z @ekskluzywny_menel #warszawa #remington Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 
9. Przychodnia.

Zdjęcie z klimatem. Ta przychodnia dziecięca nadal działa, choć akurat to wejście już nie funkcjonuje.

 

Zapomniane miejsca. #kielce #architektura #polska #vintage

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

10. Jedz jabłka.

Latem głośno było o akcji „Jedz jabłka”, a jako wielki fan tych owoców nie mogłem nie przyłączyć się.

 

Jedz polskie jabłka. #jedzjablka #apple #mrvintage #kielce

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

11. Poradnik ślubny.

Zdjęcie z przygotowań do sesji zdjęciowej będącej ilustracją jednego z najpopularniejszych wpisów blogowych w roku 2014. Na chwilę obecną materiał ten ma ponad 60 tysięcy wyświetleń. To też doskonały przykład dobrego wpisu sponsorowanego (tu akurat chodzi o Bytom) – jest dobra sesja, jest dobry tekst, jest promocja produktów konkretnej marki.

 

Jeszcze jedno z dzisiejszej sesji slubnej. Za kilka dni premiera na blogu. #mrvintage #blog #backstage #navy #suit #kielce #grandhotel

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

12. Pabianice.

Kilka miesięcy temu prowadziłem szkolenie z dress code’u w Pabianicach. Nigdy wcześniej nie byłem w tym mieście i nie sądziłem, że jest tam coś interesującego, ale okazało się, że jest tam to, co uwielbiam, czyli ceglana architektura industrialna. Obiekt hotelowy w którym spałem był kiedyś fabryką wełny i nie mogłem wyjść z podziwu jak wiele pracy włożono w to, by zruinowany budynek pofabryczny przekształcić w luksusowy hotel i zachować przy tym surowy klimat tego miejsca. Wybrałem się także na wycieczkę po okolicy i okazało się, że kilkadziesiąt metrów dalej są budynki w których czas jakby się zatrzymał kilkadziesiąt lat temu. To tu kręcono kilka scen do filmu „Ziemia obiecana”. Niesamowite miejsce. Więcej zdjęć możecie zobaczyć tutaj.

#pabianice #polandarchitecture #polska #architektura Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

13. Yanko.

Buty tej hiszpańskiej marki pojawiały się często na blogu i Instagramie, ale to jest moim ulubionym.

#mrvintage #parka #handm #jeans #pepejeans #brogues #shoes #yanko Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

14. Fotel klubowy.

Jeden z najlepszych zakupów minionego roku. Klasyka designu – fotel klubowy z lat 50-60. Jeszcze nie doczekał się wymiany tapicerki.

 

Kurier z rana to dobry znak. Takiego klasyka kupiłem na Allegro. #fotel #klasyka #classic #design #renowacja #vintage #allegro #mrvintage

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

15. Gdańsk, ul. Mariacka.

Jedna z ulubionych ulic Gdańska. Rzadko kiedy udaje się ją sfotografować bez tłumu turystów, ale mnie się udało pewnego poranka.

Wczoraj, a dzisiaj już w Kielcach. #gdansk #mariacka Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

16. Podwójna tęcza.

Zdjęcie wygląda jak fotomontaż, ale nim nie jest. Ta tęcza faktycznie była tak wyraźna. Właśnie w takich momentach przydaje się telefon z aparatem fotograficznym.

 

Podwójna #tecza #kielce

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

17. Stary dworzec.

Jeszcze przed zakupem starego domu rozważałem zakup tego budynku z opcją przekształcenia na dom mieszkalny, ale byłaby to studnia bez dna. To stary dworzec kolejowy w miejscowości Dębska Wola.

#dworzec #pkp #debskawola #swietokrzyskie #urbex #architektura #polska #mrvintage Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

18. Stadion Narodowy.

Pierwszy raz na Stadionie Narodowym byłem podczas Targów Książki. Trzeba przyznać, że obiekt robi wrażenie.

 

#stadion #narodowy #polandarchitecture #details #architecture #architektura #warszawa

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

19. Pashley.

Rower Pashley chwilę po rozpakowaniu z kartonu.

 

Orzeł wylądował na balkonie. #pashley #bike #classic #retro #handmade #england

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

20. Kraków nocą.

Klimatyczne nocne zdjęcie z Krakowa.

