fbpx

30 ulubionych zdjęć z Instagrama 2014

89 komentarzy

W minionym roku Instagram był dla mnie aplikacją, która wciągnęła mnie jeszcze bardziej niż Facebook w poprzednich latach. Zresztą na tym ostatnim mocno ograniczyłem aktywność w roku 2014. Lubię opowiadać historie za pomocą obrazów, a Instagram jest ku temu idealnym narzędziem. Jeśli jeszcze nie zaglądaliście na mój profil, to możecie to zrobić tutaj, a ja tymczasem wybrałem 30 ulubionych zdjęć z minionego roku.

1. Blog Forum Gdańsk.

Środowisko blogerów przez cały rok z niecierpliwością czeka na konferencję Blog Forum Gdańsk. To cykliczne, dwudniowe spotkanie na którym słuchamy prezentacji, dyskutujemy i integrujemy się. Na zdjęciu z Łukaszem Kielbanem (czasgentlemanow.pl) i Romanem Zaczkiewiczem (szarmant.pl).

 

Wyborowe towarzystwo. @kielban @romanzaczkiewicz #gdansk #bfgdansk

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

2. Kupiłem stary dom.

Nagłówek mówi wszystko. Jesienią udało mi się kupić stary, 80-letni dom drewniany, który w tym roku zamierzam wyremontować. No właśnie, szukam kogoś, kto mi w tym pomoże, więc jeśli znacie sprawdzonego fachowca (architekt/projektant/inżynier) który doradzi mi kompleksowo (rodzaj okien, rodzaj ocieplenia, projekty instalacji, ewentualna rozbudowa itp.) i weźmie nadzór nad remontem, to poproszę o namiary. Najchętniej jeśli będzie to osoba, która rozumie istotę remontów starych domów, czyli nie będzie mnie namawiać na rozbiórkę albo w najlepszym razie na styropian i gips-kartony. Dobrze jeśli będzie to osoba z Kielc lub okolic (północna część województwa: Skarżysko, Starachowice itp.),  mająca sprawdzone ekipy i fachowców z tego regionu. Oczywiście za doradztwo i poprowadzenie remontu proponuję wynagrodzenie :)

Kupiłem stary dom. Staruszek ma ponad 80 lat, ale ma potencjał. #mrvintage #vintage #home #remont #kredyt #radosc

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

3. Sielsko, anielsko.

Bardzo lubię to zdjęcie, bo oddaje klimat tego miejsca. Właśnie taki obraz utkwił mi w pamięci gdy pierwszy raz pojechałem obejrzeć dom z ogłoszenia. Po kilku godzinach byliśmy zdecydowani na zakup. Ten przeszklony ganek ma niesamowity urok i czuję, że będę na nim przesiadywał latem.

Zaczynam sprzątanie. #mrvintage #vintage #home #dom Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

4. Pałac Kultury i Nauki nocą.

Przypadkowe zdjęcie, ale bardzo klimatyczne. Czekałem na taksówkę tuż przed północą, wyciągnąłem smartfona i cyk.

#noc #warszawa

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

5. Nagroda Zalando Blogger Awards.

Pierwsza polska edycja tego plebiscytu i nagroda Najlepszy Blog Męski.

Udało się. Najlepszy Blog Męski na Zalando Blogger Award. #mrvintage #warszawa #zalando #wieszakwgablocie

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

6. Rzeczowo o modzie męskiej.

Mimo, że od premiery „Rzeczowo o modzie męskiej” minął rok, to książka nadal sprzedaje się bardzo dobrze i cały czas spotykam się z pozytywnymi recenzjami w wielu miejscach (portale społecznościowe, fora internetowe, prasa, czasopisma). Na zdjęciu przypadkowo znaleziona „recenzja” na półce w Empiku. Co ciekawe, ta sieć początkowo nie za bardzo była zainteresowana sprzedażą książki, ale gdy zobaczyli jak dobrze sprzedaje się w Matrasie, to zmienili zdanie. Nie mam jeszcze potwierdzenia, ale „Rzeczowo o modzie męskiej” zostało prawdopodobnie bestsellerem roku 2014 w kategorii „Poradniki” na empik.com przeganiając wiele znanych nazwisk.

#empik #rzeczowoomodziemeskiej #ksiazka #mrvintage

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

7. Nivea vintage.

Metalowe opakowanie po kremie Nivea, które ma kilkadziesiąt lat. Mała rzecz, a cieszy. To jedno z pierwszych znalezisk w starym domu odnalezionych podczas pierwszego dnia porządków.

To dopiero vintage. #mrvintage #vintage #home #bibeloty Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

8. Sesja dla Men’s Health.

Kamil Pawelski, znany jako Ekskluzywny Menel to osoba o której w minionym roku było bardzo głośno. Fajny chłopak i mam nadzieję, że sodówa nie uderzy mu do głowy. Poznaliśmy się podczas sesji dla magazynu Men’s Health.

Zderzenie osobowości i stylów. Sesja z @ekskluzywny_menel #warszawa #remington Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 
9. Przychodnia.

Zdjęcie z klimatem. Ta przychodnia dziecięca nadal działa, choć akurat to wejście już nie funkcjonuje.

 

Zapomniane miejsca. #kielce #architektura #polska #vintage

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

10. Jedz jabłka.

Latem głośno było o akcji „Jedz jabłka”, a jako wielki fan tych owoców nie mogłem nie przyłączyć się.

 

Jedz polskie jabłka. #jedzjablka #apple #mrvintage #kielce

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

11. Poradnik ślubny.

Zdjęcie z przygotowań do sesji zdjęciowej będącej ilustracją jednego z najpopularniejszych wpisów blogowych w roku 2014. Na chwilę obecną materiał ten ma ponad 60 tysięcy wyświetleń. To też doskonały przykład dobrego wpisu sponsorowanego (tu akurat chodzi o Bytom) – jest dobra sesja, jest dobry tekst, jest promocja produktów konkretnej marki.

 

Jeszcze jedno z dzisiejszej sesji slubnej. Za kilka dni premiera na blogu. #mrvintage #blog #backstage #navy #suit #kielce #grandhotel

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

12. Pabianice.

Kilka miesięcy temu prowadziłem szkolenie z dress code’u w Pabianicach. Nigdy wcześniej nie byłem w tym mieście i nie sądziłem, że jest tam coś interesującego, ale okazało się, że jest tam to, co uwielbiam, czyli ceglana architektura industrialna. Obiekt hotelowy w którym spałem był kiedyś fabryką wełny i nie mogłem wyjść z podziwu jak wiele pracy włożono w to, by zruinowany budynek pofabryczny przekształcić w luksusowy hotel i zachować przy tym surowy klimat tego miejsca. Wybrałem się także na wycieczkę po okolicy i okazało się, że kilkadziesiąt metrów dalej są budynki w których czas jakby się zatrzymał kilkadziesiąt lat temu. To tu kręcono kilka scen do filmu „Ziemia obiecana”. Niesamowite miejsce. Więcej zdjęć możecie zobaczyć tutaj.

#pabianice #polandarchitecture #polska #architektura Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

13. Yanko.

Buty tej hiszpańskiej marki pojawiały się często na blogu i Instagramie, ale to jest moim ulubionym.

#mrvintage #parka #handm #jeans #pepejeans #brogues #shoes #yanko Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

14. Fotel klubowy.

Jeden z najlepszych zakupów minionego roku. Klasyka designu – fotel klubowy z lat 50-60. Jeszcze nie doczekał się wymiany tapicerki.

 

Kurier z rana to dobry znak. Takiego klasyka kupiłem na Allegro. #fotel #klasyka #classic #design #renowacja #vintage #allegro #mrvintage

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

15. Gdańsk, ul. Mariacka.

Jedna z ulubionych ulic Gdańska. Rzadko kiedy udaje się ją sfotografować bez tłumu turystów, ale mnie się udało pewnego poranka.