#krakow #mrvintage #polska Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

21. Kraków zimą.

A tu z kolei jeden z niewielu dni, gdy wszędzie było biało od śniegu.

#zima #planty #krakow #mrvintage

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

22. Granatowo.

Takie tam zwykłe zdjęcie z ręki, ale ładnie wyszły kolory.

Granatowo. #mrvintage #selfie #navy #cashmere #kaszmir #casual

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

23. Trzewiki Shoepassion.

Jedne z najładniejszych i najwygodniejszych trzewików jakie mam – Shoepassion nr 627.

Sezon na trzewiki uważam za rozpoczęty. #trzewiki #boots @shoepassioncom #jesień #kielce #mrvintage Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

24. Biblioteka UW.

Nie lubię Warszawy, ale i tam można znaleźć ładne miejsca.

#warszawa #polska #architektura #buw Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

25. Sopot. Sopockie molo przed sezonem wiosennym wygląda tak.

Sopot przed sezonem. Cisza, spokój. #molo #sopot #polska Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

 

26. Osobowość Blogosfery 2013.

W lutym odebrałem statuetkę – wyróżnienie specjalnie w konkursie Blog Roku. Jury uznało, że wraz z Radkiem Kotarskim i Moniką Mikowską zasłużyliśmy na tytuł „Osobowość Blogosfery”.

Na blogu jest już krótkie podsumowanie gali Blog Roku. #mrvintage #blog #blogroku #onet

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

27. Sesja Hłasko.

Tak powstawała jedna z ładniejszych sesji minionego roku – kolekcja Bytomia inspirowana Markiem Hłasko. Sesję możecie zobaczyć tutaj.

Dzisiejsza sesja dla Bytomia. Wkrótce więcej szczegółów na blogu. #mrvintage #blog #backstage #bytom #marekhlasko

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

28. Hotel Fabryka Wełny.

A to hotel w Pabianicach, o którym wspominałem wcześniej.

Dzisiaj szkolę ostatnie w Pabianicach a śpię w starej fabryce wełny. Piękny hotel. #pabianice #architecture #loft #polska #architektura #mrvintage Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

29. Michał Szafrański.

Jedna z najbardziej inspirujących osób, jakie miałem okazję poznać w swoim życiu. Pojawił się nagle dwa lata temu i swoją systematyczną pracą w bardzo krótkim czasie wszedł na szczyt blogosfery. Miniony rok był dla niego przełomowy. Wzorzec blogera profesjonalisty. Na zdjęciu z książką, którą sam kupił :)

Uwielbiam tego gościa. Nie dlatego, że kupił moją książkę. Za całokształt. @michal_szafranski #warszawa #mrvintage #rzeczowoomodziemeskiej Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 


30. Warszawa.

Widok z hotelu Novotel.

#warszawa #hotel #novotel

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

Jak widzicie, na Instagramie staram się zmieszczać zdjęcia których nie publikuję na blogu i Facebooku, więc warto obserwować. Tutaj mój profil.

PS. Wpis wyprzedażowy będzie lada dzień.

Podobne wpisy

89
Dodaj komentarz

avatar
44 Comment threads
45 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
50 Comment authors
KoczillaMr. VintageDealYourCreativityadamDarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Fajne pozdr

Kuba
Gość
Kuba

Wielki plus za drewniany dom! Czy będzie kominek?

Pschemo
Gość
Pschemo

A ja wolę Pinterest

Nikodem
Gość

Ale gdzie Pinterest gdzie Instagram, to dwa zupełnie różne narzędzia! Jedno służy jako agregator treści (głównie zdjęć), a drugie jako platforma mikro-foto-blogowa.

Przy okazji – Panie V. gdzie poczytam coś o kamizelkach? zamarzyła mi się taka pół-elegancka do casualowych stylizacji i nie wiem nawet od czego zacząć :(.

gaq
Gość
gaq

Kiedyś był jakiś wpis o kamizelkach, może nawet dwa.

Piotr
Gość
Piotr

2 razy w podsumowaniu pojawia się moje miasto (Pabianice). Gdyby planował Pan tu jeszcze jakąś wizytę (może prywatnie), służę pomocą jako przewodnik. Mamy jeszcze kilka perełek, choć może nie aż tak efektownych jak Fabryka Wełny.

maciek.ch
Gość
maciek.ch

Mr. Vintage, oglądając te wszystkie zdjęcia utwierdzam się jedynie w przekonaniu, że jesteś kimś, kto powinien być wzorem dla każdego faceta. Dzięki Ci za to!