Wczoraj, a dzisiaj już w Kielcach. #gdansk #mariacka Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

16. Podwójna tęcza.

Zdjęcie wygląda jak fotomontaż, ale nim nie jest. Ta tęcza faktycznie była tak wyraźna. Właśnie w takich momentach przydaje się telefon z aparatem fotograficznym.

 

Podwójna #tecza #kielce

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

17. Stary dworzec.

Jeszcze przed zakupem starego domu rozważałem zakup tego budynku z opcją przekształcenia na dom mieszkalny, ale byłaby to studnia bez dna. To stary dworzec kolejowy w miejscowości Dębska Wola.

#dworzec #pkp #debskawola #swietokrzyskie #urbex #architektura #polska #mrvintage Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

18. Stadion Narodowy.

Pierwszy raz na Stadionie Narodowym byłem podczas Targów Książki. Trzeba przyznać, że obiekt robi wrażenie.

 

#stadion #narodowy #polandarchitecture #details #architecture #architektura #warszawa

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

19. Pashley.

Rower Pashley chwilę po rozpakowaniu z kartonu.

 

Orzeł wylądował na balkonie. #pashley #bike #classic #retro #handmade #england

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

20. Kraków nocą.

Klimatyczne nocne zdjęcie z Krakowa.

#krakow #mrvintage #polska Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

21. Kraków zimą.

A tu z kolei jeden z niewielu dni, gdy wszędzie było biało od śniegu.

#zima #planty #krakow #mrvintage

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

22. Granatowo.

Takie tam zwykłe zdjęcie z ręki, ale ładnie wyszły kolory.

Granatowo. #mrvintage #selfie #navy #cashmere #kaszmir #casual

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

23. Trzewiki Shoepassion.

Jedne z najładniejszych i najwygodniejszych trzewików jakie mam – Shoepassion nr 627.

Sezon na trzewiki uważam za rozpoczęty. #trzewiki #boots @shoepassioncom #jesień #kielce #mrvintage Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

24. Biblioteka UW.

Nie lubię Warszawy, ale i tam można znaleźć ładne miejsca.

#warszawa #polska #architektura #buw Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

25. Sopot. Sopockie molo przed sezonem wiosennym wygląda tak.

Sopot przed sezonem. Cisza, spokój. #molo #sopot #polska Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

 

26. Osobowość Blogosfery 2013.

W lutym odebrałem statuetkę – wyróżnienie specjalnie w konkursie Blog Roku. Jury uznało, że wraz z Radkiem Kotarskim i Moniką Mikowską zasłużyliśmy na tytuł „Osobowość Blogosfery”.

Na blogu jest już krótkie podsumowanie gali Blog Roku. #mrvintage #blog #blogroku #onet

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

27. Sesja Hłasko.

Tak powstawała jedna z ładniejszych sesji minionego roku – kolekcja Bytomia inspirowana Markiem Hłasko. Sesję możecie zobaczyć tutaj.

Dzisiejsza sesja dla Bytomia. Wkrótce więcej szczegółów na blogu. #mrvintage #blog #backstage #bytom #marekhlasko

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

28. Hotel Fabryka Wełny.

A to hotel w Pabianicach, o którym wspominałem wcześniej.

Dzisiaj szkolę ostatnie w Pabianicach a śpię w starej fabryce wełny. Piękny hotel. #pabianice #architecture #loft #polska #architektura #mrvintage Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

29. Michał Szafrański.

Jedna z najbardziej inspirujących osób, jakie miałem okazję poznać w swoim życiu. Pojawił się nagle dwa lata temu i swoją systematyczną pracą w bardzo krótkim czasie wszedł na szczyt blogosfery. Miniony rok był dla niego przełomowy. Wzorzec blogera profesjonalisty. Na zdjęciu z książką, którą sam kupił :)

Uwielbiam tego gościa. Nie dlatego, że kupił moją książkę. Za całokształt. @michal_szafranski #warszawa #mrvintage #rzeczowoomodziemeskiej Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 


30. Warszawa.

Widok z hotelu Novotel.

#warszawa #hotel #novotel

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Kędziora (@michalkedziora)

 

Jak widzicie, na Instagramie staram się zmieszczać zdjęcia których nie publikuję na blogu i Facebooku, więc warto obserwować. Tutaj mój profil.

PS. Wpis wyprzedażowy będzie lada dzień.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
89 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
9 lat temu

Fajne pozdr

Kuba
9 lat temu
Reply to  Krzysztof

Wielki plus za drewniany dom! Czy będzie kominek?

Pschemo
9 lat temu

A ja wolę Pinterest

Nikodem
9 lat temu
Reply to  Pschemo

Ale gdzie Pinterest gdzie Instagram, to dwa zupełnie różne narzędzia! Jedno służy jako agregator treści (głównie zdjęć), a drugie jako platforma mikro-foto-blogowa.

Przy okazji – Panie V. gdzie poczytam coś o kamizelkach? zamarzyła mi się taka pół-elegancka do casualowych stylizacji i nie wiem nawet od czego zacząć :(.

gaq
9 lat temu
Reply to  Nikodem

Kiedyś był jakiś wpis o kamizelkach, może nawet dwa.

Piotr
9 lat temu

2 razy w podsumowaniu pojawia się moje miasto (Pabianice). Gdyby planował Pan tu jeszcze jakąś wizytę (może prywatnie), służę pomocą jako przewodnik. Mamy jeszcze kilka perełek, choć może nie aż tak efektownych jak Fabryka Wełny.

maciek.ch
9 lat temu

Mr. Vintage, oglądając te wszystkie zdjęcia utwierdzam się jedynie w przekonaniu, że jesteś kimś, kto powinien być wzorem dla każdego faceta. Dzięki Ci za to!

Pozdrawiam
Maciej

Łukasz
9 lat temu

Witam,

Panie Michale, co Pan myśli o zimowych butach z zamszu. Kazar ma w tej chwili 50% na zamszowe botki. Jednak trochę się boję tego zamszu. Czy po odpowiedniej imregnacji dadzą radę czy zdecydować się na skoórę licową.

Ps.
Dostałem Pana ksiażkę od żony pod choinkę. Rewelacja.
Pozdrawiam

Thoughts Blender
9 lat temu

Serce mi pękło, gdy przeczytałam „Nie lubię Warszawy”, ale nadal będę tu zaglądać i wyłapywać coś dla mojego męża :)

esteta
9 lat temu

Bo Warszawa bardzo brzydkim miastem jest to fakt. Miasto można lubić bądź nie, ale jej brzydoty się nie lubi :))

Fivepockets
9 lat temu
Reply to  esteta

A byłeś kiedyś? To miasto potrafi zauroczyć… pod warunkiem, że wszyscy wyjadą do domu.

Kejzi
9 lat temu

Michał uprzedziłeś odnośnie pytań „kiedy wpis wyprzedażowy” :)

gaq
9 lat temu

Czyli takie fotograficzne podsumowanie ubiegłego roku. Najeździł się pan po Polsce :).

Monika Gabas
9 lat temu

Ten wpis pokazuje jak bardzo vintage jest Mr. Vintage ;)

Olfaktoria
9 lat temu
Reply to  Monika Gabas

Zgadzam się! :)

Mejt
9 lat temu

A można wiedzieć Panie Michale dlaczego nie lubi Pan Warszawy?

Fivepockets
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Nie odpowiada mi lans…zabawne.

Mejt
9 lat temu

Jeszcze mnie naszło :) ten 80cio letni dom wydaje się być ciekawym projektem, więc proszę o relacje z postępów ewentualnych prac. Trzymam kciuki i będę dopingował, jako że sam kiedyś takowym projektem byłem żywo zainteresowany.

Niestety …. a może stety :) kolega mnie ubiegł .. też zamarzył sobie remont typu renowacja .. okazało się jednak, że w jego przypadku koszty są ogromne (znacznie przekraczały koszt totalnej rozbiórki i zbudowanie czegoś nowego :( ). Dlatego tym bardziej jestem głodny Pańskiego sukcesu i recepty na jego odniesienie :).

dejj
9 lat temu

Fajna chata :) gratuluję posiadłości i jednocześnie proszę o rozważenie jakiejś ciekawej sesji połączonej z relacją z remontu. Pozostając w temacie architektury; ta może być ceglana ale ceglasta niezbyt. Frohes neues Jahr!