Pozdrawiam
Maciej

Łukasz
Gość
Łukasz

Witam,

Panie Michale, co Pan myśli o zimowych butach z zamszu. Kazar ma w tej chwili 50% na zamszowe botki. Jednak trochę się boję tego zamszu. Czy po odpowiedniej imregnacji dadzą radę czy zdecydować się na skoórę licową.

Ps.
Dostałem Pana ksiażkę od żony pod choinkę. Rewelacja.
Pozdrawiam

Thoughts Blender
Gość

Serce mi pękło, gdy przeczytałam „Nie lubię Warszawy”, ale nadal będę tu zaglądać i wyłapywać coś dla mojego męża :)

esteta
Gość
esteta

Bo Warszawa bardzo brzydkim miastem jest to fakt. Miasto można lubić bądź nie, ale jej brzydoty się nie lubi :))

Fivepockets
Gość
Fivepockets

A byłeś kiedyś? To miasto potrafi zauroczyć… pod warunkiem, że wszyscy wyjadą do domu.

Kejzi
Gość
Kejzi

Michał uprzedziłeś odnośnie pytań „kiedy wpis wyprzedażowy” :)

gaq
Gość
gaq

Czyli takie fotograficzne podsumowanie ubiegłego roku. Najeździł się pan po Polsce :).

Monika Gabas
Gość

Ten wpis pokazuje jak bardzo vintage jest Mr. Vintage ;)

Olfaktoria
Gość

Zgadzam się! :)

Mejt
Gość
Mejt

A można wiedzieć Panie Michale dlaczego nie lubi Pan Warszawy?

Mejt
Gość
Mejt

Jeszcze mnie naszło :) ten 80cio letni dom wydaje się być ciekawym projektem, więc proszę o relacje z postępów ewentualnych prac. Trzymam kciuki i będę dopingował, jako że sam kiedyś takowym projektem byłem żywo zainteresowany.

Niestety …. a może stety :) kolega mnie ubiegł .. też zamarzył sobie remont typu renowacja .. okazało się jednak, że w jego przypadku koszty są ogromne (znacznie przekraczały koszt totalnej rozbiórki i zbudowanie czegoś nowego :( ). Dlatego tym bardziej jestem głodny Pańskiego sukcesu i recepty na jego odniesienie :).

dejj
Gość
dejj

Fajna chata :) gratuluję posiadłości i jednocześnie proszę o rozważenie jakiejś ciekawej sesji połączonej z relacją z remontu. Pozostając w temacie architektury; ta może być ceglana ale ceglasta niezbyt. Frohes neues Jahr!

Piotr
Gość
Piotr

Obecnie Warszawa nie prezentuje się wybitnie, ale proszę obejrzeć zdjęcia przedwojenne, szczególnie znanych ulic. Nie do poznania! Jeśli jesteś jest estetą jak ja, ostrzegam, możesz zakochać się w jej architekturze.

Wszystkiego dobrego w 2015

lester
Gość
lester

Michał, apka mobilna nie wyświetla tego typu obrazów udostępnianych, FYI :) może panom będzie się chciało to poprawić

kociu
Gość
kociu

Niestety ja na windows phone na lumi nie widzę zdjęć, :-( pomocy

Bartek
Gość
Bartek

Witam,

czy ma Pan jakieś sposoby na wydłużenie przykrótkiego swetra?
Pozdrawiam.

Bartek
Gość
Bartek
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Witam pytanko Czy Masimo Dutti w opcji buty zachowuje rozmiarówkę jakieś doświadczenia dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Pan Elegancik
Gość
Pan Elegancik

Nie wiem czy to Ci coś pomoże ale patrząc na moje buty to wygląda tak:
– tommy hilfiger 42
– kazar 41
– ryłko 40
– massimo 41

andrea
Gość
andrea

@Krzysztof Bierz raczej mniejsze nosisz normalnie

Marta
Gość
Marta

Wspaniały dom! Na pewno po odnowieniu będzie prezentował się rewelacyjnie, zazdroszczę ;-)

zet
Gość
zet

Krzysztof – MD w opcji buty zachowuje rozmiarówkę!

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Zet dzięki miałem wątpliwości bo kiedyś miałem mokasyny z Zary a przecież to ta sama grupa i nosząc standardowo 44 musiałem wymienić na 45 więc …

Michał p.
Gość
Michał p.