Piotr
9 lat temu

Obecnie Warszawa nie prezentuje się wybitnie, ale proszę obejrzeć zdjęcia przedwojenne, szczególnie znanych ulic. Nie do poznania! Jeśli jesteś jest estetą jak ja, ostrzegam, możesz zakochać się w jej architekturze.

Wszystkiego dobrego w 2015

lester
9 lat temu

Michał, apka mobilna nie wyświetla tego typu obrazów udostępnianych, FYI :) może panom będzie się chciało to poprawić

kociu
9 lat temu

Niestety ja na windows phone na lumi nie widzę zdjęć, :-( pomocy

Bartek
9 lat temu

Witam,

czy ma Pan jakieś sposoby na wydłużenie przykrótkiego swetra?
Pozdrawiam.

Bartek
9 lat temu
Krzysztof
9 lat temu

Witam pytanko Czy Masimo Dutti w opcji buty zachowuje rozmiarówkę jakieś doświadczenia dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Pan Elegancik
9 lat temu
Reply to  Krzysztof

Nie wiem czy to Ci coś pomoże ale patrząc na moje buty to wygląda tak:
– tommy hilfiger 42
– kazar 41
– ryłko 40
– massimo 41

andrea
9 lat temu
Reply to  Krzysztof

@Krzysztof Bierz raczej mniejsze nosisz normalnie

Marta
9 lat temu

Wspaniały dom! Na pewno po odnowieniu będzie prezentował się rewelacyjnie, zazdroszczę ;-)

zet
9 lat temu

Krzysztof – MD w opcji buty zachowuje rozmiarówkę!

Krzysztof
9 lat temu
Reply to  zet

Zet dzięki miałem wątpliwości bo kiedyś miałem mokasyny z Zary a przecież to ta sama grupa i nosząc standardowo 44 musiałem wymienić na 45 więc …

Michał p.
9 lat temu
Reply to  Krzysztof

Md zachowuje rozmiarówkę, problem może być jeżeli masz wysokie podbicie i bierzesz buty z otwartą przyszwą.

NOL
9 lat temu

Nie powiem, trochę się rozczarowałem bo założyłem że wpis będzie dotyczył 30 zdjęć ogólnie z Instagrama, różnych autorów. Miałem nadzieję na poznanie nowych zakątków internetu.

Aleks
9 lat temu

Witam, szykuje się jakiś artykuł o wyprzedażach?

mariusz
9 lat temu
Reply to  Aleks

ostatnie zdanie w tym wpisie.

Aleks
9 lat temu

Witam
Mam pytanko, jakie kolory koszul i spodni beda pasowaly do takiej marynarki ? http://pn.lmcdn.ru/img600x866/H/E/HE002EMKC918_1.jpg
Pozdrawiam

Aleks
9 lat temu

Ok, wielkie dzięki! :)

Rafał
9 lat temu

Takie trochę mydło i powidło, ale podoba mi się, bo nie śledzę portali społecznościowych :)

Daniel
9 lat temu

Planuje zakupić buty na swój ślub (wiedenki) na aktualnych wyprzedażach – Michał poratujesz interesującym linkiem/linkami ? Budżet do max 500 zł.

Daniel
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

+ 80 PLN za wysyłkę i robi się ponad 600. Ale ta czerń polerowana – chyba nie znajdę w tej cenie nic więcej … :)

Krzysztof
9 lat temu

Witam Michał co myślisz o tych butach warto ,podobno szyte metodą Goodyear MASSIMO DUTTI MEN’S LIMITED EDITION ANKLE BOOT WITH RIVETING NEW SEASON AW 2014

Krzysztof
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Michał na ebay je znalazłem skopiuj nazwę od Massimo…pozdrawiam i dziekuję