Md zachowuje rozmiarówkę, problem może być jeżeli masz wysokie podbicie i bierzesz buty z otwartą przyszwą.

NOL
Gość
NOL

Nie powiem, trochę się rozczarowałem bo założyłem że wpis będzie dotyczył 30 zdjęć ogólnie z Instagrama, różnych autorów. Miałem nadzieję na poznanie nowych zakątków internetu.

Aleks
Gość
Aleks

Witam, szykuje się jakiś artykuł o wyprzedażach?

mariusz
Gość
mariusz

ostatnie zdanie w tym wpisie.

Aleks
Gość
Aleks

Witam
Mam pytanko, jakie kolory koszul i spodni beda pasowaly do takiej marynarki ? http://pn.lmcdn.ru/img600x866/H/E/HE002EMKC918_1.jpg
Pozdrawiam

Aleks
Gość
Aleks

Ok, wielkie dzięki! :)

Rafał
Gość
Rafał

Takie trochę mydło i powidło, ale podoba mi się, bo nie śledzę portali społecznościowych :)

Daniel
Gość
Daniel

Planuje zakupić buty na swój ślub (wiedenki) na aktualnych wyprzedażach – Michał poratujesz interesującym linkiem/linkami ? Budżet do max 500 zł.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Witam Michał co myślisz o tych butach warto ,podobno szyte metodą Goodyear MASSIMO DUTTI MEN’S LIMITED EDITION ANKLE BOOT WITH RIVETING NEW SEASON AW 2014

Michał
Gość
Michał

Witam Panie Michale,

mam pytanie związane z marynarką do zestawów koordynowanych: czy jeśli w tym momencie mogę pozwolić sobie na zakup tylko jednej – tej pierwszej, to marynarka uszyta w 100% z wełny 120s będzie dobrym wyborem (tkanina VBC). Chodzi o możliwość całorocznego użytkowania? Kolor to oczywiście ciemny granat. Obecna cena 500 zł (przecena z 700) wydaje mi się bardzo kusząca.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Dominik
Gość

Zdjęcia to wspaniała pamiątka i forma podsumowania :)

Michał
Gość
Michał

Panowie, z innej beczki. Gdzie można kupić męskie bawełniane skarpetki, bez domieszki plastików? Przyznam, że mam z tym problem ostatnio.

Mariusz
Gość
Mariusz

Na przykład w sklepie VAN GRAAF.

adam
Gość
adam

Calzedonia- polecam wziąć rozmiar mniejszy niż zwykle się nosi

Mariusz
Gość
Mariusz

Co pan/czytelnicy sądzi na temat tych butów: http://www.zalando.pl/your-turn-botki-brazowy-yo112d00c-o11.html? Warto rozważyć ich zakup? Ma ktoś doświadczenia z tą marką?

Mateusz
Gość
Mateusz

Cześć, może ktoś coś powiedzieć o ubraniach selected homme? chodzi mi o to jak u nich z jakością

Mariusz
Gość
Mariusz

Posiadam sweterek z wełny merynosowej tej marki i wydaje się być bardzo porządnej jakości.

Janusz
Gość
Janusz

Michał lada dzień to dzisiaj już ?

Kamil
Gość
Kamil

też mam taką nadzieję ;)

Dobrego Michał!

Hubert
Gość
Hubert

Panie Michale,

gdzie w Warszawie udać się do krawca/krawcowej po proste przeróbki, np. taliowanie koszuli, zwężanie spodni, itp.?
Mam średnie doświadczenie ze starszą panią krawcową, która odmówiła taliowania, bo powiedziała, że koszula musi być luźna, inaczej mi będzie niewygodnie i że moja i tak już jest mocno dopasowana (a nie była) ;)

Mateusz
Gość
Mateusz

kojarzycie może na jakie marki zwrócić uwagę jeśli chodzi o parki i trencze, ale max 400zł na wyprzedaży, znajdzie się coś dobrego w tym przedziale?

Remy
Gość
Remy

Gratuluję domu.
Ocieplenie domu?
Proszę prześlij mi na emaila:
-rzuty i przekroje domu, opis ścian (z czego są wykonane- powinno być w projekcie).
-czy podlega ochronie konserwatorskiej-czy można ocieplić go od zewnątrz, czy trzeba od wewnątrz itp.
-jaki masz budżet i jaką masz wizję co do ogrzewania,
-czy jest doprowadzony gaz.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

matt
Gość
matt

Michał bedzie dziś wpis?