Michał
9 lat temu

Witam Panie Michale,

mam pytanie związane z marynarką do zestawów koordynowanych: czy jeśli w tym momencie mogę pozwolić sobie na zakup tylko jednej – tej pierwszej, to marynarka uszyta w 100% z wełny 120s będzie dobrym wyborem (tkanina VBC). Chodzi o możliwość całorocznego użytkowania? Kolor to oczywiście ciemny granat. Obecna cena 500 zł (przecena z 700) wydaje mi się bardzo kusząca.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Dominik
9 lat temu

Zdjęcia to wspaniała pamiątka i forma podsumowania :)

Michał
9 lat temu

Panowie, z innej beczki. Gdzie można kupić męskie bawełniane skarpetki, bez domieszki plastików? Przyznam, że mam z tym problem ostatnio.

Mariusz
9 lat temu
Reply to  Michał

Na przykład w sklepie VAN GRAAF.

adam
9 lat temu
Reply to  Michał

Calzedonia- polecam wziąć rozmiar mniejszy niż zwykle się nosi

Mariusz
9 lat temu

Co pan/czytelnicy sądzi na temat tych butów: http://www.zalando.pl/your-turn-botki-brazowy-yo112d00c-o11.html? Warto rozważyć ich zakup? Ma ktoś doświadczenia z tą marką?

Mateusz
9 lat temu

Cześć, może ktoś coś powiedzieć o ubraniach selected homme? chodzi mi o to jak u nich z jakością

Mariusz
9 lat temu
Reply to  Mateusz

Posiadam sweterek z wełny merynosowej tej marki i wydaje się być bardzo porządnej jakości.

Janusz
9 lat temu
Reply to  Mariusz

Michał lada dzień to dzisiaj już ?

Kamil
9 lat temu

też mam taką nadzieję ;)

Dobrego Michał!

Hubert
9 lat temu

Panie Michale,

gdzie w Warszawie udać się do krawca/krawcowej po proste przeróbki, np. taliowanie koszuli, zwężanie spodni, itp.?
Mam średnie doświadczenie ze starszą panią krawcową, która odmówiła taliowania, bo powiedziała, że koszula musi być luźna, inaczej mi będzie niewygodnie i że moja i tak już jest mocno dopasowana (a nie była) ;)

Mateusz
9 lat temu

kojarzycie może na jakie marki zwrócić uwagę jeśli chodzi o parki i trencze, ale max 400zł na wyprzedaży, znajdzie się coś dobrego w tym przedziale?

Remy
9 lat temu

Gratuluję domu.
Ocieplenie domu?
Proszę prześlij mi na emaila:
-rzuty i przekroje domu, opis ścian (z czego są wykonane- powinno być w projekcie).
-czy podlega ochronie konserwatorskiej-czy można ocieplić go od zewnątrz, czy trzeba od wewnątrz itp.
-jaki masz budżet i jaką masz wizję co do ogrzewania,
-czy jest doprowadzony gaz.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

matt
9 lat temu

Michał bedzie dziś wpis?

Janusz
9 lat temu
Reply to  matt

Właśnie będzie? Bo ja specjalnie z roboty wcześniej zjechałem …

jasiu
9 lat temu

więc nawet domu można się dorobić na pisaniu bloga?

Michał p.
9 lat temu
Reply to  jasiu

No i?

jasiu
9 lat temu
Reply to  Michał p.

trochę nie chce mi się wierzyć…

msw
9 lat temu
Reply to  jasiu

„dorobić” się a raczej zarobić można praktycznie na wszystkim, trzeba to tylko potrafić, jak widać p. Michał potrafi i to na najwyższym poziomie. Oby wiecej takich blogów…

Kejzi
9 lat temu

Niestety nie działa aplikacja mobilna. mam komunikat, że niby nie mam dostępu do internetu. I tak od 2 tygodni….