Janusz
Gość
Janusz

Właśnie będzie? Bo ja specjalnie z roboty wcześniej zjechałem …

jasiu
Gość
jasiu

więc nawet domu można się dorobić na pisaniu bloga?

Michał p.
Gość
Michał p.

No i?

jasiu
Gość
jasiu

trochę nie chce mi się wierzyć…

msw
Gość
msw

„dorobić” się a raczej zarobić można praktycznie na wszystkim, trzeba to tylko potrafić, jak widać p. Michał potrafi i to na najwyższym poziomie. Oby wiecej takich blogów…

Kejzi
Gość
Kejzi

Niestety nie działa aplikacja mobilna. mam komunikat, że niby nie mam dostępu do internetu. I tak od 2 tygodni….

Darek
Gość
Darek

Cześć, u mnie to samo :(

Marcin
Gość
Marcin

Gratuluję fascynacji architekturą ceglaną, która znika w Polsce w zastraszającym tempie. Jak tak dalej pójdzie po stoczni gdańskiej zostaną nam tylko pocztówki. Myślę, że nasze podejście do zabytkowej architektury czy dawnego wzornictwa idzie w parze z popularnościa eleganckiego ubioru. Zachłyśnięci źle pojmowaną wolnością odrzucilisme te, jak i masę innych wartości, do których jednak pokornie wracamy, fascynację którymi zaszczepiamy w młodszym pokoleniu, jako pewną modę, która jednak nie chce przemijać. A jeśli ta fascynacja jest prawdziwa, to nie widzę innej opcji jak remont oparty o materiały naturalne. Drewno, wełna mineralna, ceramika, kamień. Zdecydowanie odradzałbym wymianę stolarki. Stare okna i drzwi po… Czytaj więcej »

DealYourCreativity
Gość

A ja bardzo cenie Pańskiego bloga. nie tylko za profesjonalizm, ale i otwartość na profesjonalizm innych.
Nie znam Michała Szafrańskiego.
przyglądnę się

wiele dobrego w 2015 i sukcesów
Pozdrowienia, Jarek

Koczilla
Gość
Koczilla

Komentarz mocno spóźniony, więc nie liczę na odpowiedź, ale zastanawiam się, czy to jakiś warunek otrzymania sprawności skauta to stwierdzenie „nie lubię Warszawy”? Uprzejme, mądre? Na blogu o elegancji cokolwiek razi.

Koczilla
Gość
Koczilla

Wydaje mi się, że jesteśmy trochę za dorośli i za mądrzy (?), żeby prowadzić rozmowę na tym poziomie. Miasto to nie bigos i jeśli już chcesz koniecznie krytykować kulinaria, to przypuszczam, że też niewielu byłoby ci wdzięcznych za tekst typu: „nie lubię śląskiej kuchni”, „nie lubię tych ich regionalnych potraw” itp. Bo takie porównanie byłoby bardziej adekwatne. Wypowiadając się źle o czyimś mieście, w zasadzie obrażasz czyjś dom: wspomnienia, rodzinę, tradycję i to, jak poukładał sobie życie. Twojego bloga czyta zapewne wielu warszawiaków i to ludzi ze stolicą emocjonalnie związanych. Jako rodowita warszawianka powiem ci również, że takich „szczerych” komentarzy… Czytaj więcej »

Koczilla
Gość
Koczilla

Wydaje mi się, że opisałam problem wystarczająco dokładnie. Jeżeli naprawdę nadal go nie rozumiesz, to w ramach eksperymentu napisz, że nie lubisz dowolnego innego miasta (o ile takowe istnieje) ulicy, czy kraju. Może ktoś ci zasugeruje, że to było nie na miejscu, a może sam będziesz źle się z tym czuł? Nie jesteś w tej swojej antypatii do Warszawy wyjątkowy ani merytoryczny, bo niby czemu miałaby taka opinia służyć? Ktoś się poczuje zadowolony, doinformowany? Porównanie z niechęcią do „śledzi” jest akurat średnio trafione, bo skoro to blog o męskiej modzie, prezentowanie odzieżowych preferencji i u z a s a d… Czytaj więcej »