Darek
9 lat temu
Reply to  Kejzi

Cześć, u mnie to samo :(

Marcin
9 lat temu

Gratuluję fascynacji architekturą ceglaną, która znika w Polsce w zastraszającym tempie. Jak tak dalej pójdzie po stoczni gdańskiej zostaną nam tylko pocztówki. Myślę, że nasze podejście do zabytkowej architektury czy dawnego wzornictwa idzie w parze z popularnościa eleganckiego ubioru. Zachłyśnięci źle pojmowaną wolnością odrzucilisme te, jak i masę innych wartości, do których jednak pokornie wracamy, fascynację którymi zaszczepiamy w młodszym pokoleniu, jako pewną modę, która jednak nie chce przemijać. A jeśli ta fascynacja jest prawdziwa, to nie widzę innej opcji jak remont oparty o materiały naturalne. Drewno, wełna mineralna, ceramika, kamień. Zdecydowanie odradzałbym wymianę stolarki. Stare okna i drzwi po… Czytaj więcej »

DealYourCreativity
9 lat temu

A ja bardzo cenie Pańskiego bloga. nie tylko za profesjonalizm, ale i otwartość na profesjonalizm innych.
Nie znam Michała Szafrańskiego.
przyglądnę się

wiele dobrego w 2015 i sukcesów
Pozdrowienia, Jarek

Koczilla
9 lat temu

Komentarz mocno spóźniony, więc nie liczę na odpowiedź, ale zastanawiam się, czy to jakiś warunek otrzymania sprawności skauta to stwierdzenie „nie lubię Warszawy”? Uprzejme, mądre? Na blogu o elegancji cokolwiek razi.

Koczilla
9 lat temu
Reply to  Mr. Vintage

Zastanawiam się, czy stwierdzenie „nie lubię Kielc”, „nie lubię Krakowa”, „nie lubię Pcimia” byłoby równie transparentne? Wątpię. I dziwię się, że po tylu latach wciąż jeszcze ktoś stawia sobie za punkt honoru publiczne zapewnienie, jak to wielce nie lubi Warszawy. (Rozumiem, że od tej pory znacząco ograniczysz wizyty promocyjne i nie zechcesz w tym podłym mieście zarabiać? ;-) Ale to chyba działa na takiej samej zasadzie jak wyzywanie kogoś w Internecie od tłuściochów i od „wieszaków”. Ten drugi epitet boli jakby mniej. Warszawiacy, widać, też mają lepsze predyspozycje do radzenia sobie z „szczerością” niż mieszkańcy „grajdołków”. Są więc nią częściej… Czytaj więcej »

Koczilla
9 lat temu

Wydaje mi się, że jesteśmy trochę za dorośli i za mądrzy (?), żeby prowadzić rozmowę na tym poziomie. Miasto to nie bigos i jeśli już chcesz koniecznie krytykować kulinaria, to przypuszczam, że też niewielu byłoby ci wdzięcznych za tekst typu: „nie lubię śląskiej kuchni”, „nie lubię tych ich regionalnych potraw” itp. Bo takie porównanie byłoby bardziej adekwatne. Wypowiadając się źle o czyimś mieście, w zasadzie obrażasz czyjś dom: wspomnienia, rodzinę, tradycję i to, jak poukładał sobie życie. Twojego bloga czyta zapewne wielu warszawiaków i to ludzi ze stolicą emocjonalnie związanych. Jako rodowita warszawianka powiem ci również, że takich „szczerych” komentarzy… Czytaj więcej »

Koczilla
9 lat temu

Wydaje mi się, że opisałam problem wystarczająco dokładnie. Jeżeli naprawdę nadal go nie rozumiesz, to w ramach eksperymentu napisz, że nie lubisz dowolnego innego miasta (o ile takowe istnieje) ulicy, czy kraju. Może ktoś ci zasugeruje, że to było nie na miejscu, a może sam będziesz źle się z tym czuł? Nie jesteś w tej swojej antypatii do Warszawy wyjątkowy ani merytoryczny, bo niby czemu miałaby taka opinia służyć? Ktoś się poczuje zadowolony, doinformowany? Porównanie z niechęcią do „śledzi” jest akurat średnio trafione, bo skoro to blog o męskiej modzie, prezentowanie odzieżowych preferencji i u z a s a d… Czytaj więcej »